8 jednoduchých spôsobov, ako udržať svojich zamestnancov v bezpečí online

8 jednoduchých spôsobov, ako zaistiť bezpečnosť svojich zamestnancov online na blogu SaferVPN


Chcete, aby bola vaša firma chránená pred počítačovými porušeniami? Prečítajte si tento blog 8 super jednoduché spôsoby aby vaši zamestnanci boli v bezpečí online.

V dnešnej dobe je pre spoločnosti ešte ťažšie zabrániť porušeniam kybernetickej bezpečnosti.

Ako sme videli pred niekoľkými krátkymi mesiacmi v prípade porušenia údajov Dropboxu, keď sa poverenia používateľov 60 miliónov + stali obeťami krádeží počítačov, online aktivity zamestnancov a hygiena údajov môžu významne ovplyvniť kybernetickú bezpečnosť spoločnosti. Tieto typy porušenia údajov stoja spoločnosti Len v roku 2015 3,8 milióna USD, aby bolo jasné, prečo je pre podniky všetkých veľkostí dôležité, aby sa bezpečnosť online zamestnancov stala prioritou číslo jedna.

V tomto blogu upozorníme na 8 jednoduchých spôsobov, ako zaistiť bezpečnosť vašich zamestnancov online a počítačovú bezpečnosť vašej spoločnosti!

1. Vzdelávajte svojich zamestnancov!

Jediným najdôležitejším spôsobom, ako zaistiť bezpečnosť svojich zamestnancov online, je ich vzdelávanie v oblasti počítačovej bezpečnosti.

 • spravodajcu
  Môžete to urobiť tak, že jednoducho pošlete informačné bulletiny, aby ste im pripomenuli, ako sa chrániť online. Vyskúšajte tieto tipy, aby vaši zamestnanci boli vzdelaní.
 • Školenie zamestnancov
  Môžete tiež vyskúšať Cyveillance, ktorý ponúka vašim zamestnancom počítačové školenie zamerané na bezpečnosť bez ohľadu na to, aký veľký alebo malý je váš podnik. Spoločnosť úspešne ukončila po ukončení vzdelávania počet zamestnancov, ktorí klikli na škodlivé odkazy, o 50%.

Tip č. 1: Vzdelávajte svojich zamestnancov! Kliknite na Tweet

2. Vedieť, čo hľadať

Dajte si pozor na to, ako jednoduché sú e-maily a phishingové útoky, ktorých cieľom je podvádzať vašich zamestnancov pri zadávaní osobných údajov, ako sú používateľské mená, heslá a informácie o úveroch.

Zamestnanci často dostávajú e-maily alebo inú komunikáciu požadujúcu citlivé informácie a žiadajú ich, aby sa „prihlásili“, kde zachytia vaše používateľské meno a heslo, alebo ponúknu nereálne výhody po vložení informácií o vašej karte. Tieto e-maily často obsahujú chybné podrobnosti, ako sú preklepy a odkazy. Zabezpečte, aby vaši zamestnanci neodpovedali a neodstránili túto komunikáciu.
Pozrite sa na týchto 10 najčastejších návnad phishingu z roku 2015.

Tip č. 2: Vedieť, čo hľadať Kliknite na Tweet

3. Nikdy nesťahujte neznámy alebo nezabezpečený softvér

Iný škodlivý softvér alebo malware môže pristupovať k vašim osobným údajom a údajom a kopírovať ich pomocou botnetov, invazívnych vírusov a trójskych koní..
Ak svojim zamestnancom ukážete, ako tieto hrozby vyzerajú a ako sa im vyhnúť, aby ich neklikli na kliknutie, pomôže im udržať ich informovanosť online.

Tip č. 3: Nikdy neťahajte neznámy alebo nezabezpečený softvér. Kliknite na Tweet

4. Dajte si pozor na falošné adresy URL

Mnoho škodlivých stránok bude využívať nezabezpečené adresy URL, ktoré sa na prvý pohľad zdajú úplne legitímne. Zdá sa, že tieto stránky sú tie, ktoré už poznáte, ale budú obsahovať mierne odlišné podrobnosti.
V adrese URL môžu byť malé preklepy, nezvyčajne umiestnené symboly a ďalšie rozdiely. Tieto variácie vám naznačujú, že v skutočnosti nejde o skutočné stránky, ale o podvodné stránky zamerané na získanie vašich osobných informácií..

Tip č. 4: Dajte si pozor na falošné adresy URL. Kliknite na Tweet

5. Nainštalujte bezpečnostný softvér

Bezpečnostný softvér, ako sú antivírusové programy, antivírusové programy, filtre proti spamu a brána firewall, pomôže vašim zamestnancom zaistiť bezpečnosť pri používaní firemných zariadení. Vždy sa uistite, že váš softvér je aktuálny, a to tak, že budete držať krok s najnovším softvérom a pravidelne zálohovať svoje zariadenia.

