Dajte si pozor na ananásové nástroje Wi-Fi: Silicon Valley zdôrazňuje hackerstvo


Verejné Wi-Fi pripojenie je vynikajúce pohodlie. Ale prichádza s množstvom rizík a slabých miest. Nástroje, ktoré hackeri potrebujú na prístup k citlivým informáciám, sa každý deň zmenšujú a sprístupňujú! Medzi ne patria nástroje „Ananásové WiFi“ – a v tomto blogu vám o nich povieme viac.

Skôr ako sa pýtate, nie, vynikajúce tropické ovocie sa nenaučilo používať našu technológiu … zatiaľ.

Nástroje ananásu sú v podstate antény Wi-Fi, ktoré umožňujú hackerom vykonávať útoky typu „človek v strede“. K takémuto útoku dochádza, keď sa hackeri umiestnia na webové spojenie medzi počítačom a inou stranou. Z tejto pozície môžu prezerať alebo dokonca meniť údaje, ktoré sa pohybujú tam a späť.

Nedávna epizóda Silicon Valley s názvom „Hooli-Con“ zdôraznila, aké jednoduché sú tieto nástroje na nastavenie a aké škodlivé môžu byť..

* Varovanie: Spojler kremíkových údolí *

Čo sú ananásové nástroje Wi-Fi?

Keď ľudia online, často tak robia prostredníctvom bezplatných nezabezpečených hotspotov Wi-Fi. Mohli by sa „prihlásiť“ na miesta na Facebooku, nahrať fotografie na Instagram alebo sa dohadovať o tom, či ananás patrí k pizze. Mohli by používať svoj e-mail, prihlásiť sa do osobných bankových účtov a nakupovať prostredníctvom kreditných kariet.

Napriek tomu, že sa tieto kroky môžu zdať neškodné, môžu mať hrozné následky.

Všetci sme počuli, ako hackeri môžu pristupovať k vašim informáciám na vašich zariadeniach. Možno nepoznáte len to, aké ľahké to môže byť, ak máte niečo, čo sa nazýva ananás Wi-Fi. Ananás je jednoduché zariadenie (bohužiaľ nie jedlé), ktoré hackerom umožňuje nastaviť falošný bezdrôtový hotspot, aby prilákali používateľov, ktorí sa (1) pripájajú k tomu, čo vyzerá ako normálna sieť, a potom (2) nevedomky rozdávajú svoje osobné údaje.

Ananásové nástroje dokážu urobiť dve veci:

 • Vytvorte falošný hotspot Wi-Fi, ktorý je identický s okolitými sieťami Wi-Fi alebo znie legitímne – t. J. „Wi-Fi Starbucks“.
 • Automaticky sa zhoduje s menom predtým pripojenej siete, čím sa váš počítač zbláznil do pripojenia k ananásu  aj keď je zariadenie zatvorené. Pretože váš počítač automaticky zisťuje dôveryhodné siete, keď narazí na ananás Wi-Fi s dôveryhodným menom, automaticky sa pripojí k tejto sieti.

V obidvoch týchto prípadoch pravdepodobne nebudete mať tušenie, že sa stalo niečo čudné, a budete radi, ak ich napíšete – zadáte heslá, používateľské mená, e-maily, bankové informácie a ďalšie osobné údaje, ku ktorým má hacker teraz úplný prístup. na.

Ako ľahké je použitie ananásu?

Krok 1: Kúpte si jeden.

Krok 2: Zapnite ho.

Nie, že by ste mali – to je také ľahké. Je úžasné, že ananás Wi-Fi Nano stojí iba 99 dolárov. Hacker ho jednoducho pripojí do svojho notebooku, vyberie si uprednostňované Wi-Fi meno a začne vysielať svoj bezplatný Wi-Fi signál. Presne takto.  

Silicon Valley hovorí všetkým

Silicon Valley spoločnosti Mike Judge a Aleca Berga je moderná komédia o americkom technologickom priemysle. Richard Hendricks, ktorý hrá Thomas Middleditch, je plachý, výlučný programátor zodpovedný za spustenie technologickej platformy v hodnote miliárd dolárov s názvom Pied Piper. V spolupráci so svojím tímom dôvtipných kódovačov skupina bojuje s úspechom v konkurenčnom podnikateľskom prostredí Silicon Valley..

