Всесвітній день біженців: визнання всіх видів біженців

світовий день-біженці


Глобальна імміграція залишається актуальною соціально-політичною проблемою, що спонукає до нашої потреби Всесвітній день біженців. 20 червня ми визнаємо всі типи біженців у кризі як 65 мільйонів біженців та переселенців, які шукають притулку по всьому світу. Детальніше про те, як Агентство ООН у справах біженців (УВКБ ООН) та безлічі інших груп підвищують обізнаність цих переміщених людей у ​​всьому світі.. 

У цей час невблаганної кризи біженців, уряди, службовці, знаменитості та цивільне населення привертають увагу громадськості до тих, хто покинув свої будинки через війну, конфлікти та переслідування.

Всесвітній день біженців у вівторок, 20 червня, відзначається день, коли ми шануємо силу, мужність, дух і стійкість мільйонів біженців. Підвищуючи обізнаність про несправедливість щодо мігрантів та шукачів притулку, ми заохочуємо людей задуматися про життя біженців та їхню боротьбу за права людини.

Всесвітній день біженців: як визначити біженця?

Існує кілька типів біженців та примусово переміщених осіб:

Біженці

Згідно з Конвенцією ООН про біженців 1951 року, біженцем є той, хто покинув свій будинок і країну через “обґрунтований страх переслідування через расу, релігію, національність, приналежність до певної соціальної групи чи політичної ситуації” думка ».  

Особи, які шукають притулку

Особи, які шукають притулку, за своїм статусом схожі на біженців, але вони офіційно не були оголошені біженцями тієї країни, з якої вони втекли. Багато хто бореться через цей довгий процес отримання притулку через місцеві упередження, залишаючи їх у жахливих умовах життя в таборах для біженців, а інші опиняються на вулицях.

Внутрішньо переміщені особи

Внутрішньо переміщені особи (ВПО) – це люди, яким довелося покинути свої домівки, але не покинули власну країну. Як результат, вони часто залишаються в стані лиха під час пошуку їжі, притулку та інших предметів першої необхідності.

Особи без громадянства

Особи без громадянства зазвичай піддаються дискримінації певних груп, що робить їх невизнаними як національність або належність до певної країни. Вони не мають ідентифікації чи посвідчення громадян, виключаючи їх доступ до основних прав людини, включаючи охорону здоров’я, освіту, зайнятість та інші державні послуги.

Повернення

Повернені – це колишні біженці, які повернулися до рідних країн після втечі. Хоча це може бути позитивним результатом, повернені все-таки потребують підтримки та реінтеграції, щоб відновити своє життя вдома.

Незалежно від їх офіційного звання, зрозуміло, що всі види біженців потребують нашої допомоги. Незалежно від того, знайти новий будинок чи просто так, як мати доступ до їжі, чистої води та притулку, всі види біженців заслуговують на підтримку.

Конвенція про біженців 1951 року та її Протокол 1967 року

Конвенція про біженців 1951 р. Та її Протокол 1967 р. – єдині накази, що захищають біженців. Просто зазначено, що всі типи біженців заслуговують тих же стандартів поводження, що й інші іноземні громадяни. Очевидний, але дивовижний широко незадовільний стандарт.

Накази також заявляють, що біженці не повинні повертатися в країну, де вони загрожують їхньому життю чи свободі. Це запобігає можливості таких країн, як Іспанія, автоматично відхиляти шукачів притулку, які намагаються перетнути свої кордони через північноафриканські анклави.

Цей наказ, поряд з іншими основними правами, поширюється на всі типи біженців, якщо біженця не вважається небезпекою для громади чи безпеки країни.

Права, що містяться в Конвенції 1951 року, включають:

 • Право не бути висланим, за винятком певних, строго визначених умов;
 • Право не бути покараним за незаконний в’їзд на територію Договірної Держави;
 • Право на працю;
 • Право на житло;
 • Право на освіту;
 • Право на публічну допомогу та допомогу;
 • Право на свободу віросповідання;
 • Право на доступ до судів;
 • Право на свободу пересування по території;
 • Право на видачу посвідчень та проїзних документів.

Нагромадження додаткових прав збільшує довше біженців у країні перебування.

Ситуація для всіх типів біженців

Шістдесят п’ять мільйонів людей покинули свої будинки, щоб уникнути війни та насильства. Це приголомшливе число щороку збільшується на тисячі, коли жертви тікають з таких районів, як Сирія, Бурунді, Центральноафриканська республіка, Ірак, М’янма, Нігерія, Південний Судан, Україна, Ємен та інші країни.

