بزرگترین نقض امنیت سال 2014

بزرگترین نقض امنیت سال 2014


در سال گذشته ، شاهد تعداد زیادی ترسناک از نقض داده های بزرگ بودیم. این فقط نشان می دهد که ایمن نگه داشتن داده و رمزهای عبور چقدر مهم است. بیایید نقض های سال گذشته را بررسی کنیم!

iCloud – 100 افراد مشهور ، آگوست

اگرچه نقض بزرگی نبود ، اما هنوز هم “مطبوعات” توجه بسیاری را در مطبوعات جلب کردند. صدها عکس از چهره های مشهور برهنه به دلیل نقض سرویس iCloud اپل در یک حمله بسیار هدفمند ، فاش شد. اعتقاد بر این است که حساب ها از طریق فیشینگ نقض شده اند ، اما هنوز مشخص نیست. با این وجود مطمئناً یک چیز وجود دارد – برای افزایش امنیت باید در هنگام ورود به حساب های خصوصی خود از استفاده از تأیید هویت دو عامل شروع کنید!

سونی پیکچرز – در ماه نوامبر 1000 کارمند

به محض هک شدن سونی پیکچرچ ، مقادیر عظیمی از داده های بسیار حساس شرکتی فاش شد. اطلاعات خصوصی در مورد ده ها هزار نفر از کارمندان فاش شد ، به همراه 5 فیلم هنوز منتشر نشده و همچنین اعتبارنامه های خود را به حساب های مالی ، خدمات وب و حساب های رسانه های اجتماعی وارد کردید. اگرچه این تهدیدی برای عموم محسوب نمی شود ، این یک رسوایی عظیم روابط عمومی برای سونی است که هم اکنون با کارکنان خود با دادخواست روبرو است – مطمئناً برای حل آن میلیون ها دلار برای شرکت هزینه خواهد کرد.

خدمات پستی ایالات متحده – 800،000 کارمند ، 2.9 میلیون مشتری ، در ماه نوامبر افشا شد

حدود 2.9 میلیون مشتری و 800000 کارمند USPS اطلاعات خود را نقض کردند زیرا سرویس پستی “مدتی” در سال 2014 هک شد. این یک هک بسیار پیشرفته بود که هفته های گذشته بخش امنیتی را برای کشف آن به طول انجامید. خوشبختانه به نظر می رسد به دنبال این نقض هیچ مورد سرقت هویتی رخ نداده است.

Snapchat – 4.6 میلیون نام کاربری و شماره تلفن ، ژانویه

برنامه پیام ناشناس Snapchat معلوم شد که ناشناس تر از آنچه قبلاً تصور می شد نیست. امسال شاهد نقض سرویس های مختلف بوده ایم ، اگرچه بدترین وضعیت زمانی رخ داد که در ماه ژانویه 4.6 میلیون نام کاربری و شماره تلفن نقض شد. در ماه اکتبر “Snappening” نیز رخ داد ، هزاران تصویر و فیلم خصوصی را در دسترس عموم قرار داد. بنابراین مراقب آنچه که در آن “سرویس های ناشناس” می گذارید یا ممکن است 15 دقیقه شرم خود را از آنجا بگیرید!

Google – 5 میلیون کاربر ، سپتامبر

نام کاربری و کلمه عبور تقریباً 5 میلیون کاربر Gmail در یک انجمن روسی بیت کوین فاش شدند. معلوم نیست که آیا Google نقض شده است ، زیرا ممکن است اعتبارنامه از یک منبع نا امن دیگر سرقت شود. این فقط ثابت می کند که استفاده از رمزهای عبور الفبای ایمن ، به همراه رمزهای مختلف برای حسابهای مختلف ، چقدر مهم است.

سپتامبر Home – 56 میلیون دارنده کارت ، سپتامبر

نقض صفحه اصلی انبار که بزرگترین تخلف از یک خرده فروش است ، 56 میلیون دارنده کارت نقض شده را به حساب آورد. این بدافزار مخصوصاً برای نقض لیست پرداخت های خرده فروش طراحی شده است. خوشبختانه ، این شرکت برای کلیه مشتریانی که با کارت اعتباری یا بدهی در هر یک از مغازه های تحت تأثیر خانه انبار پرداخت کرده بودند ، مانیتورینگ اعتباری و محافظت از هویت را ارائه داد..

JP Morgan – اکتبر 76 میلیون خانوار ، 7 میلیون مشاغل کوچک

نقض این بانک در JP Morgan Chase & شرکت به عنوان یکی از بزرگترین نقض داده های تاریخ تا به امروز کاهش می یابد. با دسترسی هکرها به سیستم های IT شرکت ، نام ، آدرس ، شماره تلفن و آدرس ایمیل 83 میلیون حساب فاش شد. در بیانیه ای ، این بانک فاش کرد که هیچ شماره حساب ، رمز عبوری ، SSN یا تاریخ تولد فاش نشده است.

eBay – 145 میلیون نام کاربری و کلمه عبور ، مارس

این یک زننده بود زیرا تمام اعضای سایت حراجی اعتبار ورود به سیستم را نقض کردند. علاوه بر این ، این شرکت به موقع به کاربران اطلاع نداده و از آنها خواسته نشده است كه رمزهای عبور خود را دوباره تنظیم كنند ، و این امر بدتر می شود.

با نگاه به آینده

معمولاً مدتی طول می کشد تا این تخلفات حل شود ، خصوصاً وقتی مشتری یا کارمندان علیه شرکت نقض شده شکایت کنند. به عنوان مثال تخمین زده شده است که نقض برجام در سال گذشته تا اواسط سال 2014 بیش از 148 میلیون دلار برای شرکت هزینه کند.

بنابراین برای امنیت داده های خود و شرکت خود چه کاری می توانید انجام دهید؟ بیایید برخی از اصول اولیه را طی کنیم. ابتدا مطمئن شوید که از رمزهای عبور الفبایی ایمن که اغلب آنها را تغییر می دهید استفاده کنید و از همان رمز عبور برای چندین حساب استفاده نکنید. سپس ، مطمئن شوید که همیشه از یک ضد بدافزار استفاده می کنید ، آن را به روز کنید و روزانه آن را اجرا کنید. سرانجام ، همیشه وقتی به خارج از مطب یا در حال کار هستید ، به یک VPN وصل شوید تا بتوانید تمام داده های ورودی و خروجی خود را رمزگذاری کنید تا از این طریق توسط کسی امکان پذیر نباشد. اگر از VPN استفاده نمی کنید ، تمام داده های شما به صورت متن ساده ارسال می شوند ، اگر یک کانون نا امن نیستید ، بنابراین نیاز است تا با استفاده از هر شخص دیگری در همان WiFi ضبط شود.!

امروز SaferVPN را به صورت رایگان امتحان کنید ، یا اگر شرکت شما به راه حل امنیتی VPN شرکت ما علاقه مند است با ما تماس بگیرید.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map