روز جهانی پناهندگان: شناخت انواع پناهندگان

روز جهانی پناهنده


مهاجرت جهانی همچنان یک مسئله اجتماعی و سیاسی در حال سوختن است و نیاز ما را برطرف می کند روز جهانی پناهندگان. در تاریخ 20 ژوئن ، ما انواع پناهندگان را در بحران تشخیص می دهیم زیرا 65 میلیون پناهنده و آواره در سراسر جهان پناهندگی می کنند. درباره نحوه آژانس پناهندگان سازمان ملل متحد (UNHCR) و گروه های بی شماری دیگر آگاهی لازم را برای این آوارگان در سراسر جهان بیشتر بخوانید.. 

در این زمان از بحران بی امان پناهندگان ، دولت ها ، امدادگران ، افراد مشهور و غیرنظامیان توجه عمومی را به کسانی که به دلیل جنگ ، درگیری و آزار و شکنجه از خانه های خود گریخته اند جلب می کنند..

روز جهانی پناهندگان سه شنبه ، 20 ژوئن ، روزی است که در آن از قدرت ، شجاعت ، روحیه و مقاومت در برابر میلیون ها پناهنده احترام می گذاریم. با افزایش آگاهی در مورد بی عدالتی ها علیه مهاجران و پناهجویان ، ما مردم را ترغیب می کنیم به فکر زندگی پناهندگان و مبارزه آنها برای حقوق بشر باشند.

روز جهانی پناهندگان: چگونه از پناهنده تعریف می کنید?

انواع مختلفی از پناهندگان و آوارگان اجباری وجود دارد:

پناهندگان

براساس کنوانسیون پناهندگان سازمان ملل در 1951 ، پناهنده کسی است که به دلیل “ترس بنیادین از آزار و اذیت به دلیل نژاد ، مذهب ، ملیت ، عضویت در گروه اجتماعی خاص یا سیاسی ، از خانه و کشور خود فرار کرده است. نظر”.  

پناهجویان

پناهجویان در وضعیت خود با پناهندگان مشابه هستند ، اما آنها به طور رسمی توسط کشوری که فرار کرده اند به عنوان پناهنده اعلام نشده اند. بسیاری از این افراد به دلیل تعصبات محلی درگیر این روند طولانی درخواست پناهندگی می شوند و آنها را در شرایط وحشتناک زندگی در اردوگاه های پناهندگان رها می کنند ، در حالی که دیگران در خیابان ها پایان می یابند.

آوارگان داخلی

آوارگان داخلی (آوارگان داخلی) افرادی هستند که مجبور شده اند خانه های خود را ترک کنند اما کشور خود را ترک نکرده اند. در نتیجه ، آنها اغلب هنگام جستجوی غذا ، سرپناه و سایر موارد ضروری ، در شرایط پریشانی قرار می گیرند.

افراد بی تاب

افراد بی تابعیت معمولاً توسط برخی گروه ها مورد تبعیض قرار می گیرند و باعث می شوند آنها به عنوان یک ملیت یا تعلق به یک کشور خاص شناخته نشوند. آنها دارای مجوز شناسایی یا مجوز شهروندی نیستند و آنها را از دسترسی به حقوق اساسی بشر ، از جمله مراقبت های بهداشتی ، آموزش ، اشتغال و سایر خدمات دولتی محروم می کند..

عودت کنندگان

بازگشت کنندگان پناهندگان سابق هستند که پس از فرار به کشورهای خود بازگشتند. اگرچه این می تواند نتیجه مثبتی داشته باشد ، بازنشستگان هنوز هم برای احیا مجدد زندگی خود در خانه نیاز به حمایت و مجدد دارند..

صرف نظر از عنوان رسمی آنها ، مشخص است که انواع پناهندگان به کمک ما نیاز دارند. این که آیا این خانه جدید را پیدا می کند یا به راحتی دسترسی به غذا ، آب تمیز و سرپناه ، انواع پناهندگان مستحق پشتیبانی هستند.

کنوانسیون پناهندگان 1951 و پروتکل 1967 آن

کنوانسیون پناهندگان در سال 1951 و پروتکل 1967 آن تنها دستورالعمل محافظت از پناهندگان است. این امر به سادگی بیان می کند که همه نوع پناهندگان مستحق همان معیارهای درمانی با سایر اتباع بیگانه هستند. یک استاندارد واضح و در عین حال شگفت آور که به طور گسترده ای بی نظیر است.

