Uchylenie FCC dotyczące neutralności sieci: ignorowanie prywatności cyfrowej milionów użytkowników

Kongres uchyla zasady prywatności w Internecie FCC Prywatność cyfrowa


Po długim roku walka o prywatność cyfrową może zakończyć się rozczarowaniem. Ostateczne głosowanie nad neutralnością FCC odbędzie się 14 grudnia.

Stany Zjednoczone stoją w obliczu skrajnej degeneracji cyfrowej ochrony prywatności. Jak przewodniczący Federalnej Komisji Łączności (FCC) Ajit Pai twierdzi, że „Przywróć wolność Internetu”, świat protestuje, maszeruje ulicami, rozpowszechnia świadomość i robi wszystko, co w jego mocy, aby chronić otwarty Internet. 

Głosowanie nad wnioskiem odbędzie się 14 grudnia. – głosowanie, które ma zmienić Internet, jaki znamy.

Informacje o zasadach prywatności

W 2014 r. Po wyciekach Snowdena byliśmy świadkami jednego z najbardziej udanych działań na rzecz prywatności w Internecie. Protesty obywatelskie i organizacje oddolne, takie jak Restore the Fourth, zorganizowały tysiące internautów, aby przeciwstawić się rządowi USA i walczyć o bezpieczeństwo online, prywatność i neutralność sieci. 

Dlaczego obowiązują te zasady??

Dostawcy usług internetowych (ISP) mają nieograniczoną kontrolę nad danymi osobowymi. Mogą śledzić każdy ruch online, znać każdą stronę, którą odwiedzasz, godziny aktywności w różnych witrynach, dokładną lokalizację, a nawet jakiego urządzenia używasz.

A teraz zniesienie neutralności sieci FCC ograniczy potencjał twoich dostawców usług internetowych do przechowywania i sprzedaży wszystkich twoich informacji reklamodawcom (wraz z każdym innym, kto jest skłonny zapłacić za to niezłą cenę).

Nowa zasada przeklasyfikuje szybkie łącze szerokopasmowe jako „usługę informacyjną”, a nie „usługę telekomunikacyjną”. Dlaczego to ma znaczenie? FCC nie może regulować usług informacyjnych. Przeklasyfikowanie daje im całkowitą kontrolę.

W jaki sposób neutralność sieci zapewnia mi ochronę?

Reguły neutralności sieci chronią Twoją cyfrową prywatność, wymagając od dostawców usług internetowych:

 • Powiedz klientom, co zbierają, jak z nich korzystają i jak się nimi dzielą
 • Wymagaj pozwolenia na używanie i udostępnianie poufnych informacji, takich jak informacje finansowe i zdrowotne, numery ubezpieczenia społecznego, przeglądanie stron internetowych i historia aplikacji
 • Pozwól klientom zrezygnować z gromadzenia informacji przy minimalnym wysiłku
 • Podejmij rozsądne środki, aby zapewnić bezpieczeństwo danych klientów
 • Powiadomić klientów w odpowiednim czasie o naruszeniu danych, aw przypadku większego naruszenia powiadomić funkcjonariuszy organów ścigania

Oczywiście nie zostało to zrobione bez poważnych zwrotów. Dostawcy usług szerokopasmowych, tacy jak AT&T, Verizon, T-Mobile i Sprint były przeciwne tym ograniczeniom, ponieważ utrudniały im zarabianie na danych osobowych użytkowników. Lobbują w Kongresie, aby uchylić te zasady, a nawet złożyli petycję do FCC – wszystko to przyczynia się do naszej obecnej sytuacji.

Obecna sytuacja

FCC opublikowała ostateczną propozycję, aby raz na zawsze położyć kres neutralności sieci. Co to oznacza dla amerykańskich użytkowników? Dostawcy usług internetowych będą mogli dyktować prędkość przeglądania na podstawie pakietu danych, oferując szybkie i wolne pasy ruchu. Mogą blokować dostęp do niektórych stron internetowych i ustalać priorytety swoich treści. Na przykład mogą ograniczyć dostęp do witryn konkurencji lub innych usług przesyłania strumieniowego, które oferują treści, które odwracają uwagę od ich własnych. 

Nie mówimy tego, aby cię przestraszyć. Dokładnie to zostało przedstawione w ich propozycji, którą można znaleźć tutaj.

Kilka elementów z ich ostatniego „Arkusza faktów” to:

  • Ich niezdolność do zaprzeczenia faktowi, że uchylenie neutralności sieci FCC spowoduje w Internecie „szybkie linie” i „wolne linie”. 
  • W jaki sposób nie ograniczają możliwości dostawców usług internetowych w zakresie blokowania ci dostępu do stron, które chcesz odwiedzić. Ich obalenie polega na tym, że dostawcy usług internetowych mogą tego nie robić, ponieważ społeczeństwo się zdenerwuje. 
  • Nie mogą powstrzymać dostawców usług internetowych przed obciążeniem Cię opłatą za dostęp do niektórych treści online. FCC zastanawia się nad tym, mówiąc, że tak się nie stanie, chociaż zdają sobie sprawę, że jest to w 100% możliwe i absolutnie prawdopodobne.

