Ako si vybrať najlepší VPN protokol

Žena na notebooku


Či už chcete vyššiu bezpečnosť, vysokorýchlostné rýchlosti alebo jednoduchú konfiguráciu, výber správneho protokolu VPN vám pomôže vyťažiť maximum z vášho internetového pripojenia.

Protokoly VPN sa môžu javiť ako skutočne tajomná súčasť online technológie, ktorej nemusíte venovať veľkú pozornosť.

Ale verte tomu alebo nie, v závislosti od zariadenia, ktoré používate a vašich osobných preferencií, na výbere skutočne záleží. Medzi každým zo štyroch hlavných protokolov, ktoré sa v súčasnosti používajú, existujú skutočne značné rozdiely.

Našťastie nepotrebuje technicky zdatného počítačového sprievodcu, aby porozumel rozdielom. Poznanie niekoľkých vecí vám pomôže zvoliť správny šifrovací protokol – a umožní vám optimalizovať vaše online prostredie.

Čítajte ďalej a zistite, ktoré protokoly VPN sú a ktoré by ste si mali zvoliť.

Definované protokoly VPN

Čo je to protokol VPN? Protokol je najlepšie opísaný ako dohodnutý jazyk, prostredníctvom ktorého počítače komunikujú. V prípade sietí VPN protokol presne určuje, akým spôsobom vaše dátové trasy smerujú medzi počítačom a serverom VPN, ktorý používate.

Viac informácií o protokoloch VPN nájdete tu.

Počítačová obrazovka a okuliareProtokoly VPN môžu vyzerať na prvý pohľad mätúce, ale v skutočnosti nie sú!

Štyri hlavné protokoly VPN

Hlavné protokoly VPN, ktoré sa dnes používajú, sú IKEv2, PPTP, L2TP / IPSEC VPN a OpenVPN. Každá z nich má svoje jedinečné výhody. Čítajte ďalej a zistite, o čo ide!

IKEv2

Internet Key Exchange (IKE alebo IKEv2) je najnovší a najpokročilejší protokol tunela VPN. Tento protokol, ktorý je známy ako najrýchlejší, sa tiež môže pochváliť výhodou najlepšieho mobilného pripojenia. IKEv2 umožňuje trvalé a spoľahlivé pripojenie VPN – aj pri prepínaní medzi sieťami Wi-Fi a 3G / LTE. Okrem toho IKEv2 zaručuje maximálnu bezpečnosť pomocou 256-bitového šifrovania. Hlavnou nevýhodou však je, že na starších zariadeniach zatiaľ nie je podporovaná.

VPN PPTP

Protokol Point-to-Point Tunnel Protocol (PPTP) je najjednoduchší z protokolov a bol vyvinutý v roku 1999 konzorciom vedeným spoločnosťou Microsoft. Pracuje na 128-bitovom šifrovaní a je už dlho štandardom pre interné podnikové VPN a podporuje ho najväčší počet zariadení. Pretože šifrovanie je jednoduchšie ako iné protokoly, PPTP nespomaluje rýchlosť šírky pásma. Nevýhodou je, že ju možno zablokovať – ​​a to aj pomocou veľkej čínskej brány firewall – a nie je vždy stabilná. To zvyčajne znamená iba menšie riziko odpojenia.

L2TP / IPSEC VPN

Tunelový protokol vrstvy 2 (L2TP) zvyčajne beží pomalšie ako ostatné protokoly kvôli 256-bitovému šifrovaniu, ale je to len preto, že existuje ďalšia vrstva zabezpečenia. Zvyčajne sa kombinuje s protokolom IPsec, čo mu poskytuje výhodu v oblasti ochrany osobných údajov, autentifikácie a integrity. Ak je správne implementovaný, nemá žiadne známe známe zraniteľné miesta. A našťastie je k dispozícii takmer na všetkých moderných platformách. Dajte si pozor na to, že niekedy zápasí s obmedzujúcimi firewallmi.

OpenVPN

OpenVPN je otvorený zdrojový protokol, ktorý sa neustále zdokonaľuje a vylepšuje. Je veľmi stabilný, skvele pracuje na bezdrôtových pripojeniach a je veľmi bezpečný. Zahŕňa technológiu SSL (Secure Sockets Layer), ktorú už zvyčajne používate na svoje online nákupy, bankové aktivity a prenos ďalších citlivých údajov. OpenVPN je v mnohých ohľadoch to najlepšie zo všetkých svetov, ale môže byť trochu zložitejšie nastaviť ako ostatné tri protokoly – a nie je k dispozícii vo všetkých VPN. Napriek tomu ho odporúčame pre väčšinu ľudí.

Výber najlepšieho protokolu VPN pomocou protokolu SaferVPN

Výber najlepšieho protokolu VPN závisí od toho, čo chcete so svojou sieťou VPN robiť.

 • Ak chcete iba otvoriť blokované stránky a nemáte obavy z ochrany osobných údajov alebo zabezpečenia, na rýchle pripojenie použite protokol PPTP.
 • Ak používate VPN predovšetkým na zvýšenie bezpečnosti a nezaujíma vás rýchlosť, odporúčame vám protokol L2TP. Chráni vás pred hackermi, snoopermi a zvedavými vládami a pomôže vám obísť cenzúru.
 • Najnovší a najstabilnejší protokol – a najlepšie streamovanie a mobilné zabezpečenie a pripojenie – sa pripojte k IKEv2, ak to vaše zariadenie podporuje..
 • Pre niečo zo všetkého použite OpenVPN.

Ak sa naozaj nechcete trápiť výberom najlepšieho protokolu VPN, je to v poriadku. Ak pristupujete k aplikácii SaferVPN prostredníctvom našej aplikácie, môžete si sedieť a relaxovať – ​​aplikácia vyberie najlepší protokol pre vás.

Ale ak si myslíte, že jeden konkrétny protokol bude pre vás najlepšie fungovať, SaferVPN vám umožní vybrať niektorú zo štyroch. Jedna poznámka: Mnoho našich konkurentov umožňuje prístup prémiovým používateľom na OpenVPN. Všetkým to necháme používať.

Ak ste ešte nezačali s VPN, môžete získať bezplatnú skúšobnú verziu SaferVPN alebo si nastaviť odber ešte dnes! Ak potrebujete viac informácií alebo pomoc s výberom protokolu, môžete sa obrátiť na [email protected]

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map