لیست کامل غول های فنی که می توانید به آنها اعتماد کنید – “EFF” چه کسی برگشت؟ گزارش 2015

EFF


بنیاد الکترونیکی Frontier (EFF) اخیراً گزارش سالانه خود را در این زمینه گردآوری کرده است چقدر خوب شرکتهای بزرگ فنی از داده های خصوصی شما در برابر سوالات دولتی محافظت می کنند. ما لیست کاملی را در اختیار شما قرار داده ایم که در آن دسته از افرادی که عقب انداخته اند و کسانی که تازه فاقد کلاه می آیند ، هستند.

خلاصه گزارش “چه کسی پشت شماست”

با افزایش زمان روزانه در اینترنت ، غول های فناوری مانند Facebook ، Google و Apple بسیار درباره شما می دانند. ما به آنها عکس ، مکان و اطلاعات شخصی دیگری را در اختیار آنها قرار می دهیم. اکنون شما نمی خواهید که این داده ها به دست اشتباه برسند ، آیا؟ به ویژه اگر در کشوری نیستید که اینترنت را سانسور ، نظارت و محدود می کند.

اسنودن به ما ثابت کرد که حتی غربی ها هم نمی توانند اطمینان داشته باشند که اطلاعات آنها از چشمان کنجکاو دولت های ما ایمن خواهد بود. گزارش ها و بیانیه ها احتمال دخالت اپراتورهای مخابراتی در نظارت گسترده NSA را نشان می دهد.

برای کمک به مصرف کنندگان ، بنیاد الکترونیکی Frontier گزارش سالانه ای با عنوان “چه کسی به عقب برگردد؟” صادر می کند. هدف EFF با گزارش آنها دو بخش است:

 1. آموزش افرادی که شرکت های آنلاین با آنها بی خطر هستند ، می توانند با آنها کار کنند,

 2. تشویق شرکتهای یاد شده برای رعایت حریم شخصی کاربران در دادگاه و نشان دادن شفافیت در معاملات خود با دولت ها

با استفاده از این مقاله امیدواریم کمی به شما بفهمید که به کدام شرکت ها اعتماد دارید. با این حال ، یک کلمه احتیاط: حتی اگر این شرکت ها تمام تلاش خود را برای حفظ حریم شخصی شما انجام دهند ، هرگز نمی توانید 100٪ مطمئن باشید که همیشه به این صورت باقی خواهد ماند. همیشه احتیاط کنید تا ناشناس آنلاین باشید.

نحوه ارزیابی شرکتها

از پنج معیار برای ارزیابی شرکتهای فنی مورد بررسی استفاده شد ، یعنی:

 • بهترین شیوه های پذیرفته شده در صنعت: شرکت ها برای به دست آوردن ستاره باید این 3 معیار را رعایت کنند:

  1. آیا این شرکت از دولت می خواهد كه قبل از تحویل محتوای ارتباطات کاربر ، حكم قاضی را از قاضی اخذ كند?
  2. آیا شرکت گزارش شفافیت ، یعنی داده های معمولی و مفید راجع به چند بار دولت ها در جستجوی داده های کاربر و اینکه چند بار شرکت داده های کاربر را به دولت ها ارائه می کند ، منتشر می کند؟?
  3. آیا این شرکت راهنماهای اجرای قانون را منتشر می کند که توضیح می دهد چگونه آنها به خواسته های داده های دولت پاسخ می دهند?
 • در مورد درخواست های دولت به کاربران بگویید: اگر دولتی درخواست داده های شخصی را بدهد ، این شرکت ها از قبل به کاربرانشان اطلاع می دهند ، مگر اینکه اورژانس باشد.

 • خط مشی های نگهداری داده های شرکت را به طور عمومی افشا کنید: برای به دست آوردن یک ستاره در این گروه ، شرکت باید فاش کند که چه مدت داده های مربوط به کاربران خود را که در دسترس کاربران نیستند ، مانند گزارش های IP کاربران کاربران و محتوای حذف شده ، را نگه می دارد. 

 •  تعداد دفعاتی را كه دولتها به دنبال حذف محتوا یا حساب كاربری هستند و هرچند وقت شركت مطابقت دارد ، افشا كنید: برای به دست آوردن ستاره ، این شرکت باید مرتباً فاش کند که دولتها به دنبال مرتفع کردن محتوای کاربر یا تعلیق حسابهای کاربران ، و همچنین اینکه چقدر شرکت با آن درخواستها مطابقت دارد.

 • خط مشی های عمومی طرفدار کاربر: مخالفت در پشت پرده: یک ستاره به شرکتهایی اعطا می شود که در مقابل ورود اجباری نقاط ضعف امنیتی آگاهانه یا سایر درهای اجباری دولتها را به گمراه کردن فعالیت های کاربران جایزه می دهند..

نتایج EFF 2015 “چه کسی عقب افتاده است؟”

eff-2015-گزارش

Adobe، Apple، Credo، Dropbox، Sonic، Wikimedia، WordPress و Yahoo هستند. شما می توانید مطمئن باشید که آنها تمام تلاش خود را برای محافظت از کاربران خود در برابر خواسته مقامات برای داده های کاربر انجام می دهند.

یک کلمه بزرگ هشدار در برابر WhatsApp و AT&T است که بدترین عملکرد در این نظرسنجی با هر یک فقط 1 ستاره است. از آنچه برای هر کسی می فرستید ، مراقب باشید زیرا دولت ها می توانند در مورد آن تحقیق کنند. بسیار نگران کننده است زیرا افراد داده های بسیار حساس و غالباً پیام های خصوصی و عکس هایی را ارسال می کنند که نباید در دست اشتباه قرار گیرند.

نتیجه گیری افکار

همانطور که می بینیم ، برخی از وب سایت ها و خدماتی که روزانه بسیاری از ما از آنها استفاده می کنیم ، حریم خصوصی آنلاین ما را تهدید می کنند. در حالی که برخی در حفاظت از ما به صورت آنلاین کار بزرگی انجام می دهند ، برخی دیگر اینگونه نیستند.

بنابراین ما می خواهیم تأکید کنیم که نیازی به اقدامات اضافی در برابر چشم کنیز مسئولان ، نه فقط هنگام مسافرت به کشورهای سانسور مانند روسیه و چین ، بلکه در کشورهای غربی نیز وجود دارد ، زیرا ما به وضوح از چشمان کنیز دولتهایمان در امان نیستیم..

برخی از نکات سریع در مورد حفظ حریم خصوصی شما:

 • اولین توصیه بسیار صریح است: به قانون پایبند باشید و در وهله اول فعالیت مشکوک انجام ندهید

 • حتماً تنظیمات حریم خصوصی رسانه های اجتماعی خود را ویرایش کنید – درباره حریم شخصی فیس بوک در اینجا بیشتر بخوانید

 • از حالت خصوصی مرورگر خود استفاده کنید ، به این ترتیب فعالیتهای شما ردیابی سخت تر است و از ردیابی کوکی ها جلوگیری می کند

 • هرگز از پروکسی یا VPN رایگان استفاده نکنید ، زیرا قیمتی که می پردازید حریم شخصی شما است

 • آدرس IP خود را مخفی کنید تا به طور آنلاین غیر قابل ردیابی شوید

 • همیشه از طریق VPN به اینترنت متصل شوید زیرا داده های شما را رمزگذاری می کند و از جلوی چرند دولت جلوگیری می کند. اکنون یک آزمایش رایگان SaferVPN دریافت کنید ، مگر اینکه قبلاً آن را داشته باشید!

>

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map