7 prostych kroków w celu ochrony prywatności na Facebooku

Chroń swoją prywatność na Facebooku


Omówmy, jak zabezpieczyć swoją prywatność na Facebooku. Wiele osób publikuje rzeczy w mediach społecznościowych, nie zastanawiając się nad tym, kto może to zobaczyć i jak można to postrzegać. Zobaczmy, jak zachować prywatność na Facebooku!

Facebook spotkał się z dużą krytyką ze względu na swoje praktyki dotyczące prywatności i wykorzystanie 1,3 miliarda danych użytkowników w celach reklamowych. Jeśli kiedykolwiek byłeś w Menedżerze reklam, zdajesz sobie sprawę, ile Facebook wie o tobie, to trochę przerażające!

Aby sobie z tym poradzić, mają super ładnie zaprojektowaną stronę o nazwie Facebook Privacy Basics, na której możesz przeczytać więcej o tym, co inni widzą o tobie, jak inni wchodzą w interakcje z tobą i jak dostosować to, co widzisz od znajomych i reklamodawców.

Oczywiście nie należy zapominać, że Facebook jest bardzo zainteresowany sprzedażą reklam opartych na wszystkich danych, które mają na temat wszystkich użytkowników. Wszystkie Twoje działania na Facebooku i połączonych z nim aplikacjach (na przykład, gdy logujesz się za pomocą swojego profilu na Facebooku), pomagają im budować swój profil. Posuwają się nawet do pytania, które reklamy są dla Ciebie odpowiednie, a także do wykorzystywania wszystkiego, co robisz na Facebooku, do kierowania reklam na Ciebie. Śledzą nawet Twoją aktywność w witrynach stron trzecich i wykorzystują ją do reklamy, chyba że aktywnie z niej zrezygnujesz.

Kilka ogólnych wskazówek dotyczących prywatności na Facebooku

1. Przeczytaj zasady dotyczące danych na Facebooku

Przeczytaj pełną Politykę danych, która obejmuje, jakie informacje gromadzą, w jaki sposób je wykorzystują, w jaki sposób udostępniają twoje informacje, jak zarządzać lub usuwać informacje o tobie, jak reagują na wnioski prawne i jak się z nimi skontaktować w sprawie pytań dotyczących prywatności.

Polityka danych na FacebookuFacebook zapewnia jasne wytyczne dotyczące tego, jakie informacje gromadzą i jak z nich korzystają, więcej informacji w Polityce danych

2. Zmień ustawienia prywatności w celu lepszej ochrony tożsamości

Twoja prywatność nie jest domyślnie zabezpieczona na Facebooku, musisz wprowadzić pewne zmiany w ustawieniach prywatności na Facebooku. Tam możesz zmienić, kto może zobaczyć Twoje rzeczy, kto może się z Tobą skontaktować i kto może Cię wyszukać. Przejść przez to.

Ustawienia prywatności na FacebookuDostosuj ustawienia prywatności do swoich potrzeb

3. Nie akceptuj zaproszeń od nieznajomych

Jeśli zaakceptujesz kogoś jako przyjaciela, może on zobaczyć wszystkie informacje z Twojego profilu i zdjęcia widoczne dla znajomych. Więc jeśli martwisz się o swoją prywatność, nie akceptuj tych nieznajomych. Pamiętaj, że zawsze możesz je usunąć i zablokować, jeśli akceptujesz je przez pomyłkę. Możesz także sklasyfikować określone osoby jako Znajome, aby widzieli tylko ograniczoną wersję Twojego profilu. Następnie, gdy coś opublikujesz, możesz wybrać grupę przyjaciół, która powinna móc go wyświetlić.

4. Zrezygnuj z pojawiania się w wyszukiwarkach

Domyślnie Twój profil będzie indeksowany przez wyszukiwarki takie jak Google i dlatego może pojawić się w wynikach, jeśli ktoś wyszuka twoje imię. Aby temu zapobiec, przejdź do ustawień konta, a następnie do prywatności (po lewej) i odznacz „Czy chcesz, aby inne wyszukiwarki łączyły się z Twoją osią czasu?” opcja.

Prywatność na Facebooku - wyłącz przeszukiwanie Twojego profilu przez wyszukiwarkiMożesz wyłączyć wyszukiwarki z indeksowania swojego profilu na Facebooku

5. Przestań udostępniać swoją lokalizację

Dzięki funkcji Znajomi w pobliżu możesz zobaczyć, kto jest w pobliżu, ale jednocześnie pozwala Facebookowi gromadzić dane dotyczące Twojej historii lokalizacji. Następnie wykorzystują go do zbudowania bazy danych odwiedzonych miejsc i na tej podstawie mogą kierować reklamy do Ciebie.

Wyłącz udostępnianie lokalizacjiPrzestań udostępniać swoją lokalizację na Facebooku, aby zapobiec ukierunkowanym reklamom

6. Wyczyść historię wyszukiwania

Przejdź do dziennika aktywności, w którym możesz zobaczyć wszystkie swoje działania na Facebooku. Przejdź do Więcej w nawigacji po lewej stronie, a następnie kliknij Wyszukaj. Następnie możesz zobaczyć pełną historię wyszukiwań, a nawet usuwać wyszukiwania pojedynczo lub pełną listę, klikając Wyczyść wyszukiwania. Jak zobaczysz, Facebook śledzi wszystkie wyszukiwania osób, stron i nie tylko.

Wyczyść historię wyszukiwania na FacebookuWyczyść historię wyszukiwania. Kliknij Edytuj pod polem wyszukiwania.

7. Uzyskaj kontrolę prywatności przez przyjaznego małego dinozaura

Możesz również pozwolić przyjaznemu dinozaurowi Facebookowi na sprawdzenie prywatności, jeśli klikniesz symbol kłódki w prawym górnym rogu po zalogowaniu na Facebooku, wygląda to tak:

 Kontrola prywatności na Facebooku

Mały dinozaur poprowadzi Cię przez 3 kroki, aby zapewnić prywatność, jeśli chodzi o posty, aplikacje i profil – wygląda to tak:

 Ustawienia kontroli prywatności na Facebooku

To proste i bardzo proste, Facebook wykonał świetną robotę, rekrutując tak przyjaznego małego dinozaura!

Jeśli masz dodatkowe pytania, zalecamy przejrzenie FAQ na temat prywatności na Facebooku.

Końcowe przemyślenia…

Chociaż SaferVPN pomaga szyfrować dane i zapewniać anonimowość w Internecie, jak widzisz, nadal musisz aktywnie zrezygnować z śledzenia i zmienić ustawienia prywatności w mediach społecznościowych. Podejmij działania, aby zapewnić prywatność w mediach społecznościowych – odwiedź małego dinozaura na Facebooku!

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map