15 המשפיעים על חופש החופש הטובים ביותר שעוקבים אחריהם

אדמה צבועה על שתי ידיים בשמיים


רוצה לדעת מי מוביל את המאבק להגנה על זכויות האינטרנט שלך? אז אל תחמיץ את הסבב שלנו בנושא 15 המשפיעים המובילים על חופש האינטרנט!

זכותנו לחופש אינטרנט מאתגרת ללא הרף על ידי דיכוי שלטוני על הנגישות והפרה מאורגנת על יכולתנו להביע באופן גלוי ולשתף רעיונות. למרבה המזל פעילי זכויות אדם וחושבים באינטרנט נלחמים באומץ כדי לשמור על חירויותינו באופן מקוון.

הנה הבחירה שלנו מבין 20 המשפיעים המובילים על חופש האינטרנט המובילים בראש. עקוב אחר ארגונים ואנשים פרטיים אלה כדי להישאר מעודכן במה שהם עושים כדי להבטיח את זכויותיך!

15 המשפיעים המובילים על חופש האינטרנט

1. EFF – @EFF

https://www.eff.org/

EFF, או Electronic Frontier Foundation הוא ארגון מוביל ללא מטרות רווח שממקד את תשומת ליבם בהגנה, הגנה וביסוס פרטיות משתמשים, ביטוי חופשי וחדשנות בטכנולוגיה עדכנית ופיתוח. הקרן השיגה מוניטין חסר תחרות במאבק למען חופש האינטרנט באמצעות הגנה על דיבור חופשי ונלחמת במעקב בלתי חוקי. רשימת הכביסה שלהם עם ניצחונות מוצלחים של בתי המשפט הופכת אותם לאחד ממובילי האבטחה העמוקים בעולם.

2. בלוקים בטורקיה – @TurkeyBlocks

https://turkeyblocks.org/

TurkeyBlocks הוא פרויקט שקיפות דיגיטלית עצמאית ולא מפלגתית המתמקד במצבי צנזורה באינטרנט בטורקיה. על ידי שימוש בכלי פיקוח על צנזורה, תוכן מידע וטכנולוגיית מחקר ופיתוח, הם מסוגלים ליידע את הציבור בזמן אמת על אירועי רשת. לאירועים אלה יש פוטנציאל להשפיע ולהגביל את הגישה למידע, ביטוי, בטיחות ועסקים או סחר בינלאומיים.

TurkeyBlocks פועלת קשה להגן על חירויות אזרחיות של האזרחים בטורקיה!

3. בית החירות – @FreedomHouseDC

https://freedomhouse.org

בית החירות פועל כדי להגן על חופש האינטרנט על ידי תכנון תוכניות בטוחות לזכויות אדם ופעילי דמוקרטיה שישמשו לטובת חיזוק האינטרנט שלהם. תוכניות אלה מאפשרות לפעילים לתקשר בבטחה את רעיונותיהם ולהתנגד לשליטה מוגברת באינטרנט. הקבוצה חוקרת ומנתחת תקנות אתר ומעקב אחר המשתמשים.

בית החירות אחראי גם על פרסום השנה דו”ח חופש ברשת, המודד חופש מקוון וניתן למצוא כאן. תרומה עמוקה נוספת לתנועה הייתה ביקור צוות חופש האינטרנט של Freedom House בבורמה בשנת 2014, שם עבדו עם שותף מקומי להכשרת 126 פעילים, בלוגרים ומגיני זכויות אדם..

4. תנועות – @movements_org

https://www.movements.org/

“פעולות גדולות וקולקטיביות אפשריות רק באמצעות פעולות קטנות ואינדיבידואליות. לכל אחד יש תפקיד למלא. “

Movements.org היא פלטפורמת הובלת קהל שמאפשרת לפעילים ומתנגדים בחברות סגורות להתחבר לכל מיני אנשים מיומנים בחברות פתוחות. זה מגשר על הפער בין שתי הקבוצות ומאפשר לפעילי זכויות אדם לעבוד יחד על ידי חיזוק קולם וביצוע שינוי עמוק.

