Świętujmy prawa konsumenta i wolność informacji

Ananas z okularami przeciwsłonecznymi i imprezowym kapeluszem


W tym tygodniu przypadają dwie ważne daty w kalendarzu: Światowy Dzień Praw Konsumenta 15 marca i Dzień Wolności Informacji 16 marca. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak w SaferVPN świętujemy te dwa specjalne dni – i ich filozofie – przez cały rok.

Światowy Dzień Praw Konsumenta

15 marca 1962 r. Prezydent John F. Kennedy przekazał wiadomość Kongresowi USA, w którym przedstawił swoją koncepcję praw konsumenta. Powiedział:

Konsumenci z definicji obejmują nas wszystkich. Są największą grupą gospodarczą, na którą wpływają prawie wszystkie publiczne i prywatne decyzje gospodarcze. Ale są jedyną ważną grupą… której poglądy często nie są słyszane.

Z tą inspiracją Consumers International ustanowił Światowy Dzień Praw Konsumenta w 1983 r., Który obchodzony jest co 15 marca. Święto ma na celu uznanie praw konsumentów na całym świecie i zwrócenie uwagi na nieuczciwe praktyki i niesprawiedliwości wobec nich.

Consumers International ogłasza temat na każdy dzień praw konsumenta. Tegorocznym tematem jest „Zaufane inteligentne produkty”. Jak mówi Consumers International:

Od smartfonów po urządzenia do noszenia monitorów fitness, asystentów głosowych i inteligentnych telewizorów – wiele produktów, z których korzystamy, jest coraz częściej domyślnie podłączanych… Chcemy podkreślić, czego oczekują konsumenci od połączonego świata i jak ważne jest, aby umieścić je w centrum rozwoju tych cyfrowych produktów i usług.

Jak szanujemy prawa konsumenta

W SaferVPN z całego serca się zgadzamy. Oto jak honorujemy konsumentów korzystających z urządzeń cyfrowych:

 • Chroniąc twoje dane. Jak zauważa Consumers International, produkty na całym świecie są „domyślnie połączone”. Oznacza to, że wiele danych jest przesyłanych tam iz powrotem – czasami bardzo osobistych, a czasem bez Twojej wiedzy. Niestety, nie wszystkie z tych „inteligentnych” urządzeń wykorzystują wysoki standard szyfrowania, co oznacza, że ​​Twoje dane mogą być narażone na atak każdego, kto ma wiedzę na temat łączenia się z Internetem.Ale dopóki łączysz się z Internetem za pośrednictwem sieci VPN, żadna strona trzecia nie może przechwycić tych danych przesyłanych z Twoich urządzeń do chmury. Dzieje się tak, ponieważ cały ruch przechodzi przez bezpieczne połączenie „tunelowe”, gdy komputer wysyła i odbiera dane – dzięki czemu jesteś bezpieczny przed szpiegami i innymi osobami.
 • Nie śledząc tego, co robisz online. Może się to wydawać oczywiste dla firmy VPN. Ale niektóre niskoprocentowe serwery VPN śledzą to, co robisz online, co nie pozwala na wykorzystanie VPN do prywatności. Może sprzedają Twoją historię przeglądania reklamodawcom, a może przekazują ją rządom. Najważniejsze jest połączenie z Internetem za pośrednictwem jednej z tych sieci VPN może być gorszy niż surfowanie bez żadnego szyfrowania.Na szczęście w SaferVPN nie prowadzimy rejestrów tego, gdzie się wybierasz ani co robisz online. Więc jeśli ktoś przyjdzie do nas z żądaniem Twojej osobistej historii przeglądania, nie będzie nic do zaoferowania. Jako konsument masz prawo do swojej prywatności – a dzięki SaferVPN zachowasz ją.

Dzień Wolności Informacji

Zaledwie jeden dzień po Dniu Praw Konsumenta jest Dniem Wolności Informacji, obchodzonym 16 marca lub około 16 marca każdego roku. Zbiega się z urodzinami Jamesa Madisona, czwartego prezydenta Stanów Zjednoczonych i architekta Konstytucji USA. Jak opisuje Madison stowarzyszenie American Library Association, „był głównym orędownikiem otwartości w rządzie”.

W Stanach Zjednoczonych ustawa o wolności informacji gwarantuje, że ludzie mogą żądać i często mogą przeglądać informacje lub zapisy, których rząd nie udostępnił. Poprzez ten akt Waszyngton poinformował przez ostatnie 50 lat, że (przeważnie) szanuje „prawo do wiedzy” społeczeństwa.

Niestety nie wszystkie rządy mają takie zobowiązanie do przejrzystości. Inni są wręcz bizantyjscy w sposobie traktowania informacji rządowych, a opinia publiczna polega na informatorach i dziennikarzach śledczych, aby dowiedzieć się, co się dzieje.

Jak świętujemy wolność informacji

Oto jak świętujemy wolność informacji – 16 marca i przez cały rok:

 • Odblokowujemy sieć. Jeśli korzystasz z połączenia internetowego za pośrednictwem jednego z wielu naszych międzynarodowych serwerów, możesz bezproblemowo ominąć rządową cenzurę i inne ograniczenia. Bez względu na to, co rząd zdecyduje, że nie możesz robić online, zmieniając swoją „lokalizację” online za pośrednictwem naszych wielu globalnych serwerów internetowych, będziesz mieć cały świat na wyciągnięcie ręki.
 • Chronimy cię przed rządowym monitorowaniem. Jeśli jesteś oszustem prowadzącym dochodzenie w sprawie korupcji w rządzie lub dysydentem politycznym, który próbuje się ustąpić, pozostając w kontakcie, zechcesz skorzystać z VPN. Dzięki VPN wszystko, co robisz online, będzie całkowicie szyfrowane. Otrzymasz również nowy, całkowicie anonimowy adres IP, który uniemożliwi rządom łączenie tego, co robisz online, z Twoją rzeczywistą tożsamością.

Więcej o SaferVPN

SaferVPN jest zobowiązany do przestrzegania twoich praw jako konsumenta i obywatela globalnego. Aby cieszyć się światem wolności w Internecie i prywatności zapewnianej przez 256-bitowe szyfrowanie na poziomie banku, zarejestruj się w 80-procentowej dyskontowej subskrypcji VPN lub rozpocznij bezpłatny okres próbny już teraz!

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map