Matka Rusko zhroutí na soukromí na internetu

Zásah do soukromí na internetu


Ruská vláda zpřísňuje online cenzuru a omezuje soukromí na internetu. Nedávné události vedly k stále zpřísňující ruská internetová cenzura a zákroky na soukromí na internetu. Zvěsti se vynořily o tom, co by se mohlo stát výhradně ruským internetem; zakladatel největší ruské sociální sítě byl propuštěn a uprchl z Ruska; a úřady se stahují na blogery a zahraniční technologické společnosti. Zde je zpráva o nejnovějším vývoji na ruském internetu.

Nové zákony proti blogerům a ruským internetovým společnostem

Duma (dolní komora parlamentu) v dubnu novelizovala zákon o informacích, který bude vyžadovat, aby se všichni ruští blogerové s více než 3 000 návštěvníky denně zaregistrovali u úřadů jako média. Patří sem také osoby s velkým sledováním na Twitteru a sociálních médiích, což znamená, že musí dodržovat přísnou kontrolu a pokyny. Nedodržení bude mít za následek vysoké pokuty orgánu pro dohled nad médii Roskomnadzor. Protože tradiční média byla léta cenzurována a plná vládní propagandy, vládní odpůrci se obrátili na internet kvůli debatě a svobodě projevu. S novými omezeními Kreml účinně potlačuje své protivníky zavedením autocenzury. Roskomnadzor již má pravomoc uzavřít „extremistické“ weby a diskusní fóra.

Ve stejném měsíci hlasovala Duma pro zákonodárství zahraničních internetových společností, aby všechny domácí údaje v Rusku uchovávaly alespoň půl roku. Existují obavy, že firmy jako Facebook a Google budou chtít nést náklady na datová centra a servery v Rusku. Náklady se odhadují na 200 milionů dolarů na výstavbu a 10 milionů dolarů ročně na údržbu takových velkých obrů. Mohlo by to vést k tomu, aby ztratili podíly na trhu pro mnohem menší ruské konkurenty. Nicméně i pan Durov z VKontakte řekl TechCrunch, že „země je nyní nekompatibilní s internetovým obchodem.“

Kreml sacky je nejvlivnějším ruským zakladatelem sociální sítě

1. dubna zakladatel 100 milionů uživatelů sociální sítě VKontakte oznámil svou rezignaci jako vtip dubnového blázna. Přestože vtip vzal zpět zakladatel Pavel Durov, nyní tvrdí, že přátelé pana Putina převzali kontrolu nad VKontakte. Durov uvedl, že opustil Rusko bez plánů návratu. Zakladatel odmítl spolupracovat s úřady, odmítl jim poskytnout podrobnosti o ukrajinských protivládních protestujících a odmítl pomáhat při uzavírání účtů opozičních skupin.

Homebuilt ruský Cheburashka internet

Starší člen ruského parlamentu navrhl vývoj zcela ruského internetu zvaného Cheburashka, který by byl přístupný pouze v Rusku. Senátor později zdůraznil, že bude použit pouze pro vědecké účely a informace. V podobném duchu ruské noviny Kommersant uváděly, že za lobování lobuje provize podporovaná Putinem systém, který umožňuje vládě kontrolovat a cenzurovat všechna data který prochází ruskými servery.

Radio Free Europe / Radio Liberty (RFE / RL) naznačuje, že v zemích, které trestají ty, kdo publikují obsah posuzovaný jako nemorální nebo ohrožující režim, převládá autocenzura. Glenn Kates, manažer pro digitální iniciativy RFE / RL, píše v nedávném článku: „Uživatelé a společnosti si jsou vědomi, že jejich online aktivita může být kdykoli sledována a sami se stanou hráči při vytváření cenzurního prostředí.“

Co bude dál v oblasti ochrany soukromí na internetu a cenzury?

Můžeme jen spekulovat o budoucnosti Kremlu, Roskomnadzoru, cenzuře a ruském internetovém soukromí. Jsme silní zastánci svobody slova a demokracie a věříme, že každý by měl mít právo vyjádřit svůj názor a diskutovat o tématech uspořádaným způsobem. Proto vždy stojíme za ochranu vašich dat, vašeho soukromí a vašeho přístupu ke všem informacím, které chcete. Jak naznačuje současný vývoj, může to být jen vrchol ledovce stále se zpřísňující cenzurní politiky. Může se stát cokoli, a kdo ví, možná jednoho dne brzy budeme čelit Velké bráně Ruska. Doufejme v to nejlepší!

Aktualizace zpráv 27. července 2014

Rusko za titulky uvedlo, že Putin 22. července podepsal zákon, který vyžadoval domácí uchovávání osobních údajů Rusů. Nová legislativa podrobně popisuje, jak takové informace zpracovat, a dává Roskomnadzor rozšířená práva omezit přístup na stránky, které nejsou v souladu. Online společnosti musí do roku 2016 vyhovět, jinak budou v Rusku na černé listině a nepřístupné.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map