در این فصل تعطیل از خطرات امنیت سایه مراقب باشید

ترسناک ترسناک


قبل ، حین و بعد از این فصل تعطیلات به دنبال این خطرات سایبری باشید.

فصل تعطیلات زمانی برای خانواده ، دوستان ، سرگرمی ، شاه بلوط هایی است که روی آتش باز می گذارند ، و – مانند این یا نبودن – تن خرید.

در روز والدین ، ​​بزرگترین ریسک های خرید کریسمس مربوط به وانت ها ، سانتا های ترسناک و بیرون کشیدن از پارکینگ بازار با کیسه های شما در بالای اتومبیل بود. مردم پس از آن هرگز زندگی نمی کنند خواب دید نیاز به دفع مجرمان سایبری ، جلوگیری از سرقت کارتهای اعتباری یا بررسی رمزگذاری قبل از خرید.

آنها همچنین نگران هدیه هایی مانند ساعت ، تلویزیون یا خرس های عروسکی نیستند که توسط افراد واقعی زندگی هک می شوند. اما با ظهور “اینترنت اشیاء” ، به نظر می رسد همه چیز این روزها راهی برای اتصال به وب و قرار دادن داده های ما در مکان هایی که انتظار نداریم از آن بگذرد.

پنجاه سال بعد ، برای همه راحتی فناوری مدرن ما را به ارمغان آورده است ، با خطرات زیادی روبرو شده است. در ادامه بخوانید تا در مورد برخی از بزرگترین خطرات آنلاین که باید از این فصل تعطیل آگاهی داشته باشید مطلع شوید.

خرس تدی در پیاده رو

^ این خرس عروسکی شما را ملزم به اتصال به اینترنت می کند ، بنابراین رمزعبور خود را فراموش نکنید.

خطرات خرید

در روزهای پرحرارت ، باید با پاهای درد ، بازوهای خسته و راه بیش از حد فروشگاه خرده فروشی موسیقی کریسمس که در گوش شما زنگ می زند از طریق بازار قدم بزنید. اما آن زمان ها از بین رفته اند. اکنون ، می توانید خریدهای کریسمس خود را به معنای واقعی کلمه تقریباً در هر کجای زمین انجام دهید – در حالی که منتظر پرواز بعدی خود هستید ، زیرا در حال تهیه یک فنجان قهوه در کافه گوشه خیابان یا به راحتی از راحتی گرم مبل خود هستید..

اگر دوست دارید بیشتر آمریکایی ها باشید ، امسال اکثر خریدهای تعطیلات خود را بصورت آنلاین انجام می دهید. و همانطور که انجام می دهید ، شماره یک چیزهایی که باید اطمینان حاصل کنید انجام داده است با استفاده از یک اتصال رمزگذاری شده فروشگاه کنید. فرقی نمی کند که در یک وب سایت نا امن یا شبکه اینترنتی باشید – اگر ارتباط شما به خطر بیفتد ، افراد جاسوسی به راحتی می توانند این موضوع را دریابند:

 • آنچه خریداری کردید
 • به کجا حمل می شود
 • گذرواژه‌ها و اطلاعات حساب شما
 • اطلاعات کارت اعتباری شما
 • اطلاعات کارت بدهی شما
 • ادرس صورتحساب شما

مرد با استفاده از لپ تاپ در کافه

^ این پسر بسیار خوشحال است که او تمام خریدهای تعطیلات خود را انجام داد … اما شبکه عمومی که در آن بود رمزگذاری نشده بود ، بنابراین مرد در پس زمینه شماره کارت بدهی خود را به سرقت برد..

بنابراین چه نوع از اتصالات وب آسیب پذیر است؟ خوب ، شبکه های عمومی بسیار خطرناک هستند. (فکر کنید کتابخانه ها ، هتل ها ، سالن های فرودگاه ، کافی شاپ ها ، و غیره.) هکر هشیار ماهر و منطقی برای استفاده از چند ابزار ارزان قیمت “خراب کردن” برای شناسایی گذرواژه‌هایتان هنگام ورود به آنها – یا حتی جزئیات مالی خود را به محض رعایت فکر کنید. روی “ترتیب سفارش” کلیک می کنید.

حتی ممکن است شبکه خانگی شما آنقدر مطمئن نباشد که فکر می کنید. مطمئناً می توانید مطمئن شوید که روتر شما آخرین نسخه های جدید را داشته و رمز عبور خود را هر دو هفته تغییر دهید. این ممکن است ورود غریبه ها به شبکه خانگی شما را متوقف کند ، اما این امر مانع از این نمی شود که خود ISP شما مانیتور از انجام کارهای آنلاین شود. این اطلاعات می تواند به تبلیغ کنندگان و شرکتهای دیگر که نمایه آنلاین شما را ایجاد می کنند ، فروخته شود.

خطرات ناشی از هدایای شما

بیشتر دستگاه های متصل به اینترنت در این کریسمس از همیشه خریداری و فروخته می شوند. مواردی مانند ترموستات ، هواپیماهای بدون سرنشین ، دوچرخه ورزش و حتی مانیتور کودک برای راحتی کاربران از اتصالات اینترنتی استفاده می کنند.

متأسفانه همه دستگاههای دارای وب دارای امنیت یکسانی نیستند.

برای مثال ، پلی استیشن 4 شما از رمزگذاری استفاده می کند – که خوب است! اما ممکن است اطلاعات شما را با اشخاص ثالث به اشتراک بگذارد – و احتمالاً باید تأیید هویت دو عاملی را در حساب خود تنظیم کنید تا خود را در برابر افرادی که خریدهای غیرمجاز می کنند از امنیت خود دو برابر کنید. غیر از این ، PlayStation شما محصولی کاملاً ایمن است.

از طرف دیگر طیف ، ظاهراً مانیتور کودک FREDI از رمزگذاری استفاده نمی کند ، دارای به روزرسانی امنیتی خودکار نیست و به نظر نمی رسد که این شرکت به خوبی آسیب پذیری های امنیتی را مدیریت کند. و اگر رمز عبور پیش فرض را فراموش کرده اید ، ظاهراً مشکلی برای حدس زدن وجود ندارد – برای شما یا خزندگان. (به این دلیل است که “123” است.)

جعبه هدیه سفید در مقابل مخروط های کاج و شکلات داغ

^ چه چیزی در جعبه وجود دارد؟ ما مطمئن نیستیم ، اما احتمالاً به اینترنت متصل است.

می توانید دستگاه های خود را در گزارش “حریم خصوصی گنجانده نشده” بنیاد موزیلا بررسی کنید. نه ، ما نمی خواهیم سایه هدیه های کریسمس را ببندیم – اما با هیجان در تنظیم وسایل جدید و شسته و رفته خود در این کریسمس ، شما هنوز هم باید محتاط باشید.

چگونه یک VPN می تواند به شما در حفظ امنیت کمک کند

VPN می تواند به شما در محافظت از بسیاری از این خطرات کمک کند. دلیل این امر است که وقتی اتصالات وب دستگاههای خود را از طریق VPN اجرا می کنید ، آن را از طریق “تونل” ایمن اجرا می کنید. (SaferVPN تا آنجا پیش می رود که از یک استاندارد رمزگذاری در سطح بانکی 256 بیتی استفاده می کند ، بنابراین می دانید که داده های شما محافظت می شود.) حتی می توانید خود روتر خود را به SaferVPN متصل کنید..

مهم نیست آنچه را که می خرید یا می فروشید یا به صورت آنلاین انجام می دهید ، VPN از فعالیت آنلاین شما محافظت می کند.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map