جلوگیری از کلاهبرداری Cryptocurrency: با بیت کوین ایمن باشید

کلاهبرداری بیت کوین


هرکسی که از ارزهای رمزنگاری استفاده می کند ، باید درباره هر کلاهبرداری بیت کوین و خطرات آن آگاهی داشته باشد. در ادامه بخوانید تا راز ما برای ایمن ماندن در هنگام پرداخت بیت کوین را بدانید.

از آنجا که بیت کوین باعث شکستن عناوین و جذب سرمایه گذاران و کاربران عملی از سراسر جهان می شود ، آگاهی بیشتر از آخرین اخبار مربوط به کلاهبرداری بیت کوین ، حتی بیشتر آگاه تر می شود..

هنگامی که با ارزهای رمزپایه سروکار دارید ، بیشتر از سایر کاربران اینترنت در معرض خطرات بالاتری قرار دارید. اگر دستگاه شما هک شده است ، اگر ترافیک شما متوقف شود ، شما ایستادگی می کنید خیلی بیشتر از یک حساب معمولی فیس بوک از دست بدهید ، اما پول نقد رمزگذاری شده شما به سختی درآمد.

اگر از خود می پرسید: “آیا بیت کوین ارزش ریسک را دارد؟” ، پس وبلاگ ما را بخوانید تا دریابید که چگونه می توانید در حین استفاده از بیت کوین ایمن باشید.  

Cryptocurrency چیست؟?

Cryptocurrency ، همچنین به عنوان پول نقد دیجیتال نیز شناخته می شود ، شبکه پرداخت بین المللی است. Cryptocurrency امکان تبادل بین هر دو کاربر رایانه را ایجاد می کند ، ایجاد یک سیستم نقدی الکترونیکی از نظیر به همتا و سابقه عمومی معاملات مالی.

این ارزهای رمزپایه ، به ویژه بیت کوین ، دارای سه ویژگی هستند که از ارزهای سنتی فراتر می روند: عدم تمرکز ، منبع باز و شبکه همتا..

از همه مهمتر ، آنها با استفاده از کاربرانی که دارای قدرت هستند هیچ مرجع مرکزی یا واسطه ای نیست. اگرچه این می تواند یک ویژگی مثبت برای بسیاری از ساکنین دولت های سرکوبگر باشد ، اما همین کیفیت است که به کلاهبرداری بیت کوین اجازه می دهد تا رشد کند. (در ادامه بیشتر بخوانید).

در اینجا نحوه عملکرد آن آورده شده است:

سقوط بیت کوین: چین

چین بیت کوین و سایر ارزهای رمزنگاری شده را ممنوع کرده است. چین کنترل های سخت در ارز ، از بین بردن توانایی جابجایی پول در داخل و خارج از کشور ، چین را به بزرگترین بازار رمزنگاری در جهان تبدیل کرده و حدود 80 درصد از کل معاملات بیت کوین را تشکیل می دهد.

اکنون, چین در حال مسدود کردن پیشنهادات اولیه سکه (ICO) است), تأمین منابع مالی غیرقابل تنظیم با استفاده از رمزنگاری و مبادلات بیت کوین. دولت حتی خواستار تعطیل شدن تمام مبادلات بیت کوین در پکن و شانگهای شد و اظهار داشت: ارزهای رمزپایه “به طور فزاینده ای به عنوان ابزاری در فعالیت های جنایی مانند پولشویی ، قاچاق مواد مخدر ، قاچاق و جمع آوری پول غیرقانونی استفاده می شوند”. همچنین شامل موارد زیر است:

 • مشخصات شخصی: صرافی ها ملزم به ارسال دی وی دی های حاوی کلیه داد و ستد کاربر و نگه داشتن داده ها به مقامات محلی هستند.
 • ممنوعیت سفر: کلیه افرادی که در صرافی ها شرکت می کنند شامل سهامداران ، کنترل کننده ها ، مدیران و کارمندان اصلی مالی و فنی هستند مجاز به ترک شهر نیست و باید کاملاً با مقامات همکاری کند.

