15 اثر برتر آزادی اینترنتی که باید دنبال شوند

زمین با دو دست در آسمان نقاشی شده است


آیا می خواهید بدانید چه کسی برای حمایت از حقوق اینترنت شما پیشگام است؟ سپس دور و بر ما را از دست ندهید 15 مؤثر برتر آزادی اینترنت!

حق ما برای آزادی اینترنت دائماً با سرکوب دولت از دسترسی و نقض سازمان یافته بر توانایی ما در بیان صریح و بیان ایده ها به چالش کشیده می شود. خوشبختانه فعالان حقوق بشر و آزادی اندیشمندانه متفکرانه به طرز جسورانه ای برای حفظ آنلاین آزادی های ما می جنگند.

در اینجا انتخاب ما از 20 اثر گذار برتر آزادی اینترنت است. از این سازمان ها و افراد پیروی کنید تا در مورد کاری که برای تضمین حقوق شما انجام می دهند به روز باشید!

15 اثر برتر آزادی اینترنت

1. EFF – EFF

https://www.eff.org/

بنیاد EFF یا Electronic Frontier Foundation یک سازمان پیشرو غیر انتفاعی است که توجه آنها را به دفاع ، محافظت و ایجاد حریم شخصی کاربران ، بیان آزاد و نوآوری در فن آوری فعلی و در حال توسعه معطوف می کند. این بنیاد با دفاع از گفتار آزاد و مبارزه با نظارت غیرقانونی ، در مبارزه با آزادی اینترنت به شهرتی بی نظیر دست یافته است. لیست لباس های شسته شده پیروزی های موفق در دادگاه ، آنها را به یکی از عمیق ترین مبارزان امنیت اینترنت در جهان تبدیل می کند.

2. بلوک ترکیه – TurkeyBlocks

https://turkeyblocks.org/

TurkeyBlocks یک پروژه شفافیت دیجیتال مستقل و غیر حزبی با تمرکز بر موقعیت های سانسور اینترنت در ترکیه است. آنها با استفاده از ابزارهای نظارت بر سانسور ، محتوای اطلاعاتی و فناوری تحقیق و توسعه قادر به آگاه سازی عموم مردم از طریق حوادث شبکه هستند. این رویدادها امکان تأثیر و محدود کردن دسترسی به اطلاعات ، بیان ، ایمنی و تجارت و تجارت بین المللی را دارند.

TurkeyBlocks به شدت تلاش می کند تا از آزادی های مدنی شهروندان در ترکیه محافظت کند!

3. خانه آزادی – FreedomHouseDC

https://freedomhouse.org

Freedom House در تلاش است تا از آزادی اینترنت با طراحی برنامه های ایمن برای فعالان حقوق بشر و دموکراسی استفاده کند تا از آنها در دفاع از آزادی اینترنت استفاده کند. این برنامه ها به فعالان این امکان را می دهد تا ایده های خود را با خیال راحت ارتباط برقرار کرده و در مقابل کنترل بیشتر بر اینترنت مقاومت کنند. این گروه مقررات وب سایت و نظارت بر کاربران را بررسی و تحلیل می کند.

خانه آزادی نیز مسئولیت انتشار سالنامه را بر عهده دارد گزارش آزادی از شبکه, که آزادی آنلاین را اندازه گیری می کند و می توان در اینجا یافت. یکی دیگر از کمکهای عمیق این جنبش ، دیدار تیم Freedom House Internet Freedom به برمه در سال 2014 بود که با یک شریک محلی برای آموزش 126 فعال ، وبلاگ نویسان و مدافعان حقوق بشر همکاری کردند..

4. حرکت – movements_org

https://www.movements.org/

“اقدامات بزرگ و جمعی فقط از طریق اقدامات کوچک و فردی امکان پذیر است. همه نقشی دارند که باید بازی کنند. “

Movements.org یک بستر شلوغی است که به فعالان و مخالفان در جوامع بسته اجازه می دهد تا با انواع افراد ماهر در جوامع آزاد ارتباط برقرار کنند. این باعث شکاف بین دو گروه می شود و فعالان حقوق بشر را قادر می سازد با تقویت صدای خود و ایجاد تغییرات عمیق با یکدیگر همکاری کنند.

