SaferVPN uvádí na trh odblokování webové kampaně pro řešení internetové cenzury

Odblokovat web - svoboda projevu a informací online pro všechny.


Naším heslem je, že necenzurovaný internet by měl být k dispozici všem. V některých nej represivnějších zemích světa je běžný výskyt blokovaného přístupu ke konkrétním webům. Svoboda internetu nepřichází snadno. Snahy o politický a sociální aktivismus jsou rozdrceny vládními cenzurními weby zaměřenými na Facebook, YouTube a Twitter.

Společně s Movements (platforma pro prosazování lidských práv) jsme zahájili kampaň Unblock the Web, kampaň na podporu svobody na internetu a pomoc cenzurovaným občanům získat prostředky, jak se svobodně vyjadřovat online. SaferVPN usiluje o crowdfunding necenzurovaného a zabezpečeného přístupu k internetu jednotlivcům žijícím po celém světě. Čtěte dále a zjistěte, jak můžete přispět ke globální svobodě online!

Problém: Internetová cenzura po celém světě

Různé vlády na celém světě omezují přístup k internetu a nezákonně monitorují své vlastní občany. Je nespravedlivé, aby země, obce a organizace určily, ke kterému obsahu lze nebo nelze získat přístup na webu. Zde jsou některé z největších skandálů s internetovou cenzurou v roce 2014:

Březen 2014: Turecká vláda se rozhodla zablokovat Twitter, takže SaferVPN nabídl pomocnou ruku a dal masám prostředky anonymně obejít blok a znovu získat svobodu informací a řeči. Naše úsilí vedlo k více než 45 000 hodin necenzurovaného přístupu k internetu občanům Turecka. Kampaň byla okamžitým úspěchem a licence byly získány během několika hodin.

Duben 2014: Rusko schválilo nový zákon, který ukládá všem blogerům s více než 3 000 návštěvníky denně, aby se zaregistrovali u orgánu státní kontroly médií. Nejhorší na tom bylo, že bloggerové by se mohli stát zodpovědnými za komentáře třetích stran na svých webových stránkách nebo sociálních médiích. Účelem vysokých pokut a přísných předpisů je uklidnit disidenty a způsobit autocenzuru.

Září 2014: Tisíce lidí, většinou studentů, se sešly ve střední části Hongkongu, aby protestovaly za větší svobodu Čínské lidové republiky. Fotografie policie se snaží zastavit protesty šíří jako požár na sociálních médiích v Číně a vyústil v čínský blok Instagramu. Na hlavních čínských vyhledávačích byly zablokovány výrazy jako „slzný plyn“, „studenti Hongkongu“ a „Occupy Central“..

 Naším heslem je, že internet je bohatství znalostí a globální síť, kterou nikdo nevlastní, aby prospívala všem.

Řešení: VPN pro masy

Naším úkolem v SaferVPN je umožnit lidem z celého světa přístup k webům, které nejsou v jejich zemi k dispozici, obejít vládní cenzuru a udržet jejich osobní údaje v bezpečí a šifrovat procházením zcela anonymně. Od našeho spuštění v roce 2013 jsme našim odborníkům na kybernetickou bezpečnost pomohli tisícům uživatelů po celém světě anonymně prohlížet internet.

Vzhledem k správným nástrojům mohou občané v uzavřených společnostech, jako jsou ty výše uvedené, šířit své příběhy efektivně. Tito lidé potřebují nástroje, které zajistí jejich soukromí a anonymitu. Podporujeme jejich úsilí tím, že jim poskytujeme přístup do virtuálních privátních sítí (VPN) k šifrování jejich připojení k internetu a tím skrývání jejich identity. Takto zůstanou v bezpečí!

Plán: Odblokujte webovou kampaň pro necenzurovaný internet

Nyní rozšiřujeme své terénní úsilí s cílem vydat více než milion hodin bezplatných licencí stolního a mobilního softwaru SaferVPN lidem žijícím v zemích po celém světě, kde je internet cenzurován. Díky našim partnerům to můžeme dosáhnout:

Prosazování lidských práv je nezisková organizace, která se zaměřuje na lidská práva. Spojují aktivisty, posilují disidenty a rozšiřují nové hlasy za svobodu, aby svět slyšel a jednal.

Movements.org je online platforma, provozovaná společností Advancing Human Rights, která si klade za cíl propojit disidenty v uzavřených společnostech s právníky, médii, PR a technologickými experty v otevřených společnostech. Aktivisté zveřejňují své potřeby a žádají o pomoc a odborníci a odborníci zveřejňují to, co musí nabídnout, a reagovat na žádosti.

Chcete-li se účastnit kampaně a rozdávat bezplatné hodiny soukromí a anonymity online lidem ve vysoce cenzurovaných režimech, stačí:

Navštivte web Unblock The Web, kde se dozvíte více o našem úsilí a věnujte věc!

Rádi bychom vás také požádali o pomoc, abyste mohli něco změnit. Prosím sdílejte odblokování webové kampaně prostřednictvím Facebooku, Twitteru a Google+. Pomoc každého se počítá, pokud jde o podporu svobody online!

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map