10 چیزهایی که باید درباره لایحه CISA بدانید

10 چیزهایی که باید درباره لایحه CISA بدانید


هفته گذشته سنا لایحه CISA را به طور رسمی تصویب کرد. این لایحه می تواند عواقب قابل توجهی برای حریم خصوصی آنلاین شما داشته باشد – حتی اگر در خارج از کشور زندگی کنید. بیشتر بخوانید تا بدانید چرا…

مجلس سنا لایحه 74 تا 21 را به تصویب رسید در مورد امنیت سایبری بحث برانگیز CISA (قانون اشتراک گذاری اطلاعات سایبر امنیت) به تصویب رساند. این لایحه مستقیماً بر حریم خصوصی آنلاین مرورگرهای وب تأثیر می گذارد..  

در SaferVPN ، ما می دانیم که حریم خصوصی آنلاین برای کاربران ما چقدر با ارزش است ، بنابراین در این هفته ما 10 چیزهایی را که باید در مورد این لایحه بدانید و چگونگی تأثیرگذاری بر شما تأکید می کند:

1. کجا می توانم خودم آن را بخوانم و چه فایده ای دارد?

متن کامل لایحه CISA را می توان در اینجا یافت.

هدف اصلی به شرح زیر بیان شده است: “بهبود امنیت سایبری در ایالات متحده از طریق به اشتراک گذاری بیشتر اطلاعات در مورد تهدیدات فضای مجازی و اهداف دیگر.”

اساساً ، ناشی از موج اخیر هک های سایبری (مانند مواردی که علیه سونی ، هدف و دفتر مدیریت پرسنل دیده می شود) این لایحه به اشتراک گذاری اطلاعات ترافیک اینترنتی بین اشخاص خصوصی و همچنین بین اشخاص خصوصی و دولت فدرال را تشویق می کند. امید به پیشگیری بهتر از حملات سایبری گسترده.

این لایحه همچنین هنگامی که اطلاعات مربوط به امنیت سایبری را با دولت به اشتراک می گذارد ، به این شرکتها مصونیت گسترده ای را از قوانین حفظ حریم خصوصی اعطا می کند – و این همان چیزی است که نگرانی را ایجاد می کند.

2. مراحل بعدی چیست؟?

لایحه CISA هفته گذشته توسط مجلس سنا تصویب شد. در حال حاضر قبل از ارسال به رئیس جمهور اوباما برای امضا ، این بررسی اصلاحات انجام خواهد شد و باید از طریق مجلس نمایندگان بگذرد. با توجه به اینکه مجلس قبلاً لایحه امنیت سایبری تقریباً یکسان را تصویب کرده است ، قانون حمایت از شبکه های سایبر ، به نظر می رسد که به آرامی به دفتر بیضی منتقل می شود.

3. شمشیر دو لبه وجود دارد.

اگر این لایحه توسط پرزیدنت اوباما امضا شود ، این امکان را به شرکتها می دهد تا داده های امنیت سایبری را با وزارت امنیت داخلی آمریکا به اشتراک بگذارند ، که می تواند آن را با NSA و FBI به اشتراک بگذارد..

کسانی که از لایحه CISA حمایت می کنند ، معتقدند که این امر باعث می شود ارتباطات فعال بین دولت و شرکت های خصوصی تقویت شود تا از شدت و میزان حملات سایبری جلوگیری شود. بنابراین اگر شرکتی هک شد ، آنها می توانند داده های خود را به وزارت امنیت میهن ارائه دهند ، که می تواند آن اطلاعات را به آژانس هایی مانند FBI و NSA منتقل کند..

سپس این آژانس ها علت هک و مسئله را بررسی می کنند و به سایر شرکت های ثبت نام شده در برنامه تبادل اطلاعات هشدار می دهند.

از طرف دیگر ، دیگران خاطرنشان كردند كه این لایحه شركتها را به سادگی به اشتراک گذاری داده ها با قول رفع سریع نقص در امنیت شبکه ، تشویق می كند ، نه اینكه آنها را ترغیب كند كه واقعاً كارگاه های دفاعی را با انجام اقدامی مانند تقویت حمایت های خود و افزایش استانداردهای امنیت سایبری خود ترغیب كنند..

و البته ، این مسئله به اشتراک گذاری داده ها نگران کننده است …

4- بر حریم شخصی شهروندان روزمره تأثیر می گذارد.

