Matka Rosja łamie prywatność w Internecie

Ograniczanie prywatności w Internecie


Rząd rosyjski zaostrza cenzurę internetową i tłumi prywatność w Internecie. Ostatnie wydarzenia doprowadziły do stale zaostrzona rosyjska cenzura internetowa i ograniczenie prywatności w Internecie. Pojawiły się pogłoski o tym, co może stać się wyłącznie rosyjskim Internetem; założyciel największej rosyjskiej sieci społecznościowej został zwolniony i uciekł z Rosji; a władze ograniczają blogerów i zagraniczne firmy technologiczne. Oto raport na temat najnowszych wydarzeń w rosyjskim Internecie.

Nowe przepisy dotyczące blogerów i nierosyjskich firm internetowych

Duma (niższa izba parlamentu) zmieniła w kwietniu ustawę o informacjach, która będzie wymagać od wszystkich rosyjskich blogerów z ponad 3000 odwiedzających dziennie zarejestrowania się w urzędach jako media. Obejmuje to także osoby, które mają duże grono obserwujących na Twitterze i mediach społecznościowych, i oznacza, że ​​muszą przestrzegać ścisłej kontroli i wytycznych. Nieprzestrzeganie spowoduje wysokie grzywny ze strony organu nadzoru mediów Roskomnadzor. Ponieważ tradycyjne media były cenzurowane i pełne rządowej propagandy, przeciwnicy rządowi zwrócili się do Internetu w celu debaty i wolności słowa. Dzięki nowym ograniczeniom Kreml skutecznie ucisza przeciwników, nakładając autocenzurę. Już teraz Roskomnadzor może zamykać „ekstremistyczne” strony internetowe i fora dyskusyjne.

W tym samym miesiącu Duma głosowała za ustanowieniem prawa zagranicznych firm internetowych do przechowywania wszystkich danych krajowych w Rosji przez co najmniej pół roku. Istnieją obawy, że firmy takie jak Facebook i Google będą chciały ponieść koszty centrów danych i serwerów w Rosji. Koszty budowy szacuje się na 200 milionów USD i 10 milionów USD rocznie na utrzymanie tak dużych gigantów. Może to doprowadzić do utraty udziałów w rynku przez znacznie mniejszych rosyjskich konkurentów. Jednak nawet Durov z VKontakte powiedział TechCrunchowi, że „kraj jest obecnie niezgodny z biznesem internetowym.”

Kreml zwalnia najbardziej wpływowego założyciela sieci społecznościowej w Rosji

1 kwietnia założyciel 100-milionowej sieci społecznościowej VKontakte ogłosił rezygnację z żartu prima aprilis. Chociaż później żart został zabrany przez założyciela, Pavla Durova, twierdzi on, że przyjaciele Putina przejęli kontrolę nad VKontakte. Durow stwierdził, że opuścił Rosję bez planów powrotu. Założyciel odmówił współpracy z władzami, odmówił podania szczegółowych informacji na temat ukraińskich protestujących przeciwko rządowi i odmówił pomocy w zamykaniu kont grup opozycyjnych.

Homebuilt Rosyjski Internet Cheburashka

Starszy poseł do rosyjskiego parlamentu zasugerował opracowanie całkowicie rosyjskiego Internetu o nazwie Cheburashka, który byłby dostępny tylko w Rosji. Senator stwierdził później, że będzie on wykorzystywany wyłącznie do celów naukowych i informacji. W podobny sposób rosyjska gazeta Kommersant poinformowała, że ​​lobbuje za nią poparta przez Putina komisja system, który pozwala rządowi sprawdzać i cenzurować wszystkie dane który przechodzi przez rosyjskie serwery.

Radio Free Europe / Radio Liberty (RFE / RL) sugeruje, że autocenzura jest powszechna w krajach, które karają tych, którzy publikują treści uznane za niemoralne lub zagrażające reżimowi. Glenn Kates, kierownik ds. Inicjatyw cyfrowych w RFE / RL, pisze w ostatnim artykule:Użytkownicy i firmy są świadomi, że ich aktywność online może być monitorowana w dowolnym momencie i sami stają się uczestnikami tworzenia środowiska cenzury.”

Co dalej w zakresie prywatności i cenzury w Internecie?

Możemy jedynie spekulować na temat przyszłości Kremla, Roskomnadzoru, cenzury i prywatności Internetu w Rosji. Jesteśmy zwolennikami wolności słowa i demokracji, wierząc, że każdy powinien mieć prawo do wyrażania swoich opinii i dyskusji w uporządkowany sposób. Dlatego zawsze opowiadamy się za ochroną twoich danych, twojej prywatności i twojego dostępu do dowolnych informacji. Jak sugerują obecne wydarzenia, może to być tylko wierzchołek góry lodowej wciąż zaostrzającej się polityki cenzury. Wszystko może się zdarzyć, a kto wie, może kiedyś staniemy przed Wielką Zaporą Rosyjską. Miejmy nadzieję na najlepsze!

Aktualizacja wiadomości 27 lipca 2014 r

Russia Beyond the Headlines poinformowało, że 22 lipca Putin podpisał ustawę, która wymagała krajowego przechowywania danych osobowych Rosjan. Nowe ustawodawstwo szczegółowo określa sposób przetwarzania takich informacji i daje Roskomnadzor rozszerzone prawa do ograniczania dostępu do stron niezgodnych. Firmy internetowe muszą przestrzegać przepisów do 2016 r. W przeciwnym razie będą znajdować się na czarnej liście i będą niedostępne w Rosji.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map