8 spôsobov, ako zvýšiť bezpečnosť vášho mobilného telefónu bez jeho spomalenia

Zvýšte svoju mobilnú bezpečnosť bez spomalenia


V poslednej dobe sa v správach veľa hovorilo o zraniteľnostiach smartfónov a zabezpečení mobilných telefónov. V tomto príspevku vám presne povieme, ako na to Chráňte svoj smartfón s Androidom alebo iOS proti hackerom, vírusom, spywaru a iným hrozbám bez spomalenia

Váš mobilný telefón obsahuje toľko vašich cenných informácií, aby ste sa uistili, že sú absolútne 100% bezpečné a chránený za každých okolností.

Podľa správy PewResearch Center Mobile Technology Report v súčasnosti 90% amerických dospelých vlastní smartphone a 55% používateľov mobilných telefónov používa svoje telefóny na online pripojenie, prehliadanie webu, výmenu e-mailov alebo sťahovanie aplikácií. Smartphony sú v našom každodennom živote čoraz dôležitejšie – na týchto zariadeniach ukladáme a vystavujeme čoraz viac súkromných a osobných údajov. 

Dbáme však na to, aby boli tieto zariadenia primerane chránené?

Prieskum Spotrebiteľské správy zistil, že 34% všetkých amerických používateľov smartfónov neurobí absolútne nič na ochranu svojich telefónov. Toto je šialené číslo, pretože minulý rok bolo ukradnutých viac ako 3 milióny telefónov, 1,4 milióna bolo stratených alebo nikdy neobnovených a minulý rok bola polovica všetkých amerických dospelých hacknutá.

Bezpečnosť je samozrejme problémom – ale aj rýchlosť. Správa PewResearch Center tiež zistila, že 77% používateľov mobilného internetu tvrdí, že majú pomalú rýchlosť sťahovania, ktorá zabránila načítavaniu vecí tak rýchlo, ako by sa im páčilo. A z týchto používateľov mobilného internetu má 46% rýchlosť sťahovania tváre týždenne alebo ešte častejšie.

Aby ste sa ubezpečili, že váš iPhone a Android sú absolútne bezpečné a bezpečné, ale stále fungujú rýchlo, odporúčame nasledujúcich 8 tipov:

1. Chráňte svoju obrazovku heslom

Viete si predstaviť, že viac ako 30% ľudí nechráni svoje mobilné zariadenia heslom? Ťažko uveriteľné vzhľadom na to, aký jednoduchý a ľahký spôsob je chrániť vaše zariadenie.

Vytvorenie hesla obrazovky pre vaše mobilné zariadenie je nevyhnutné, pretože vás chráni pred prevzatím vašich osobných údajov, ak necháte telefón bez dozoru, stratíte ho alebo vám ho niekto ukradne..

Môžete použiť dve populárne metódy hesla:

  1. Zámok so vzorom. Toto je prispôsobený tvar nakreslený na obrazovke, ktorý umožňuje prístup. Z toho vyplýva, že je rýchlejší a ľahší ako zadanie hesla.
  2. Klasický kód PIN. Je to tiež rýchla metóda hesla, však, musíte dávať pozor, aby ste nezadali kód, ktorý je príliš základný a ľahko rozlúskateľný, takže nezabudnite zabrániť číslam „1234“, „4567“, „1111“ atď..

Ak chcete skutočne zvýšiť bezpečnosť svojho mobilného telefónu, môžete si tiež zvoliť vytvorenie dlhšieho a komplexnejšieho hesla.

V prípade systému iOS to môžete urobiť vypnutím možnosti Simple Passcode. To vám umožní použiť dlhší kód namiesto typického štvorciferného kódu. A ak máte iPhone 5s alebo novší, môžete dokonca použiť Touch ID na vytvorenie jedinečného snímača identity odtlačkov prstov pre váš telefón. Je to rýchly a bezpečný spôsob ochrany telefónu.

Chráňte svoju obrazovku heslom, aby ste zlepšili zabezpečenie mobilných zariadeníTeraz vám telefóny iPhone umožňujú chrániť telefón pomocou funkcie Touch ID

V prípade telefónov s Androidom nájdete túto možnosť v časti Zámok obrazovky v časti Zabezpečenie obrazovky. Odtiaľ môžete vybrať „Heslo“, ktoré vám umožní vybrať si dlhšie a zložitejšie heslo.

