Šesť verejných tipov na zabezpečenie WiFi (a jedno bezpečné riešenie)

Laptop a káva


Čítajte ďalej a dozviete sa šesť vecí, ktoré môžete urobiť, aby ste sa chránili vo verejných sieťach Wi-Fi, ako aj jedno komplexné riešenie vašich online bezpečnostných potrieb.

Verejné Wi-Fi je v týchto dňoch úplne všade. Vstúpite do kaviarne, na letiskovú halu, do reštaurácie s rýchlym občerstvením alebo do hotelovej haly a bam – zo stôp vyskočia bezdrôtové siete a vyzývajú vás na pripojenie k internetu..

A je to pekne pekné, však? Pred rokmi by ste mali so sebou priniesť ethernetový kábel, aby ste mali prístup k verejným sieťam Wi-Fi a bojovali proti svojim susedom o zásuvku.

Teraz môžete voľne pristupovať na internet takmer kdekoľvek rýchlosťou, ktorá by pred rokmi spôsobila točenie hlavy – to všetko s využitím dobrého jedla, osviežujúcich nápojov a uvoľneného, ​​no produktívneho prostredia.

Problém s verejným WiFi

To všetko bolo povedané, nič v živote nie je zadarmo – vrátane internetu. Použitím WiFi vašej obľúbenej kaviarne nemusíte byť vystavení okamžitým priamym nákladom, ale bez toho, aby ste podnikli príslušné bezpečnostné opatrenia, môžete sa pripraviť na porušenie údajov, krádež identity, stratu kontroly nad svojimi súkromnými informáciami alebo horšie..

Verejné prístupové body WiFi sú všeobecne prístupné všetkým a zvyčajne nie sú šifrované. To znamená, že stačí len niekoľko základných hackerských zručností a / alebo lacných nástrojov, ako sú skenery alebo WiFi ananásy, aby povrchní ľudia mohli vykonávať niektoré z nasledujúcich činností:

 • Sledujte svoj webový prenos – vrátane vyhľadávaní a e-mailov
 • Pri zadávaní hesla si vytvorte svoje heslá
 • Zachyťte a presmerujte svoje finančné transakcie
 • Nainštalujte do svojho počítača škodlivý softvér („malware“)

Ak padnete za obeť týmto alebo iným porušeniam kybernetickej bezpečnosti, môže to viesť k tomu, že vaše súkromné ​​informácie budú viditeľné pre svet, veľa peňazí zmizne bez možnosti ich obnovenia alebo dokonca úplná strata vašich zariadení alebo účtov sociálnych médií..

Ľudia na zariadeniach

6 Základy verejnej bezpečnosti WiFi

Dobrá správa: nemusíte obetovať bezpečnosť pre pohodlie verejných sietí Wi-Fi. Pri verejných pripojeniach Wi-Fi je skutočne možné zostať primerane bezpečné!

Tu je našich šesť najlepších tipov, ako sa chrániť vo verejnej sieti – a jeden ďalší návrh, ktorý vás udrží v bezpečí kdekoľvek online:

1. Vypnite zdieľanie.

Chápeme pohodlie umožňujúce vzdialené prihlásenie a zdieľanie vašej hudby, fotografií, tlačiarní a ďalších vecí doma. Mať všetko na verejnosti vo verejnej sieti je však veľmi zlý nápad.

Ak máte verejné pripojenie k sieti Wi-Fi, zrušte začiarknutie všetkých políčok v časti Domáca skupina v časti Nastavenia siete a internetu na počítači a v počítači Mac zdieľanie v časti Predvoľby systému..

2. Používajte softvér proti malvéru.

Svoje počítače a mobilné zariadenia by ste mali vždy chrániť pred škodlivými útokmi – v skutočnosti, aj keď verejné Wi-Fi nikdy nepoužívate. Jedným z najlepších spôsobov, ako to dosiahnuť, je získanie programu na boj proti malvéru.

Po pravde povedané, v skutočnosti to nie je nič iné, ako zostať v aktuálnom stave vašich očkovaní a liekov. Našťastie starostlivosť o zdravie vášho počítača je veľmi cenovo dostupná – alebo dokonca zadarmo, ak používate službu ako Avira.

