Zwalczanie cenzury internetowej: Odblokuj strony internetowe i cenzurowane treści

Zwalczanie cenzury internetowej, odblokowywanie stron internetowych i cenzurowanych treści


Ograniczenia geograficzne i ucisk regionalny mogą ograniczyć dostęp do treści online. Dowiedz się, jak pokonać cenzurowany Internet i odblokować strony internetowe z dowolnego miejsca!

Od momentu powstania Internet szybko stał się miejscem wymiany pomysłów i informacji, umożliwiając swobodę wypowiedzi na całym świecie. 

Obecnie ponad 3,77 miliarda ludzi ma dostęp do Internetu. Ale chcielibyśmy tutaj omówić zdumiewające 1,5 miliarda ludzi, którzy nie mogą swobodnie uzyskać dostępu do informacji online – niektóre z nich wcale.  

Dla wielu Internet jest wysoce strzeżonym, ograniczonym i cenzurowanym światem, w którym osoby są badane, a czasem nawet karane za swoje czyny online.

W SaferVPN uważamy, że nieocenzurowany internet powinien być dostępny dla każdy.

Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej na temat cenzury internetowej i tego, jak możesz korzystać z naszych usług, aby odblokować strony internetowe i uzyskać dostęp do cenzurowanych treści – bez względu na to, gdzie jesteś.

Co to jest cenzura online?

Cenzura internetowa ma wiele form, ale jej podstawą jest kontrola informacji w Internecie, dostępnych lub publikowanych, w celu ukrycia, ograniczenia lub zaprojektowania pożądanej narracji.

Filtrowanie Internetu może być stosowane przez osoby, organizacje i rządy często z przyczyn moralnych, religijnych, biznesowych lub politycznych. W rezultacie narzędzia sieciowe i aplikacje umożliwiające udostępnianie informacji podlegają filtrowaniu i blokowaniu.

I chociaż istnieją znaczne różnice między krajami, od najbardziej represyjnych reżimów na świecie do rzekomo „bezpłatnego” Internetu Zachodu, cenzurę można zobaczyć w każdym zakątku planety.

Niezależnie od tego, czy ogranicza treści i aplikacje, faworyzuje lub blokuje określone produkty lub strony internetowe, a nawet kryminalnie pobiera opłatę od bezpłatnych myślicieli, cenzura zanieczyszcza świat.

Raport Freedom on the Net 2016 wykazał, że:

 • Po raz szósty z rzędu w 2016 r. Wolność Internetu na całym świecie spadła.
 • Dwie trzecie wszystkich użytkowników Internetu – 67 procent – mieszka w krajach, w których krytykowanie rządu, wojska lub rządzącej rodziny podlega cenzurze.
 • Użytkownicy mediów społecznościowych podlegają bezprecedensowym karom, ponieważ władze w 38 krajach dokonały aresztowań w oparciu o posty w mediach społecznościowych w ciągu ostatniego roku. Na całym świecie 27 procent wszystkich użytkowników Internetu mieszka w krajach, w których ludzie zostali aresztowani za publikowanie, udostępnianie lub „polubienie” treści na Facebooku.

Aby pokonać cenzurę i odblokować strony internetowe, osoby muszą szukać narzędzi do prywatności i bezpieczeństwa. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, w jaki sposób SaferVPN zapewnia użytkownikom na całym świecie nieograniczony dostęp do cenzurowanych treści.

Stopnie cenzury

Wolność Internetu nie przychodzi łatwo. Aktywność polityczna i społeczna jest niszczona przez rządową cenzurę ukierunkowaną na strony takie jak Facebook, YouTube, Twitter itp. 

„Zmieniający się krajobraz globalnej cenzury internetowej” dokumentuje cenzurę internetową w 45 krajach za pośrednictwem 2 046 najczęściej odwiedzanych i wpływowych stron internetowych na świecie.