Tutaj możesz przeczytać więcej o niepokojących implikacjach szeroko popieranej propozycji FCC.

W SaferVPN przedstawiliśmy dalszą analizę problemu w VPNRanks.

Dyskredytująca opinię publiczną

Chociaż od ponad dekady ludzie składają petycje w celu ochrony użytkowników Internetu przed nieuczciwymi praktykami, wydaje się, że FCC znalazło sposób na zdyskredytowanie wszystkich opinii publicznej.

Wprowadzające w błąd tożsamości

Podczas gdy FCC zaoferowało publiczności platformę do przedstawienia swoich poglądów, wiele z tych zgłoszeń nie dało rady. Często komentarze zawierały fałszywe lub wprowadzające w błąd dane osobowe, co oznacza, że ​​ludzie nie ujawniali swojej prawdziwej tożsamości. 

Dziwne? Naprawdę tak nie uważamy. Formularz zgłoszenia FCC wyraźnie stwierdza, że ​​wszystkie przesłane informacje, w tym nazwiska i adresy, będą publicznie dostępne za pośrednictwem strony FCC. Łatwo sobie wyobrazić, że niektórzy ludzie mogą czuć się niekomfortowo, używając swoich prawdziwych nazwisk powiązanych z ich rzeczywistymi adresami e-mail wyświetlanymi wyraźnie z komentarzami dla całego świata, aby zobaczyć…

Podobne sformułowanie

Zdecydowana większość komentarzy zawierała dokładne lub podobne sformułowania, które naukowcy kojarzą z wiadomościami spamowymi, które w rzeczywistości nie wpływają na opinię publiczną. Jednak wiele z tych zduplikowanych komentarzy może łatwo wynikać z wypełnionych formularzy przesyłania, takich jak poniższy – co nie oznacza, że ​​komentarze te należy pominąć.

Komentarze, które wciąż miały znaczenie.

Ważną informacją jest to, że nawet całkowicie unikalne, spersonalizowane komentarze nadal wydają się nie mieć żadnego efektu. Komentarze, które sprzeciwiały się uchyleniu, były oszałamiające 1,5 miliona, podczas gdy tylko 23 000 komentarzy poparło zniesienie neutralności sieci. 

Powiedzmy to jeszcze raz jaśniej. To znaczy 98,5% unikalnych komentarzy dotyczących neutralności sieci sprzeciwia się uchyleniu przez Ajit Pai neutralności sieci.

98,5% unikalnych komentarzy sprzeciwia się uchyleniu przez FCC #netneutrality. Kliknij, aby tweetować

Co to oznacza dla FCC?

Bez względu na tę wyraźną korzyść dla neutralności sieci FCC oświadczyło: „To pokazuje, dlaczego postępowanie legislacyjne nie jest sondażem opinii publicznej i dlaczego FCC koncentruje się na jakości, a nie na ilości komentarzy”.

Oto więcej o katastrofie FCC:

Dobry dla biznesu? Prawdopodobnie nie.

Ponad 200 firm, w tym Airbnb, Reddit i Twitter, wysłało list do FCC, argumentując, że zniesienie neutralności sieci zaszkodziłoby amerykańskiej gospodarce. Przepisy postawiłyby małe i średnie przedsiębiorstwa w niekorzystnej sytuacji i znacznie utrudniłyby startupom uzyskanie przyczepności.

Monopolistyczni dostawcy usług, tacy jak Comcast, AT&T i Verizon zyskają ogromną moc. Wynik końcowy? Mniej wyborów, wyższe ceny i zastój usług.

Ochrona poprzez Tech Giants

Niektórzy mają nadzieję, że po uchyleniu zasad neutralności firmy technologiczne, takie jak Facebook, Google i Netflix, będą regulować dla nas dostawców usług internetowych. Jakkolwiek optymistyczna może być ta myśl, odsuwa się od podstawowej kwestii. Neutralność sieci oznacza, że ​​wszyscy w Internecie mają równe szanse. Oznacza to, że każdy, kto ma już siedzibę w branży lub jest zupełnie nowy w sieci, ma równie duże szanse na uzyskanie ruchu internetowego i możliwość stworzenia popularnej witryny, produktu lub firmy.

