Ko darīt, ja ir uzlauzts jūsu sociālā multivides konts

klēpjdators ar hakeru uzlīmi un ceļojumu uzlīmes


Ja esat zaudējis kontroli pār savu kontu, vairs nemeklējiet vairāk! Mēs esam šeit, lai detalizēti aprakstītu katru soli, kas jums jāveic, lai atgūtu piekļuvi savam kontam un novērstu to, ka nākotnē varētu atkārtoties vēl viens sociālo mediju uzlauzums. Tikai jūs varat pārliecināties, ka jūsu dati ir droši!

Kaut arī neliela mēroga sociālajos plašsaziņas līdzekļos var ietvert mulsinošus sociālo mediju ierakstus, ir arī ievērojami palielinājies plaša mēroga uzbrukumu skaits, kas var izraisīt kaitīgu datu zaudēšanu un pat identitātes zādzības.!

Ja jūsu sociālā multivides konts tiek uzlauzts, vienkārši paroles maiņa jūs neglābs. Vai jūs zināt citas darbības, kas jums jāveic, lai pārliecinātos, ka hakeris nav sagatavojis jūsu kontu secīgiem uzbrukumiem? Šeit ir viss, kas jums jāzina, lai hakerus neierobežotu laiku!

Kādi ir sociālā medija hakeru riski?

Pieņemsim, ka esat saņēmis dažus ziņojumus no draugiem, sakot, ka esat nosūtījis dažus skices ziņojumus. Visticamāk, ka jūsu dators neatrodas tikai frizūrā, kaut arī tam mēs visiem gribētu ticēt. Kad esat kļuvis par sociālā medija uzlaušanas upuri, jums jāņem vērā fakts, ka šai personai ir pilnīga piekļuve jūsu kontam. 

Pat ja tiek uzlauzta tikai viena vietne, var tikt uzlauzti arī citi jūsu konti.

Hakeri ne tikai iegūst piekļuvi jūsu lietotājvārdam un parolei. Ja izmantosit to pašu paroli citās vietnēs, iespējams, viņi iegūs piekļuvi arī visiem jūsu citiem kontiem. Piemēram, ja esat Facebook, kas ir saistīts ar jūsu Instagram, tas ir divi konti, kurus var viegli uzlauzt! Tāpat, ja jūsu Twitter ir saistīts ar jūsu Instagram, tad voilà! Pilna piekļuve kontam.

Apsvērsim, kādu informāciju viņi var iegūt no šiem kontiem. Iespējams, ka jūsu dzimšanas datums ir norādīts jūsu Facebook, jūsu personīgie e-pasti ir bloķēti šajās lapās, jūsu tālruņa numurs, iespējams, ir redzams hakerim, viņi var sūtīt ziņojumus visiem jūsu kontaktpersonām utt. Ņemiet vērā, ka tas nav vienkārši neērts, bet jūsu kontaktpersonas patiesībā pat varētu viņiem nosūtīt naudu …

Risks ir kas vairāk nekā tikai jūsu paroles.

Nav grūti iedomāties, kā šī tendence turpina uzkrāties, ļaujot uzbrucējam pat veikt identitātes zādzību, izmantojot jūsu personisko informāciju. Tas viss var ietekmēt ne tikai jūsu reputāciju tiešsaistē (it īpaši, ja jūs esat bizness!), Bet arī jūsu finanses.

Kā es varu zināt, vai mans konts ir uzlauzts?

Ne visi no sava e-pasta vai sociālo mediju vietnes saņem tiešu ziņojumu, kurā teikts, ka viņu konts ir ticis apdraudēts. Tāpēc jūs, iespējams, uzreiz nezināt, ka ar jūsu kontu nav kaut kas kārtībā, it īpaši, ja uzbrucējs veic tikai nelielas izmaiņas vai sūta periodiskas ziņas. Dažas izplatītas pazīmes, kas liecina, ka esat kļuvis par saziņu ar sociālo mediju upuriem, ir:

 • Ja jūsu kontā ir JEBKĀDU atjauninājumu, ko pats pats neizliksiet
 • Ja kāds jums saka, ka ir saņēmis ziņojumus no jūsu konta, ko jūs nesūtījāt (laiku pa laikam pārbaudiet nosūtītos ziņojumus)
 • Jaunas spēles vai lietotnes, kas saistītas ar jūsu kontu (tās var ietvert pirkumus)
 • Ja saņemat paziņojumu, kurā teikts, ka esat veicis izmaiņas savā kontā
 • Jebkuras citas darbības jūsu kontā, piemēram, ieteikšana, sekošana / izsekošana, bloķēšana utt.

Kā mans konts tika uzlauzts?

Lai nākotnē nepieļautu turpmākus uzbrukumus, ir svarīgi precīzi izprast, kā notika hakeru atklāšana sociālajos medijos. Šie ir visizplatītākie veidi, kā hakeri piekļūst jūsu kontam:

 • Ļaunprātīga programmatūra jūsu ierīcē
 • Vietne tiek uzlauzta
 • Jūsu drošības programmatūra ir novecojusi
 • Jūs noklikšķinājāt uz kaitīgu saiti e-pastā, tiešā ziņojumā vai tīmekļa vietnē
 • Vājas vai parasti lietotas paroles
 • Trešās puses lietotne, kuru esat pilnvarojis, tiek pārkāpts

Pārbaudiet, cik viegli ir iekļūt uzņēmumā.