اما ممکن است این پایان ارز دیجیتال در چین نباشد. آنها واقعاً قصد دارند نسخه دیجیتال خود را از renminbi منتشر کنند.

مزایای استفاده از Cryptocurrency

بیت کوین و سایر ارزهای رمزنگاری شده توانایی منحصر به فرد برای فراتر از مرزها ، پیشی گرفتن از هزینه های انتقال بانکی و غیرقابل توجه بودن از وضعیت فعلی دولت یا بانک شما ندارند..

این حتی می تواند با کمک به کاربران برای انجام کمکهای ناشناس به سازمانهایی که ممکن است مورد تأیید دولتهای محلی نباشند ، به آزادی بودجه کمک کند. به عنوان مثال ، حقوق LBGT ، سقط جنین ، مخالفت سیاسی و غیره همه توانایی پیدا کردن پشتیبانی از طریق رمزنگاری را دارند..

کاربران حتی می توانند شروع کنند موارد واقعی را خریداری کنید. همچنان که بیت کوین به رشد خود ادامه می دهد ، بیشتر در طیف گسترده ای از محصولات مورد استفاده قرار می گیرد. در اینجا چند نمونه هستند:

 • از بیت کوین برای خرید خانه در تگزاس استفاده شده است.
 • دومین آزمایش بزرگ زنجیره سوپر مارکت آفریقای جنوبی در مورد پرداخت بیت کوین.
 • یک توسعه دهنده لندن به مستاجران اجازه می دهد سپرده های خود را در بیت کوین بپردازند.
 • حتی یک شهر سوئیس بیت کوین را برای پرداخت مالیات در سال 2018 پذیرفته است.

خطرات Cryptocurrency

اگرچه در مورد استفاده از ارزهای رمزنگاری قدرت بسیار زیادی وجود دارد ، اما خطرات بسیاری نیز وجود دارد. کلاهبرداری بیت کوین برای هر کسی ممکن است رخ دهد ، بنابراین قبل از معامله در حساب بانکی خود برای کیف پول بیت کوین تحقیق خود را انجام دهید.

برخی از خطرات کلی شامل موارد زیر است:

فعالیت های غیرقانونی
از آنجا که معاملات بیت کوین نسبتاً ناشناس است ، این پلتفرم توانایی جذب فعالیت های غیرقانونی را دارد. این امر توجه منفی را از طرف دولتها جلب می کند و ممنوعیت احتمالی بیت کوین و سایر ارزهای رمزنگاری شده را تشویق می کند.
غیرقابل جبران
برخلاف معاملات انجام شده از طریق حساب بانکی شما ، هیچگاه بیت کوین در صورت گم شدن یا سرقت از بین نرود. اگر کسی به کیف پول شما دسترسی پیدا کند ، راهی برای بازیابی بیت کوین های شما وجود ندارد. و هیچ راهی برای بازیابی حساب کاربری خود در صورت اشتباه کردن جزئیات ورود به سیستم نیست.
پول نقد در آن آسان نیست
اگر تصمیم دارید که می خواهید در بیت کوین های خود پول نقد کنید ، یک روش ساده برای فروش آنها وجود ندارد. اگرچه بسیاری از صرافی ها خدمات را با استفاده از روش های مختلف ارائه می دهند ، اما به آسانی انتقال پول از پی پال شما نیست.
سرمایه گذاری بی ثبات
در حال حاضر ، قیمت بیت کوین به طرز چشمگیری نوسان دارد. هر میزبانی که علاقه مند به پذیرش بیت کوین باشد ، تقریباً باید روزانه قیمت خود را تنظیم کند. علاوه بر این ، سرمایه گذاران هنگام پرتاب وجوه به سهام ، قمار می کنند.
قوانین و مقررات دولتی
در حال حاضر ، بسیاری از جهان تصمیم نگرفته اند که چگونه بیت کوین را اداره کنند. از آنجایی که بیت کوین مالیات داده نمی شود ، این یک تهدید برای ارزهای محلی است. اگر دولت ها تصمیم دارند بیت کوین را غیرقانونی کنند ، ممکن است شما داشته باشید
زمان سخت برگرداندن پول خود.
غیرقابل برگشت
به همین سادگی است: اگر بیت کوین های شما سرقت شده اند ، قابل برگشت نیستند. اگر کسی معامله شما را تغییر دهد و مقصد سپرده شما را تغییر دهد – می تواند در وسط پرش کند – به نام حمله Man-in-the-Middle (MITM).

