“فضاهای ایمن آنلاین” – زمینه پرورش تروریست ها یا فرار برای مظلومین؟

فضاهای ایمن آنلاین زمینی برای تروریست ها یا فرار برای مظلومین


به گفته ترزا می ، نخست وزیر انگلیس ، یک فضای مجازی کنترل نشده و بدون سانسور وظیفه فراهم کردن زمینه پرورش مطالب افراطی را بر عهده دارد. راه حلش؟ افزایش مقررات اینترنتی.

با توجه به حمله تروریستی لندن ، دولت بریتانیا از این فرصت استفاده کرده است تا با ابراز علاقه خود به افزایش کنترل دولت و سانسور در فضای مجازی در تلاش برای کاهش محتوای و برنامه ریزی های افراطی – اما چه کسی بگوید جعبه پاندورا پر نشده است. لیست جدیدی از قوانین و مقررات اینترنتی ، از هم پاشیدن حریم خصوصی و آزادی در اینترنت و باز کردن دروازه ای برای سانسور بی سابقه دولت?

رمزگذاری Culprit است?

به نقل از Verge ، ترزا می ، نخست وزیر انگلیس ، از حملات تروریستی اخیر برای تبلیغ برنامه سیاسی حزب خود استفاده کرد: معرفی قوانین جدید برای فضای مجازی که “افراط گرایان را از فضای امن خود به صورت آنلاین محروم کند”..

اما اظهارات می بیش از آن “فضای امن” برای ایدئولوژی تروریستی تأثیر می گذارد. و اگرچه او به طور مستقیم مقصر رمزنگاری نیست ، عادلانه است که بگوید که دوست دارد دسترسی کامل به همه و پیام های همه را برای اطمینان از اینکه اینترنت شما با آن مطابقت دارد دوست دارد..

این مانیفست محافظه کار قول پیاده سازی مقررات اینترنتی را می دهد و با قانون جدید قدرتهای تحقیقاتی 2016 – موسوم به “منشور Snoopers” تطبیق داده شده است – که هدف آن گسترش اختیارات دولت و سایر آژانسهای جاسوسی از طریق اینترنت است..

زمان مناسب?

با شمارش نهایی شمارش آراء رای گیری برای انتخابات امسال در روز پنجشنبه ، 8 ژوئن – نخست وزیر قطعاً از این عمل تروریسم به عنوان دروازه ای برای تبلیغ بیشتر اقدامات امنیتی جدید و افزایش دخالت دولت در فضای مجازی استفاده کرده است.

اما هنگامی که این درب باز شد ، چه کسی می گوید این نوع تنظیم اینترنت ، به انواع دیگر فعالیت های غیرقانونی در اینترنت نمی رسد. ترس در اینجاست که این امر به ناچار فقط باعث آزادی بیشتر افراد متوسط ​​آنلاین می شود.

تمرکز دولت: مقررات اینترنت مسئله است

سیاستمداران دیدگاه جالبی دارند که چه کسی مقصر اقدامات تروریستی است. یک فرد نیست. یک دولت نیست. یک جناح سیاسی نیست. اما اینترنت.

جان مان ، نماینده مجلس باشتلاو ، اخیراً اظهار داشت: “من بار دیگر تکرار می کنم که تماس من برای شرکت های اینترنتی که تروریست ها دوباره برای برقراری ارتباط استفاده کرده اند ، مسئولیت قانونی برای محتوا دارند.”

به خاطر داشته باشید ، برای اینکه این ارائه دهندگان اینترنت مسئولیت پذیر باشند ، باید تمام جزئیات داده های منتقل شده از طریق شبکه خود را تحت نظر داشته باشند. یک لحظه در نظر بگیرید. اگر مسئولیت حقوقی بر شرکتهای اینترنتی وارد شود ، آنها در نهایت مسئول هرگونه تخلف در شبکه خود می شوند. اما چه کاری را تخلف می دانیم؟ آنها باید هر وب سایتی را که بازدید کرده اید ، هر ویدئویی که مشاهده کرده اید ، هر پیامی را که ارسال کرده اید ، نظارت و تحلیل کنند. اوه ، و آن فیلم را که هفته گذشته بارگیری کردید به خاطر دارید؟ می توانید انتظار داشته باشید که مسئول نقض حق نسخه برداری باشید.

