Boj proti cenzúre internetu: Odblokujte webové stránky a cenzurovaný obsah

Boj proti cenzúre internetu, odblokovanie webových stránok a cenzurovaný obsah


Geografické obmedzenia a regionálny útlak môžu obmedziť prístup k online obsahu. Zistite, ako prekonať cenzurovaný internet a odblokovať webové stránky odkiaľkoľvek!

Internet sa od svojho vzniku rýchlo stal miestom zdieľania myšlienok a informácií, čím sa umožnila sloboda prejavu na celom svete. 

V súčasnosti má prístup na internet viac ako 3,77 miliardy ľudí. Tu by sme však chceli prediskutovať úžasných 1,5 miliardy ľudí, ktorí nemôžu voľne získať prístup k informáciám online – niektorí z nich vôbec nie.  

Pre mnohých je internet vysoko stráženým, obmedzeným a cenzurovaným svetom, v ktorom sú jednotlivci sledovaní a niekedy dokonca trestaní za svoje konanie online..

V spoločnosti SaferVPN to veríme Internet by mal mať k dispozícii necenzurovaný internet všetci.

Čítajte ďalej, ak sa chcete dozvedieť viac o internetovej cenzúre a o tom, ako môžete pomocou našich služieb odblokovať webové stránky a získať prístup k cenzurovanému obsahu – bez ohľadu na to, kde sa nachádzate.

Čo je online cenzúra?

Internetová cenzúra prichádza v mnohých podobách, ale jej základ spočíva v kontrole informácií na internete, ktoré sú prístupné alebo publikované, aby sa skrýval, obmedzil alebo navrhol požadovaný príbeh..

Filtrovanie internetu môžu umiestňovať jednotlivci, organizácie a vlády často z morálnych, náboženských, obchodných alebo politických dôvodov. Výsledkom je, že sieťové nástroje a aplikácie, ktoré umožňujú zdieľanie informácií, podliehajú filtrovaniu a blokovaniu.

A hoci existujú značné rozdiely medzi jednotlivými krajinami, od niektorých z najrepresívnejších režimov na svete k údajne „bezplatnému“ internetu Západu, cenzúra sa dá vidieť v každom kúte planéty..

Či už obmedzuje obsah a aplikácie, uprednostňuje alebo blokuje konkrétne produkty alebo webové stránky, alebo dokonca trestne účtuje bezplatných mysliteľov, cenzúra znečisťuje svet.

Správa Freedom on Net 2016 zistila, že:

 • Sloboda internetu po celom svete klesla v roku 2016 už šiesty rok po sebe.
 • Dve tretiny všetkých používateľov internetu (67 percent) žije v krajinách, v ktorých je kritika vlády, armády alebo vládnucej rodiny predmetom cenzúry..
 • Používatelia sociálnych médií čelia bezprecedentným sankciám, keďže orgány v 38 krajinách za posledný rok zatkli na základe príspevkov v sociálnych médiách. V celosvetovom meradle žije 27 percent všetkých používateľov internetu v krajinách, v ktorých boli ľudia zatknutí za zverejnenie, zdieľanie alebo iba „obľubovanie“ obsahu na Facebooku..

Na prekonanie cenzúry a odblokovania webových stránok musia jednotlivci hľadať nástroje na ochranu súkromia a zabezpečenia. Čítajte ďalej a zistite, ako SaferVPN poskytuje používateľom na celom svete neobmedzený prístup k cenzurovanému obsahu.

Stupne cenzúry

Sloboda internetu neprichádza ľahko. Úsilie o politický a sociálny aktivizmus brzdí stránky zamerané na cenzúru vlády zamerané na Facebook, YouTube, Twitter atď. 

„Posunutá krajina globálnej internetovej cenzúry“ dokumentuje internetovú cenzúru v 45 krajinách prostredníctvom 2 046 najobchodovanejších a najvplyvnejších webových stránok na svete.