از کلاهبرداری بیت کوین خودداری کنید

اگر از بیت کوین یا ارزهای رمزنگاری دیگر استفاده می کنید ، باید از خطرات زیر آگاه باشید:

حملات انسان در میانه

به عبارت ساده تر ، حملات میان شخصی (MITM) می توانند مقصد انتقال پول (یا هر تراکنش داده برای آن موضوع) را تغییر دهند. همانطور که از این نام پیداست ، هکرها هنگام مسافرت بین دو قربانی بسته های داده را رهگیری می کنند. 

اگر می خواهید با استفاده از بیت کوین واریز کنید ، یک MITM می تواند مقصد معامله شما را تغییر دهد و شما را از پول خارج کند و گیرنده مورد نظر از شما بپرسد که این سپرده در کجاست – تمام آنچه برای استفاده آنها نیاز به بدافزار از طریق ایمیل یا یک Wi-Fi مشترک است. شبکه فی.

برای حفظ امنیت, از VPN استفاده کنید. از آنجا که پروتکل های تأیید هویت به طور خاص برای جلوگیری از این نوع حملات طراحی شده اند ، یک VPN رمزگذاری نهایی را به شما ارائه می دهد و شما را ناشناس در شبکه های عمومی می کند..

هکرها می توانند به کیف پول های بیت کوین دسترسی داشته باشند

کیف پولهای دیجیتالی ، جایی که شما رمزهای امن خود را ذخیره می کنید ، مقصر امنیت ضعیف در حساب کاربری هستند. طبق اطلاعات مثبت ، ظاهراً حداقل اطلاعات شخصی درباره یک قربانی – نام خانوادگی ، نام خانوادگی و شماره تلفن – برای هک کردن کیف پول آزمایش در Coinbase کافی بود..

همانطور که CryptoInsider گفت:

حملات سایبری مربوط به Cryptocurrency رو به افزایش است. از آنجا که cryptocurrency همچنان به ارزش و آگاهی عمومی منفجر می شود ، فقط انتظار داریم این روند ادامه یابد. من اخیراً هدف چنین حمله ای بودم. من همچنین شخصاً می دانم که چندین مورد دیگر از همان حمله با موفقیت انجام شده است. حتی بدتر این که این نوع حمله روز به روز رایج تر شده است و به لطف تعالی حرفه ای بنگاه هایی مانند Equifax باعث افزایش حتی بزرگتری می شود و این موضوع را به عنوان موضوع فوری تبدیل می کند زیرا تقریباً همه در معرض خطر هستند. “

علاوه بر این ، کلیه کاربران رمزنگاری باید با فعال کردن 2FA (احراز هویت 2-فاکتور) در تمام حساب های ارزی ، امنیت رمزنگاری خود را افزایش دهند..

عوارض حریم خصوصی

حتی هنگامی که فعالیت های رمزنگاری شما تأمین می شود ، هنوز هم مسائل مربوط به حریم خصوصی خارجی وجود دارد که کاربران باید از آن آگاه باشند.

 • ISP ها: ارائه دهنده خدمات اینترنت شما (ISP) هر بار که وارد Bitfinex یا هرگونه تبادل بیت کوین دیگر می شوید ، می داند. آیا واقعاً می خواهید آنها هر یک از ترافیک “ناشناس” را بشناسند؟ نه ، درست است?
 • Wi-Fi عمومی:  اگر در Wi-Fi عمومی هستید ، مطمئناً نمی خواهید این حقیقت را که یک تاجر بیت کوین هستید برای افرادی که در همان کافی شاپ Wi-Fi همانند شما هستند ، فاش کنید..

