همه چیز شما باید درباره هشدار کلاهبرداری Equifax بدانید

Aleifax Fraud Alertهشدار کلاهبرداری Equifax: در اینجا همه چیزهایی که باید درباره آخرین بحران امنیت سایبری بدانید وجود دارد.


روز پنجشنبه ، جهان به تماشای هشدار کلاهبرداری Equifax در اینترنت حرکت کرد. شرکت کارت اعتباری اعلام کرد که آنها یک نقض داده قابل توجهی را کشف کرده اند که بر هویت و داده های شخصی افراد تأثیر گذاشته است 143 میلیون مصرف کننده در ایالات متحده است.

اطلاعات شخصی قابل شناسایی مانند شماره های تأمین اجتماعی که در این نقض گنجانده شده اند باعث شده است که هک Equifax گسترده باعث نگرانی جدی شود. دامنه این نقض تأثیر خواهد گذاشت کمترین 44٪ از کل جمعیت آمریکا.

بیایید در مورد همه چیز Equifax برای گفتن ، بحث و گفتگو در مورد بحران ، و این بدان معنی برای افراد آسیب دیده صحبت خواهیم کرد.

Equifax چیست?

Equifax یک شرکت راه حل اطلاعات جهانی است که از داده های شخصی برای محاسبه نمرات اعتباری استفاده می کند. Equifax به عنوان یکی از سه سازمان اصلی در ایالات متحده ، جزئیات خصوصی 143 میلیون مصرف کننده را در اختیار دارد. این شامل همه چیز از اطلاعات شخصی و مالی تقریباً نیمی از بزرگسالان آمریکایی است.

Aleifax Fraud Alert چیست؟?

روز پنجشنبه ، 7 سپتامبر ، Equifax به مردم اعلام کرد که هکرها از اواسط ماه مه به داده های این شرکت دسترسی پیدا کرده اند. بیشتر قربانیان در ایالات متحده هستند ، اما برخی در انگلستان و کانادا زندگی می کنند.

اطلاعات قابل دسترسی توسط هکرها شامل موارد زیر است:

 • نامها
 • شماره های تأمین اجتماعی
 • تاریخ تولد
 • آدرس ها
 • شماره گواهینامه رانندگی
 • تقریباً 209،000 شماره کارت اعتباری
 • 182،000 اسناد اختلاف اعتراض (شکایات مربوط به شناسایی اطلاعات شخصی)

تاکنون به نظر نمی رسد هیچ گونه اطلاعاتی مبنی بر اینکه آیا پیمانکاران شخص ثالث Equifax نیز تحت تأثیر قرار گرفته اند ، به دست نیامده است.

هنوز دقیقاً مشخص نیست چه کسی پشت این نقض است ، و Equifax هیچ اطلاعاتی را فاش نکرده است ، مگر اینکه اجرای قانون هنوز در حال کار بر روی این پرونده است. با این حال ، اسناد اختلاف Equifax موجود در هک نشان می دهد که هکرها ممکن است از طریق یک سرویس ارسال مشتری یا موارد مشابه به داده ها دسترسی داشته باشند..  

“عذرخواهی” خود کارگردانی Equifax: ریک اسمیت ، رئیس و مدیر عامل شرکت Equifax:

چه اتفاقی برای افراد آسیب دیده خواهد افتاد?

یکی از مهمترین جنبه های هشدار کلاهبرداری Equifax ناشی از این واقعیت است که در میان اطلاعات منتشر شده ، شماره های تأمین اجتماعی فرد ممکن است مضرترین باشد.

این تعداد هرگز تغییر نمی کند و به معنای آن است که می توان از آن استفاده کرد ، فروخت و دوباره در بازار سیاه فروخت ، با فرض اینکه داده ها توسط مجرمان به سرقت رفته است و نه یک کشور ملت. به همین دلیل ، افراد آسیب دیده تأثیر این نقض را برای سالهای طولانی احساس خواهند کرد.

Aleifax Fraud Alert جنجال – جدال سرسختانه

گذشته از واکنش عمومی آشکار در مورد این رویداد ، چند مورد بحث برانگیز در مورد اختلاف Equifax وجود دارد.  

در اینجا چند ، سست از بد به بدتر جریان دارد:

 • تبریک گاه به گاه
  در حالی که خیلی ها فقط اخبار را می شنیدند ، میلیون ها نفر برای کمک به وب سایت و خطوط تلفن مراجعه کردند. متأسفانه ، چت چت های Equifax با خوشحالی آرزو می کنند که افراد ناجور “جمعه مبارک” را با یک پیام (اکنون حذف شده) ، خشم مشتریان را برانگیزد.
 • خطوط تلفن غیرممکن
  اگر به دنبال برقراری ارتباط با Equifax از طریق تلفن هستید ، ممکن است کمی مشکل پیش بیاید. متأسفانه ، دسترسی به مرکز تماس آنها تقریباً غیرممکن است ، 24 ساعت برای روبرو شدن با طوفانی افرادی که قصد دارند از بحران هویت خود آگاهی داشته باشند ، باز نشده است ، و ممکن است خط خدمات تحت نظر کارمندان واقعی نباشد. گزارش مراکز مکالمه مکالمه که در واقع جزئی از Equifax نیستند).  
 • جزئیات چاپ دقیق
  یکی از اقدامات وحشتناک Equifax تلاش آنها برای ناخواسته قربانیان بود حق شکایت خود را از دست داده اند اگر آنها برای نظارت بر اعتبار رایگان ارائه شده توسط شرکت ثبت نام کنند. خوشبختانه ، کاربران چاپ خوب پنهان شده در بند را پیدا کردند و در رسانه های اجتماعی خواستار حذف آن شدند.
 • تأخیر در اعلام
  یک سؤالی که شاید خودتان قبلاً از خود پرسیده اید این است: “اگر این هک در تاریخ 29 ژوئیه کشف شد ، چرا ما اکنون در حال کشف شدن در مورد آن هستیم؟” این شرکت از اظهار نظر در مورد تأخیر خودداری کرده است.
  یک نظریه جالب؟ این واقعیت که درست پس از کشف این نقض ، ریچارد اسمیت ، مدیر عامل شرکت Equifax ، به عنوان “مدیر ارشد آتلانتا 2017” شناخته شد و در 24 ژوئیه 2017 در یک جشن افتخار افتخارآمیز شد. به نظر می رسد که شاید او خواسته است صبر کند تا اعلام کند نقض تا بعد از آن که او افتخار خود را دریافت کرد.
 • سهام اجرایی
  بلومبرگ نیوز گزارش داد که سه یورو بالاتر در این شرکت از جمله مدیر ارشد مالی جان گمبل, سهام فروخته شده به ارزش 1.8 میلیون دلار در روزهای پس از کشف. با این حال ، Equifax تکذیب کرد که مدیران ارشد از هک آگاه هستند و “هیچ اطلاعی از حمله در آن زمان رخ نداده بودند.”