بعد از واکنش شدید ما شاهد بودیم كه آمریكا تصمیم گرفت قوانین حریم خصوصی خود را در زمینه ردیابی ISP فسخ كند – شهروندان بریتانیا هنگام واگذاری حقوق حریم خصوصی خود در اینترنت به طور كلی چه واكنشی خواهند داشت.

اگرچه می اظهار داشت ، “ما باید برای دستیابی به توافق های بین المللی برای تنظیم فضای مجازی با دولت های دموکراتیک متحد همکاری کنیم تا از گسترش برنامه های افراطی و تروریستی جلوگیری کنیم.” – این دولت های غیر دموکراتیک مسئله واقعی هستند. به جای محدود کردن دسترسی به اینترنت ، کاهش حریم خصوصی و افزایش آسیب پذیری ، از بین بردن حمایت از کشورهایی که به گروههای جهادی کمک می کنند ممکن است رویکردی مؤثرتر باشد.

بنابراین چه کاری انجام می شود?

وقتی صحبت از تروریسم می شود ، همه ما دوست داریم دقیقاً بدانیم که چه اتفاقی می افتد ، چگونه می توان از وقایع فاجعه آینده جلوگیری کرد و چه کسی مسئول وقایع هولناک در سراسر جهان است. اما تهدید به حریم خصوصی و امنیت متوسط ​​شهروندان با تروریسم مبارزه نمی کند. این فقط درهای محدودیت های بیشتر ، سانسور بیشتر ، و کنترل بیشتر توسط دولتی را که دستور کارش ممکن است خیلی کنجکاو و تهاجمی تر باشد ، می گشاید.

هنگامی که شما برای ساختن فضای امن برای رادیکال ها فکر می کنید ، پیشنهاد می کنید تنها رسانه های امن بسیاری که مخالفان از دیکتاتوری ها و سایر جوامع مظلوم دفع می کنند را برچیند. فضای امن جدید آنها کجا خواهد بود؟ چگونه آنها به اینترنت دسترسی پیدا می کنند و برای کمک به آنها کمک می کنند؟ این یک درخواست باریک نیست. این نوع فراخوان برای اقدام ، هرکسی و هرکسی را که از اقدامات رمزگذاری و حریم خصوصی بهره مند می شود ، تحت تأثیر قرار می دهد.  

وی گفت: “اکنون می دانم که اگر می خواهید تروریست ها را بدست آورید ، واقعاً وسوسه انگیز است که می خواهید قادر به شکستن آن همه رمزگذاری باشید ، اما اگر آن رمزگذاری را شکستید ، حدس بزنید چه چیزهایی – بنابراین می توانند دیگران و حدس بزنند که چه چیزی – ممکن است به نتیجه برسند. تیم برنرز لی ، مخترع وب جهان ، در پاسخ به اظهارات مشابه امبر رودز پس از حملات تروریستی مارس وست مینستر ، گفت:.

همانطور که مارک چاپمن ، کاندیدای حزب دزدان دریایی برای ووخال اظهار داشت ، “آنچه ما نیاز داریم یک نیروی پلیس با بودجه بودجه و دارای منابع لازم برای نظارت بر هدفمند است – نه نظارت گسترده مردم بدون ضمانت و محدود کردن حقوق و آزادیهای انسانی ما.”

آیا بازخورد ، پیشنهادات یا درخواست ویژگی دارید؟ با ما تماس بگیرید و در رسانه های اجتماعی به ما بپیوندید! ما از اینکه ازت خبر داشته باشیم خوشحال میشویم.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map