Sieť Neutrality FCC zapaľuje globálne online protesty – opäť

Čistá neutralita FCC


12. decembra internet bojuje o záchranu budúcnosti internetu, keďže tisíce protestov bránia slobodu internetu. Pripojte sa k tomuto obrovskému online dňu akcie, ktorý sa uskutoční 12. decembra – “Prelomte internet“!

Internetové pravidlá neutrality siete FCC zničia rovnaké podmienky na internete – čo umožňuje rozsiahle obmedzovanie, blokovanie, cenzúru a poplatky, ktoré môžu uvaliť veľké káblové spoločnosti – niečo také škodlivé, že sa aktivisti aj korporácie dohodnú, nemôžu a nemali by sa stať.!

12. decembra sa webové stránky, aplikácie a používatelia zúčastňujú demonštrácie na internete v nádeji, že zvýšia podporu a povedomie o neutralite siete..

Informácie o neutrálnosti siete FCC

Keď Federálny komunikačný výbor (FCC), predseda Ajit Pai oznámil svoj plán upustiť od záväzku agentúry chrániť neutralitu siete, globálna vôľa bola nevyhnutná. Neutralita siete zabezpečuje, aby sa všetky webové stránky načítavali rovnakou rýchlosťou bez ohľadu na ich obsah alebo kto ich vlastní. Zrušenie umožňuje poskytovateľom internetových služieb (ISP) ako Comcast, AT&T a Verizon:

 • Uprednostňujte svoj vlastný obsah pred službami konkurencie
 • Blokovať alebo spomaliť konkurenciu
 • Účtujte poplatky za rýchlejšiu službu

Keď FCC zruší neutralitu siete, internet sa zaplaví a rozbije cenzúrou, škrtením ISP, rýchlymi a pomalými jazdnými pruhmi, ktoré určujú rýchlosť vášho prehliadania, a prípadne dokonca dátovými balíčkami, ktoré určujú, ku ktorým webom máte prístup, v závislosti od toho, koľko ste schopný platiť.

V podstate môžu šikanovať akékoľvek webové stránky tým, že ich donútia platiť milióny, aby unikli blokovaným alebo spomaleným rýchlostiam. Poskytovatelia internetových služieb môžu uľahčiť a urýchliť prístup k určitým webovým stránkam ak tieto stránky platia poskytovateľovi internetových služieb – ďalej len „platená prioritizácia“. Zákazníci teda používajú niektoré webové stránky nad ostatnými v závislosti od výšky kapitálu, ktorý web vlastní.

Možno to môže povedať John Oliver jasnejšie.

POZRI SI TOTO VIDEO:

12. decembra – prerušte internet!

12. decembra plánujú stránky z celého internetu dať svetu predstavu o tom, ako bude vyzerať internet, ak FCC odhalí ochranu, ktorá je na ochranu amerických používateľov v bezpečí.  

Webové stránky budú symbolicky „narušovať“ ich webové stránky, aplikácie alebo kanály sociálnych médií. Prehliadajte web a navštevujte webové stránky a sledujte, aký by mohol byť svet webu, keď FCC zbaví vaše právo voľne prehliadať web.

„Médium, ktoré nám umožňuje byť veľkými umelcami, je ohrozené. Bez bezplatného a otvoreného internetu by sa stratilo toľko hudby, písania, filmu, umenia, kultúry, vášne a kreativity. Pre umelcov budúcnosti a pre kultúru budúcnosti nebudeme mlčať, “píše list Fight for the Future v liste adresovanom Kongresu.

V liste sa ďalej uvádza jedna z najdôležitejších častí problému:

„Ak FCC hlasuje, aby zabezpečila túto ochranu, výslovne umožní poskytovateľom internetu účtovať dodatočné poplatky, ktoré predstavujú daň z celej kreatívnej ekonomiky. Niekoľko spoločností bude mať kontrolu nad tým, čo vidíte a budete počuť, zatiaľ čo schopnosť nezávislých a začínajúcich umelcov zarobiť si na živobytie bude zničená. ““

Všetky spoločnosti by mali mať spravodlivý boj, aby mohli súťažiť založené na ich kvalite výrobkov a služieb, nie na ich schopnosti platiť poskytovateľom internetových služieb. Niekoľko tech gigantov muselo povedať:

Facebook: „Facebook je už dlho zástancom silných pravidiel neutrality siete,“ uviedol hovorca spoločnosti.

Google: „„ Spoločnosť Google sa zúčastní na budúcom týždni Deň akcie v oblasti neutrality siete, “hovorí Riva Sciuto, hovorkyňa spoločnosti,„ Vždy sme sa do toho chceli zapojiť. “

Netflix: Oficiálny účet spoločnosti tweeted „Netflix nikdy nevyrastie boj o #NetNeutrality. Každý si zaslúži otvorený internet. “

Prečo sa postaviť za neutralitu siete?

Každá z týchto zásad je podľa internetových pravidiel neutrality siete FCC vážne ohrozená.

Čo môžem urobiť?

Toto úsilie o poslednú šancu je jednoducho výzvou Kongresu, aby prosil tých, ktorí majú vo svojich rukách hlasy, aby mali morálku porozumieť a súcitiť s americkými občanmi, ktorí sa topia pod vzostupujúcim a prichádzajúcim fašistickým hnutím, ktoré odníma základy.

Môžeme len dúfať, že ak bude dostatok ľudí volať, osloviť a konať 12. decembra a požiadať zákonodarcov, aby zastavili hlasovanie FCC..

[Pomôžte zachrániť neutralitu siete]

Internet by mal poskytovať bezplatný, spravodlivý a otvorený prístup k informáciám. Malo by to byť miesto slobody prejavu pre všetkých jednotlivcov. Používatelia by mali mať možnosť prístupu k požadovanému obsahu, bez obmedzovania, monitorovania a cenzúry ISP.

Vo štvrtok 7. decembra sa v obchodoch Verizon uskutoční viac ako 600 protestov & Kongresové kancelárie vo všetkých 50 štátoch a vo Washingtone, DC, náročné na Kongrese #StopTFCC od zabitia # NetNeutality!

Nájdite protest vo svojom okolí: https://t.co/OvdNJe0Idh pic.twitter.com/bbRVsVFFRE

– Boj za budúcnosť (@fightfortheftr) 4. decembra 2017

Aj keď sa to môže zdať nemožné, nie je príliš neskoro na to, aby bol váš hlas počutý. Súčasné obdobie pripomienok trvá do 17. júla a po ňom bude nasledovať druhé kolo, ktoré trvá do augusta. Ďalšie informácie o neutralite siete FCC a deň akcie nájdete na webovej stránke Battle for the Net.

Ak sa obávate veľkých poskytovateľov internetových služieb pri rozhodovaní o tom, ako používate internet, informujte FCC.
Podniknite kroky a postavte sa za neutralitu siete!

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map