Co musisz wiedzieć przed użyciem Facebooka do połączenia z Wi-Fi

Oto, co musisz wiedzieć, zanim użyjesz Facebooka, aby połączyć się z Wi-Fi


Jeśli szukasz bezpłatnego Wi-Fi, nie oczekujemy, że będziesz biegał po całym mieście w poszukiwaniu bezpiecznego połączenia! Oto jak możesz użyć SaferVPN do połączenia z Wi-Fi – bezpiecznie.

Jeśli chcesz po prostu zameldować się w firmie na Facebooku w zamian za bezpłatne WiFi, nowa funkcja bezpłatnego Wi-Fi na Facebooku może być dla Ciebie idealną opcją!

Nowa oferta zachęca zarówno małe, jak i duże firmy do korzystania z popularnej witryny mediów społecznościowych w celu utrzymywania biznesowych „stron”. W zamian ułatwiły łączenie się z Wi-Fi na całym świecie.

Jednak nowa dostępność bezpłatnego Wi-Fi oznacza, że ​​użytkownicy muszą zachować szczególną ostrożność podczas łączenia.

Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak pobieranie VPN przed połączeniem z Wi-Fi może zapewnić bezpieczeństwo podczas przeglądania Internetu. Skorzystaj w pełni z nowego bezpłatnego WiFi na Facebooku, gdziekolwiek jesteś!   

Darmowe WiFi do zameldowania

Jeśli znajdziesz się w miejscach takich jak lotniska, kawiarnie i inne miejsca publiczne, znalezienie darmowego Wi-Fi i zapisanie cennych (również drogich) danych może być dla Ciebie ważne..

Teraz znalezienie WiFi może być łatwiejsze niż kiedykolwiek! Facebook WiFi pozwala klientom zameldować się w uczestniczących firmach na Facebooku w zamian za bezpłatny dostęp do Wi-Fi.

Korzystają z tego również właściciele firm, umożliwiając im udostępnianie ofert i ogłoszeń użytkownikom, którzy się zameldowali. Ponadto firmy zyskują natychmiastowy dostęp do danych demograficznych, takich jak wiek, płeć i zainteresowania klientów (szczegóły, których niektórzy użytkownicy nie lubią).

I hej! Jeśli ty nie lubię dzielić się rzeczami na Facebooku, strony docelowe przeglądarki zawierają link, za pomocą którego ludzie mogą pominąć proces zameldowania i zamiast tego wprowadzić kod. Fajna alternatywa, jeśli chcesz ukryć swój profil.

Jak działa bezpłatne Facebook WiFi?

Chociaż funkcja ta oferuje bezpłatne WiFi, potrzebujesz danych początkowych, aby uzyskać dostęp do aplikacji Facebook w pierwszej kolejności. Mając to na uwadze, wystarczy połączyć się z Wi-Fi, otworzyć aplikację i dotknąć zakładki „Więcej”. Następnie przewiń w dół i wybierz funkcję „Znajdź WiFi”:

Połącz FB z Wi-Fi - SaferVPN

Pojawi się monit o dostosowanie ustawień lokalizacji (jeśli nie są jeszcze „Zawsze włączone”:

Połącz FB z Wi-Fi - SaferVPN

Zobaczysz tutaj interaktywną mapę pokazującą odległość i wskazówki dojazdu do pobliskich bezpłatnych publicznych lokalizacji Wi-Fi.

Ale są rzeczy, w których zaczyna się robić niepewnie… Zawsze włączona lokalizacja może powodować pewne problemy z bezpieczeństwem.  

Niebezpieczeństwa związane z używaniem Facebooka do łączenia się z Wi-Fi

W pełni wiemy, że oczekiwanie, że ludzie nigdy nie połączą się z bezpłatnym Wi-Fi tylko ze względu na związane z nim ryzyko, nie zawsze przewyższa korzyści z zapisywania danych podczas podróży. Zamiast tego zachęcamy użytkowników do zachowania bezpieczeństwa. Jeśli zastanawiasz się, jak to zrobić, trafiłeś we właściwe miejsce!

Darmowe Wi-Fi wiąże się z szeregiem problemów związanych z prywatnością. Najbardziej oczywistym jest fakt, że funkcja Znajdź WiFi wymaga włączenia usług lokalizacyjnych zawsze włączone.

To zawsze tworzy Historię lokalizacji powiązaną z Twoją fizyczną lokalizacją. Oznacza to, że zarówno telefon, jak i Facebook regularnie dodają Twoją lokalizację do dziennika aktywności na Facebooku, nawet jeśli nie ma Cię w aplikacji.

