Pełna lista technologicznych gigantów, którym możesz zaufać – „Kto ma twoje plecy?” EFF Raport 2015

EFF


Electronic Frontier Foundation (EFF) niedawno opracował swój raport roczny jak dobrze duże firmy technologiczne chronią twoje prywatne dane przed zapytaniami rządowymi. Mamy dla ciebie pełną listę na tych, którzy cię wspięli, i tych, którzy po prostu nie prześmiewają.

Podsumowanie raportu „Kto ma twoje plecy” w 2015 r

Coraz więcej czasu spędzanego codziennie w Internecie, giganci technologiczni, tacy jak Facebook, Google i Apple, wiedzą o Tobie wiele. Powierzamy im nasze zdjęcia, lokalizacje i wiele innych danych osobowych. Czy nie chcesz, aby te dane dostały się w niepowołane ręce? Zwłaszcza jeśli nie jesteś w kraju, który cenzuruje, monitoruje i ogranicza internet.

Snowden udowodnił nam, że nawet ludzie z Zachodu nie mogą być pewni, że ich dane będą bezpieczne od wścibskich oczu naszych rządów. Raporty i oświadczenia wskazują na możliwość zaangażowania operatorów telekomunikacyjnych w masową inwigilację NSA.

Aby pomóc konsumentom, Electronic Frontier Foundation wydaje coroczny raport zatytułowany „Kto ma twoje plecy?”. Cel EFF w raporcie jest dwojaki:

 1. Edukacja osób, z którymi firmami internetowymi można bezpiecznie współpracować,

 2. Zachęcanie wyżej wymienionych firm do obrony prywatności swoich użytkowników w sądach i do wykazania się przejrzystością w kontaktach z rządami

W tym artykule mamy nadzieję, że dowiesz się, którym firmom możesz zaufać. Jednak słowo ostrzeżenia: nawet jeśli te firmy robią wszystko, aby chronić twoją prywatność, nigdy nie możesz być w 100% pewien, że zawsze tak pozostanie. Zawsze zachowaj ostrożność, aby zachować anonimowość w Internecie.

Jak oceniane były firmy

Do oceny badanych firm technologicznych zastosowano pięć kryteriów, a mianowicie:

 • Akceptowane w branży najlepsze praktyki: Firmy muszą spełnić te 3 kryteria, aby uzyskać gwiazdkę:

  1. Czy firma wymaga od rządu uzyskania nakazu od sędziego przed przekazaniem treści komunikacji użytkownika?
  2. Czy firma publikuje raport przejrzystości, tj. Regularne, przydatne dane na temat tego, ile razy rządy szukały danych użytkowników i jak często firma dostarczała dane użytkowników rządom?
  3. Czy firma publikuje przewodniki organów ścigania wyjaśniające, w jaki sposób reagują na żądania danych od rządu?
 • Poinformuj użytkowników o żądaniach rządowych: Jeśli rząd zażąda danych osobowych, firmy te powiadomią wcześniej swoich użytkowników, chyba że jest to nagły wypadek.

 • Publicznie ujawniaj zasady przechowywania danych firmy: Aby uzyskać gwiazdkę w tej kategorii, firma musi ujawnić, jak długo przechowują dane o swoich użytkownikach, które nie są dostępne dla użytkowników, takie jak dzienniki adresów IP użytkowników i usunięte treści. 

 •  Ujawnij, ile razy rządy starają się usunąć treści lub konta użytkowników oraz jak często firma przestrzega: Aby uzyskać gwiazdkę, firma musi regularnie ujawniać, jak często rządy starają się usunąć treści użytkowników lub zawiesić konta użytkowników, a także jak często firma spełnia te żądania.

 • Polityka publiczna dla użytkowników: przeciwstawne backdoory: Gwiazdka jest przyznawana firmom, które zajmują publiczne stanowisko przeciwko przymusowemu włączeniu umyślnych słabości bezpieczeństwa lub innym zmuszonym tylnym drzwiom do rządów, aby szpiegować działania użytkowników.

Wyniki EFR 2015 „Who’s Got Your Back?”

raport eff-2015

Tymi, którzy zdobywają pełne punkty, są Adobe, Apple, Credo, Dropbox, Sonic, Wikimedia, WordPress i Yahoo. Możesz być pewny, że robią wszystko, aby chronić swoich użytkowników przed żądaniami władz dotyczącymi danych użytkowników.

Ostre ostrzeżenie wypowiada się przeciwko WhatsApp i AT&T, które mają najgorsze wyniki w ankiecie, mając tylko 1 gwiazdkę. Uważaj na to, co wysyłasz komukolwiek, ponieważ rządy mogą to sprawdzić. To dość niepokojące, ponieważ ludzie wysyłają bardzo poufne dane, a często prywatne wiadomości i zdjęcia, które nie powinny trafić w niepowołane ręce.

Wnioski

Jak widzimy, niektóre witryny i usługi, z których wielu z nas korzysta na co dzień, zagrażają naszej prywatności w Internecie. Podczas gdy niektórzy robią świetną robotę, chroniąc nas online, inni nie.

Dlatego chcemy podkreślić potrzebę podjęcia dodatkowych środków przeciwko wścibskim oczom władz, nie tylko podczas podróży do cenzurujących krajów, takich jak Rosja i Chiny, ale także w krajach zachodnich, ponieważ oczywiście nie jesteśmy bezpieczni przed wścibskimi oczami naszych rządów tutaj.

Kilka szybkich wskazówek dotyczących ochrony prywatności:

 • Pierwsza rada jest bardzo prosta: trzymaj się prawa i nie podejmuj żadnych podejrzanych działań online

 • Edytuj ustawienia prywatności w mediach społecznościowych – dowiedz się więcej o prywatności na Facebooku tutaj

 • Korzystaj z trybu prywatnego przeglądarki, dzięki czemu Twoje działania są trudniejsze do śledzenia i zapobiega śledzeniu plików cookie

 • Nigdy nie korzystaj z bezpłatnego serwera proxy lub VPN, ponieważ płacisz za swoją prywatność

 • Ukryj swój adres IP, aby skutecznie stać się niewykrywalnym online

 • Zawsze łącz się z Internetem za pomocą VPN, ponieważ szyfruje twoje dane i zapobiega szpiegowaniu przez rząd. Uzyskaj bezpłatną wersję próbną SaferVPN teraz, chyba że już ją masz!

>

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map