برای شرکتی که دارای چنین مقدار قابل توجهی از اطلاعات شخصی و با ارزش است و حتی محصولات دفاعی سرقت هویت و امنیت شخصی را نیز به فروش می رساند ، مشخص نیست که Equifax چگونه اعتماد هر مشتری آینده را بازیابی می کند.

وی گفت: “این به وضوح یک اتفاق ناامید کننده برای شرکت ما است ، و حیرت انگیز است که در قلب ما چه کسی هستیم و چه کاری انجام می دهیم. من از مصرف کنندگان و مشتریان تجاری ما بخاطر نگرانی و ناامیدی این دلایل ، عذرخواهی می کنم. “ریچارد اسمیت رئیس و مدیر عامل شرکت Equifax در بیانیه ای گفت. “ما به خودمان افتخار می کنیم که یک رهبر در مدیریت و محافظت از داده ها هستیم.”

چگونه می توانم دریابم که آیا من تحت تأثیر اختلاف Equifax بوده ام?

گربه بیرون کیسه نیست تنها کاری که کاربران می توانند انجام دهند این است که بررسی کنند آیا شخصاً تحت تأثیر قرار گرفته اند یا نه.

در حالی که به نظر می رسد خطوط تلفن نسبتاً بی فایده است ، Equifax یک وب سایت — www.equifaxsecurance2017.com offering را ارائه می دهد — که در آن می توانید بررسی کنید که آیا داده های شما به خطر افتاده است.

در حال حاضر ، وب سایت جزئیات زیادی در مورد شما نمی دهد چگونه شما تحت تأثیر قرار گرفته اید ، اما این به شما می گوید که آیا اینطور نیست:

Aleifax Fraud Alert - تحت تأثیر قرار نمی گیرد

با این حال ، به نظر می رسد که سایت در حال پاسخ دادن به صورت تصادفی است. Techcrunch زمان جالبی داشت که اسامی و اعداد تصادفی را وارد سیستم می کرد ، فقط به این نتیجه رسید که این افراد خیالی نیز تحت تأثیر این نقض قرار گرفته اند. اصلاً مثل یک چکر واقعی به نظر نمی رسد ، این کار را می کند?

بسیاری از کاربران متقاعد شده اند که وب سایت هشدار کلاهبرداری Equifax ممکن است در مورد محافظت از مصرف کنندگان کمتر باشد و بیشتر در مورد ثبت نام آنها برای محصول TrustID بیشتر باشد..

نظارت بر اعتبار رایگان Equifax

Equifax ارائه می دهد تنها سال نظارت بر اعتبار رایگان و بیمه سرقت هویت. اگرچه این پیشنهاد واقعی است ، طولی نمی کشید که اگر تصمیم به انتخاب سرویس گرفتید ، چاپ خوب را بخوانید. هنگامی که سال کنترل نظارت بر اعتبار را قبول کردید ، ممکن است ناامید شوید که می دانید همزمان از حق شکایت شرکت خودداری کرده اید (در صورتی که این موضوع را از دست داده اید در بالا بخوانید). حرکت ابلهانه ، Equifax.

همچنین به خاطر داشته باشیم که شماره های تأمین اجتماعی برای همیشه هستند و یک سال تنها در طرح بزرگ کارها انجام نمی دهد.

حالا که چی?

ممکن است در این مقطع احساس ناامیدی کنید ، بنابراین در اینجا چند اقدامات ایمنی که باید در روزهای (یا سالها) انجام دهید:

 • مراقب امور مالی خود باشید.
 • گزارش اعتبار و فعالیت شخصی خود را نظارت کنید.
 • برنامه های اعتباری جدید را به نام خود بررسی کنید.
 • فریز کردن اعتبار را بر روی پرونده ها در نظر بگیرید و باز کردن حساب های جدید را با استفاده از نام خود برای سخت تر کنید.
 • برای کاهش خطر تقلب در پرداخت مالیات زود هنگام مالیات دهید (وقتی شخصی از شماره تأمین اجتماعی شما برای گرفتن بازپرداخت مالیات استفاده می کند).

پس از هشدار کلاهبرداری Equifax ، بدون شک سؤالات بیشتری در روزهای آینده به وجود خواهد آمد.

آیا بازخورد ، پیشنهادات یا درخواست ویژگی دارید؟ با ما تماس بگیرید و در رسانه های اجتماعی به ما بپیوندید! ما از اینکه ازت خبر داشته باشیم خوشحال میشویم.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map