Dzień mediów społecznościowych: 6 wskazówek, które musisz przeczytać, aby chronić swoją prywatność w Internecie w aplikacjach społecznościowych

Ochrona prywatności Internetu w aplikacjach społecznościowych Światowy dzień mediów społecznościowych


Happy World Social Media Day! Każdego roku, 30 czerwca, świat poświęca chwilę, aby rozpoznać niesamowity wpływ mediów społecznościowych na globalną komunikację. W SaferVPN chcielibyśmy również podkreślić znaczenie zachowania bezpieczeństwa i ochrony prywatności w Internecie! W tym blogu przedstawimy sześć kluczowych czynników, o których należy pamiętać podczas korzystania z aplikacji społecznościowych.

Wpływ mediów społecznościowych na świat wykroczył poza zwykłe udostępnianie zdjęć i zbieranie „Top 8” Twoich ulubionych przyjaciół. Dziś łączy ludzi, kultury, ruchy na całym świecie.

Wraz ze wzrostem wpływu mediów społecznościowych rosną również potencjalne zagrożenia związane z szeroko powiązanymi i powiązanymi technologiami. Wirusy, złośliwe oprogramowanie, hakerzy, włamania do danych i naruszenia prywatności stały się wykładniczo bardziej powszechne. W dzisiejszych czasach, jak zauważył Joseph Steinberg, ekspert ds. Cyberbezpieczeństwa i założyciel SecureMySocial w niedawnym artykule, nawet udział w pozornie nieszkodliwym wirusowym wpisie do ankiety „10 koncertów” może narazić Cię na ryzyko!

Na cześć Dnia mediów społecznościowych dajemy Ci kilka świetnych wskazówek, jak zapewnić bezpieczeństwo Twojej obecności w mediach społecznościowych.

Sprawdź te ważne wskazówki #InternetPrivacy i #OnlineSecurity na tegoroczny #SMDay! Kliknij, aby tweetować

Co to jest Światowy dzień mediów społecznościowych?

W 2010 r. Mashable zainaugurował Dzień mediów społecznościowych jako sposób na rozpoznanie i świętowanie sposobu, w jaki media społecznościowe zrewolucjonizowały globalną komunikację. Od masowej łączności mieszkańców Stanów Zjednoczonych po cenzurowane kraje, które mają trudności z dostępem do Internetu, dzień mediów społecznościowych jest miejscem spotkań ludzi z całego świata.

To coroczne globalne wydarzenie pozwala nam zastanowić się nad postępem mediów społecznościowych i tym, w jaki sposób przyczyniło się ono do naszej zdolności nawiązywania kontaktów z przyjaciółmi, rodziną i współpracownikami.   

Patrząc z perspektywy czasu, liczba tweetów, postów i zdjęć przesłanych dalej, polubionych, udostępnionych i przypiętych w Internecie zgromadziła niewiarygodnie oszałamiającą liczbę.

Według statystyk użytkowania Internetu na żywo, statystyk użytkowania Twittera i danych Domosfery nigdy nie śpi:

 • Świergot użytkownicy zazwyczaj wysyłają ponad 350 000 tweetów na minutę – lub około 6000 tweetów na sekundę.
 • Facebook użytkownicy lubią 4,166,667 postów co minutę – lub prawie 70 000 postów na sekundę.
 • Instagram użytkownicy lubią 2430555 postów co minutę – lub około 40 000 postów na sekundę.
 • Pinterest użytkownicy przypinają 9722 zdjęć co minutę – lub około 160 pinów na sekundę.

Niesamowite, prawda ?! Nie żeby być Debbie Downerem całej sytuacji, ale za każdym razem, gdy takie interakcje mają miejsce, zdolność każdego użytkownika do bycia ofiarą zagrożeń cybernetycznych i bezpieczeństwa znacznie wzrasta. Porozmawiajmy o tym, jak bezpiecznie przeglądać w mediach społecznościowych.

Prywatność aplikacji społecznościowych

Utrzymanie prywatności w Internecie na platformach społecznościowych nie jest łatwym zadaniem. 

Nauczyliśmy się ignorować prywatność w aplikacjach społecznościowych. Dostępność „lubienia”, „podążania”, „udostępniania” i „ponownego publikowania” zachęciła użytkowników na każdej platformie do swobodnego dzielenia się przemyśleniami i zainteresowaniami, aby świat mógł je zobaczyć.

Ale za tym, co naprawdę dzieje się za Twoimi postami, musisz się martwić. Cyberprzestępcy wykorzystują Twoje osobiste dane pozostawione przez nieszkodliwe posty, które udostępniasz, rzeczy, które lubisz i zdjęcia, na których Cię oznaczono. Gromadząc te fragmenty danych osobowych, mogą zamienić Cię w ofiarę złośliwego oprogramowania, infekcji i spamu , phishing i wiele innych rodzajów oszustw.