آنها همچنین در #UnblockTheWeb شرکای ما هستند ، ابتکاری برای تأمین دسترسی VPN ناشناس و امن به مخالفان و فعالان ساکن در جوامع بسته ایجاد شده است. می توانید اطلاعات بیشتری در مورد انسداد وب سایت وب کسب کنید.

5. یالا – رهبران جوان – @YaLa_YL

https://www.yalaacademy.org/

دانشکده روزنامه نگاری شهروندی آیلن گتی آکادمی YaLa از سال 2011 تاکنون تقریباً 1 میلیون نفر از رهبران جوان یالا را در بر داشته است. این گروه که توسط مرکز صلح پرز و یالا فلسطین تأسیس شده است ، این گروه یک جنبش صلح به رهبری جوانان از میانه است. آفریقای شرقی و شمالی (MENA). در حالی که به طور مستقیم یک گروه فعال با دستور کار سیاسی نیست ، این گروه به تقویت گفتگو و تغییر از طریق لنز روزنامه نگاری شهروند اختصاص یافته است.

دانشکده روزنامه نگاری شهروندان آیلین گتی با هدف تولید روزنامه نگاران حرفه ای ، هرچند که بسیاری از آنها وجود ندارد. این برنامه با همکاری مؤسسه صلح ایالات متحده آمریکا ، آموزش در اصول روزنامه نگاری ، رسانه های جدید ، عکس-روزنامه نگاری ، و فیلمنامه نگاری را در یک محیط امن ، راحت و آرام انجام می دهد. شرکت کنندگان با تماشای سخنرانی های آنلاین ، شرکت در چت های فیس بوک ، انجام تکالیف برای نظرات حرفه ای و همسالان – و حتی ملاقات در کشورهای منتخب خاورمیانه.

این گروه چنان موفقیت آمیز بوده است که حتی در میان سایر افراد مشهور و فعالان سیاسی با شارون استون و ریچارد گر نیز همکاری ایجاد کرده اند.

می توانید برخی از کارهای آنها را در YaLa Press بخوانید.

رهبران جوان جنبشی از جوانان خاورمیانه است که در ایجاد آزادی ، برابری و صلح واقعیت ایجاد می کنند. “

6. ادوارد اسنودن – Sknden

ادوارد اسنودن چهره ای بحث برانگیز و قطبی است – برخی او را یک قهرمان و میهن پرست واقعی می دانند ، در حالی که برخی دیگر او را یک سوت و خائن می دانند. اما آنچه که بدون تردید می توان گفت این است که او با افزایش آگاهی در مورد موضوعات مهم مربوط به حریم خصوصی اطلاعات ، راه آزادی آنلاین را هموار کرده است.

در سال 2013 ، اسنودن ، یک کارمند سابق سیا ، به طور متوسط ​​مفهوم غیرنظامیان در مورد سطح حریم خصوصی آنها را مختل کرد هنگامی که اسناد طبقه بندی شده NSA را آشکار ساخت که دسترسی گسترده برنامه های بی شماری نظارت بر اینترنت و تلفن های دولتی را نشان می دهد.

اکنون اسنودن ، که مجبور به فرار از ایالات متحده و پناهندگی در روسیه شد ، به عنوان مدیر بنیاد آزادی مطبوعات (Freedomof Press) عمل می کند ، سازمانی که با ارائه روزنامه نگاران و سوت زدن از رسانه ها ، از روزنامه نگاری شفاف دفاع می کند. ایمن.

7. ربکا مک کینون – rmack

https://consentofthenetworked.com/

ربکا مک کینون یک فعال آزادی در اینترنت ، کارشناس سانسور اینترنت چینی ، بنیانگذار شبکه رسانه های شهروندی Global Voices ، و نویسنده کتاب: Consent of the Networked: The World Fighting for Internet Internet است که او را به زمین نشست. جایزه کتاب Goldsmith 2013.