W raporcie z 2017 r. Stwierdzono, że 26 krajów cenzuruje: treści polityczne i społeczne, tematy związane z konfliktem i bezpieczeństwem oraz narzędzia internetowe, takie jak platformy mediów społecznościowych.

Odblokuj strony internetowe według tematu - SaferVPNŹródło: Berkman Klein Center

Poziom dotkliwości cenzury internetowej jest różny. Może być tak subtelny, jak dokładne dostrajanie wyników wyszukiwania, tak ekstremalny, jak blokowanie całych witryn lub aplikacji, a nawet wyłączanie całego Internetu.

Stopień cenzury, według Freedom House, globalnego projektu oceniającego wolność w Internecie, można zmierzyć poprzez:

 • Przeszkody w dostępie szczegółowo opisuje infrastrukturalne i ekonomiczne bariery w dostępie, kontrolę prawną i własnościową nad dostawcami usług internetowych oraz niezależność organów regulacyjnych;
 • Ograniczenia treści analizuje regulacje prawne dotyczące treści, technicznego filtrowania i blokowania stron internetowych, autocenzury, dynamiki / różnorodności internetowych mediów informacyjnych oraz wykorzystania narzędzi cyfrowych do mobilizacji obywatelskiej;
 • Naruszenie praw użytkownika zajmuje się nadzorem, prywatnością i konsekwencjami mowy i działań online, takich jak uwięzienie, pozasądowe prześladowanie lub cyberataki.

W 2016 roku zmierzyli wolność Internetu w 65 różnych krajach i stwierdzili, że Rządy cenzurują dwie trzecie użytkowników Internetu:

Wpływowe uzasadnienie cenzury internetowej

Na całym świecie wolność wypowiedzi rozpada się pod rosnącym globalnym trendem cenzury internetowej, często w imię bezpieczeństwa narodowego.

Przykłady ingerencji rządu i postępującej cenzury na całym świecie można wyraźnie zobaczyć za pomocą następujących przykładów (by wymienić tylko kilka):

 • Niemiecka minister sprawiedliwości Heiko Maas ogłosiła drakońskie dążenie do cenzury mediów społecznościowych – zobowiązując się do usunięcia „mowy nienawiści” z serwisów społecznościowych w ciągu 24 godzin. Oznacza to, że wszystko, co jest niezgodne z polityką rządu, jest teraz potencjalnie „przestępcze”.
 • W Turcji wolność wypowiedzi została agresywnie ograniczona, a ponad 100 000 pracowników sektora publicznego zostało zwolnionych z powodu „powiązań z organizacją terrorystyczną lub zagrożeniem dla bezpieczeństwa narodowego”, a dodatkowe 184 media zostały trwale zamknięte.
 • W Egipcie władze poważnie ograniczyły swobodę wypowiedzi, ponieważ dziennikarzom i aktywistom grozi aresztowanie, ściganie i więzienie za zgłaszanie protestów lub udział w protestach.

Potężne interesy, partie polityczne i duże korporacje medialne zaczęły wykorzystywać tragedie krajowe, aby uzasadnić masową inwigilację w Internecie. Obwiniając nieocenzurowaną cyberprzestrzeń za zapewnienie miejsca dla ekstremistycznych treści, cenzura zyskała popularność, ponieważ sieci informacyjne nadal wykorzystują terroryzm jako środek uzasadniający monitorowanie i cenzurowanie Internetu.

Nie możemy jednak pozbyć się Internetu z treści ekstremistycznych, nie pozbawiając go indywidualnych praw do wolności słowa.

Bez względu na poziom cenzury przestępstwo jest takie samo – ograniczony dostęp do informacji i koniec wolności wypowiedzi.

Dlaczego jest to ważne

Różne rządy na całym świecie ograniczają dostęp do Internetu i nielegalnie monitorują własnych obywateli. Często tłumią wolność słowa, aresztują dysydentów, usuwają treści, a nawet wprowadzają w błąd w celu ukształtowania opinii publicznej. Kraje, gminy i organizacje nie są w stanie określić, do których treści można lub nie można uzyskać dostępu w Internecie.

