VPN vs proxy – skvělé srovnání

muž porovnání vpn vs proxy


Mnoho našich uživatelů a návštěvníků webových stránek hledá službu pro anonymní prohlížení a skrytí jejich IP adres. Někteří jsou zmatení z různých možností tam a přemýšleli o výhodách a nevýhodách VPN versus proxy. Vysvětlíme vám!

Co je proxy a jak to funguje

Proxy je v podstatě prostředníkem mezi vámi a webem, ke kterému přistupujete. Přitom uchovává ve své paměti verzi nejnavštěvovanějších webů, což zrychluje jejich přístup. Na druhou stranu se webové stránky, které nebyly v poslední době navštíveny, uloží do vyrovnávací paměti. Server proxy vám navíc může v závislosti na jeho použití buď odblokovat obsah, nebo dokonce dokonce zablokovat obsah.

Server proxy používaný školou nebo kanceláří může uživatelům znemožnit přístup na určité weby, které nejsou v souladu s jejich zásadami používání. Umožňuje správci sítě protokolovat navštívené adresy URL jednotlivých uživatelů. To umožňuje údajně zvýšenou produktivitu, chrání před vnějšími hrozbami a umožňuje správci blokovat nevhodný obsah.

Na druhou stranu lze proxy použít také k získání přístupu k webům, které jsou blokovány ve vaší zemi, protože vás může přesměrovat na blokované weby. V podstatě se připojujete k proxy serveru v zemi, jejíž geoblokovaný obsah chcete odblokovat, a tímto způsobem obejdete omezení.

Nevýhodou – a to je velká – jsou vaše data jednoduše předávána mezi vámi a webem žádné šifrování. To znamená, že vaše soukromá data mohou být snadno unesena na cestě. Operátor proxy může snadno načíst vaše hesla a soubory cookie, proto se ujistěte, že weby, které používáte, mají zabezpečené připojení SSL a používají kódování https. Jinak riskujete, že budete podvedeni!

Co je to VPN a jak to funguje

SaferVPN přidává ochrannou šifrovací vrstvu proti snoopers, hackerům a vládám při připojení k internetu pro větší soukromí a zabezpečení.

VPN je zkratka pro Virtual Private Networks a existuje několik použití. Například globální pracovní síla může být připojena ke stejné VPN, aby měla stejnou funkci sdílení, jako kdyby seděla na stejném místě. Je to také skvělé, když cestujete do zahraničí a chcete získat přístup k vaší kancelářské síti odkudkoli. Je to, jako byste se skutečně dostali do místní sítě!

Funguje to tak, že protokoly tunelu VPN a šifrování jsou kombinovány a vytvářejí virtuální spojení mezi vaším počítačem nebo mobilním zařízením a serverem, ke kterému se připojujete. Nyní se někteří jasní lidé znepokojení jejich online soukromí ptali sami sebe: „Proč to nepoužít ke skrytí IP adres – tak můžeme skrýt naši identitu a umístění.“ Eureka! A tak VPN, jak víme, byla vynalezena!

Takže jste zjistili, že server proxy vám může umožnit přístup k blokovaným webům – ale hej – opravdu chcete poskytnout snoopersům přístup k vašim soukromým informacím? Existuje vysoká šance, že používáte proxy nebo VPN k odblokování YouTube, Twitteru nebo Facebooku – nyní byste nechtěli, aby někdo měl přístup k těmto heslům, že? Zejména v zemi, která se omezuje na sociální média, byste vůbec nechtěli, aby úřady věděly, že jste tyto stránky navštívili na prvním místě!

To je krása VPN. Nejenže vám umožní obejít cenzuru, odblokovat webové stránky a anonymně procházet, ale také zajišťuje vaše data pomocí šifrování. Díky 256bitovému šifrování na úrovni banky můžete v noci dobře spát, protože vaše data jsou v bezpečí!

Srovnání VPN vs proxy v hloubce

Proxy
VPN

BezpečnostníVelmi nízký. U připojení SSL jsou všechna data šifrována – ale u protokolů jiných než SSL není šifrováno nic. Pozor!Šifrování na úrovni banky
RychlostObvykle pomalá kvůli přetíženým serverůmVelmi rychlý a výkonově orientovaný
SoukromíProxy operátor může zachytit vaše soukromá dataNejlepší možné. Vaše data jsou zcela šifrována, a proto jsou maskována. Váš poskytovatel internetových služeb nemůže vaši aktivitu sledovat
Přístup k obsahuObchází základní geografická omezení, není 100% spolehlivá Odblokuje všechna omezení obsahu
StabilitaNestabilní – časté prostoje a riziko pádu Super stabilní – 99,9% dostupnosti
Podpora OS / zařízeníOmezeno na prohlížeč Funguje na všech systémech (Windows, Mac, iOS, Android, Linux, Routers) a směruje veškerý provoz přes VPN (také v aplikacích)

Závěrečné myšlenky

Proxy: Skvělé jako jednorázový odblokovač webových stránek. Stačí se podívat na web, který je ve vaší zemi zablokován. Funguje docela rychle, pokud přistupujete k často navštěvovaným webům. Nevýhodou – žádné šifrování vás nenechá velmi zranitelné vůči snoopers nebo hackerům. Možná na vašem mobilním zařízení nebude fungovat, a to ani v případě, že ano, nedovolí vám používat aplikace blokované ve vaší poloze. Kromě toho je mnoho serverů proxy přetíženo, což ve skutečnosti zpomaluje rychlost připojení.

VPN: Tři hlavní výhody VPN jsou bezpečnost, spolehlivost a vysoká rychlost. Prostřednictvím šifrovacích a SSL certifikátů nemůže žádný outsider získat přístup k vašim datům. Vaše vláda také nemůže získat přístup k vašim osobním informacím.
Je to spolehlivé, protože na serveru je omezený počet uživatelů, takže je vždy zajištěno dostatečné připojení a provoz serverů. A konečně, protože servery jsou vyhrazené a mají omezené současné uživatele, jsou často rychleji než proxy.

VPN je skvělý obchod pro odblokování internetu, surfování tak, jak chcete, a zůstaňte v bezpečí před vládami, hackery a snoopery. Co stojí za vaše soukromí online?!

Přesvědčte se – zaregistrujte se nyní na SaferVPN nebo vyzkoušejte zdarma!

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map