Sargieties no kiberdrošības riskiem šajā svētku sezonā

Biedējošs riekstkoks


Uzmanieties no šiem kiberdraudiem pirms šīs brīvdienu sezonas, tās laikā un pēc tās.

Svētku laiks ir laiks ģimenei, draugiem, jautrībai, kastaņu cepšanai uz atklātas uguns un – patīk tas vai nē – tonnu iepirkšanās.

Jūsu vecāku dienā lielākie Ziemassvētku iepirkšanās riski bija saistīti ar kabatzagļiem, biedējošo Santas un izvilkšanu no tirdzniecības centra stāvvietas ar somām, kas joprojām atrodas automašīnas virspusē. Cilvēki, kas dzīvoja toreiz, nekad sapņoju pirms pirkuma veikšanas ir jānovērš kibernoziedznieki, jāizvairās no kredītkaršu zādzībām vai jāpārbauda šifrēšana.

Viņiem nebija arī jāuztraucas par dāvanām, piemēram, pulksteņiem, televizoriem vai rotaļu lācīšiem, kurus uzlauzuši reālās dzīves grinches. Bet, parādoties “lietu internetam”, šķiet, ka visam šodien ir veids, kā izveidot savienojumu ar tīmekli un novietot savus datus vietās, kur mēs to negaidām.

Piecdesmit gadus vēlāk, ņemot vērā visas ērtības, ko mūsdienīgas tehnoloģijas ir radījušas, tās ir saistītas ar daudzām briesmām. Lasiet tālāk, lai uzzinātu par dažiem lielākajiem riskiem tiešsaistē, kas jums jāzina par šo svētku sezonu.

Lācītis uz ietves

^ Šim rotaļu lācim ir nepieciešams savienojums ar internetu, tāpēc neaizmirstiet paroli.

Iepirkšanās riski

Gadu ilgas dienas jums nācās staigāt pa tirdzniecības centru ar sāpīgām kājām, nogurušām rokām un pārāk daudz mazumtirdzniecības veikalu Ziemassvētku mūzikas, kas skan ausīs. Bet tie laiki ir pagājuši. Tagad Ziemassvētku iepirkšanos varat veikt burtiski gandrīz jebkur uz Zemes – kamēr jūs gaidāt nākamo lidojumu, kad saņemat tasi kafijas ielas kafejnīcā vai vienkārši no siltā komforta uz dīvāna..

Ja jums patīk vairākums amerikāņu, lielākoties brīvdienas šogad iepērkaties tiešsaistē. Un tā kā jūs to darāt, jums ir jāpārliecinās, ka to darāt veikals, izmantojot šifrētu savienojumu. Nav svarīgi, vai atrodaties nenodrošinātā vietnē vai interneta tīklā – ja jūsu savienojums ir apdraudēts, snoopers var viegli uzzināt:

 • Ko tu nopirki
 • Uz kurieni tas tiek nosūtīts
 • Jūsu paroles un konta informācija
 • Jūsu kredītkartes informācija
 • Jūsu debetkartes informācija
 • Jūsu norēķinu adrese

Vīrietis, izmantojot klēpjdatoru kafejnīcā

^ Šis puisis ir diezgan laimīgs, ka viņš ir paveicis visu savu brīvdienu iepirkšanos … bet publiskais tīkls, kurā viņš bija, netika šifrēts, tāpēc puisis fonā nozaga savas debetkartes numuru.

Kāda veida interneta savienojumi ir visneaizsargātākie? Nu, publiskie tīkli ir diezgan bīstami. (Padomājiet par bibliotēkām, viesnīcām, lidostu atpūtas telpām, kafejnīcām utt.) Viss, kas nepieciešams, ir saprātīgi prasmīgs hakeris, lai izmantotu dažus lētus “šņaukšanas” rīkus, lai identificētu jūsu paroles, kad tos ievadāt, vai pat pārtver jūsu finanšu informāciju, tiklīdz jūs noklikšķiniet uz “Pasūtīt”.

Pat jūsu mājas tīkls var nebūt tik drošs, kā jūs domājat. Protams, varat pārliecināties, ka maršrutētājā ir visi jaunākie atjauninājumi, un nomainīt paroli reizi divās nedēļās. Tas varētu neļaut svešiniekiem pieteikties jūsu mājas tīklā, taču tas neapturēs jūsu ISP uzraudzīt to, ko jūs darāt tiešsaistē. Šo informāciju var pārdot reklāmdevējiem un citām korporācijām, kas veido jūsu tiešsaistes profilu.

Jūsu dāvanu riski

Šajos Ziemassvētkos tiks nopirkts un pārdots vairāk ar internetu savienotu ierīču nekā jebkad agrāk. Lietotāju ērtībai interneta savienojumus izmanto tādas lietas kā termostati, droni, velotrenažieri un pat bērnu monitori.

Diemžēl ne visām ierīcēm, kurām ir iespējots tīmeklis, ir vienāds drošības līmenis.

Piemēram, jūsu PlayStation 4 izmanto šifrēšanu – kas ir labi! Bet tas var dalīties ar jūsu informāciju ar trešajām personām – un, iespējams, jums vajadzētu savā kontā iestatīt divu faktoru autentifikāciju, lai divtik pasargātu sevi no cilvēkiem, kas veic neatļautus pirkumus. Izņemot to, jūsu PlayStation ir diezgan drošs produkts.

Spektra otrajā pusē, iespējams, FREDI mazuļu monitorā netiek izmantota šifrēšana, tam nav automātisku drošības atjauninājumu, un šķiet, ka uzņēmums, šķiet, labi neveic drošības ievainojumus. Un, ja aizmirstat mainīt noklusējuma paroli, acīmredzot nav problēmu uzminēt – jums vai vīteņaugiem. (Tas ir tāpēc, ka tas ir “123”.)

Balta dāvanu kaste priežu čiekuru priekšā un karstā šokolāde

^ Kas atrodas lodziņā? Mēs neesam pārliecināti, bet tas, iespējams, ir izveidots savienojums ar internetu.

Varat pats pārbaudīt savas ierīces, izmantojot Mozilla Foundation pārskatu “Privātums nav iekļauts”. Nē, mēs nevēlamies mest ēnu uz Ziemassvētku dāvanām – taču, aizraujoties ar šo šajos Ziemassvētkos uzstādīto glīto jauno ierīci, jums tomēr vajadzētu būt piesardzīgam.

Kā VPN var palīdzēt jūs aizsargāt

VPN var palīdzēt aizsargāt jūs no daudzām šīm briesmām. Tas notiek tāpēc, ka, darbinot ierīču tīmekļa savienojumus caur VPN, jūs to vadāt caur drošu “tuneli”. (SaferVPN iet uz 256 bitu bankas līmeņa šifrēšanas standartu, tāpēc jūs zināt, ka jūsu dati ir aizsargāti.) Jūs pat varat savienot savu maršrutētāju ar SaferVPN.

Neatkarīgi no tā, ko pērkat, pārdodat vai darāt tiešsaistē, VPN aizsargā tiešsaistes aktivitātes.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map