FCC Net Neutrality jiskří globální online protesty – znovu

Čistá neutralita FCC


12. prosince internet bojuje o záchranu budoucnosti internetu jako tisíce protestů na obranu svobody internetu. Připojte se k tomuto velkému online akčnímu dni, který se koná 12. prosince –Rozbijte internet“!

Internetová pravidla neutrality sítě FCC zničí rovné podmínky online – umožní rozsáhlým škrtícím, blokovacím, cenzurním a poplatkům uvaleným velkými kabelovými společnostmi – něco tak škodlivého, že se aktivisté i korporace shodnou nemohou a nemělo by se stát!

12. prosince se weby, aplikace a uživatelé účastní demonstrace na internetu v naději, že zvýší podporu a povědomí o neutralitě sítě.

O FCC Net Neutrality

Když Federální komise pro komunikaci (FCC), předseda Ajit Pai oznámil svůj plán opustit závazek agentury chránit neutralitu sítě, globální odpor byl nevyhnutelný. Neutralita sítě zajišťuje, aby se všechny webové stránky načítaly stejnou rychlostí, bez ohledu na jejich obsah nebo kdo je vlastní. Zrušení umožňuje poskytovatelům internetových služeb (ISP), jako je Comcast, AT&T a Verizon:

 • Upřednostňují svůj vlastní obsah před konkurenčními službami
 • Blokovat nebo zpomalit provoz konkurence
 • Poplatky za rychlejší služby

Když FCC zruší neutralitu sítě, Internet se zapadne a rozbije cenzurou, škrtícím řízením ISP, rychlými a pomalými jízdními pruhy, které diktují vaše rychlosti procházení, a možná dokonce datovými balíčky, které určují, ke kterým webům máte přístup, podle toho, kolik jste schopen platit.

V podstatě mohou šikanovat jakýkoli web tím, že je nutí platit miliony, aby unikli blokovaným nebo zpomaleným rychlostem. Poskytovatelé internetových služeb mohou usnadnit a zrychlit přístup k určitým webům -li tyto weby platí ISP – dále jen „placené prioritizace“. Zákazníci tak používají některé webové stránky před ostatními, v závislosti na výši kapitálu, který web vlastní.

Možná to dokáže John Oliver jasněji.

PODÍVEJ SE NA TOHLE VIDEO:

12. prosince – Přerušte internet!

12. prosince weby z celého internetu plánují dát světu představu o tom, jak bude vypadat internet, pokud FCC odhalí ochranu, která je na místě, aby američtí uživatelé byli v bezpečí.  

Weby budou symbolicky „narušovat“ jejich webové stránky, aplikace nebo kanály sociálních médií. Procházejte web a navštěvujte stránky a podívejte se, jaký by mohl být svět webu, když FCC zbaví vaše právo volně procházet web.

„Médium, které nám umožňuje být skvělými umělci, je ohroženo. Bez bezplatného a otevřeného internetu by se ztratilo tolik hudby, psaní, filmu, umění, kultury, vášně a kreativity. Pro umělce budoucnosti a kulturu budoucnosti nebudeme mlčet, “píše Fight for the Future v dopise Kongresu.

Dopis dále tvoří jednu z nejdůležitějších částí problému:

„Pokud FCC hlasuje, aby si zajistil tuto ochranu, výslovně umožní poskytovatelům internetu účtovat dodatečné poplatky, které činí daň z celé kreativní ekonomiky. Několik společností bude mít kontrolu nad tím, co vidíte a slyšíte, zatímco schopnost nezávislých a začínajících umělců vydělat na živobytí bude zničena. ““

Všechny společnosti by měly mít spravedlivý boj, aby mohly soutěžit na základě jejich kvality produktů a služeb, nikoli na jejich schopnosti platit poskytovatelům internetových služeb. Zde je to, co muselo říci několik technických gigantů:

Facebook: „Facebook je již dlouho zastáncem silných pravidel neutrality sítě,“ uvedl mluvčí společnosti.

Google: „„ Společnost Google se zúčastní příštího týdne akce zaměřené na neutralitu sítě, “říká Riva Sciuto, tisková mluvčí společnosti:„ Vždy jsme plánovali být součástí. “

Netflix: Oficiální účet společnosti tweeted „Netflix nikdy nepřevyšuje boj o #NetNeutrality. Každý si zaslouží otevřený internet. “

Proč se postavit na neutralitu sítě?

Každá z těchto zásad je vážně ohrožena internetovými pravidly pro neutralitu sítě FCC.

Co můžu dělat?

Tato snaha o poslední šanci je prostě výzvou Kongresu, aby prosil ty, kteří mají v ruce hlasy, aby měli morálku, aby pochopili a soucítili s americkými občany, kteří se topí pod vzestupným a přicházejícím fašistickým hnutím, které odebírá základy.

Můžeme jen doufat, že pokud bude dost lidí volat 12. prosince, oslovit je a jednat a požádat zákonodárce, aby zastavili hlasování FCC.

[Pomozte zachránit neutralitu sítě]

Internet by měl poskytovat volný, spravedlivý a otevřený přístup k informacím. Mělo by to být místo svobody projevu pro všechny jednotlivce. Uživatelé by měli mít možnost přístupu ke svému požadovanému obsahu bez omezení, monitorování a cenzury poskytovatelů internetových služeb.

Ve čtvrtek 7. prosince proběhne v obchodech ve Verizonu 600+ protestů & Kongresové kanceláře ve všech 50 státech a Washingtonu, DC náročné Kongres #StopTheFCC od zabití #NetNeutrality!

Najděte protest ve vašem okolí: https://t.co/OvdNJe0Idh pic.twitter.com/bbRVsVFFRE

– Boj za budoucnost (@fightfortheftr) 4. prosince 2017

Boj se může zdát nemožný, není příliš pozdě na to, aby váš hlas slyšel. Aktuální období komentářů trvá do 17. července a bude následovat druhé kolo, které trvá do srpna. Další informace o neutralitě sítě FCC a dni akce naleznete na webu Battle for the Net.

Pokud se obáváte, že se velcí poskytovatelé internetu rozhodují o tom, jak používáte internet, sdělte to FCC.
Přijměte opatření a postavte se za neutralitu sítě!

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map