V správe z roku 2017 sa zistilo, že 26 krajín je cenzor: politický a sociálny obsah, témy týkajúce sa konfliktov a bezpečnosti a internetové nástroje, ako sú platformy sociálnych médií..

Odblokujte webové stránky podľa témy - SaferVPNÚver: Berkman Klein Center

Úroveň závažnosti cenzúry internetu je rôzna. Môže to byť rovnako jemné ako starostlivo doladenie výsledkov vyhľadávania, až také extrémne, ako je blokovanie celých webových stránok alebo aplikácií alebo dokonca vypnutie celého internetu..

Stupeň cenzúry podľa Freedom House, globálneho projektu, ktorý hodnotí slobodu online, možno merať pomocou:

 • Prekážky prístupu podrobne popisuje infraštruktúrne a ekonomické prekážky prístupu, právnej a vlastníckej kontroly nad poskytovateľmi internetových služieb a nezávislosti regulačných orgánov;
 • Limity obsahu analyzuje právne predpisy týkajúce sa obsahu, technického filtrovania a blokovania webových stránok, autocenzúry, dynamiky / rozmanitosti online spravodajských médií a využívania digitálnych nástrojov na občiansku mobilizáciu;
 • Porušenia práv používateľov rieši dohľad, súkromie a následky pre reč a aktivity online, ako napríklad uväznenie, extralegalské obťažovanie alebo kybernetické útoky.

V roku 2016 merali slobodu internetu v 65 rôznych krajinách a zistili, že Vlády Censor dve tretiny používateľov internetu:

Vplyvné odôvodnenie cenzúry internetu

Po celom svete sa sloboda prejavu rozpadá pod rastúcim globálnym trendom cenzúry internetu, často v mene národnej bezpečnosti..

Príklady zásahov vlády a postupujúcej cenzúry po celom svete je možné jasne vidieť na nasledujúcich príkladoch (aby sme vymenovali aspoň niektoré):

 • Nemecký minister spravodlivosti Heiko Maas oznámil svoj drastický tlak na cenzúru sociálnych médií – zaviazal sa odstrániť „nenávistné výroky“ zo stránok sociálnych médií do 24 hodín. To znamená, že všetko zverejnené v rozpore s vládnymi politikami je teraz potenciálne „trestné“.
 • V Turecku bola sloboda prejavu agresívne obmedzená, pretože viac ako 100 000 zamestnancov verejného sektora bolo prepustených z dôvodu „prepojenia na teroristickú organizáciu alebo ohrozenia národnej bezpečnosti“ a ďalších 184 mediálnych staníc bolo natrvalo zatvorené.
 • V Egypte orgány obmedzili slobodu prejavu, pretože novinári a aktivisti čelia zatknutiu, trestnému stíhaniu a uväzneniu za nahlásenie alebo účasť na protestoch..

Silné záujmy, politické strany a veľké mediálne spoločnosti začali využívať národné tragédie na odôvodnenie hromadného sledovania na webe. Obviňovaním necenzurovaného kybernetického priestoru za poskytovanie živnej pôdy pre extrémistický obsah získala cenzúra verejnú trakciu, keďže spravodajské siete naďalej používajú terorizmus ako prostriedok na odôvodnenie monitorovania a cenzúry internetu..

Nemôžeme sa však zbaviť internetu extrémistického obsahu bez toho, aby sme s ním znížili individuálne práva na slobodu prejavu.

Bez ohľadu na úroveň cenzúry je trestný čin rovnaký – obmedzený prístup k informáciám a koniec slobody prejavu.

Prečo na tom záleží

Rôzne vlády na celom svete obmedzujú prístup na internet a nezákonne monitorujú svojich občanov. Často potláčajú slobodu prejavu, zatýkajú disidentov, odstraňujú obsah a dokonca spustia dezinformácie, aby formovali verejnú mienku. Nie je správne, aby krajiny, obce a organizácie určili, ku ktorému obsahu je alebo nemôže byť prístup na webe.