تجربه او بینشی از پیچیدگی و قدرت نفوذ دولت و شرکتها بر فناوری ، آزادی های مدنی و حریم خصوصی دارد. او فوراً به ما فشار می آورد تا از حقوق خود در سیستم عامل های دیجیتال دفاع کنیم و مسئولیت آینده اینترنت را به عهده بگیریم. مک کینون مدیر پروژه جدید حقوق دیجیتال در رتبه بندی ، در هیئت مدیره کمیته حمایت از روزنامه نگاران ، و عضو هیئت مدیره ابتکار عمل شبکه جهانی ، از جمله بسیاری دیگر از دستاوردها و کمک های قابل توجه است..

8. مایکل آنتی – mranti

جینگ ژائو که با نام قلم خود مایکل آنتی معروف است ، طرفدار شناخته شده آزادی اینترنت است. او به عنوان مقاله نویس ، روزنامه نگار امور بین الملل و وبلاگ نویس مستقل ، از این سیستم عامل ها برای ابراز نگرانی درباره حقوق ما در اینترنت استفاده می کند.

وی بیشتر به خاطر پست های سیاسی خود در مورد آزادی مطبوعات در چین شناخته شده است ، که نمونه آن در بحث TED 2012: پشت دیوار آتش بزرگ چین است. او همچنین یک هاروارد نیمان همکار ’08 است.

9. La Quadrature du Net- laquadrature

laquadrature.net

La Quadrature du Net یک شهروند غیرانتفاعی ، متعلق به جامعه ، گروهی از طرفداری است که هدف از آن دفاع از حقوق و آزادیهای اساسی است. این گروه با تبلیغ مباحث عمومی ، اطلاعاتی را در مورد خط مشی های مربوط به اینترنت ، آزادی بیان ، حق چاپ و حقوق خصوصی و حریم خصوصی آنلاین ارائه می دهد ، در حالی که از گردش آزاد دانش در اینترنت حمایت می کند..

10. بایت برای همه ، PK – bytesforall

www.bytesforall.pk

Bytes for All یک سازمان دیجیتالی و حقوق بشری است که بر آزادی اینترنت ، آزادی بیان آنلاین ، فناوری های اطلاعات و ارتباطات (ICT) و حریم خصوصی و حقوق جنسیتی متمرکز است. تحقیق و بحث آنها درباره امنیت دیجیتال ، پشتیبانی از مدافعان سیاست و مدافعان حقوق بشر را فراهم می کند.

در میان بسیاری از برنامه های دیگر ، Bytes for All مسئول کمپین معتبر جهانی Take Back The Tech است که از فناوری اطلاعات و ارتباطات برای مقابله با خشونت علیه زنان در پاکستان استفاده می کند..

11. Birgitta Jonsdottir – birgittaj

birgitta.is

Birgitta Jonsdottir یک صدای قوی برای بیان آزاد به عنوان یک سیاستمدار ایسلندی ، عضو پارلمان ایسلند از سال 2009 است ، که به خاطر آوردن ویدئوی WikiLeaks Collateral Murder ، به عنوان یک ویرایشگر ، به خوبی شناخته شده است. او حامی عمومی چلسی منینگ است & اسنودن ، در سال 2009 قبل از ورود به جنبش ، به عنوان نماینده جنبش شهروندان انتخاب شد و مؤسسه بین المللی رسانه های مدرن را ایجاد کرد ، و در سال 2011 مدیر اجرایی شد.

او همچنین یکی از شاکیانی است که دولت آمریکا را نسبت به اختیارات نظارت پیشنهادی که توسط لایحه NDAA اعطا شده است ، شکایت می کند..

12. تیم برنرز لی – timberners_lee

https://www.w3.org/People/Berners-Lee/

تیم برنرز لی ، مخترع وب جهانی در سال 1989 ، یک محرک برای داده های دولت جهانی آزاد است و به شدت با مفهوم اینترنت دو لایه مخالف است. سهم وی از حقوق مانند حریم خصوصی ، آزادی و باز بودن وب غیرقابل انکار است.

