Zabráňte krádeži identity online pomocou týchto 6 rýchlych tipov

Krádež identity online - SaferVPN


Krádež identity online je na vzostupe a je to vážna hrozba. Oprava jedného vás môže stáť až niekoľko tisíc dolárov, nehovoriac o tom, koľko hodín potrebných na opravu prípadných škôd. Poďme sa venovať témam krádeže údajov a identity a čo je dôležitejšie, ako tomu zabrániť!

Čo je to krádež identity online?

Správa ministerstva spravodlivosti USA definuje krádež identity ako:

„Pokus o úspešné alebo úspešné zneužitie existujúceho účtu, napríklad debetného alebo kreditného účtu, zneužitie osobných údajov na otvorenie nového účtu alebo zneužitie osobných údajov na iné podvodné účely, napríklad na získanie vládnych výhod.“

Krádež identity v číslach

Mnoho ľudí nevie, koľko obetí online krádeží identity každý rok existuje. Tu je niekoľko štatistík, ktoré ukazujú, aké bežné môžu byť krádeže identity:

 • Štúdia o podvodoch z roku 2017, ktorú vydala spoločnosť Javelin Strategy & Výskum to zistil Ukradnuté bolo 16 miliárd dolárov od 15,4 milióna amerických spotrebiteľov v roku 2016.
 • 34,0% podvod bol v súvislosti so zamestnaním alebo daňou.
 • Porušenia dosiahli nový rekord v roku 2016, stúpali na 1 093, oproti 780 v roku 2015.

Je zrejmé, že je dôležité, aby vaša identita a vrecko zostali chránené pred počítačovými trestnými činmi, ktoré sa zameriavajú na vaše osobné informácie.

Bežné typy krádeží identity

Existuje veľa spôsobov, ako môžu kybernetickí zločinci získať prístup k vašim súkromným údajom. Niektoré bežné metódy zahŕňajú:

 • Zachytenie vašich údajov o tom, kedy pomocou verejnej siete Wi-Fi
 • Infikovanie verejného počítača škodlivým softvérom
 • Phishingové podvody pomocou škodlivých odkazov v e-maile alebo na webovej stránke
 • Útoky typu MITM (Man-in-the-middle) a odstraňovanie SSL
 • Chyby zabezpečenia v softvéri vašich zariadení

Krádež lekárskej identity v poslednej dobe tiež stúpa. Nedávna štúdia zistila, že krádež lekárskej identity vyskočila o viac ako 21 percent za jediný rok a náklady na opravu priemernej obete boli 13 500 dolárov. Pätina obetí dokonca do svojich záznamov pridala chybné informácie zo strany podvodníkov, napríklad Tramadolu, pozitívnych testov na drogy, čo im zase stálo kariérne príležitosti. Vyriešenie priemerného prípadu trvá 200 hodín – 8 dní, ktoré by ste mohli použiť oveľa príjemnejším spôsobom!

Ransomware je tiež na vzostupe. Táto forma útoku umožňuje útočníkovi šifrovať súbory vo vašom počítači a držať ich výkupné, kým útočníkovi nezaplatíte poplatok, ktorý ich dešifruje. Je tiež prakticky nemožné sledovať zločincov, pretože sa skrývajú za viacerými vrstvami šifrovania. A ak nechcete platiť – dobre, môžu s vašimi údajmi urobiť všetko, čo chcú – buď ich predať, zničiť alebo použiť na krádež identity..

Ako zabrániť krádeži identity online

1. Majte na svojich účtoch karty

Väčšina obetí krádeží identity online trpí neoprávneným používaním osobných kreditných kariet. Druhým najbežnejším zločinom je zneužitie debetných, kontrolných alebo sporiacich účtov. Je dôležité často monitorovať aktivity na vašom účte a zabezpečiť, aby ste všetky transakcie uskutočnili vy osobne. Skontrolujte, či vaša banka ponúka upozornenia SMS v reálnom čase, keď sa peniaze z vášho účtu vyberú. Pomáha to, aby ste boli ostražití.

2. Používajte silné a rôzne heslá

Uistite sa, že používate zložité alfanumerické heslá, pretože je oveľa ťažšie ich rozlúštiť. Z času na čas ich zmeňte a skontrolujte, či nepoužívate rovnaké heslo pre všetky svoje účty. Chráňte tiež všetky svoje zariadenia heslom v prípade, že dôjde k ich strate, takže ktorýkoľvek vyhľadávač nebude mať prístup k vašim súkromným účtom alebo údajom. Viac informácií o zabezpečení heslom nájdete tu.

3. Používajte softvér Anti-Malware a Firewall

Pomôže vám to odraziť všetky škodlivé útoky, ktoré sa snažia ukradnúť vaše údaje. Je tiež dôležité, aby ste mali najnovšie verzie všetkých ovládačov, operačných systémov, antivírusového softvéru a prehliadačov, pretože sú často aktualizované, aby opravili bezpečnostné chyby..

4. Neotvárajte ani neklikajte na e-maily Fishy, ​​webové stránky alebo kontextové okná

Pri otvorených e-mailoch buďte opatrní. To platí pre kliknutie na akékoľvek odkazy alebo prílohy, ktoré môžu obsahovať vírusy. Okrem toho, tie kontextové okná, ktoré hovoria, že váš počítač bol infikovaný a musíte si stiahnuť antivírusový program? Okamžite ich zatvorte! Toto sú všetky bežné príklady phishingu – techniky, v ktorej vás počítačoví zločinci nalákajú, aby ste s nimi zdieľali svoje súkromné ​​informácie.

5. Pri používaní verejných hotspotov postupujte opatrne

Povedali sme to znova a znova, ale je to také dôležité. Keď používate verejné prístupové body, musíte svoje pripojenie chrániť. Ak tak neurobíte, môže ktokoľvek iný v rovnakej sieti zachytiť všetky vaše údaje a dokonca sa prihlásiť do všetkých účtov, do ktorých ste práve prihlásení. Prečítajte si viac informácií o tom, ako zostať v bezpečí na verejných hotspotoch.

6. Zašifrujte svoje pripojenie pomocou VPN

Kdekoľvek ste, vždy používajte SaferVPN pri pripájaní na internet. Toto pridáva ďalšiu úroveň zabezpečenia, pretože kóduje a šifruje všetky vaše údaje, takže nie je možné, aby sa niekto snažil rozlúštiť, čo robíte online. Vďaka 256-bitovému šifrovaniu budete mať rovnaké zabezpečenie, aké používajú banky na zabezpečenie vášho online bankovníctva! SaferVPN zabraňuje pokusom o krádež identity tým, že všetky vaše údaje nastaví ako súkromné, takže k nim snoopers nebudú mať prístup!

Je to také jednoduché! Ak ešte nemáte SaferVPN, vyskúšajte SaferVPN zadarmo alebo získajte odber (s našimi 30-dňová záruka vrátenia peňazí, nemáte čo stratiť!). Začnite sa chrániť pred krádežou identity online ešte dnes!

Máte nejaké pripomienky, návrhy alebo požiadavky na funkcie? Neváhajte nás kontaktovať a pripojiť sa k nám na sociálnych sieťach! Radi by sme vás počuli.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map