Прочитайте лише частину їхніх історій, поділених УВКБ ООН тут:

 • У Нігерії: Хлопчик, якого поховали живим і вижили
  Під час нападу на його село в Нігерії 10-річний Ібрагім став свідком жорстокого вбивства батька. Тоді повстанці пішли за ним.
 • В Іраку: Цивільні жителі, що живуть у “страсті і паніці”, як лютують битви за Мосул
  З 862 000, переміщених у результаті конфлікту, УВКБ ООН зазначає, що бойовики ISIS у Західному Мосулі, де вони живуть без їжі, води та палива, 100 000 мирних жителів утримуються як людський щит..
 • У Ємені: Світова спільнота повинна вирішити кризу води в Ємені, щоб зупинити спіральну спалаху холери
  Більше 135 000 вже побоюються захворіти на хворобу, яка переноситься водою, оскільки країна стикається з конфліктом. Дані ВООЗ показують, що понад 950 людей вже померли.
 • У Сирії: Допомога 9 мільйонам дітей у Сирії та сусідніх країнах під загрозою
  Програми, які підтримує ЮНІСЕФ для понад 9 мільйонів дітей у Сирії та сусідніх країнах, знаходяться на межі відключення через критичний розрив у фінансуванні в розмірі 220 мільйонів доларів США
 • В Україні: Україна: Понад 750 000 дітей ризикують бути відрізаними від безпечної питної води
  Діти, яким доводиться забирати воду з альтернативних джерел або вимушені покидати свої будинки через порушення безпечного водопостачання, стикаються з небезпекою, що триває в умовах боротьби та інших форм зловживань.

Далі знайдіть хвилину, щоб прочитати таку графіку:

65,3 мільйона у світі примусово переміщених у світі біженців

Щохвилини 24 людини переміщують світовий день біженців

1 з 113 людей - це всесвітній день біженців, які шукають притулку

Що ти можеш зробити

Цього дня ми сподіваємось підвищити обізнаність щодо цих делікатних типів біженців. Ми визнаємо цих вразливих людей та їх здатність пережити ці неможливі обставини. Ми зосереджуємось на тому, як ми можемо долучитися та допомогти тим, хто страждає у всьому світі. Настав час показати, що глобальна громадськість стоїть з біженцями.

У 2016 році Агентство ООН у справах біженців запустило #WithRefugees петиція, яка сприяє урядам та лідерам, що співпрацюють, працювати разом та надавати належну підтримку всім типам біженців.

«Я зустрів стільки тих, хто так багато втратив. Але вони ніколи не втрачають своєї мрії щодо своїх дітей чи бажання покращити наш світ. Вони просять мало взамін – лише нашої підтримки в їх найвищий час »- Генеральний секретар ООН Антоніо Гутеррес

Ті, хто залишив все позаду, сподіваючись на безпечне майбутнє, заслуговують на безпеку та безпеку.

Заявляючи про свою підтримку руху #WithRefugees, ви будете стояти з петицією, яка просить уряди:

 • Переконайтесь, що кожна дитина-біженець отримує освіту.
 • Переконайтесь, що в кожній родині біженців є безпечне місце для проживання.
 • Переконайтесь, що кожен біженця може працювати або вивчати нові навички, щоб зробити позитивний внесок у свою громаду.

Зайти за глобальний рух і стенд #WithRefugees сьогодні. Підпишіть петицію тут.

Всесвітній день біженців Підпишіть петицію #WithRefugees Натисніть, щоб натиснути

Ми також запрошуємо вас приєднатися # UnblocktheWeb, наше партнерство з платформою краудсорсингу прав людини Movements.org. Завдяки цій ініціативі ми надаємо активістам та дисидентам у закритих товариствах безкоштовний доступ до VPN, щоб вони могли переглядати Інтернет в безпеці від моніторингу уряду та реалізовувати своє право на свободу слова в Інтернеті.

В ході нашої роботи з Movements.org ми зустріли багатьох сміливих людей, таких як відомий журналіст та правозахисник Каве Тахері, у якого не було іншого вибору, крім втечі з рідних країн через відсутність основних свобод, безпеки і права.

Після того, як його заарештували спецслужби Ірану за вміст його особистих блогів, а потім зазнали 10 місяців немислимих психологічних та фізичних тортур у в’язниці, Тахері, з яким ми нещодавно взяли інтерв’ю, покинув свою батьківщину Іран, щоб шукати безпеки та політичного притулку в Туреччина. 

Сьогодні Taheri продовжує говорити від імені беззвучних на ACUNews, унікальному веб-сайті, який прагне пролити світло на нерозказані історії з питань прав людини, наданими командою незалежних журналістів-розслідувачів та правозахисників.  

“Як журналіст-фрілансер і правозахисник, який провів своє життя, бореться за свободу і справедливість, я закликаю всіх жителів світу вийти на підтримку тих, хто переслідується за те, що вони просто переслідували свої права на свободу інформації та слова”, каже Тахері.

Саме борці за свободу, такі як Тахері та такі ініціативи, як #WithRefugees і #UnblockTheWeb, сприяють необхідним крокам вперед у терміновій боротьбі за свободу для всіх типів біженців. Сьогодні, у Всесвітній день біженців, ми вшановуємо цю боротьбу.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map