او گروههایی مانند بنیاد وب را تاسیس کرده است که WWW می تواند خدمتی برای بشریت ، مؤسسه Open Data در لندن ، کنسرسیوم جهانی گسترده (W3C) باشد که بر توسعه فنی وب متمرکز است و یک گروه تحقیقاتی در رایانه MIT دارد. علوم و آزمایشگاه هوش مصنوعی (“CSAIL”) برای عدم تمرکززدایی مجدد وب تلاش می کنند.

وی همچنین عضو هیئت شفافیت انگلیس است و در سال 2011 به هیئت امنای بنیاد فورد معرفی شد.

13. هدر بروک – newsbrooke

http://heatherbrooke.org/

هدر بروک نویسنده ، روزنامه نگار و فعال دیگری است که برنده جایزه می شود و به خاطر فعالیت خود برای آزادی اطلاعات و مخالفت با دولت نظارتی مشهور است. وی یکی از روزنامه نگاران مشغول به کار در پروژه ویکی لیکس بود ، کابل های سفارت ویکی لیکس را بدست آورد و یک سرمایه مهم در اقدامات قانونی در معرض سوء استفاده از سیستم هزینه نمایندگان بود..

بروک اکنون در هیئت مشاوره گروه حقوق باز ، نویسنده کتاب “دولت سکوت” (هاینمن) ، حق شما برای دانستن (پلوتو پرس) و انقلاب به صورت دیجیتالی قرار می گیرد: اعزام ها از جنگ اطلاعات.

14. سناتور ران ویدن – RonWyden

https://www.wyden.senate.gov/

ران ویدن یک سناتور آمریکایی اهل اورگان است که بخش عمده ای از حرفه خود را به حمایت از اینترنت و حفظ حریم خصوصی اختصاص داده است. به عنوان عضو کمیته اطلاعات سنای آمریکا ، ویدن برنامه های خاص NSA را تحت فشار قرار داده است ، سؤالات مستقیم را به مدیر اطلاعات ملی هدیه می کند تا اینکه سرانجام اثبات شد که NSA در واقع داده های تلفنی تقریباً همه آمریکایی ها را جمع می کند..

مبارزات انتخاباتی وی با موفقیت با تصویب قانون آزادی مالیات اینترنتی (ITFA) ، آزادی نامحدود مالیاتی در اینترنت را با موفقیت تضمین کرده است که در نهایت عاری از تاریخ انقضاء است.

15. سینا خنیفر – sinak

https://taskforce.is

سینا خنیفر یک توسعه دهنده وب است که به واسطه وب سایت خود Stop Watching Us که به طور موفقیت آمیز 575،000 امضای طومار را علیه برنامه های NSA سازمان داد با موفقیت شناخته شد و آنها را به کنگره ارائه داد. وی با پیوستن به اتحادی با سازمان هایی مانند EFF ، Reddit ، اشغال وال وال استریت و مبارزه برای آینده ، وی به یک طرفدار قوی برای قوانین بهتر فن آوری تبدیل شده است.

به عنوان یک همکار فناوری EFF ، خانی فر در تهیه ابزار مرکز اقدام منبع باز EFF کمک کرد. وی ابزارهایی را برای کاربران اینترنت ایجاد کرده است و به عنوان عضو هیئت مدیره ائتلاف حق دیجیتال برای تعمیر ، ابزارهایی را ایجاد کرده است ، بنیانگذار / مشاورOpenSignal ، بنیانگذارRepeaterStore و بنیانگذار Taskforce.is است..

از آنجا که دولت ها با دستکاری ، نظارت و فیلتر کردن بیان ما به صورت آنلاین ، حقوق ما را به چالش می کشند ، امیدواریم که این لیست وجود داشته باشد 15 مؤثر برتر آزادی اینترنت به شما کمک می کند تا آگاه باشید و درگیر شوید.

اگر مایلید افراد یا سازمانهایی را که در این لیست درج نشده اند پیشنهاد کنید ، لطفا دریغ نکنید تا ما را به ما اطلاع دهید!

آیا می خواهید در مورد آخرین اخبار آزادی و حریم خصوصی اینترنت مطلع باشید؟ به مکالمه در Facebook ، Twitter ، LinkedIn و Google+ بپیوندید. ما از اینکه ازت خبر داشته باشیم خوشحال میشویم!

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map