Jak ukryć historię przeglądania przed usługodawcą internetowym

Ukryj historię przeglądania przed ISP SaferVPN


Czytaj dalej, aby dowiedzieć się dokładnie, jak uniemożliwić dostawcom usług internetowych śledzenie każdego ruchu online i sprzedawanie danych osobowych!

W Internecie jest teraz sporo szumu na temat niedawnego uchylenia przepisów FCC dotyczących prywatności. Wynika to z prostego faktu, że dostawcy usług internetowych mają teraz pełne pozwolenie na zbieranie i sprzedaż twoich danych osobowych… i prawie wszystko inne na temat twoich działań online – bez twojej zgody.

Teraz, gdy dostawcy usług internetowych mogą sprzedawać Twoją historię online i dane osobowe, możesz chcieć dowiedzieć się, jak ukryć swoje działania online.

Zebraliśmy wszystko, co musisz wiedzieć jak zablokować śledzenie ISP i ukryć historię przeglądania przed ISP!

O polityce prywatności FCC

W październiku 2016 r. Federalna Komisja Łączności (FCC) wprowadziła przepisy dotyczące inteligentnej neutralności sieci, uchwalając zasadę prywatności szerokopasmowego internetu, która ograniczyłaby amerykańskim dostawcom Internetu dostęp do twoich danych osobowych, ich przechowywanie i sprzedaż.

Niestety, Kongres sprzedał nas, ponieważ zasada ta została szybko uchylona, ​​pozostawiając dostawcom usług internetowych (ISP) możliwość swobodnej sprzedaży danych i danych osobowych oferentowi, który zaoferował najwyższą cenę..

Teraz twój dostawca usług internetowych może sprzedawać informacje o ruchu bez konieczności grzecznego proszenia o pozwolenie.

Co to jest dostawca usług internetowych i jakie dane mogą gromadzić?

Dostawcy usług internetowych (ISP) to firmy, które zapewniają dostęp do Internetu, utrzymując nieograniczoną moc eksploracji danych osobowych poprzez śledzenie każdego ruchu online. Wiedzą o każdej odwiedzanej witrynie, o których godzinach jesteś aktywny i z jakiej lokalizacji, a nawet z jakiego urządzenia korzystasz. Widzą nie tylko kilka witryn, które często odwiedzasz, ale 100% całego niezaszyfrowanego ruchu internetowego.

Po tym, jak Kongres uchyli nasze wcześniej ustalone zasady prywatności, dostawcy usług internetowych mają teraz nieograniczony potencjał do sprzedawania i przechowywania wszystkich tych informacji reklamodawcom w celu:

 • Wstaw ukierunkowane reklamy na podstawie historii przeglądania.
 • Potencjalnie rozpowszechniaj dane osobowe, takie jak: imię i nazwisko, adres, numer telefonu, adres e-mail, dane dotyczące płatności, kody bezpieczeństwa i historia usług.
 • Wykorzystaj „Jawne zaufane proxy”, aby wymazać i potencjalnie zagrozić zaszyfrowanym pakietom informacji.
 • Wstępnie zainstaluj oprogramowanie szpiegujące na swoich urządzeniach.
 • Wstrzykuj niewykrywalne śledzące pliki cookie.

Jeśli uważasz, że jest to nieco inwazyjne, zgadzamy się!

Nie tylko potrafią rozpowszechniać te informacje, ale także Dostawcy usług internetowych nie muszą już nawet mówić klientom, co dokładnie gromadzą i jak zbierają używają go lub udostępniają. Informacje te mogą być swobodnie sprzedawane bez zgody ich klientów.

Niepokojące jest to, że nie są nawet zobowiązani do podjęcia „rozsądnych” kroków w celu ochrony informacji o kliencie przed nieautoryzowanym dostępem, co oznacza, że ​​Twój dostawca usług internetowych nie ponosi odpowiedzialności za włamanie się do bazy danych.

„Bez tych zasad dostawcy usług internetowych będą mogli monitorować, gromadzić i przechowywać prawie wszystko, co robisz online, i sprzedawać te informacje reklamodawcom i firmom zajmującym się wydobywaniem danych – i wykorzystywać je do tworzenia prawie pełnego profilu Twojej działalności online” – powiedział Evan Greer walki o przyszłość.

Czy możesz wybrać swojego dostawcę usług internetowych??

Każdy dostawca usług internetowych będzie działał zgodnie ze swoją własną strzałką moralną, co oznacza, że ​​jeśli Twój lokalny dostawca usług internetowych zdecyduje się zastosować każdy z tych inwazyjnych środków i wykorzystać dane osobowe swojego klienta, zależy to wyłącznie od nich.

Sugerujemy znalezienie usługodawcy internetowego, który weźmie Twoją prywatność w swoje ręce i uszanuje Twoje dane osobowe. Oto ich lista.

Niestety wybór ulubionego usługodawcy internetowego może nie być taki prosty, ponieważ wiele osób nie ma wyboru w zależności od lokalizacji.

Jeśli tak jest w twoim przypadku, nie martw się. Mamy wszystko, co musisz wiedzieć, aby dowiedzieć się, jak ukryć historię przeglądania przed usługodawcą internetowym i zablokować śledzenie usługodawcy internetowego.

Jak ukryć historię przeglądania przed usługodawcą internetowym

Zebraliśmy 3 najlepsze opcje, których możesz użyć, aby ukryć historię przeglądania przed usługodawcą internetowym.