Bez swobodnego przepływu informacji ludzie są pozbawieni prawa do informacji, wiedzy, pomysłów i możliwości korzystania z tych rynków w celu przyczynienia się do postępu i innowacji.

Bez naszego oporu naszą przyszłością jest w pełni cenzurowany Internet na całym świecie.

W SaferVPN wierzymy, że Internet to bogactwo wiedzy i globalna sieć, której nikt nie należy, z korzyścią dla wszystkich. Dlatego oferujemy najwyższe bezpieczeństwo, umożliwiając użytkownikom odblokowywanie witryn i dostęp do cenzurowanych treści – z dowolnego miejsca!

Co robimy z tym?

Naszą misją jest umożliwienie ludziom z całego świata dostępu do stron niedostępnych w ich kraju, ominięcie cenzury rządowej oraz zapewnienie bezpieczeństwa i szyfrowania danych osobowych podczas przeglądania anonimowych serwerów. Od czasu naszej premiery w 2013 r. Nasi eksperci od cyberbezpieczeństwa pomogli tysiącom użytkowników na całym świecie bezpiecznie i anonimowo przeglądać Internet.

Przy odpowiednich narzędziach obywatele zamkniętych społeczeństw mogą zabezpieczyć swoją prywatność i anonimowość. Zapewniając im dostęp do wirtualnych sieci prywatnych (VPN) w celu szyfrowania połączeń internetowych i ukrywania tożsamości, osoby mogą bezpiecznie i bezpiecznie przeglądać internet!

Odblokuj sieć Kampania na rzecz nieocenzurowanego Internetu

Uruchomiliśmy wspólnie z Movements (platformą Advancing Human Rights) Odblokuj sieć, kampania promująca wolność w Internecie i pomagająca obywatelom cenzurowanym w swobodnym wyrażaniu się w Internecie.

SaferVPN rozszerza nasze działania informacyjne w celu wydania ponad miliona godzin bezpłatnych licencji oprogramowania komputerowego i mobilnego SaferVPN dla osób mieszkających w krajach na całym świecie, w których cenzura Internetu jest. 

Unblocktheweb - odblokuj strony internetowe

Aby wziąć udział w kampanii i rozdawać bezpłatne godziny prywatności i anonimowości online osobom o wysokich ocenach cenowych, odwiedź UnblockTheWeb.org!

Pomoc każdego się liczy, jeśli chodzi o promowanie wolności online i pomaganie ludziom w odblokowywaniu stron internetowych!

Jak odblokować strony internetowe i uzyskać dostęp do cenzurowanej zawartości

Według GlobalWebIndex ponad 400 milionów osób korzysta z wirtualnych sieci prywatnych w celu obejścia cenzury, zwiększenia prywatności i odblokowania stron internetowych.

SaferVPN pozwala użytkownikom odblokować strony internetowe i uzyskać dostęp do cenzurowanych treści z dowolnego miejsca:

 1. Pobierz i zainstaluj SaferVPN (jeśli nie masz jeszcze konta, zaloguj się za pomocą naszej bezpłatnej wersji próbnej).
 2. Uruchom SaferVPN i połącz się z serwerem, na którym znajduje się żądana lokalizacja.
 3. Pokonaj ograniczenia geograficzne, odblokuj strony internetowe i uzyskaj dostęp do cenzurowanych treści z dowolnego miejsca.

Przeglądaj bezpiecznie używając SaferVPN

Jeśli chcesz natychmiast rozpocząć ochronę swoich urządzeń, pobierz dowolną z naszych bardzo bezpiecznych aplikacji VPN i rozpocznij przeglądanie z szyfrowaniem na poziomie banku i anonimowym adresem IP już dziś.

Czy masz jakieś uwagi, sugestie lub prośby o nowe funkcje? Skontaktuj się z nami i dołącz do nas w mediach społecznościowych! Chcielibyśmy usłyszeć od ciebie.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map