Bez voľného toku informácií sú ľudia zbavení práva na informácie, vedomosti, nápady a schopnosti využívať tieto odbytiská, aby prispeli k pokroku a inováciám..

Bez nášho odporu je naša budúcnosť úplne cenzurovaným internetom po celom svete.

V spoločnosti SaferVPN sme presvedčení, že internet je množstvo poznatkov a globálna sieť, ktorú nevlastní nikto, z ktorej by mali úžitok všetci. Preto ponúkame vynikajúcu bezpečnosť, ktorá používateľom umožňuje odblokovať webové stránky a pristupovať k cenzurovanému obsahu – odkiaľkoľvek!

Čo s tým robíme

Naším poslaním je umožniť ľuďom z celého sveta prístup na stránky, ktoré nie sú v ich krajine dostupné, obísť vládnu cenzúru a udržiavať svoje osobné informácie v bezpečí a šifrované prehliadaním anonymných serverov. Od uvedenia na trh v roku 2013 naši odborníci na kybernetickú bezpečnosť pomohli tisíckam používateľov na celom svete bezpečne a anonymne prehliadať internet..

Vzhľadom na správne nástroje môžu občania v uzavretých spoločnostiach zabezpečiť svoje súkromie a anonymitu. Poskytnutím prístupu k virtuálnym súkromným sieťam (VPN) na šifrovanie internetového pripojenia a skrytie ich totožnosti môžu jednotlivci bezpečne a bezpečne prehliadať internet.!

Odblokujte web Kampaň za necenzurovaný internet

Spoločne s Movements (platforma pre pokrok v oblasti ľudských práv) sme spustili Odblokujte web, kampaň na podporu slobody na internete a pomoc cenzurovaným občanom získať prostriedky na slobodné vyjadrenie online.

SaferVPN rozširuje naše informačné aktivity s cieľom vydať viac ako milión hodín bezplatných licencií na stolný a mobilný softvér SaferVPN ľuďom žijúcim v krajinách po celom svete, kde je internet cenzurovaný.. 

Odblokovať november - odblokovanie webových stránok

Ak sa chcete zúčastniť na kampani a poskytnúť bezplatné hodiny súkromia a anonymity online ľuďom vo vysoko cenzurovaných režimoch, navštívte stránku UnblockTheWeb.org.!

Pomoc každého sa počíta, pokiaľ ide o podporu slobody online a pomoc ľuďom pri odblokovaní webových stránok!

Ako odblokovať webové stránky a pristupovať k cenzurovanému obsahu

Podľa GlobalWebIndex vyše 400 miliónov ľudí využíva virtuálne súkromné ​​siete na obchádzanie cenzúry, zvyšovanie súkromia a odblokovanie webových stránok..

SaferVPN umožňuje používateľom odblokovať webové stránky a pristupovať k cenzurovanému obsahu z ľubovoľného miesta:

 1. Stiahnite si a nainštalujte SaferVPN (Ak ešte nemáte účet, prihláste sa pomocou našej bezplatnej skúšobnej verzie).
 2. Spustite SaferVPN a pripojte sa k serveru na požadovanom mieste.
 3. Prekonajte geografické obmedzenia, odblokujte webové stránky a získajte prístup k cenzurovanému obsahu z ľubovoľného miesta.

Prehliadajte bezpečne pomocou SaferVPN

Ak chcete začať okamžite chrániť svoje zariadenia, stiahnite si niektorú z našich vysoko bezpečných aplikácií VPN a začnite prehliadať pomocou šifrovania na úrovni banky a anonymnej adresy IP ešte dnes.

Máte nejaké pripomienky, návrhy alebo požiadavky na funkcie? Neváhajte nás kontaktovať a pripojiť sa k nám na sociálnych sieťach! Radi by sme vás počuli.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map