Tip č. 5: Inštalácia bezpečnostného softvéru Kliknite na Tweet

6. Chráňte informácie o zákazníkoch

Keďže súkromie zamestnancov je životne dôležité, informácie získané od vašich zákazníkov sú rovnako citlivé. Za zabezpečenie súkromia zákazníka zodpovedajú vaši zamestnanci. Zamestnanci by za týmto účelom mali ukladať, chrániť a ničiť informácie týkajúce sa mien, adries, e-mailových adries, telefónnych čísiel, osobných názorov alebo informácií o kreditných kartách zákazníka.

Tip č. 6: Ochrana informácií o zákazníkoch Kliknite na Tweet

7. Na účtoch používajte rôzne a inteligentnejšie heslá

Očakávania týkajúce sa bezpečných hesiel sa v posledných rokoch nepochybne zvýšili. Používanie bežných a častých hesiel umožnilo hackerom prístup k miliónom účtov ročne. Ak chcete zaistiť bezpečnejšie a bezpečnejšie heslá pre svoje účty, postupujte podľa týchto pokynov:

 • Dlhšie heslá sú lepšie
  V týchto dňoch bude vytvorenie silného hesla pozostávať z skombinovania celej vety, ktorá bude mať najmenej 12 znakov, do jedného súdržného slova. Tieto vety sa dajú skrátiť alebo skrátiť, ale ide o to, že jediné slová to už viac nezrušujú.
 • Vyhýbajte sa číslam spojeným s osobnými údajmi
  Ak používate čísla, nikdy nepoužívajte čísla, ktoré súvisia s adresami, narodeninami a inými vyhľadávateľnými informáciami, pretože hackeri tieto podrobnosti ľahko získajú..
 • Neukladajte svoje heslo do prehliadača
  Ak je to vhodné, nenechajte si prehliadač zapamätať svoje heslo. Tieto informácie sú prístupné hackerom, najmä ak je vaše zariadenie nesprávne umiestnené alebo ukradnuté.
 • Majú rôzne heslá pre rôzne účty
  Je bežné, že jednotlivci používajú rovnaké heslo pre viac účtov, ale aj pre zamestnancov by mali mať aspoň dve samostatné heslá pre osobné a obchodné účty..

Ak si myslíte, že je vaše heslo bezpečné, prečítajte si 25 najčastejších hesiel publikoval The Telegraph. Tu je niekoľko:

 • 123456
 • heslo
 • 12345678
 • qwerty
 • 12345
 • 123456789
 • futbal

Stále ste zvedaví, aký bezpečný je váš? Pomocou tohto nástroja na kontrolu hesiel môžete zistiť, či vyhovie testu!

Tip č. 7: Používané odlišné a inteligentnejšie heslá pre účty Kliknite na Tweet

8. Poskytnúť zamestnancom VPN

Virtuálna súkromná sieť (VPN) umožňuje vašej spoločnosti vytvoriť bezpečné a šifrované pripojenie prostredníctvom virtuálneho „tunela“. Táto sieť je podobná sieti LAN (Local Area Network), ktorú používajú firemné kancelárie, ale nevyžaduje fyzické káblové pripojenie.

S rastúcou obľubou používania osobných elektronických zariadení, keď 90 percent Američanov používa svoje osobné smartfóny na prácu, zvyšujú zamestnanci riziko náhodného otvorenia prístupu k firemným údajom. Ak zamestnanec využíva nezabezpečený verejný WiFi hotspot, jeho zariadenie je potom citlivé na snoopers a hackerov. Použitím zabezpečenej siete VPN je toto riziko vylúčené pre všetky zariadenia bez ohľadu na to, kde sa práve nachádzate!

Vďaka Business VPN si môžete vy a vaši zamestnanci vychutnať šifrované pripojenie na internet na úrovni banky kedykoľvek a kdekoľvek – bez ohľadu na to, či web alebo sieť poskytuje šifrovanie alebo nie. Tento aspekt VPN môže byť neoceniteľný z hľadiska bezpečnosti a zabezpečenia vašej spoločnosti a cenných údajov vašich klientov.

Ak ste ešte nikdy nezažili našu službu, pozývame vás, aby ste vyskúšali naše služby bezplatná 7-dňová skúšobná verzia VPN VPN, doplnená o inovatívne automatické zabezpečenie Wi-Fi dnes. Zistite, ako vyhradená služba VPN môže vašu spoločnosť posunúť na vyššiu úroveň, a výrazne zjednodušiť proces zabezpečenia vašich zamestnancov online.

Tip č. 8: Poskytnite zamestnancom #VPN kliknutím na Tweet

Dúfame, že vám tento príspevok pomohol! Neváhajte a dajte nám vedieť, ak máte akékoľvek otázky alebo akékoľvek ďalšie tipy, ktoré by ste chceli navrhnúť. Chcete naďalej dostávať všetky najnovšie správy a návrhy týkajúce sa zabezpečenia podniku? Sledujte nás na LinkedIn, kde vás neustále informujeme!

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map