הם גם הם השותפים שלנו ב- #UnblockTheWeb, יוזמה שהוקמה כדי לספק גישה אנונימית ומאובטחת ל- VPN למתנגדים ופעילים החיים בחברות סגורות. תוכל ללמוד עוד באתר בטל חסימה של אתר האינטרנט.

5. יעלה-מנהיגים צעירים – @YaLa_YL

https://www.yalaacademy.org/

בית הספר לאילן גטי לעיתונאות של אזרחים באקדמיה של יעלה צבר בעקבותיו קרוב למיליון מנהיגים צעירים-יעלה-צעירים מאז 2011. הקמת הקבוצה הוקמה על ידי מרכז פרס לשלום ועלה-פלסטין, והינה תנועת שלום בהובלת צעירים ממזרח התיכון. מזרח וצפון אפריקה (MENA). למרות שאינה ישירה קבוצה אקטיביסטית בעלת אג’נדה פוליטית, הקבוצה מחויבת לטפח דיאלוג ושינוי באמצעות עדשת עיתונות האזרח..

בית הספר לעיתונאות אזרחית איילין גטי אינו מכוון להפיק עיתונאים מקצועיים אף שרבים מהם. התוכנית בשיתוף מכון השלום האמריקני מספקת הכשרה ביסודות עיתונאים, מדיה חדשה, פוטו-עיתונאות ווידיאו-עיתונאות בסביבה בטוחה, נוחה ושלווה. המשתתפים משתתפים על ידי צפייה בהרצאות מקוונות, השתתפות בצ’אטים בפייסבוק, השלמת משימות למשוב מקצועי ומקצועי עמיתים – ואפילו מפגש במדינות מזרח תיכוניות נבחרות..

הקבוצה הצליחה כל כך שהם אפילו בנו שותפות עם שרון סטון וריצ’רד גיר בין ידוענים ופעילים פוליטיים אחרים..

אתה יכול לקרוא כמה מעבודותיהם ב- YaLa Press.

“מנהיגים יעלה-צעירים היא תנועה של צעירים במזרח התיכון היוצרים חופש, שוויון ושלום במציאות.”

6. אדוארד סנודן – @ הכרת

אדוארד סנודן הוא דמות שנויה במחלוקת ומקטבת – יש הרואים בו גיבור ופטריוט אמיתי, בעוד שאחרים רואים אותו כמשרוק ובוגד. אך מה שניתן לומר, ללא עוררין, הוא שהוא סלל את הדרך לחופש מקוון על ידי העלאת המודעות לנושאים מכריעים הקשורים לפרטיות המידע..

בשנת 2013, סנודן, עובד לשעבר ב- CIA, שיבש את תפיסת האזרחים הממוצעת ביחס לרמת הפרטיות שלהם כאשר הדליף מסמכי NSA מסווגים וחשפו את טווח ההגעה העצום של תוכניות המעקב הרבות והאינטרנטיות של הממשלה..

כעת, סנודן, שנאלץ לברוח מארה”ב ולבקש מקלט ברוסיה, משמש כמנהל קרן חופש העיתונות (@Freedomof Press), ארגון שמגן על עיתונאות שקיפות על ידי מתן עיתונאים למלחינים עם אמצעים לתקשר באופן פרטי ו בצורה מאובטחת.

7. רבקה מקינון – @rmack

https://consentofthenetworked.com/

רבקה מקינון היא פעילה לחופש אינטרנט, מומחית לצנזורה באינטרנט הסינית, מייסדת שותפה של רשת המדיה האזרחית Global Voices, ומחברת הספר: הסכמת הרשתות: המאבק העולמי לחופש האינטרנט שהנחית אותה פרס ספר גולדסמית לשנת 2013.