2. Zablokujte svoju SIM kartu

Zámok obrazovky je teraz užitočný, nemôže však zabrániť osobe, aby vytiahla vašu kartu SIM a použila ju na inom telefóne. Aby ste tomu zabránili, odporúčame vám nastaviť zámok karty SIM vo forme čísla PIN.

Tento kód PIN bude potrebné zadať pri zapnutí telefónu, aby sa umožnilo pripojenie k sieti, čo zaručuje, že v prípade odcudzenia telefónu bude zlodejovi veľmi málo užitočné..

3. Nainštalujte antivírusové aplikácie

Antivírusový softvér je kľúčovým prvkom pri ochrane bezpečnosti vášho mobilného zariadenia. Tieto programy skenujú operačný systém mobilného zariadenia, identifikujú riziká a odstraňujú ich. Plynulé fungujú na pozadí podľa vopred stanoveného plánu, takže používatelia mobilných zariadení si môžu byť istí, že ich zariadenia sú dôsledne chránené.

Mnohé antivírusové softvérové ​​aplikácie sú navyše navrhnuté tak, aby nezasahovali do bežnej rýchlosti a výkonu vášho mobilného zariadenia. V skutočnosti často obsahujú funkcie a sú navrhnuté tak, aby udržali váš iPhone alebo Android v prevádzke rýchlejšie.

Vezmime napríklad Avira a 360 Security, tieto antivírusové aplikácie obsahujú funkcie na blokovanie vírusov, trójskych koní a škodlivého softvéru, ale ponúkajú aj výhody, ako je čistenie nepotrebných súborov, úspora batérie a optimalizácia rýchlosti..

Zabezpečenie AntiVirus App 360 na zlepšenie zabezpečenia mobilných zariadení s spomalením telefónu360 Security je príklad mobilnej antivírusovej aplikácie, ktorá nielen poskytuje antivírusovú ochranu, ale tiež zvyšuje rýchlosť telefónu.

Stiahnutie antivírusových aplikácií trvá len pár minút a môže vám ušetriť hodiny zhoršenia, ak by telefónny vírus spôsobil na vašom zariadení zmätok..

4. Nainštalujte bezpečnostné aplikácie

Bezpečnostné aplikácie sú vynikajúcou a účinnou voľbou pri riešení bezpečnostných problémov, ktoré sú jedinečné pre mobilné zariadenia. Veľkou výhodou mnohých mobilných bezpečnostných aplikácií je to, že umožňujú používateľom ovládať svoje zariadenia na diaľku.

Napríklad aplikácie ako avast! Zabezpečovacie aplikácie Anti-Theft, Find My iPhone a Cerberus nielen umožňujú sledovanie GPS odhaliť presnú polohu strateného alebo ukradnutého telefónu, ale umožňujú vám tiež vzdialene uzamknúť váš smartphone v prípade, že ste ho umiestnili nesprávne. Navyše vám umožní vzdialene odstrániť citlivé údaje, ak máte obavy, že sa vaše zariadenie dostalo do nesprávnych rúk.

Aplikácie zabezpečenia na zlepšenie mobilnej bezpečnosti vzdialenou správou telefónuBezpečnostné aplikácie, ako je FindMyiPhone, poskytujú vzdialené zabezpečenie v prípade straty alebo krádeže telefónu

A čo sa týka rýchlosti? V porovnaní s priemernou veľkosťou aplikácie 23 MB sa tieto aplikácie spúšťajú v rozmedzí 5 až 7 MB, takže nezaberajú príliš veľa miesta na telefónoch, a preto váš telefón nezpomalia, v prípade núdze ho preto bezpečne udržujte.!

5. Monitorovanie povolení na aplikáciu

Aj keď môže byť lákavé prefúknuť si povolenia na udelenie povolenia pre aplikáciu, ktorú skutočne chcete, je mimoriadne dôležité venovať osobitnú pozornosť prístupu, ktorý tieto aplikácie požadujú. Mohli by mať obrovský vplyv na mobilnú bezpečnosť vášho telefónu.