لایحه CISA به اشتراک گذاری اطلاعات بین شرکت ها و دولت می پردازد ، اما قطعاً این پتانسیل بسیار خوبی برای تحت تأثیر قرار دادن شهروندان عادی دارد.

چطور؟ خوب ، VICE گزارش می دهد که اگرچه این لایحه مستلزم این است که: الف) شرکت ها قبل از تحویل داده های مربوطه به DHS ، هرگونه اطلاعات شخصی را سلب کنند ، و ب) اگر اطلاعات شخصی آنها سهواً به اشتراک گذاشته شود ، به شهروندان خصوصی اطلاع داده می شود ، اما دولت را قادر می سازد ، وقتی که آنها احساس می کنید تهدیدی وجود دارد که بتواند به سیستم های داده شرکتهایی که در برنامه انتخاب کرده اند ، توجه کنید.

این امر از نظر تئوریکی می تواند به آژانس های دولتی مانند اف بی آی و آژانس امنیت ملی آمریکا دسترسی کامل و بدون فیلتر به داده های شخصی و اطلاعات خصوصی اعطا کند. 

و البته ناگفته پیداست که از آنجا که لایحه CISA برای آن دسته از شرکتهایی که اطلاعات را افشا می کنند ، مصونیت ایمنی را فراهم می کند ، اگر داده های مشتری شخصی در طول مسیر به اشتراک گذاشته شود ، مسئولیت بسیار کمی دارد..

5- اسنودن چه می گوید?

ادوارد اسنودن ، سؤال كننده NSA با صراحت از این لایحه انتقاد كرد و در توئیتر اظهار داشت كه رأی دادن به CISA “رأی مخالف اینترنت” است:

ما اسامی افرادی را می دهیم که بعدا رای موافق دادند. رأی دادن به #CISA رأی مخالف اینترنت است. https://t.co/IctF0UYSO6

– ادوارد اسنودن (Snowden) 27 اکتبر 2015

پایگاه خبری Progressive Common Dreams گزارش می دهد که وقتی اسنودن به Fight for the Future Q پیوست&جلسه ای در مورد تغییر و تحول وی در موضوع “IAmA” نوشت:

“این جلوی حمله ها را نمی گیرد. قرار نیست ما را امن تر کند. این یک لایحه نظارت است. آنچه این اجازه را می دهد ، برای شرکت هایی است که هر روز با آنها تعامل برقرار می کنید – به وضوح ، مانند Facebook ، یا نامرئی مانند At&records برای به اشتراک گذاشتن سوابق خصوصی در مورد تعامل و فعالیت های خود با دولت به طور غیرمستقیم. “

می توانید پست کامل اسنودن را در اینجا بخوانید.

6. قبض مشابه قبلاً معرفی شده بود اما به ضرب گلوله بسته شد.

این لایحه مشابه ، قانون تقسیم و محافظت از اطلاعات سایبر (CISPA) توسط جمهوریخواهان در مجلس نمایندگان در سال 2013 معرفی شد. این جلسه پس از اعتراض گسترده از اینترنت و محکومیت کاخ سفید به پایان رسید..

بنابراین چه چیزی لایحه CISA را متفاوت می کند؟ در ماه آگوست به طور رسمی مورد تأیید باراک اوباما قرار گرفت.

7. لایحه CISA به دلیل مقررات گیج کننده و متناقض مورد انتقاد قرار گرفته است.

سناتور رند پل دادخواستی را برای متوقف کردن CISA معرفی کرده است. وی اظهار داشت كه این لایحه “با تعاریف مبهمی همراه است كه به قدرت جاسوسی جدیدی مبادرت می ورزند كه قوانین حریم خصوصی را خنثی می كند و به ارائه دهندگان اینترنت و وب سایت ها اجازه می دهد كه اطلاعات شخصی را به هر سازمان در دولت فدرال تحویل دهند”

با توجه به جزئیات Daily Dot ، فعالان حریم خصوصی هشدار داده اند که زبان این لایحه بر حذف اطلاعات “قطعاً شناخته شده برای بی خطر بودن سایبر خاص” تأکید دارد. اما در شرایط تحقیق دقیقاً چه چیزی مشخصاً به عنوان “قطعی” شناخته می شود؟ منطقه خاکستری زیادی در اینجا وجود دارد.