Chociaż sami Facebook oświadczyli, że nie zrobią nic z tymi informacjami. Erick Tseng z Facebooka powiedział The Verge:

„Projekt produktu został specjalnie zaprojektowany w taki sposób, że gdy tylko użytkownik zaloguje się na Facebooku, za pośrednictwem Facebook Wi-Fi, Facebook przekazuje go z powrotem do routera i całkowicie wychodzi z obrazu”, powiedział . „Cały ruch związany z przeglądaniem na Wi-Fi na Facebooku po wstępnym uwierzytelnieniu i zameldowaniu jest całkowicie poza siecią Facebooka. Na Facebooku nie widzimy żadnego takiego ruchu. Nie jesteśmy zaangażowani w twoje przeglądanie. ”

Chociaż jest to dobry znak z Facebooka, nie oznacza to, że lokalna kawiarnia, do której jesteś podłączony, zapewnia bezpieczne połączenie. Hakerzy, szpiedzy i wszyscy inni, którzy próbują przechwycić twoje dane osobowe, mogą łatwo podłączyć się do tej sieci i ukraść poufne dane.

Rozwiązanie: do ochrony danych użyj VPN

Bezpłatne, ogólnodostępne publiczne Wi-Fi jest równie łatwe dla Ciebie, jak i dla każdego hakera – co oznacza, że ​​każdy zainteresowany przechwyceniem twoich pakietów danych i poufnych informacji może dostać się do tej samej sieci publicznej i ukraść Twoje dane osobowe.

I choć wielu zdaje sobie sprawę z faktu, że surfowanie po otwartej, bezpłatnej i / lub publicznej sieci Wi-Fi nie jest bezpieczne, wielu jest całkowicie nieświadomych, że ich urządzenia mogą automatycznie łączyć się z tymi niebezpiecznymi sieciami Wi-Fi, nawet o tym nie wiedząc.

Aby w pełni skorzystać z funkcji bezpłatnego Wi-Fi Facebooka, a jednocześnie upewnić się, że łączysz się z Wi-Fi bezpiecznie, nawet jeśli Twoje urządzenie łączy się z sieciami publicznymi, musisz zainstalować jedno proste rozwiązanie – VPN.

Co to jest VPN

Wirtualna sieć prywatna (VPN) ukrywa przeglądanie przed ciekawskimi oczami, więc jeśli ktoś szpieguje ruch w kawiarni, zobaczy tylko zaszyfrowane dane. Oznacza to, że nie widzą twoich danych osobowych, danych logowania itp. Wszystko, co widzą, to małe paczki nieczytelnego bełkotu. Weź hakerów!

Jak wybrać VPN do użycia?

Przed wybraniem VPN i powierzeniem mu szczegółów przeglądania należy pamiętać o kilku kwestiach. Na przykład wiele bezpłatnych sieci VPN twierdzi, że maskuje ruch, podczas gdy w rzeczywistości ich polityka prywatności pozwala nieuchwytnie śledzić i sprzedawać dane osobowe oraz informacje o przeglądaniu reklamodawcom i innym stronom trzecim. Właśnie dlatego Bezpłatny nie jest bezpieczny.

Wskazówka: przeczytaj drobny druk & Polityka prywatności.

Zachowaj bezpieczeństwo Wi-Fi – automatycznie

W SaferVPN dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić użytkownikom pełną prywatność w Internecie. Oferujemy łatwą konfigurację i automatyczną konfigurację dla wszystkich urządzeń oraz politykę prywatności, która gwarantuje, że nie prowadzimy dzienników, nie przechowujemy danych ani nie monitorujemy danych użytkownika.

Dzięki automatycznemu zabezpieczeniu Wi-Fi SaferVPN, gdy tylko urządzenie połączy się z niezabezpieczonym Wi-Fi, szyfrowany kanał VPN jest aktywowany automatycznie – nawet jeśli telefon jest w trybie zablokowanym i znajduje się w kieszeni!

Następnie możesz połączyć się z Wi-Fi i przeglądać z całkowitym spokojem, wiedząc, że wszystkie twoje dane osobowe i wrażliwe dane są w 100% chronione.

3 proste kroki do automatycznego zabezpieczenia za pomocą darmowych funkcji Wi-Fi Facebooka

Jeśli podoba Ci się pomysł Facebooka oferujący bezpłatne WiFi – całkowicie się zgadzamy! Chociaż darmowe i publiczne hotspoty Wi-Fi wiążą się z ryzykiem, nie możemy oczekiwać, że świat zrezygnuje z ich wygody.  
Zamiast tego zalecamy pełne wykorzystanie bezpłatnego Wi-Fi – jednocześnie chroniąc siebie. Wierzcie lub nie, możecie zrobić jedno i drugie!

Wystarczy 3 proste kroki! Oto jak:

 1. Pobierz i zainstaluj SaferVPN (jeśli nie masz jeszcze konta, zaloguj się za pomocą naszej bezpłatnej wersji próbnej).
 2. Uruchom SaferVPN i połącz się z pobliskim serwerem (lub wirtualnie mieszkaj w innym kraju, aby skorzystać z ograniczeń geograficznych!).
 3. Wskocz na bezpłatne WiFi na Facebooku i zamelduj się. To wszystko! Możesz bezpiecznie połączyć się z darmowym WiFi na Facebooku z dowolnego miejsca!

To takie proste! Dzięki VPN możesz łączyć się z Wi-Fi z całkowitym spokojem.

Czy masz jakieś uwagi, sugestie lub prośby o nowe funkcje? Skontaktuj się z nami i dołącz do nas w mediach społecznościowych! Chcielibyśmy usłyszeć od ciebie.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map