در این دستورالعمل ها ، پناهجویان دولتی نیز نباید به کشوری برگردانده شوند که با تهدیدات زندگی یا آزادی آنها روبرو شوند. این امر باعث می شود کشورهایی مانند اسپانیا نتوانند به طور خودکار پناهجویانی را که سعی در عبور از مرزهای خود را از طریق آنکلاو های شمال آفریقا خود دارند رد کنند..

این دستور ، همراه با سایر حقوق اساسی ، در مورد انواع پناهندگان اعمال می شود ، مگر اینکه پناهنده خطری برای جامعه یا امنیت کشور محسوب شود..

حقوق مندرج در کنوانسیون 1951 شامل موارد زیر است:

 • حق اخراج ، مگر در شرایط خاص و کاملاً مشخص.
 • مجازات مجازات شدن به دلیل ورود غیرقانونی به خاک یک کشور متعاهد.
 • حق کار؛
 • حق مسکن؛
 • حق تحصیل؛
 • حق کمک و مساعدت عمومی.
 • حق آزادی دین؛
 • حق دسترسی به دادگاهها؛
 • حق آزادی حرکت در داخل قلمرو؛
 • حق صدور شناسنامه و اسناد مسافرتی.

تجمع حقوق اضافی باعث افزایش پناهندگان در کشور میزبان می شود.

وضعیت انواع پناهندگان

شصت و پنج میلیون نفر برای فرار از جنگ و خشونت از خانه های خود فرار کرده اند. این تعداد حیرت انگیز هر روز هزاران نفر افزایش می یابد زیرا قربانیان مناطقی از جمله سوریه ، بوروندی ، جمهوری آفریقای مرکزی ، عراق ، میانمار ، نیجریه ، سودان جنوبی ، اوکراین ، یمن و فراتر از آن را فرار می کنند..

فقط بخشی از داستانهای آنها را که توسط UNHCR به اشتراک گذاشته شده است اینجا بخوانید:

 • در نیجریه: پسرکی که زنده دفن شده و زنده مانده بود
  وقتی دهکده وی در نیجریه مورد حمله قرار گرفت ، ابراهیم 10 ساله شاهد قتل وحشیانه پدرش بود. سپس شورشیان به دنبال او آمدند.
 • در عراق: شهروندان ساکن “جنگ و وحشت” در هنگام نزاع موصل
  از 862000 آواره درگیری ، UNHCR اعلام کرده است که 100000 غیرنظامی توسط جنگجویان داعش در غرب موصل ، به عنوان سپر انسانی نگهداری می شوند ، جایی که آنها بدون غذا ، آب و سوخت زندگی می کنند..
 • در یمن: جامعه جهانی باید بحران آب یمن را حل کند تا شیوع بیماری وبا را متوقف کند
  بیش از 135،000 قبلاً ترسیده اند که به بیماری ناشی از آب مبتلا شوند ، زیرا این کشور با درگیری روبرو است. آمار WHO نشان می دهد که بیش از 950 نفر در حال حاضر فوت شده اند.
 • در سوریه: کمک به 9 میلیون کودک در سوریه و کشورهای همسایه که در معرض تهدید هستند
  برنامه های پشتیبانی شده یونیسف برای بیش از 9 میلیون کودک در داخل سوریه و کشورهای همسایه به دلیل شکاف جدی 220 میلیون دلاری در بودجه آمریکا در آستانه قطع شدن هستند.
 • در اوکراین: اوکراین: بیش از 750،000 کودک در معرض خطر قطع شدن از آب آشامیدنی سالم هستند
  کودکانی که مجبور به گرفتن آب از منابع جایگزین هستند یا به دلیل اختلال در تأمین آب سالم مجبور به ترک خانه خود هستند ، با خطرات ناشی از درگیری مداوم و سایر انواع سوء استفاده روبرو هستند..