8. چه کسی از آن پشتیبانی می کند و چه کسی نیست?

چندین شرکت بزرگ فناوری مانند توییتر ، اپل ، Salesforce ، Yelp ، ویکی پدیا و reddit مستقیماً با این لایحه مخالفت می کنند. مانند گروه های حقوق مدنی و دیجیتال مانند بنیاد الکترونیکی مرز.

انجمن بانكداری آمریكا و انجمن صنعت ارتباطات از CISA حمایت كرده اند. در همین حال ، ظاهراً فیس بوک ادعاهایی مبنی بر مخفی بودن لابی این لایحه را رد کرده است.

9- در مورد قصد و کارایی واقعی لایحه CISA تردیدهایی وجود دارد.

الیسا شوینسکی ، مدیرعامل شرکت سایبری امنیت شرکت جکوودو ، اخیراً با انتشار گزارشی نوشت و نگرانی های خود را درباره این لایحه ابراز کرد. وی علاوه بر ابراز نگرانی از این واقعیت که وی معتقد است این لایحه شرکت ها را قادر می سازد “سیاست های حفظ حریم خصوصی خود را بدون هیچ گونه مسئولیتی نقض کنند” ، وی همچنین خاطرنشان کرد که این لایحه در حقیقت توسط کمیته اطلاعات سنا مطرح شده است..

جمع آوری اطلاعات ، همانطور که شوینسکی خاطرنشان می کند ، “برای پیگرد جرائم بیش از آنچه برای تأمین امنیت زیرساخت های فنی ما (سرورها ، شبکه های ما ، رایانه های ما ، سیستم های ارتباطی ما و غیره) مفید است” است.

Trevor Timm ، مدیر اجرایی بنیاد آزادی مطبوعات ، در مورد این لایحه نیز گفت: “سعی کنید از حامیان این لایحه بپرسید که چگونه این لایحه از حملات سایبری جلوگیری می کند یا شرکت ها و دولت ها را وادار می کند تا دفاع خود را بهبود بخشند.” او نوشت. “آنها نمی توانند جواب دهند.”

10- این لایحه پیامدهای بین المللی دارد.

هفته گذشته گزارش گاردین فاش كرد كه در صورت تصویب ، لایحه CISA به مقامات فرصت می دهد كه در صورت جرایم آنها یك شركت آمریكایی ، محكوم به جرایم سایبری خارجی شوند..

“[یک شهروند فرانسوی از MasterCard یک تبعه اسپانیایی هک می کند ، وی تحت قانونی که توسط این لایحه تغییر یافته است ، می تواند در معرض 10 سال زندان ایالات متحده باشد.”.

البته ، بسیاری از شرکت ها و شرکت های بزرگ که در ایالات متحده فعالیت می کنند ، در سطح جهانی نیز فعالیت می کنند. بنابراین به نظر می رسد پیامدهای گسترده تر ، در سطح جهانی برای تصویب این لایحه اجتناب ناپذیر است.

بنابراین ، چگونه می توان از حریم شخصی و فعالیت آنلاین خود محافظت کرد?

تصویب احتمالی این لایحه مزایای یک VPN را حتی با ارزش تر می کند.

وقتی به یکی از سرورهای جهانی SaferVPN وصل می شوید ، می توانید وب را با اتصال کاملاً رمزگذاری شده مرور کنید. این در اصل لایه ای از محافظت در برابر نظارت دولت را به شما می افزاید و به شما امکان می دهد با حفظ حریم شخصی و ناشناس بودن کامل مرور کنید.

اگر شما علاقه مند به حفظ حریم خصوصی آنلاین خود و همچنین بهره مندی از مزایای متعدد دیگر VPN مانند امنیت آنلاین ، دسترسی به محتوای محدود جغرافیایی مورد علاقه خود و امکان دور زدن اختلاف قیمت در پروازها و اجاره اتومبیل هستید, ثبت نام در SaferVPN یا جلسه آزمایشی رایگان VPN خود را از امروز شروع کنید.

و البته ، اگر سؤال یا پیشنهادی دارید – خواه در مورد محصول ما یا حریم شخصی و امنیت آنلاین شخصی شما باشد ، دریغ نکنید که در فیس بوک ، توییتر یا Google با ما ارتباط برقرار کنید+.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map