Nedávno spoločnosť Apple zakázala stovky aplikácií pre iPhone, ktoré tajne zhromažďovali osobné informácie od tých, ktorí ich sťahujú. Väčšina aplikácií bola vyrobená v Číne, ale boli dostupné na celom svete. Pomocou softvéru určeného na umiestnenie reklamy tieto aplikácie zhromažďovali informácie o ľuďoch, ktorí si ich stiahli, vrátane ich e-mailových adries a sériových čísel iPhone a potom ich odoslali na servery vývojárov softvéru. Jejda.

monitorovať povolenia aplikácií na zabezpečenie mobilných zariadeníStovky aplikácií boli v obchode Apple Store zakázané kvôli strašidelnému úniku súkromia

Morálny príbeh – je dôležité byť opatrný, pokiaľ ide o stiahnuté aplikácie a druh informácií, ku ktorým majú prístup. Ani sťahovanie z dôveryhodného zdroja alebo vývojára nemusí byť dostatočnou zárukou. Zoberme si napríklad porušenie údajov, ku ktorým došlo v populárnej aplikácii Snapchat, z ktorej jeden odhalil najmenej 100 000 odcudzených fotografií používateľov, druhý, v ktorom došlo k úniku mien a telefónneho čísla 4,6 milióna používateľov..

Jedným jednoduchým spôsobom, ako zabrániť akémukoľvek preniknutiu údajov z aplikácie, je pri sťahovaní aplikácie venovať osobitnú pozornosť a ubezpečiť sa, že požiadavky na prístup k rôznym funkciám telefónu sú primerané. Napríklad aplikácia na zapisovanie poznámok nebude potrebovať vašu polohu, samozrejme aplikáciu na prepravu.

So všetkými rastúcimi požiadavkami na povolenie a požiadavkami na sťahovanie aplikácií je však niekedy ťažké odmietnuť určitý prístup, aj keď by ste chceli. Ak napríklad chcete prevziať aplikáciu Messenger Facebook, ale nechcete, aby mala aplikácia prístup k vášmu protokolu hovorov, žiaľ, nemáte šťastie.

Tam sa hodí aplikácia ako XPrivacy. Táto aplikácia s otvoreným zdrojovým kódom (v súčasnosti dostupná pre Android) vám umožňuje obísť nastavenie povolení, ktoré sa vám nepáči, privádzaním týchto nevyžiadaných údajov (vynikajúce, nie?) K dispozícii sú tiež funkcie MyPermissions, ktoré vám pomáhajú spravovať nastavenia a povolenia aplikácií v telefóne. Keď aplikácie majú prístup k vašim súkromným informáciám, dostanete upozornenia, takže môžete okamžite potvrdiť alebo zrušiť povolenia.

XPrivacy nepoužíva takmer žiadnu pamäť a batériu a MyPermissions má veľkosť 7 MB.

6. Povolenia Bluetooth

Možno nebudete očakávať, že prístup Bluetooth ohrozí vašu mobilnú bezpečnosť, ale môže. Hackeri môžu pomocou povolení Bluetooth používať vzdialený prístup k telefónu a používať ho na telefonovanie, prístup k údajom, počúvanie konverzácií a prehliadanie internetu..

Ak z nejakého dôvodu používate pripojenie Bluetooth, kde sa k vášmu zariadeniu môžu pripojiť ďalší používatelia v rámci blízkeho okruhu, najmä na rušnom mieste, ako je kaviareň, bar alebo vlak, nezabudnite ignorovať alebo odmietnuť akékoľvek neznáme žiadosti o spárovanie so zariadením..

Monitorujte povolenia Bluetooth pre zabezpečenie mobilných zariadeníPri používaní Bluetooth na preplnených verejných miestach, ako sú kaviarne, buďte opatrní

Aby ste predišli bezpečnostným hrozbám Bluetooth, najlepším opatrením na úplné vypnutie funkcie Bluetooth zariadenia, keď ho nepoužívate. Prepnutie zariadenia Bluetooth do režimu „nedetekovateľného“ nestačí, pretože existujú zlé aplikácie, ktoré dokážu zariadenie znova zapnúť..

Mnoho aplikácií na správu batérie to za vás urobí automaticky, vrátane JuiceDefender a Battery Doctor. Aj keď svoj telefón chránite, optimalizujete aj jeho výdrž batérie.

7. Zašifrujte údaje svojho telefónu

Šifrovanie údajov súborov v telefóne je dobrý spôsob, ako zaistiť bezpečnosť mobilných zariadení v prípade, že telefón spadne do rúk zlodejov a nebudete ho môcť blokovať na diaľku..

