Najväčšie porušenia bezpečnosti v roku 2014

Najväčšie porušenia bezpečnosti v roku 2014


V uplynulom roku sme videli strašidelný počet veľkých porušení údajov. Ukazuje len, aké dôležité je zaistiť bezpečnosť vašich údajov a hesiel. Pozrime sa na porušenia minulého roka!

iCloud – stovky celebrít, august

Aj keď nejde o veľké porušenie, v novinách „Fappening“ sa v tlači stále venovala veľká pozornosť. Stovky nahých fotografií celebrít unikli, pretože služba Apple iCloud bola pri veľmi cielenom útoku porušená. Predpokladá sa, že účty boli porušené phishingom, ale stále to nie je jasné. Jedno je však isté – pri prihlasovaní na svoje súkromné ​​účty by ste mali začať používať dvojfaktorové overenie, aby ste zvýšili bezpečnosť!

Sony Pictures – 1 000 zamestnancov, november

Pri nedávnom napadnutí spoločnosti Sony Pictures došlo k úniku obrovského množstva vysoko citlivých podnikových údajov. Boli zverejnené súkromné ​​informácie o desiatkach tisícov zamestnancov, spolu s 5 zatiaľ neuverejnenými filmmi blockbuster, ako aj prihlasovacie údaje k finančným, webovým službám a účtom sociálnych médií. Aj keď to nepredstavuje hrozbu pre verejnosť, je to obrovský škandál s PR pre Sony, ktorá teraz čelí súdnym procesom od svojich zamestnancov – určite to bude stáť mnoho miliónov spoločností, aby ju vyriešili..

US Postal Service – v novembri bolo zverejnených 800 000 zamestnancov, 2,9 milióna zákazníkov

Ich informácie boli porušené asi 2,9 miliónom zákazníkov a 800 000 zamestnancom spoločnosti USPS, keďže poštová služba bola „niekedy“ hacknutá v roku 2014. Bol to veľmi sofistikovaný hack, ktorý odhaleniu trvalo niekoľko týždňov bezpečnostného oddelenia. Našťastie sa zdá, že po porušení nedošlo k žiadnym prípadom krádeže identity.

Snapchat – 4,6 milióna používateľských mien a telefónnych čísel, január

Anonymná aplikácia na odosielanie správ Snapchat sa ukázala byť menej anonymná, ako sa doteraz myslelo. V tomto roku došlo k niekoľkým porušeniam služby, najhoršie však bolo, keď bolo v januári porušených 4,6 milióna užívateľských mien a telefónnych čísel. V októbri sa konalo aj „Snappening“, takže tisíce súkromných obrázkov a videí zostali verejne dostupné. Dajte si pozor na to, čo uverejňujete v týchto „anonymných službách“, alebo si len môžete nechať zahanbiť svojich 15 minút hanby!

Google – 5 miliónov používateľov, september

Používateľské mená a heslá takmer 5 miliónov používateľov Gmailu unikli na ruské fórum bitcoínov. Nie je jasné, či došlo k porušeniu spoločnosti Google, pretože poverovacie údaje mohli byť ukradnuté z iného nezabezpečeného zdroja. Toto len dokazuje, aké dôležité je používať bezpečné alfanumerické heslá spolu s rôznymi heslami pre rôzne účty.

Home Depot – 56 miliónov držiteľov kariet, september

Zaznamenané najväčšie porušenie maloobchodníka, porušenie Home Depot zanechalo informácie o účte 56 miliónov držiteľov kariet porušených. Malvér bol špeciálne navrhnutý tak, aby porušil platobné registre maloobchodníka. Našťastie spoločnosť ponúkla bezplatné monitorovanie kreditov a ochranu identity všetkým klientom, ktorí platili kreditnými alebo debetnými kartami v ktoromkoľvek z postihnutých obchodov Home Depot..

JP Morgan – 76 miliónov domácností, 7 miliónov malých podnikov, október

Porušenie v banke JP Morgan Chase & Spoločnosť Co klesá ako jedno z doteraz najväčších porušení údajov v histórii. Mená, adresy, telefónne čísla a e-mailové adresy 83 miliónov účtov boli únikom, keďže hackeri pristupovali k IT systémom spoločnosti. Vo vyhlásení banka odhalila, že nedošlo k úniku žiadnych čísel účtu, hesiel, SSN ani dátumov narodenia.

eBay – 145 miliónov používateľských mien a hesiel, marec

Bolo to nepríjemné, pretože všetci členovia aukčnej stránky porušili svoje prihlasovacie údaje. Okrem toho spoločnosť neinformovala používateľov včas, ani ich nepožiadala o obnovenie hesla, čo ešte zhoršilo situáciu.

Pozerať sa dopredu

Vyriešenie týchto porušení zvyčajne trvá nejaký čas, najmä ak klienti alebo zamestnanci podajú proti porušenej spoločnosti žaloby. Napríklad sa odhaduje, že v minulom roku porušenie spoločnosti do polovice roku 2014 stálo spoločnosť viac ako 148 miliónov USD.

Čo teda môžete urobiť, aby ste zabezpečili svoje vlastné údaje a údaje svojej spoločnosti? Poďme sa zoznámiť so základmi. Najskôr nezabudnite použiť bezpečné alfanumerické heslá, ktoré sa často menia, a nepoužívajte rovnaké heslo pre viac účtov. Potom nezabudnite vždy používať antivírusový program, pravidelne ho aktualizujte a spúšťajte ho každý deň. Nakoniec sa vždy pripojte k sieti VPN, keď pracujete mimo kancelárie alebo na cestách, aby ste zašifrovali všetky prichádzajúce a odchádzajúce údaje, aby k nim nemohol nikto pristúpiť. Ak nepoužívate sieť VPN, všetky vaše údaje sa odosielajú ako obyčajný text, ak ste nezabezpečený hotspot, takže je k dispozícii niekto iný na rovnakej sieti Wi-Fi.!

Vyskúšajte SaferVPN ešte dnes zadarmo alebo nás kontaktujte, ak má vaša spoločnosť záujem o naše podnikové bezpečnostné riešenie VPN.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map