Poleganie na technologicznych gigantach jest przeciwieństwem tego, co musimy zrobić. Jest bardzo mało prawdopodobne, że tak bardzo zależy im na zachęcaniu do konkurencji. Podkreśla to, o co naprawdę chodzi w uchyleniu neutralności sieci FCC: tysiące małych firm (nawet małych dostawców usług internetowych) nie będą już miały szansy na walkę.

Nowe zagrożenia prywatności wprowadzone bez neutralności sieci

Pai, były prawnik Verizon, nawet zawiesił zasadę bezpieczeństwa danych, która wymagałaby od dostawców usług internetowych podjęcia „rozsądnych” kroków w celu ochrony informacji o klientach przed nieautoryzowanym użyciem lub dostępem, upewniając się, że dostawcy Internetu nie ponoszą winy za ujawnienie danych.

Kasowanie szyfrowania – również dla hakerów

W tej chwili dostawcy usług internetowych szpiegują tylko fragmenty przesyłanych informacji, które nie są zaszyfrowane (strony rozpoczynające się tylko od http zamiast https). Mogą także zobaczyć tylko stronę domeny, na której jesteś, ale nie mogą dokładnie zobaczyć strony i jej szczegółów. Aby zrekompensować ten brak informacji, dostawcy Internetu zaproponowali „Jawne zaufane proxy”, które pozwolą im przechwycić twoje dane, usunąć szyfrowanie, odczytać dane, a następnie ponownie zaszyfrować przed wysłaniem z powrotem.

Niestety, ten proces „ponownego szyfrowania” nie jest równie bezpieczny, co zwiększa ryzyko cyberataków i umożliwia atak MiTM [Man-in-The-Middle]. Ostatnie badanie wykazało, że 54% przechwyconych połączeń, które zostały odszyfrowane, a następnie ponownie zaszyfrowane, spowodowało słabsze szyfrowanie, a tym samym bezpieczeństwo.

Jeśli dostawcy usług internetowych zaczną korzystać z tych systemów, nie wiadomo, jakie środki bezpieczeństwa zostaną podjęte, otwierając możliwość ujawnienia czegokolwiek, od wiadomości e-mail po poufne dane osobowe po hakerów.

Wstępne instalowanie oprogramowania lub oprogramowania szpiegującego w telefonie

Choć może się to wydawać, zostało to zrobione – głównie na telefonach komórkowych. Przy zakupie telefonu od usługodawcy wielu zainstalowało oprogramowanie szpiegujące, takie jak Carrier IQ.

Dzięki temu Twój dostawca usług internetowych może zobaczyć wszystko, co robisz na telefonie – to znaczy każde naciśnięcie klawisza, wiadomość tekstową, treść i wszelkiego rodzaju inne bardzo poufne informacje przesyłane do Twojego urządzenia. Dzięki temu hakerzy mają dostęp do twoich danych osobowych bez konieczności zmuszania się. Straszny!

Supercookies Zombie – niewykrywalne śledzące pliki cookie w ruchu HTTP

W 2014 roku Verizon Wireless wprowadził supercookie do całego ruchu klientów mobilnych. Nie było nawet sposobu na wyłączenie tej funkcji, co oznacza, że ​​nie można nic zrobić, aby ją zatrzymać: nie tryb incognito, tryb przeglądania prywatnego ani nic innego. Oznacza to, że każda witryna internetowa i strona trzecia osadzone w witrynach, które odwiedzasz, mogą Cię śledzić.

Cofnięcie nowych przepisów spowoduje ponowne otwarcie tego inwazyjnego, niewykrywalnego narzędzia od dostawców usług internetowych.

Najwyraźniej Twitter ponosi winę

Pai zadziwił świat swoją twardą postawą przeciwko ochronie prywatności cyfrowej – ale przeniesienie winy na Twitter było komicznie nieoczekiwane.

Pai nalegał, że „jeśli chodzi o otwarty Internet, Twitter stanowi część problemu”, wyjaśnił. „Firma ma punkt widzenia i wykorzystuje ten punkt widzenia do dyskryminacji.”

To interesujące stanowisko… Regulacja Internetu nie jest dyskryminująca, ale jakoś otwarta platforma Twittera…

Chroń swoją cyfrową prywatność za pomocą VPN

Chociaż nie pozostało nam wiele do zrobienia, ale zobacz, co stanie się 14 grudnia, ale możesz proaktywnie podjąć kroki, aby chronić swoją cyfrową prywatność: użyj VPN. Wirtualna sieć prywatna (VPN) pozwala zmienić adres IP i przesyła informacje zaszyfrowanym tunelem, umożliwiając anonimowe przeglądanie i maskowanie działań online.

Jeśli FCC nadal ignoruje interes publiczny, świat przygotowuje się do wniesienia sprawy do sądu. Walka o neutralność sieci i cyfrową prywatność jeszcze się nie skończyła.

DZIAŁAJ

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map