V nedávnej epizóde Richard plánuje na nelegálnu inštaláciu softvéru Pied Piper používať mobilnú aplikáciu, aby otestoval svoju sieťovú službu a službu ukladania údajov typu peer-to-peer. Jared trvá na tom, že tento krok je nemorálny, odmieta sa podieľať na Richardovom programovom vniknutí ako na malware.

Keď Richard protestuje, Jared odpovie: „Pokrývaš rozsiahle počítačové zločiny proti nevinným civilistom.“

Ale Richard trvá na tom, že je to k lepšiemu, pretože sa snažia dať svetu bezplatný internet. “Mysli na to ako na nútenú adopciu prostredníctvom agresívneho partizánskeho marketingu.”

Tu je ukážka tímu, ktorý začal útok na ananás Wi-Fi:

Richard, Dinesh a Gilfoyle v podstate založili nepoctivý ananás Wi-Fi okolo konvencie Hooli-Con. Keď si účastníci stiahnu aplikáciu, aby získali prístup k bezplatným Wi-Fi, Pineapples umiestnili server PiedPiper medzi zariadeniami všetkých a skutočné Wi-Fi, čo umožňuje stiahnuť kód Pied Piper na ich zariadenia.

Tento plán je nakoniec zmarený kvôli Richardovej žiarlivosti nad novým priateľom bývalej priateľky Joel. Jeho hra na mobilný telefón PeaceFare umožňuje používateľom posielať virtuálne mince a jedlo virtuálnym ľuďom a dedinám. V úzkoprsom pohybe Richard zasekne počítač Joela a zmení šetrič obrazovky „PeaceFare“ na „PoopFare“.

Hack iskry podozrenie zo bezpečnosti, ktorí nakoniec rýchlo nájsť tím zasadil ananásy okolo konvencie. Tím sa nejako dostane preč od svojho zlého sprisahania (dokonca aj potom, čo sa davy telefónov začnú samoopaľovať uprostred konferencie).

Pozrite sa na úplné zhrnutie epizódy The Verge!

Je dôležité, aby ste o týchto pomôckach boli neustále informovaní a naučili sa, ako sa im vyhnúť. Aj keď môže byť pre vás veľký hack na veľtrhu techniky osobne nepravdepodobný, tieto útoky sú v skutočnosti neuveriteľne ľahké – a častejšie, ako by ste si mohli myslieť. Čítajte ďalej a zistite, ako sa chrániť pred ananásovými Wi-Fi nástrojmi, ako sú tieto!

Poznámka: Ak ste nedokázali držať krok s epizódami Silicon Valley Season 4, navštívte náš blog: Ako sa pozerať na Silicon Valley Season 4 online kdekoľvek!

Ako sa chrániť

Aby ste sa chránili pred ananásovými nástrojmi a inými druhmi útokov, môžete urobiť dve kľúčové veci. 

 • najprv, keď zariadenie nepoužívate, vypnite Wi-Fi. Môže to znieť hlúpo, ale vaše zariadenie stále hľadá pripojenia, aj keď je zapnutá uzamknutá obrazovka. Chcete vidieť sami? SaferVPN vám poskytuje okamžité upozornenia, keď sa váš telefón pripojí k nezabezpečenému hotspotu Wi-Fi, aj keď je telefón vo vrecku!
 • Po druhé, stiahnite a virtuálna súkromná sieť (VPN). Aj keď sieť VPN nezabráni vášmu zariadeniu v pripojení k ananásu, zaistí vaše pripojenie šifrovaním údajov – hackeri ananásu alebo ktokoľvek iný vo verejnej sieti, ktorí sa pozerajú na webový prenos, uvidia len blbosť. Tieto servery tiež menia vašu IP adresu, zatajujú vašu polohu a anonymizujú vašu webovú aktivitu od vlád, poskytovateľov internetových služieb a všetkých hackerov alebo snooperov, ktorí sa snažia nahliadnuť..

Spustite Bezpečné prehliadanie!

Ak chcete začať okamžite chrániť svoje zariadenia, stiahnite si niektorú z našich vysoko bezpečných aplikácií VPN a začnite prehliadať pomocou šifrovania na úrovni banky a anonymnej adresy IP ešte dnes.

Dúfame, že vám tento blog pomôže zostať v bezpečí online. Máte nejaké pripomienky, návrhy alebo požiadavky na funkcie? Neváhajte nás kontaktovať a pripojiť sa k nám na sociálnych sieťach! Radi by sme vás počuli.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map