Oto świetny film z Technology Services w Illinois, zawierający więcej informacji na temat tego, co dzieje się z Twoimi danymi osobowymi w Internecie:

6 porad dotyczących ochrony prywatności w Internecie

Jeśli chcesz zmniejszyć podatność na tego rodzaju cyberprzestępstwa, jednocześnie ciesząc się korzyściami płynącymi z aplikacji społecznościowych, oto kilka wskazówek, które zapewnią Ci ochronę:

 1. Uważaj na podejrzane linki

  Jeśli zobaczysz post zawierający skrócone linki bez automatycznych podglądów, prawdopodobnie jest to link do oszustwa lub phishingu. Mówiąc prosto, po prostu ich nie klikaj.

 2. Zachowaj ostrożność przy przekraczaniu praw

  Wypełniając swój profil w aplikacjach społecznościowych, powinieneś ograniczyć zawarte w nim szczegóły. Na przykład pomiń informacje, takie jak data urodzin, numer telefonu, miejsce zamieszkania lub praca. Oprócz możliwych cyberprzestępstw ataki fizyczne i włamania do domów stają się zupełnie nowym poziomem zagrożeń bezpieczeństwa. Jak wspomniano powyżej, nawet udział w niektórych ankietach wirusowych może narazić Cię na ryzyko! Z tego powodu nie wyświetlaj publicznie swojej fizycznej lokalizacji, udostępniając swoją bieżącą lokalizację lub adres domowy.  

 3. Zaktualizuj ustawienia prywatności

  Aktualizacja ustawień prywatności w Internecie to pierwszy krok w kierunku bezpiecznych praktyk w aplikacjach społecznościowych. Jeśli nigdy wcześniej nie zmieniałeś ustawień prywatności, prawdopodobnie domyślnie udostępniasz swoje informacje publicznie. Im mniej osób może zobaczyć Twoje dane osobowe, tym bezpieczniejsze będziesz. Dlatego zmniejsz swoje ustawienia, aby były widoczne tylko dla znajomych.  

 4. Zarządzaj autoryzacjami aplikacji innych firm

  Pamiętasz, kiedy utworzyłeś konto w przypadkowej witrynie lub aplikacji, ale nie miałeś ochoty wprowadzać swoich danych osobowych, więc kliknąłeś tę bardzo przydatną opcję „zaloguj się za pomocą Facebooka”? Gdy Facebook prosi o pozwolenie na twoje konto strony trzeciej, cóż, kiedy zezwalasz aplikacjom na dostęp do twojego konta, dajesz cyberprzestępcom możliwość dostępu do twojej sieci. Zaloguj się do swojego konta i przejrzyj te aplikacje oraz cofnij autoryzację jak największej liczby. Zezwalaj tylko na zaufane i bezpieczne usługi.

 5. Wybierz silne hasła

  Nie można tego wystarczająco podkreślić. Używanie unikalnych haseł dla każdej aplikacji społecznościowej zapewni dodatkowe bezpieczeństwo konta. Ponadto zawsze należy również uwierzytelniać dwuetapowo, dodając dodatkowy „czynnik” w celu zweryfikowania tożsamości podczas logowania. Jeśli witryna oferuje na przykład dodanie alternatywnej wiadomości e-mail, skorzystaj z niej.
  Przeczytaj nasz blog Jak wybrać silniejsze hasło po więcej informacji.

 6. Użyj bezpiecznego połączenia

  Unikaj korzystania z publicznej sieci Wi-Fi, aby nie przypadkowo rozpowszechniać danych osobowych, aby hakerzy mogli je zobaczyć. Z tego powodu wszyscy potrzebują VPN (Virtual Private Network). Dzięki anonimowej sieci VPN możesz przeglądać sieć za pomocą szyfrowanego połączenia, kierując swoją aktywność internetową przez zdalny serwer. Zapewnia to całkowitą prywatność, a jednocześnie uniemożliwia dostawcom usług internetowych i rządom monitorowanie Twoich działań online. Dzięki SaferVPN możesz mieć pewność, że nigdy Ci się to nie przydarzy! Przeglądając 256-bitowy zaszyfrowany tunel na poziomie banku, szpiedzy, hakerzy i osoby trzecie nie mają dostępu do żadnych twoich informacji, zachowując twoje dane w tajemnicy.

          Przeczytaj więcej o jak automatycznie zachować bezpieczeństwo w publicznych hotspotach!

Jak świętować

Znajdź obchody Dnia Social Media w pobliżu na stronie Mashable! Nawet jeśli nie możesz dostać się do jednego, bez względu na to, gdzie mieszkasz, możesz świętować, obserwując @MashSMDay na Twitterze, obserwując #SMDay w celu uzyskania aktualizacji lub dołącz do grupy Mashable Meetup Organizers na Facebooku!

Możesz także od razu zacząć chronić swoją prywatność w Internecie w aplikacjach społecznościowych, pobierając dowolne z naszych bardzo bezpiecznych aplikacji VPN i rozpocząć przeglądanie z szyfrowaniem na poziomie banku i anonimowym adresem IP już dziś!

Mamy nadzieję, że ten blog pomoże Ci zachować bezpieczeństwo w Internecie. Czy masz jakieś uwagi, sugestie lub prośby o nowe funkcje? Skontaktuj się z nami i dołącz do nas w mediach społecznościowych! Chcielibyśmy usłyszeć od ciebie.

Szczęśliwy dzień mediów społecznościowych!

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map