Velká debata: Soukromí online vs. národní bezpečnost

Soukromí online vs obrázek blogu o národní bezpečnosti


Věděli jste, že 45% Američanů říká, že soukromí na internetu je důležitější než národní bezpečnost? Čtěte dále a dozvíte se více o posledním vývoji v jedné z nejžhavějších diskusí na internetu.

Je to jedna z největších morálních debat kolem webu: Soukromí online vs. Národní bezpečnost. Kde přesně začíná zabezpečení a končí soukromí?

S četnými zprávami o závažných narušeních kybernetické bezpečnosti, o tom, jak teroristické skupiny, jako je ISIS, dovedně využívají web, a zavedením kontroverzních vládních zákonů o sdílení dat, jako jsou CISA a Investigatory Powers Bill, se tato otázka začíná hrát stále více. A jak se zdá, neexistuje snadná odpověď …

Tisková zpráva z posledního ročníku ročního indexu důvěry TrusteConsumer odhalila, že 92% Američanů se více zajímá o své soukromí online; 42 procent je více znepokojeno než před rokem.

Pokud je tomu tak, když je uvedeno: „Osobní soukromí online není tak důležité jako národní bezpečnost,“ 45% nesouhlasilo.

Většina dotázaných, 38 procent, se obávala možnosti společností sdílet své údaje s jinými společnostmi. Zhruba stejné procento uvedlo, že společnosti, které jsou transparentnější v tom, jak shromažďují a používají data, by byly jedním z nejlepších způsobů, jak snížit jejich obavy. Dvacet sedm procent uvedlo, že vláda, která přijme více právních předpisů na ochranu svých osobních údajů, pomůže zmírnit jejich obavy.

Proč se zvyšuje zájem o online soukromí?

Jak se zdá, důvěra spotřebitelů roste. A z dobrého důvodu. Koneckonců, zprostředkování dat je vícemilionový dolarový průmysl.

V rozhovoru s novinářem Steve Kroftem o 60 minutách Julie Brill, federální obchodní komisařka, poznamenala:

“Nikdo ani neví, kolik společností obchoduje s našimi údaji.” Ale je to určitě v tisících a zahrnovalo by to výzkumné firmy, nejrůznější internetové společnosti, inzerenty, maloobchodníky a obchodní sdružení. Největším zprostředkovatelem dat je Acxiom, marketingový gigant, který se chlubí v průměru 1 500 informacemi o více než 200 milionech Američanů. “

Znepokojující je, že některé z těchto datových dolů mohly distribuovat vaše informace, aniž byste to věděli. Vezměme si například, že nejnovější zprávy o největší britské lékárně ve Velké Británii dostávají pokutu 200 000 dolarů za prodej osobních údajů pacientů podvodníkům. Bylo zjištěno, že Pharmacy2U nezákonně prodal jména a adresy více než 21 000 pacientů, aniž by získal jejich souhlas nebo je předem informoval. Ještě více znepokojující je, že jedna ze společností, která si tato data zakoupila, zahrnovala podvodnou australskou loterijní společnost, která úmyslně zacílila na starší muže s chronickými zdravotními stavy.

Abychom zmírnili obavy z úmyslného sdílení dat, existuje neúmyslné sdílení, které vyplývá z kybernetických narušení a útoků. V minulém roce došlo k některým závažným narušením podnikových dat a zabezpečení:

 • Poskytovatel zdravotní péče BlueCross BlueShield zažil dva zásahy. Porušení systému Excellus BlueCross BlueShield a Premera BlueCross BlueShield vedla k potenciálnímu úniku jména, data narození, čísla sociálního zabezpečení, informací o bankovním účtu, telefonu a adresy pro více než 21,7 milionů předplatitelů zdravotní péče..
 • Experian poskytovatele úvěrových služeb byl zaměřen hackery a ohrožoval soukromá data svých 15 milionů zákazníků T-Mobile. Mezi kompromitované údaje patřily čísla sociálního zabezpečení, data narození a identifikační čísla.
 • Společnost CVS Pharmacy musela kvůli podezřelému hacku stáhnout své oblíbené online objednávkové místo pro tisk fotografií. Údaje o kreditní kartě, e-mail & byly přijaty poštovní adresy, telefonní čísla a hesla. Není jasné, kolik milionů bylo zasaženo.
 • Výrobce hraček VTech utrpěl strašidelné porušení, zejména s ohledem na to, že hackerský útok ovlivnil soukromí nevinných mladých lidí. Úniky dětských profilů (včetně jména, pohlaví a narozenin), prodejních deníků, e-mailů, profilových fotografií a deníků aktivity byly ztraceny 5 milionům rodičů a více než 6 milionům dětí.

A samozřejmě došlo k neslavným útokům na Ashley Madison, které, k lepšímu nebo horšímu, vyústily ve vytržení 37 milionů uživatelů podvádění.

Společnosti odebírají mnoho údajů, ale spotřebitelé se pochopitelně obávají, pokud budou tato soukromá a hodnotná data dostatečně chráněna.

Nové internetové účty, které byly zavedeny a které by v ideálním případě poskytovaly pokročilou ochranu, rozhodně nepřinesly žádné obavy.

Schválení návrhu zákona CISA bylo nesmírně kontroverzní, protože jsme diskutovali v našem blogu 10 věcí, které je třeba vědět o návrhu zákona CISA. Účelem zákona, který, jak je uvedeno, je „zlepšit kybernetickou bezpečnost“ pomocí „zvýšeného sdílení informací o hrozbách kybernetické bezpečnosti“, v zásadě podporuje sdílení informací o internetovém provozu mezi soukromými subjekty a federálními vládními agenturami s nadějí, že budou bránit rozsáhlým kybernetickým útokům.