علاوه بر این ، یک لحظه به خواندن گرافیک های زیر بروید:

65.3 میلیون نفر در سراسر جهان روز آواره پناهندگان آواره شده اند

هر دقیقه 24 نفر آوارگان جهان را آواره کردند

1 از 113 نفر یک روز جهانی پناهجویان است

آنچه شما می توانید انجام دهید

در این روز ، امیدواریم که در مورد این نوع ظریف پناهندگان آگاهی بیشتری کسب کنیم. ما این افراد آسیب پذیر و توانایی آنها را برای زنده ماندن از این شرایط غیرممکن می شناسیم. ما روی این موضوع تمرکز می کنیم که چگونه می توانیم درگیر شویم و به کسانی که در سراسر جهان رنج می برند کمک کنیم. وقت آن است که نشان دهیم که جامعه جهانی در کنار پناهندگان است.

در سال 2016 ، آژانس پناهندگان سازمان ملل راه اندازی شد #WithRefugees طومار برای ارتقاء دولتها و رهبران مشارکتی جهت همکاری مشترک و پشتیبانی مناسب از همه پناهندگان.

“من با افراد زیادی آشنا شده ام که خیلی از دست داده اند. اما آنها هرگز رویای فرزندان خود یا تمایل به بهتر شدن دنیای ما را از دست نمی دهند. آنها در ازاء درخواست كمي درخواست مي كنند – فقط حمايت ما را در زمان نياز بيشترشان به دست مي آورند.

کسانی که همه چیز را به امید آینده ای امن تر پشت سر گذاشته اند ، مستحق امنیت و امنیت هستند.

با بیان حمایت خود از جنبش #WithRefugees ، با یک طوماری که از دولت ها می خواهد:

 • اطمینان حاصل کنید که هر کودک پناهنده تحصیل می کند.
 • اطمینان حاصل کنید که هر خانواده پناهنده در جایی امن برای زندگی خود زندگی می کنند.
 • اطمینان حاصل کنید که هر پناهنده می تواند کار کند یا مهارت های جدید را یاد بگیرد تا بتواند در جامعه خود نقش مثبتی داشته باشد.

پشت جنبش جهانی و امروز بایستید #WithRefugees. دادخواست را اینجا امضا کنید.

روز جهانی پناهندگان. امضای #WithRefugees را کلیک کنید تا توییت کنید

ما همچنین شما را به عضویت دعوت می کنیم # UnblocktheWeb, مشارکت ما با پلت فرم جمع آوری حقوق بشر Movements.org. از طریق این ابتکار عمل ، ما به فعالان و مخالفان در جوامع بسته دسترسی آزاد VPN را ارائه می دهیم تا بتوانند اینترنت را از نظارت دولت در امان نگه دارند و از حق آزادی بیان خود به صورت آنلاین استفاده کنند..

در طول کار با Movements.org ، با افراد شجاعی مانند روزنامه نگار قابل توجه و فعال حقوق بشر کاوه طاهری آشنا شده ایم که به دلیل عدم آزادی های اساسی ، ایمنی ، چاره دیگری جز فرار از کشور خود نداشته اید. و حقوق.

پس از دستگیری وی توسط سرویس اطلاعاتی ایران به دلیل محتویات وبلاگ های شخصی خود و سپس در معرض 10 ماه شکنجه روانی و جسمی غیرقابل تصور در زندان ، طاهری که اخیراً با آنها مصاحبه کردیم ، به وطن خود گریخت و به دنبال امنیت و پناهندگی سیاسی در بوقلمون. 

امروز ، طاهری همچنان به نمایندگی از افراد بی صدا در ACUNews صحبت می کند ، یک سایت منحصر به فرد که تلاش می کند تا داستانهای ناگفته درمورد موضوعات حقوق بشر را روشن کند ، توسط تیمی از روزنامه نگاران تحقیقاتی مستقل و فعالان حقوق بشر تهیه شده است..  

“من به عنوان یک روزنامه نگار آزاد و یک فعال حقوق بشر که زندگی خود را در راه آزادی و عدالت سپری کرده است ، من از کلیه دهیاران جهانی می خواهم تا در حمایت از کسانی که به دلیل سادگی اعمال حقوق خود در آزادی اطلاعات و گفتار تحت پیگرد قرار گرفته اند ، بیایند.” می گوید طاهری.

این مبارزان آزادی مانند طاهری و ابتکاراتی مانند #WithRefugees و #UnblockTheWeb هستند که اقدامات لازم را برای پیشبرد یک مبارزه فوری برای آزادی برای همه پناهندگان تسهیل می کنند. امروز ، در روز جهانی پناهندگان ، ما از این مبارزه افتخار می کنیم.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map