Čo robí šifrovanie údajov? V zásade mení algoritmy alebo šifry na elektronické údaje a informácie do nečitateľného stavu.

Aj keď nie je možné všetko úplne šifrovať, môžete zašifrovať niektoré citlivé súbory a správy, ktoré ostanú lepšie nedotknuté.!

Šifrovanie údajov na zvýšenie bezpečnosti mobilných zariadeníŠifrujte svoje mobilné dáta tak, aby boli nečitateľné pre všetkých hackerov alebo zlodejov

V prípade zariadenia iPhone jednoducho povoľte funkciu Zámok hesla v časti Všeobecné v ponuke nastavení. Viola! Vaše odchádzajúce iMessages by mali byť šifrované a niektoré údaje budú šifrované jedinečným kľúčom vygenerovaným z vášho prístupového kódu. Aby ste sa uistili, že šifrovanie funguje, skontrolujte, či je zapnutá funkcia Ochrana údajov v ponuke Zámok kódu.

V systéme Android otvorte Nastavenia zariadenia a potom prejdite do položky ponuky Zabezpečenie. Odtiaľ vyberte položku ponuky Zámok obrazovky, vyberte kód PIN alebo Heslo a potvrďte (nezabudnite si toto heslo zapísať hneď – budete ho potrebovať!). Ďalej prejdite na možnosť Šifrovať telefón v nastaveniach Zabezpečenie a začiarknutím políčka vyberte možnosť Šifrovať kartu SD. Vyberte Ďalej a potvrďte svoj PIN. Potom stlačte Šifrovať telefón.

Zostáva už len 30 a viac minút, kým sa uskutoční proces šifrovania. Počas tejto doby sa zariadenie niekoľkokrát reštartuje. Po dokončení sa zobrazí výzva na zadanie zvoleného hesla.

** Upozorňujeme, že šifrovanie pre systém Android nemôžete zmeniť. Takže ak sa rozhodnete zariadenie dešifrovať, budete musieť vykonať obnovenie továrenských nastavení, čím dôjde k vymazaniu všetkých údajov.

Aj keď existujú určité obavy týkajúce sa vplyvu šifrovania údajov na rýchlosť a výkonnosť batérie a výdrž batérie, telefóny vyrobené v posledných rokoch sú s najväčšou pravdepodobnosťou spojené so špeciálnym hardvérom na urýchlenie šifrovania..

8. Používajte softvér VPN

V neposlednom rade je použitie siete VPN vynikajúcim spôsobom, ako zvýšiť bezpečnosť telefónu a má veľmi malý vplyv na rýchlosť telefónu.

Keď sa pripájate k SaferVPN, môžete prehľadávať internet prostredníctvom šifrovaného tunela na úrovni banky, aby ste si mohli užiť úplne bezpečné pripojenie a aby všetky vaše súkromné ​​informácie boli chránené pred hackermi a snoopers..

Ako SaferVPN poskytuje mobilné zabezpečenie

Toto je obzvlášť dôležité pri pripájaní k verejným bezdrôtovým sieťam v kaviarňach, na letiskách, v hoteloch, autobusoch a vlakoch. Verejné siete wifi často nie sú zabezpečené, a preto môžu ohroziť vaše osobné údaje a citlivé informácie.

Naše aplikácie pre iOS a Android chránia všetky vaše citlivé prihlasovacie údaje, e-maily a obchodné údaje, takže sa nikdy nemusíte báť vystavenia na svojom mobilnom telefóne..

Aplikácie SaferVPN na jedno kliknutie pre systémy iOS a Android navyše fungujú hladko na pozadí, a preto váš telefón nespomalia..

Bezšvový dizajn mobilných aplikácií SaferVPNAplikácia SaferVPN beží hladko na pozadí, takže nespomalí váš telefón

Ak chcete začať chrániť svoj mobilný telefón ešte dnes, vyskúšajte našu 24-hodinovú službu skúška zadarmo alebo sa zaregistrujte na odber SaferVPN.

Dúfame, že ste tento príspevok blogu považovali za informatívny a užitočný. Ak máte akékoľvek otázky alebo odporúčania, ako zlepšiť bezpečnosť svojho mobilného telefónu pri rýchlom udržiavaní výkonu telefónu, spojte sa s nami na Facebooku, Twitteri alebo Google+. Tešíme sa na vašu odpoveď!

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map