اگر ISP یا Wi-Fi “همسایگان” شما ببینند که چه کاری را با اینترنت انجام می دهید ، ناشناس بودن رمزنگاری شما کاملاً از بین می رود. مبادلات آنلاین که مکرر می کنید ، ابزار تجارت آنلاین و کیف پولهایی که استفاده می کنید ، همه برای دیگران شناخته می شوند. و یک راز مشترک واقعاً یک راز نیست.

چگونه می توانید از آن محافظت کنید

هیچ راه حل جامع برای هر کلاهبرداری و خطر امنیتی بیت کوین موجود نیست. اما بلوک های ساختمانی وجود دارد که شما باید دیوار آتش شخصی رمزنگاری شخصی خود را بسازید. این نکات را در نظر داشته باشید:

 • مراقب تلاش های فیشینگ باشید.
 • اطمینان حاصل کنید که سیستم عامل شما با آخرین به روزرسانی های امنیتی وصله شده است.
 • مراقب باج افزار باشید.
 • از رمزهای عبور غیر قابل حدس استفاده کنید و اقدامات دیگری را برای محافظت از خود انجام دهید.
 • از یک VPN قابل اعتماد استفاده کنید.

هنگامی که از VPN استفاده می کنید ، تمام ترافیک شما (از جمله URL هایی که مرور می کنید) رمزگذاری می شوند. نه ISP یا همسایه کافی شاپ شما نمی توانند یک سرنخ در مورد فعالیت های آنلاین خود داشته باشند. می توانید از مبادلات آنلاین بازدید کنید ، از کیف پول خود استفاده کنید و کاملاً ناشناس – همانطور که باید – تجارت کنید!

یک VPN همچنین به امنیت شما کمک می کند. از آنجا که ترافیک شما رمزگذاری شده است ، هکرهای وای فای نمی توانند کوکی های جلسه شما را ربوده یا رمزهای عبور متن ساده شما را بدزدند.

SaferVPN با اطمینان قابل اطمینان تمام این جعبه های فوق را بررسی می کند. با استفاده از رمزگذاری مدرن در سطح بانکی ، کلیه ترافیک ها را رمزگذاری می کند می توانید مسیرهای خود را دوباره مسیریابی کرده و آن را از چشمان کنجکاو پنهان کنید و در 36 کشور از 700 مکان ++ در 36 کشور استفاده کنید. از همه مهمتر, آدرس IP واقعی شما هرگز وارد نشده است به گونه ای که فعالیت های رمزنگاری شما واقعاً خصوصی باقی می مانند. SaferVPN همچنین در WeUseCoins ، یکی از بزرگترین وب سایت های رمزنگاری ثبت شده است. 

اگرچه یک VPN راه حل کامل امنیتی برای سکه های شما نیست ، اما یک جزء بسیار مهم محافظت است.

نحوه استفاده از بیت کوین برای پرداخت SaferVPN

خرید ، تجارت ، نگه داشتن و استخراج ارزهای رمزپایه از فعالیت های خصوصی است که باید بصورت خصوصی و مطمئن انجام شود. استفاده از یک بیت کوین VPN قابل اعتماد یک مؤلفه بسیار مهم در تضمین حریم خصوصی رمزهای شما است. سکوی خصوصی ، SaferVPN (بدون سابقه) ، سریع و آسان نه تنها هنگام استفاده از بیت کوین به حفظ حریم خصوصی شما کمک می کند بلکه حتی بیت کوین را به عنوان روش پرداخت پذیرفته است. 

به سادگی طرحی را انتخاب کنید که متناسب با نیازهای شما باشد و در صفحه پرداخت بیت کوین را انتخاب کنید. اگر هنوز وارد سیستم نشده اید ، SaferVPN ما را به صورت رایگان امتحان کنید (با یک مورد با ضمانت برگشت 30 روزه پول, شما چیزی برای از دست دادن ندارید)!

آیا شما قربانی کلاهبرداری بیت کوین شده اید؟ نظر شما در مورد بیت کوین چیست؟ نظرات خود را در بخش نظرات در زیر به اشتراک بگذارید.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map