Bylo však kritizováno mnoha obhájci kybernetické bezpečnosti a soukromí na internetu. Poukazují na to, že stimuluje podniky, aby sdílely svá data s vládou a jinými podniky, spíše než aby povzbuzovalo skutečné těžké zvedání potřebné k zajištění skutečné ochrany proti kybernetickým útokům..

Národní bezpečnost: Druhá strana mince

Nedávný průběh událostí, jako jsou pařížské teroristické útoky a střelby ze San Bernardina, samozřejmě ukazuje, že globální online dosah teroristických skupin, jako je ISIS, nelze ignorovat..

Používání webových a sociálních mediálních kanálů je stále více populární mezi extremisty, kteří byli úspěšní při využívání těchto kanálů k náboru, radikalizaci a získávání finančních prostředků. Jak již mnozí z nás vědí, ISIS vášnivě používá všechny formy sociálních médií včetně YouTube, Twitter, Instagram a Tumblr. Jednoho dne skupina dosáhla historického maxima téměř 40 000 tweetů za jeden den, když pochodovali do severního iráckého města Mosul.

Od vysoce koordinovaných útoků v Paříži, které si vyžádaly životy 129 nevinných lidí, se hodně hovořilo o opatřeních, která by měla a bude učinit mezinárodní vláda.

Útoky poukazují na rostoucí potíže západních zpravodajských agentur, které sledují a zmařují teroristické útoky, protože teroristé zvyšují jejich online přítomnost a směřují k sofistikovaným metodám šifrované komunikace.

Jak informoval Yahoo News, Nick Rasmussen, současný ředitel NCTC, Národního centra pro boj proti terorismu, řekl kongresovému výboru, že teroristé vykazují rostoucí schopnost komunikovat „mimo náš dosah“ a potíže se sledováním jejich spiknutí se „postupem času zvyšují“. . “

Agresivní a sofistikovaný přístup teroristů k online komunikaci, spojený s novými překážkami ve sledování jejich činnosti, představuje pro vládní zpravodajské agentury jedinečnou výzvu..

V reakci na to se vládní úřady snažily zavést nové, silnější právní předpisy. Cílem britského zákona o vyšetřovacích schopnostech je například přepracovat pravidla upravující způsob, jakým mohou úřady získat přístup ke komunikaci lidí, aby pomohla vládě bojovat proti zločinu, terorismu a dalším hrozbám pro národní bezpečnost.

Stejně jako v případě CISA však i tento návrh vyvolal velké obavy ohledně ochrany osobních údajů. Například zahrnuje novou energii vyžadující komunikační firmy, jako je širokopásmový nebo mobilní telefon, aby uchovávaly roční komunikační data spotřebitelů. V minulosti mohly podle stávajících právních předpisů vládní agentury požádat firmy, aby začaly shromažďovat tato data, ale nemohly získat přístup k historickým informacím, protože je společnosti neuchovávaly.

UK Investigatory Powers Bill také dostal pod horkou vodu kvůli jeho přístupu k šifrování. Návrh zákona obsahuje doložku, která nutí společnosti ve Velké Británii k předání šifrovacího klíče, aby bylo možné dekódovat a přečíst kódované zprávy.

Společnost Apple nedávno zaujala stanovisko k tomu, aby vyjádřila své obavy v souvislosti s tím, a zdůraznila, že by to mohlo také neúmyslně způsobit slabost, kterou by mohli ostatní zneužít, a snížit tak data uživatelů..

Jak uvádí BBC, společnost uvedla: „Klíč ponechaný pod rohožkou by nebyl jen pro dobré lidi. Špatní chlapi by to také našli. “

Takže, co bude dál?

Celkově vzato diskuse mezi soukromím online a národní bezpečností nenabízí žádné snadné odpovědi.

Jako Chris Babel CEO, TRUSTe poznamenal po zveřejnění jejich zjištění:

„S největším počtem porušení údajů zaznamenaných v roce 2014 není sotva překvapivé, že soukromí a bezpečnost dat online jsou pro Američany problémovým tlačítkem a rostoucí obavy. Ale s častými teroristickými hrozbami uváděnými ve zprávách je překvapující, že tolik lidí považuje své osobní soukromí za důležitější než čelit této hrozbě.

„Vlády vycházejí z rovnováhy mezi rovnováhou mezi národní bezpečností a právy na soukromí spotřebitelů; pro podniky jsou sázky také vysoké. Ve stále více propojeném světě může nedostatek důvěry omezit růst a uškrtit inovace, protože společnosti jsou zbaveny údajů, které potřebují k podpoře prodeje.

„Tato zjištění ukazují rozsah dopadu, protože 3 ze 4 Američanů, kteří se obávají o své soukromí, změnili v posledním roce své online chování, což znamená méně dat, méně kliknutí a ztrátu prodeje. Tato zpráva je jednoduchá: nečekejte na legislativu ani na další porušení dat – jednejte nyní a získejte strategii ochrany osobních údajů a obnovte důvěru se svými zákazníky. “

Mezitím se jako běžný spotřebitel nemusíme cítit bezmocní. Můžete si vzít soukromí do svých rukou opatrností a pomocí nástrojů k ochraně vašich osobních údajů.

Například použití VPN nabízí přidanou vrstvu ochrany prostřednictvím plně zabezpečeného a soukromého připojení k internetu. Chcete-li se dozvědět více o způsobech ochrany svých cenných a osobních údajů online, přečtěte si náš blog na téma 6 Rychlých tipů, jak zastavit krádež identity online.

Jaké jsou vaše myšlenky na tuto debatu? Kde stojíš? Oslovte nás a připojte se ke konverzaci. Jsme na Facebooku, Twitteru a Google+ a rádi bychom slyšeli vaši perspektivu.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map