Oslavujeme práva spotřebitelů a svobodu informací

Ananas se slunečními brýlemi a párty klobouk


Tento týden je v kalendáři označen dvěma důležitými daty: Světový den práv spotřebitelů 15. března a Den svobody informací 16. března. Přečtěte si další informace o tom, jak my v SaferVPN oslavujeme tyto dva zvláštní dny – a filozofie, které stojí za to – po celý rok..

Světový den práv spotřebitelů

15. března 1962 prezident John F. Kennedy předal poselství Kongresu USA, ve kterém uvedl své pojetí práv spotřebitelů. Řekl:

Spotřebitelé podle definice zahrnují nás všechny. Jsou největší hospodářskou skupinou, která ovlivňuje a ovlivňuje téměř každé veřejné i soukromé hospodářské rozhodnutí. Přesto jsou jedinou důležitou skupinou… jejichž názory často nejsou slyšet.

Jako inspiraci založil Consumers International Světový den práv spotřebitelů v roce 1983, který je od 15. března připomínán. Dovolená má uznat práva spotřebitelů po celém světě a upozornit na nekalé praktiky a nespravedlnosti vůči nim.

Consumers International oznamuje téma pro každý Den práv spotřebitelů. Letošní téma je „Důvěryhodné inteligentní produkty“. Jak říká Consumers International:

Od chytrých telefonů až po nositelné fitness trackery, hlasově aktivované asistenty a chytré televizory se mnoho produktů, které používáme, ve výchozím nastavení stále více připojuje … Chceme zdůraznit, co spotřebitelé chtějí a potřebují z připojeného světa a jak důležité je dát je do středu vývoje těchto digitálních produktů a služeb.

Jak ctíme práva spotřebitele

My v SaferVPN upřímně souhlasíme. Takto si vážíme zákazníků, kteří používají digitální zařízení:

 • Chráníme vaše data. Jak zdůrazňuje Consumers International, výrobky z celého světa jsou „standardně připojeny“. To znamená, že spousta dat jde tam a zpět – někdy intenzivně osobní a někdy i bez vašeho vědomí. Bohužel ne všechna tato „inteligentní“ zařízení využívají vysoký standard šifrování, což znamená, že vaše data by mohla být zranitelná pro kohokoli, kdo má know-how, aby se mohl připojit na vaše webové připojení..Ale pokud se připojíte k webu přes VPN, žádná třetí strana nemůže zachytit tato data, jak to jde z vašich zařízení do cloudu. Je to proto, že veškerý provoz projde zabezpečeným „tunelovým“ připojením, když váš počítač odesílá a přijímá data – chrání vás před snoopery a kýmkoli jiným, kdo hledá.
 • Nesledováním toho, co děláte online. To se může zdát zřejmé pro společnost VPN. Některé servery VPN nižší třídy však sledují, co děláte online, což znemožňuje použití VPN pro ochranu soukromí. Možná prodávají vaši historii prohlížení inzerentům, nebo ji předávají vládám. Spodní řádek se připojuje k webu prostřednictvím jedné z těchto sítí VPN může být horší než surfování bez šifrování.Naštěstí na SaferVPN neuchováváme žádné záznamy o tom, kam jdete nebo co děláte online. Takže pokud k nám někdo přijde a požádá o vaši osobní historii prohlížení, nebude co dát. Jako spotřebitel máte právo na své soukromí – a se SaferVPN si ho budete uchovávat.

Den svobody informací

Jen jeden den po dni práv spotřebitelů je Den svobody informací, který se každoročně slaví 16. března nebo kolem něj. Shoduje se s narozeninami Jamese Madisona, čtvrtého prezidenta USA a architekta americké ústavy. Jak popisuje americká asociace knihoven Madisona, byl „nejvýznamnějším zastáncem otevřenosti ve vládě“.

Zákon o svobodném přístupu k informacím v USA zaručuje, že lidé mohou požadovat a často kontrolovat informace nebo záznamy, které vláda nezveřejnila. Tímto aktem Washington za posledních 50 let oznámil, že (většinou) respektují „právo veřejnosti na informace“.

Je smutné, že ne všechny vlády mají takový závazek k transparentnosti. Jiní jsou naprosto byzantští v tom, jak zacházejí s vládními informacemi, a veřejnost se spoléhá na informátory a vyšetřující novináře, aby zjistili, co se děje.

Jak oslavujeme svobodu informací

Takto oslavujeme svobodu informací – 16. března a po celý rok:

 • Web odblokujeme. Pokud provozujete připojení k internetu prostřednictvím jednoho z našich mnoha mezinárodních serverů, můžete bez obav překonat vládní cenzuru a další omezení. Bez ohledu na to, co vaše vláda rozhodne, že nemůžete dělat online, přepínáním své „polohy“ online prostřednictvím mnoha globálních webových serverů budete mít celý svět na dosah ruky.
 • Chráníme vás před vládním monitorováním. Pokud jste muckraker vyšetřující vládní korupci nebo politický disident, který se snaží zůstat nízko, zatímco zůstanete ve spojení, budete chtít použít VPN. S VPN bude vše, co děláte online, zcela šifrováno. Získáte také novou, zcela anonymní IP adresu, která zabrání vládám v připojení toho, co děláte online, ke své identitě v reálném světě.

Více informací o SaferVPN

Společnost SaferVPN se zavazuje dodržovat vaše práva spotřebitele a celosvětového občana. Chcete-li si užít svět svobody internetu a soukromí, které přichází s 256bitovým šifrováním na úrovni banky, přihlaste se k odběru 80% slev na VPN – nebo zahajte bezplatnou zkušební verzi hned teď!

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map