הניסיון שלה מציע תובנה למורכבות וכוח ההשפעה הממשלתית והתאגידית על טכנולוגיה, חירויות אזרחיות ופרטיות. היא דוחפת אותנו בדחיפות להגן על זכויותינו בפלטפורמות הדיגיטליות ולקחת אחריות על עתידו של האינטרנט. מקינון הוא דירקטור בחברת אמריקה החדשה של פרויקט הדירוג של זכויות דיגיטליות, בדירקטוריון הוועדה להגנה על עיתונאים, וחבר המייסד המייסד של יוזמת הרשת העולמית, בין הישגים ותרומות רבים אחרים הבולטים..

8. מייקל אנטי – @mranti

ג’ינג ג’או, הידוע בשם העט שלו מייקל אנטי, הוא תומך ידוע לחופש אינטרנט. כעורך טור, עיתונאי לעניינים בינלאומיים ובלוגר עצמאי, הוא משתמש בפלטפורמות אלה כדי להביע חששות בנוגע לזכויותינו באינטרנט.

הוא ידוע בעיקר בזכות פוסטיו הפוליטיים על חופש העיתונות בסין, שמדגים את שיחתו ב- TED: מאחורי חומת האש הגדולה של סין ב –2012. הוא גם עמית הרווארד ניימן ’08.

9. לה נצב דו נט- @ laquadrature

laquadrature.net

La Quadrature du Net הוא אזרח צרפתי ללא מטרות רווח, קבוצת קהילה תומכת אשר מטרתה להגן על זכויות וחירויות יסוד. על ידי קידום דיונים פומביים, הקבוצה מספקת מידע על מדיניות הקשורה לאינטרנט, חופש ביטוי, זכויות יוצרים ופרטיות מקוונת תוך שהיא תומכת בהפצה חופשית של ידע באינטרנט.

10. Bytes for All, PK – @bytesforall

www.bytesforall.pk

Bytes for All הוא ארגון זכויות דיגיטלי וזכויות אדם המתמקד בחופש אינטרנט, חופש ביטוי מקוון, טכנולוגיות מידע ותקשורת (ICT), וזכויות פרטיות ומגדר. המחקר והדיון שלהם בנושא אבטחה דיגיטלית מספק תמיכה לסנגור המדיניות ולמגיני זכויות אדם.

בין תוכניות רבות אחרות, Bytes for All אחראית לקמפיין ה- Tech Back המוערך בעולם כולו שמשתמש בתקשורת תקשורת למאבק באלימות נגד נשים בפקיסטן..

11. בירגטה ג’ונסוטיר – @birgittaj

birgitta.is

בירגטה ג’ונסדוטר היא קול חזק לדיבור חופשי כפוליטיקאית איסלנדית, חברת הפרלמנט האיסלנדית מאז 2009, אשר ידועה בכך שהביאה את הסרטון רצח בטחונות WikiLeaks, כעורכת משותפת, לציבור. היא תומכת ציבורית של צ’לסי מאנינג & סנודן, נבחר ל פרלמנט של תנועת האזרחים בשנת 2009 לפני שהצטרף לתנועה, ויצר את המכון הבינלאומי למדיה מודרנית, והפך למנהל המבצע בשנת 2011.

היא גם אחת התובעות שתובעות את ממשלת ארה”ב בגין סמכויות המעקב המוצעות שניתנו על ידי הצעת החוק של ה- NDAA.

12. טים ברנרס-לי – @טים ברנרס – לי

https://www.w3.org/People/Berners-Lee/

טים ברנרס-לי, ממציא הרשת העולמית בשנת 1989, הוא הכוח המניע לנתוני הממשלה הפתוחה העולמית ומתנגד נחרצות לתפיסה של אינטרנט דו-שכבתי. אין עוררין על תרומתו לזכויות כמו פרטיות, חופש ופתיחות ברשת.

