SaferVPN spúšťa odblokovanie webovej kampane na riešenie internetovej cenzúry

Unblock The Web - Sloboda prejavu a informácií online pre všetkých.


Naším mottom je, že necenzurovaný internet by mal byť k dispozícii každému. V niektorých naj represívnejších krajinách sveta je zablokovaný prístup na konkrétne webové stránky bežným javom. Sloboda internetu neprichádza ľahko. Úsilie o politický a sociálny aktivizmus brzdí stránky zamerané na cenzúru vlády zamerané na Facebook, YouTube a Twitter.

Spolu s Movements (platforma na podporu ľudských práv) sme spustili kampaň Unblock the Web, kampaň na podporu slobody na internete a pomoc cenzurovaným občanom získať prostriedky na slobodné vyjadrenie online. SaferVPN sa usiluje o crowdfunding necenzurovaného a zabezpečeného prístupu na internet pre jednotlivcov žijúcich na celom svete. Čítajte ďalej a zistite, ako môžete prispieť k globálnej online slobode!

Problém: internetová cenzúra po celom svete

Rôzne vlády na celom svete obmedzujú prístup na internet a nezákonne monitorujú svojich občanov. Nie je správne, aby krajiny, obce a organizácie určili, ku ktorému obsahu je alebo nemôže byť prístup na webe. Tu sú niektoré z hlavných škandálov s internetovou cenzúrou za rok 2014:

Marec 2014: Turecká vláda sa rozhodla zablokovať Twitter, takže SaferVPN ponúkol pomocnú ruku a dal masám prostriedky na anonymné obídenie bloku a opätovné získanie slobody informácií a prejavu. Naše úsilie malo za následok vyše 45 000 hodín necenzurovaného prístupu na internet pre občanov Turecka. Kampaň bola okamžitým úspechom, pričom licencie boli vyžiadané do niekoľkých hodín.

Apríl 2014: Rusko prijalo nový zákon, ktorý vyžaduje, aby sa všetci blogeri s viac ako 3 000 dennými návštevníkmi zaregistrovali do štátneho orgánu pre dohľad nad médiami. Najhoršie na tom bolo, že blogeri by sa mohli stať zodpovednými za pripomienky tretích strán na ich webové stránky alebo sociálne médiá. Účelom vysokých pokút a prísnych predpisov je upokojiť disidentov a spôsobiť autocenzúru.

September 2014: Tisíce ľudí, väčšinou študentov, sa zišli v Strednom Hongkongu, aby protestovali za väčšiu slobodu Čínskej ľudovej republiky. Fotografie polície, ktorá sa snaží zastaviť protesty, sa šírili ako požiar na sociálnych médiách v Číne a vyústili do čínskeho bloku Instagramu. Vo veľkých čínskych vyhľadávačoch boli zablokované výrazy ako „slzný plyn“, „študenti z Hongkongu“ a „obscénny stred“..

 Naším mottom je, že internet je bohatstvo vedomostí a globálna sieť, ktorú nevlastní nikto, z ktorej by mali úžitok všetci.

Riešenie: VPN pre masy

Naším poslaním v spoločnosti SaferVPN je umožniť ľuďom z celého sveta prístup na stránky, ktoré nie sú v ich krajine k dispozícii, obísť vládnu cenzúru a zabezpečiť, aby ich osobné údaje boli v bezpečí a šifrované úplným anonymným prehliadaním. Od uvedenia na trh v roku 2013 sme našim odborníkom na kybernetickú bezpečnosť pomohli tisíckam používateľov po celom svete anonymne prehliadať internet..

Vzhľadom na správne nástroje sú občania v uzavretých spoločnostiach, ako sú uvedené vyššie, pri šírení svojich príbehov efektívne. Títo ľudia potrebujú nástroje, ktoré zaisťujú ich súkromie a anonymitu. Podporujeme ich úsilie tým, že im poskytujeme prístup k virtuálnym súkromným sieťam (VPN) na šifrovanie ich internetových pripojení, a tým skrývanie ich identity. Týmto spôsobom zostanú v bezpečí!

Plán: Odblokujte webovú kampaň pre necenzurovaný internet

Teraz rozširujeme svoje terénne úsilie s cieľom vydať viac ako milión hodín bezplatných licencií na stolný a mobilný softvér SaferVPN ľuďom žijúcim v krajinách po celom svete, v ktorých je internet cenzurovaný. Môžeme to dosiahnuť vďaka našim partnerom:

Pokrok v oblasti ľudských práv je nezisková organizácia, ktorá sa zameriava na ľudské práva. Spájajú aktivistov, posilňujú disidentov a rozširujú nové hlasy za slobodu, aby svet počul a konal.

Movements.org je online platforma, ktorú prevádzkuje Advance Advance Human Rights, ktorej cieľom je spojiť disidentov v uzavretých spoločnostiach s právnikmi, médiami, PR a technologickými expertmi v otvorených spoločnostiach. Aktivisti zverejňujú svoje potreby a žiadajú o pomoc a odborníci a odborníci zverejňujú to, čo musia ponúknuť a odpovedať na žiadosti.

Aby ste sa mohli zúčastniť na kampani a rozdávať bezplatné hodiny súkromia a anonymity online ľuďom vo vysoko cenzurovaných režimoch, stačí:

Navštívte webovú stránku Unblock The Web, kde sa dozviete viac o našom úsilí a darovaní veci!

Chceli by sme tiež požiadať o vašu pomoc, aby ste niečo zmenili. Zdieľajte kampaň na odblokovanie webu prostredníctvom služieb Facebook, Twitter a Google+. Pomoc každého sa počíta, pokiaľ ide o podporu slobody online!

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map