Video: Noskatieties, kā šis hakeris iekļūst uzņēmumā

Ko darīt, ja jūsu konts tika uzlauzts

Ja atklājat uzlauztu sociālo mediju, nekavējoties veiciet dažus soļus:

 • Pārbaudiet, vai datorā nav ļaunprātīgas programmatūras: vairums hakeru vāc paroles, izmantojot ļaunprātīgu programmatūru. Datorā palaidiet pilnu vīrusu skenēšanu, lai noņemtu kaitīgus failus un programmas. Restartējiet datoru un vēlreiz veiciet skenēšanu, lai būtu drošībā. Mainot paroles, netīrot sistēmu, iespējams, netiks bloķēti hakeri no jūsu kontiem.
 • Atiestatiet savu paroli: Ja uzlūkoto paroli izmantojat jebkurā citā vietnē, mainiet to arī tur. Jums arī vajadzētu padarīt savu paroli spēcīgāku, nekā jums tā bija agrāk. Tam jābūt 10 rakstzīmju garam, un tajā jālieto lielie burti, mazie burti, cipari un simboli.
 • Iespējot divpakāpju verifikāciju (2SV): Divpakāpju verifikācija jūsu kontam piešķir papildu drošības pakāpi. Ja, mainot konta iestatījumus, tālrunim tiek nosūtīts īpašs kods, varat pārliecināties, ka vienmēr zināt, vai kāds mēģina iekļūt jūsu kontā.
 • Atsaukt atļaujas no trešo pušu lietotnēm: Dodieties cauri savām pilnvarotajām trešo pušu lietotnēm un noņemiet visas nevajadzīgās. Daudzi no mums neuzmanīgi noklikšķina uz “autorizēt”, neapzinoties, cik daudz informācijas jūs viņiem ļaujat piekļūt. Ja šī lietotne tiek pārkāpta, jūs esat mērķis.
 • Pārbaudiet, vai jūsu sistēma ir atjaunināta: Faktiski iestatiet datoru automātiski atjaunināties automātiski, lai pēc iespējas ātrāk iegūtu aizsardzību pret jauniem uzbrukumiem.
 • Paziņot draugiem un ģimenes locekļiem: Lai gan vairums cilvēku sapratīs, ka, iespējams, tas nebija jums sūtot ielūgumus iegādāties brīnumlīdzekli svara zaudēšanas ārstēšanai, ir vērts vēlreiz pārbaudīt, vai viņi ir saņēmuši piezīmi. Paziņojiet draugiem un ģimenes locekļiem, ka esat uzlauzts, it īpaši, ja viņi ir saņēmuši naudas pieprasījumus. Tas jo īpaši attiecas uz gadījumiem, kad uzlaušanas iemesls ir ļaunprātīga programmatūra vai ļaunprātīgas saites.
 • Pārbaudiet savus e-pasta iestatījumus: Pārbaudiet savus pasta iestatījumus, jo hakeri var mainīt iestatījumus, lai pārsūtītu jūsu e-pastu kopijas. Jums vajadzētu arī pārskatīt savu parakstu, lai pārliecinātos, vai tajā nav palikuši nekādi slēpti kodi vai pēdas. Tāpat neaizmirstiet pārbaudīt aktivizētu automātisko atbildētāju, kura mērķis ir pārvērst jūsu e-pastu par surogātpastu.
 • Ziņot par jebkādu surogātpastu vai krāpniecību: Noteikti ziņojiet par pārkāpumu, lai vietne varētu apturēt uzbrukuma izplatīšanos.
 • Sazinieties ar atbalsta dienestu: Ja nevarat piekļūt savam kontam, jums būs jāsazinās ar atbalsta dienestu, lai atgūtu kontroli.

Pikšķerēšana, krāpšanās un atmiņa

Ja jūsu konts tika uzlauzts, tas, iespējams, bija saistīts ar surogātpastu un krāpšanu. Ir vērts veltīt laiku, lai atsvaidzinātu atmiņu par to, kā šīs ļaunprātīgās saites bieži izskatās un kā no tām izvairīties nākotnē.

Ir godīgi teikt, ka jebkas tiešsaistē, kas izklausās pārāk labi, lai būtu patiesība, droši vien ir. Lai gan būtu jauki, ja daži sen pazaudēti tālu ģimenes locekļi, kuri vēlas pārskaitīt jums miljoniem dolāru, un jums atliek tikai nosūtīt viņiem jūsu konta informāciju – mēs esam glīti pozitīvi, viņi vienkārši cenšas piekļūt jūsu finanšu informācijai. Ak, un vēl svarīgāk, izmantojiet drošus tīklus un aizsargājiet sevi, izmantojot VPN.

Pārlūkot privāti, izmantojot SaferVPN

Izmantojot SaferVPN, jūsu dati vienmēr tiek šifrēti, izmantojot bankas līmeņa 256 AES šifrēšanu. Palīdziet novērst sociālo mediju uzlauzšanu, pārliecinoties, ka jūsu personas dati nekad netiek pakļauti tiešsaistē.

Ja jums vēl nav SaferVPN, iegādājieties abonementu jau šodien (mēs piedāvājam 30 dienu naudas atdošanas garantija, jums nav ko zaudēt!) vai izmēģiniet SaferVPN par brīvu lai jūs tiešsaistē varētu baudīt mieru.

Vai jums ir atsauksmes, ieteikumi vai funkciju pieprasījumi? Nekautrējieties sazināties ar mums, uzdot jautājumus komentāros un pievienoties mums sociālajos medijos! Mēs labprāt dzirdētu no jums.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map