הוא ייסד קבוצות כמו קרן הרשת העומדת בפני ה- WWW כשירות למען האנושות, מכון הנתונים הפתוח בלונדון, הקונסורציום העולמי (W3C) המתמקד בפיתוח הטכני של הרשת, וקיים קבוצת מחקר במחשב של MIT. מעבדת מדע ומחקר AI (“CSAIL”) הפועלת לביזור מחדש של האינטרנט.

הוא גם חבר במועצת השקיפות בבריטניה, ובשנת 2011 נבחר לוועד הנאמנים של קרן פורד..

13. הת’ר ברוק – @newsbrooke

http://heatherbrooke.org/

הת’ר ברוק היא סופרת, עיתונאית ופעילה עטורת פרסים הידועה היטב בזכות הקמפיין שלה לחופש מידע והתנגדות למדינת המעקב. היא הייתה אחת העיתונאים שעבדו על פרויקט WikiLeaks, השיגה את כבלי השגרירות של WikiLeaks והייתה נכס חשוב בפעולות המשפטיות שחשפו את השימוש לרעה במערכת ההוצאות של חברי פרלמנט..

ברוק מכהן כעת במועצה המייעצת של קבוצת הזכויות הפתוחות, מחבר המדינה השקטה (היינמן), זכותך לדעת (עיתונות פלוטו), והמהפכה תעבור דיגיטציה: שיגור ממלחמת המידע.

14. הסנטור רון ווידן – @RonWyden

https://www.wyden.senate.gov/

רון ווידן הוא סנטור אמריקאי מאורגון שהקדיש חלק ניכר מהקריירה שלו לשמירה על האינטרנט ועל פרטיותו. כחבר בוועדת המודיעין של הסנאט, ווידן לחץ על תוכניות מסוימות של ה- NSA, ודחף שאלות ישירות למנהל המודיעין הלאומי עד להוכחה סופית כי ה- NSA אוסף למעשה נתונים טלפוניים של כמעט כל האמריקנים..

הקמפיין שלו אפילו הבטיח בהצלחה חופש מיסוי אינטרנטי ללא הגבלה, והעביר את חוק חופש המס באינטרנט (ITFA), שהוא סוף סוף ללא תאריך תפוגה..

15. סינא חניפר – @sinak

https://taskforce.is

סינא חניפר הוא מפתח אינטרנט, הידוע באופן פופולרי בגלל אתר האינטרנט שלו Stop Watching Us שאירגן בהצלחה 575,000 חתימות על העותר נגד תוכניות ה- NSA והגיש אותן בפני הקונגרס. בכך שהוא הפך לבעל ברית עם ארגונים כמו EFF, Reddit, Occupy Wall Street ו- Fight For the Future, הוא הפך להיות תומך חזק לחוקי טכנולוגיה טובים יותר..

כחבר טכנולוגי ב- EFF, חניפר סייע בפיתוח מערך הכלים של מרכז הפעולה של קוד פתוח. הוא בנה כלים למשתמשי אינטרנט ועובד על רפורמה ב- DMCA כחבר מועצת המנהלים של הזכות הדיגיטלית לתיקון קואליציה, הוא מייסד / יועץ משותף @OpenSignal, מייסד שותף @RepeaterStore, ומייסד Taskforce.is.

כאשר הממשלות ממשיכות לאתגר את זכויותינו על ידי מניפולציה, פיקוח וסינון הביטוי שלנו באופן מקוון, אנו מקווים כי רשימת זו 15 המשפיעים המובילים על חופש האינטרנט עוזר לך להישאר מעודכן ולהיות מעורב.

אם תרצה להציע לאנשים או ארגונים שלא נכללו ברשימה, אנא אל תהסס ליידע אותנו!

רוצה להתמצא בכל החדשות האחרונות בנושא חופש האינטרנט והפרטיות? הצטרף לשיחה בפייסבוק, טוויטר, לינקדאין ו- Google+. נשמח לשמוע ממך!

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map