Używaj HTTPS wszędzie:

Na pasku wyszukiwania niektóre witryny mają HTTP, a inne HTTPS. Każdej odwiedzanej witrynie powinien towarzyszyć zamknięty symbol kłódki i słowo „Bezpieczne” po lewej stronie HTTPS. Electronic Frontier Foundation oferuje HTTPS Everywhere, rozszerzenie przeglądarki, które szyfruje twoje informacje i blokuje śledzenie ISP.

Po połączeniu ze stronami HTTP HTTPS Everywhere zmusza witrynę do szyfrowania danych, jeśli witryna obsługuje HTTPS.

Chociaż chroni to zawartość twoich informacji, twój dostawca usług internetowych nadal może zobaczyć każdą z odwiedzanych witryn. Na przykład Twój dostawca usług internetowych może zobaczyć, że odwiedziłeś Facebooka, ale nie widzi Twojego kanału, gdy tam jesteś.

Pamiętać: Tryb prywatny lub incognito przeglądarki NIE uniemożliwia usługodawcom internetowym monitorowania Twojej aktywności w Internecie.

Użyj Tora:

Jeśli chcesz ukryć wszystkie informacje o przeglądaniu i zablokować śledzenie ISP, Tor jest całkowicie bezpieczną metodą. Przeglądarka Tor szyfruje ruch i skutecznie uniemożliwia dostawcom usług internetowych i wszystkim innym śledzenie twoich działań w Internecie poprzez kierowanie ruchu przez serię wirtualnych tuneli.

Wady w porównaniu do VPN:

Przeglądarka oferuje całkowitą anonimowość, pozwalając użytkownikom nawet bawić się w ciemnej sieci, ale dla wielu użytkowników Tor jest nieco skomplikowany i mniej wygodny niż VPN z następujących powodów:

 • VPN szyfruje cały przesyłany ruch, podczas gdy Tor chroni tylko informacje wysyłane przez przeglądarkę Tor. Każde inne urządzenie lub aplikacja nie będzie anonimowa.
 • Tor nie jest kompatybilny z witrynami, na których działa oprogramowanie zabezpieczające Cloud Flare, z którego korzysta większość stron internetowych. 
 • Prawie za każdym razem, gdy wchodzisz do nowej domeny, musisz wpisać captcha bezpieczeństwa, aby udowodnić, że jesteś człowiekiem, zadanie, które staje się coraz bardziej denerwujące, gdy przeglądasz.
 • Agencje rządowe, takie jak NSA, są wyjątkowo podejrzane wobec każdego, kto używa Tora, nawet jeśli twoje intencje są uczciwe.
 • Możesz zauważyć spadek prędkości Internetu w zależności od trasy ruchu Tor.

Użyj płatnej wirtualnej sieci prywatnej:

Wirtualna sieć prywatna (VPN) pozwala wirtualnie zmieniać adresy IP i przesyła informacje zaszyfrowanym tunelem, umożliwiając anonimowe przeglądanie i maskowanie działań online.

Chociaż istnieją bezpłatne sieci VPN, nigdy nie powinieneś ufać bezpłatnej usłudze (lub nierealistycznie taniej), aby dbać o swoją prywatność lub chronić swoje dane osobowe. Te usługi „zbyt piękne, aby mogły być prawdziwe” zazwyczaj są właśnie takie.  

Dobra sieć VPN obiecuje nie rejestrować ruchu lub adresu IP, oferować silne, aktualne szyfrowanie, dodatkowe elementy, takie jak przełącznik zabijania Internetu, automatyczne zabezpieczenia Wi-Fi i faktycznie chętnie składać petycje o ogólne bezpieczeństwo w Internecie i wolności na całym świecie. 

W przeciwieństwie do użytkowników Tora, którzy ryzykują, że staną się podejrzanym celem dla władz lub dostawców usług internetowych, którzy mogą zacząć się zastanawiać, dlaczego używasz medium związanego z ciemną siecią, VPN po prostu szyfruje cały ruch internetowy i kieruje go przez różne serwery . Ponadto dostawca usług internetowych nie widzi ruchu przeglądarki, treści przesyłanych przez Internet ani wstrzykiwania ukierunkowanych reklam, co pozwala ukryć historię przeglądania przed usługodawcą internetowym. 

Sprawdź swój status:

Po wybraniu preferowanej metody anonimowości należy poświęcić chwilę, aby upewnić się, że informacje są rzeczywiście bezpieczne. Możesz to zrobić za pomocą  IPLeak.net i Test szczelności DNS aby sprawdzić, czy przesyłane są jakiekolwiek informacje.

Co możesz zrobić, aby chronić swoją prywatność w Internecie

Ponieważ dostawcy usług internetowych nie ponoszą odpowiedzialności za „rozsądną” ochronę danych osobowych, można śmiało powiedzieć, że szyfrowanie danych jest ważniejsze niż kiedykolwiek wcześniej.

Aby dowiedzieć się, jak możesz pomóc w walce o prywatność cyfrową, sprawdź Electronic Frontier Foundation i powiedz wybranym urzędnikom, co sądzisz o przepisach FCC i wysiłkach Kongresu, aby je uchylić.  

Jeśli chcesz natychmiast zacząć chronić swoją prywatność online, pobierz dowolną z naszych bardzo bezpiecznych aplikacji VPN i rozpocznij przeglądanie z szyfrowaniem na poziomie banku i anonimowym adresem IP już dziś.

Mamy nadzieję, że ten blog pomoże Ci osiągnąć pełną prywatność, na którą zasługujesz online. Czy masz jakieś uwagi, sugestie lub prośby o nowe funkcje? Skontaktuj się z nami i dołącz do nas w mediach społecznościowych! Chcielibyśmy usłyszeć od ciebie.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map