Ďalšie informácie nájdete v obľúbených softvérových balíkoch spoločnosti PCMag zameraných na ochranu pred škodlivým softvérom.

3. Použite HTTPS.

Všeobecné pravidlo: Nezadávajte citlivé informácie – čísla kreditných kariet, čísla sociálneho zabezpečenia, heslá alebo čokoľvek iné, čo by ste chceli udržiavať v tajnosti – na stránkach bez „https“ na samom začiatku adresy URL (úplná adresa, ktorú vidíte smerom k v hornej časti obrazovky).

Extra „s“ znamená, že vaše spojenie so stránkou je šifrované, takže tretie strany nemôžu vidieť informácie, ktoré sa posielajú tam a späť – bez ohľadu na to, čo je.

Toto šifrovanie samozrejme nie všetky webové stránky. Čítajte ďalej s naším bonusovým tipom, aby ste sa naučili, ako získať prístup na všetky stránky – dokonca aj na „http“ – s vysokou úrovňou zabezpečenia šifrovania..

4. Chráňte svoje heslá – a urobte ich jedinečnými.

Ak používate rovnaké heslo pre všetky stránky alebo ak je heslo uvedené v slovníku, máte problém. Životnosť hesla by navyše nemala prekročiť viac ako niekoľko mesiacov.

Vaše heslá by mali byť v ideálnom prípade nezmyselné kombinácie písmen, číslic a symbolov a mali by sa často meniť. Mali by byť tiež jedinečné pre každý účet – napríklad e-mail, Facebook, Amazon atď.

Na spravovanie tohto všetkého odporúčame použiť LastPass. Rýchlo generuje nové heslá, prihlasuje sa do vašich účtov a ukladá všetko online, takže máte prístup k svojim nezabudnuteľným alfanumerickým heslám odkiaľkoľvek.

Môžete tiež jednoducho zapísať svoje nezmyslové heslá na kúsok papiera a skryť ich – potom je nemožné ich hacknúť (aspoň digitálne).

5. Povoľte bránu firewall.

Firewall bráni vstupu nežiaduceho webového prenosu (alebo jeho opusteniu) do vášho zariadenia – a dá sa aktivovať na počítačoch Windows aj Mac pomocou niekoľkých kliknutí. Po zapnutí pridáva ďalšiu úroveň zabezpečenia vo všetkých sieťach a dá sa použiť na ochranu vášho počítača pred nepriateľskými cudzincami. Tu sa dozviete, ako nakonfigurovať firewall.

Stena červených svetiel

6. Potvrďte názov siete.

Predtým, ako sa pokúsite pripojiť k sieti Wi-Fi na miestnom serveri Starbucks, overte si názov siete u zamestnanca – nechcete sa nakoniec pripájať k falošnej sieti, ktorá znie, ako by to mohol byť skutočný hotspot, ale v skutočnosti prechádza cez niektoré počítač liána.

Ak však niekto visí okolo, vytvorí sieť s rovnakým presným menom ako legitímna, možno nebudete vedieť poznať rozdiel. (Pozrite si náš ďalší tip, kde sa dozviete, ako sa chrániť pred touto nepríjemnou hackerskou metódou.)

Jednoduché riešenie zabezpečenia WiFi: Získajte sieť VPN

Na základe vyššie uvedených tipov by ste mali byť relatívne online. Ak však skutočne potrebujete ochranu – bez toho, aby ste museli všetko zmeniť svoje zvyky – budete musieť použiť sieť VPN, ako je napríklad SaferVPN..

Kliknutím na tlačidlo sieť VPN zašifruje všetok webový prenos, takže všetky údaje, ktoré váš počítač odosiela a prijíma, vyzerajú ako vonkajší blázon do sveta. Nezáleží na tom, či ste na webe HTTPS alebo nie – alebo dokonca na sieti úplne tajne kontrolovanej treťou stranou. Vaše súkromné ​​informácie zostanú súkromné.

Teraz, keď ste verejný profesionál v oblasti zabezpečenia WiFi, choďte von a získajte nástroje, ktoré potrebujete, aby ste zostali v bezpečí – na vás čaká celý svet kaviarní.

Ak ešte nemáte SaferVPN, prihlásiť sa na plán alebo začnite bezplatnú skúšobnú verziu VPN teraz!

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map