10 דברים שכדאי לדעת על הצעת החוק של CISA

10 דברים שכדאי לדעת על הצעת חוק CISA


בשבוע שעבר העביר הסנאט רשמית את הצעת החוק של ה- CISA. הצעת חוק זו עשויה להיות בעלת השלכות ניכרות על פרטיותך המקוונת – גם אם אתה גר בחו”ל. קרא עוד כדי לגלות מדוע …

הסנאט העביר באופן גורף את הצעת החוק 74 לשנת 21 בנושא אבטחת הסייבר השנויה במחלוקת (חוק שיתוף מידע בנושא אבטחת סייבר). הצעת חוק זו משפיעה ישירות על הפרטיות המקוונת של גולשי הרשת בדרכים רבות..  

ב- SaferVPN, אנו יודעים עד כמה פרטיות מקוונת חשובה למשתמשים שלנו, ולכן השבוע אנו מפרטים 10 דברים שאתה צריך לדעת על הצעת חוק זו וכיצד היא תשפיע עליך:

1. היכן אוכל לקרוא את זה בעצמי ומה הג’יסט?

הטקסט המלא של הצעת החוק CISA ניתן למצוא כאן.

המטרה העיקרית נאמרת כדלקמן: “לשפר את אבטחת הסייבר בארצות הברית באמצעות שיתוף משופר של מידע על איומי אבטחת סייבר ולמטרות אחרות.”

בעיקרון, בעקבות גל הפריצות הסייבר האחרון (כמו אלה שנראו נגד סוני, טארגט ומשרד ניהול כוח אדם) הצעת חוק זו מעודדת שיתוף של מידע על תעבורת האינטרנט בין גורמים פרטיים וכן בין גורמים פרטיים לממשל הפדרלי, עם מקווה למנוע טוב יותר את התקפות הסייבר הגדולות.

הצעת החוק גם מעניקה לחברות אלה חסינות רחבה מחוקי הפרטיות כאשר הן חולקות עם הממשלה מידע הקשור לאבטחת סייבר – וזה מה שמדאיג אותך.

2. מהם השלבים הבאים?

הצעת חוק CISA הועברה על ידי הסנאט האמריקני בשבוע שעבר. כעת תעבור סקירת תיקונים ותצטרך לעבור בבית הנבחרים, לפני שתועבר לנשיא אובמה לחתימה. בהתחשב בעובדה שהבית כבר העביר הצעת חוק בנושא אבטחת סייבר כמעט זהה, חוק הגנת רשתות הסייבר, נראה שזה יעבור בצורה חלקה למשרד הסגלגל.

3. יש חרב פיפיות.

אם הצעת החוק תיחתם על ידי הנשיא אובמה, היא תאפשר לחברות לשתף נתוני אבטחת סייבר עם המחלקה האמריקאית לביטחון פנים, שתוכל לאחר מכן לשתף אותם עם ה- NSA וה- FBI..

התומכים בהצעת ה- CISA טוענים כי הדבר ישפר את התקשורת הפרו-אקטיבית בין הממשלה לחברות פרטיות כדי למנוע את חומרת התקפות הסייבר והיקפן. אז אם חברה הייתה נפרצת, הם יוכלו למסור את הנתונים שלהם למחלקה לביטחון פנים, שיכולה להעביר את המידע הזה לסוכנויות כמו ה- FBI ו- NSA.

סוכנויות אלה היו בוחנות אז את הגורם לפריצה וההנפקה ומתריעה בפני כל החברות האחרות הרשומות בתוכנית שיתוף המידע.

מצד שני, אחרים מציינים כי הצעת החוק ממריצה חברות פשוט לשתף נתונים על ידי הבטחת תיקונים מהירים לפגמי אבטחת רשת, במקום לעודד אותם באמת להניח את עבודת ההגנה על ידי נקיטת פעולות כמו לחזק את ההגנות שלהם ולהגדיל את תקני אבטחת הסייבר שלהם..

וכמובן, זה הנושא של שיתוף נתונים הוא המדאיג …

4. זה משפיע על פרטיותם של אזרחי היומיום.

הצעת החוק של CISA מתייחסת לשיתוף מידע בין חברות לממשלה, אך כמובן שיש לה פוטנציאל גדול להשפיע על אזרחים מן השורה.

איך? ובכן, VICE מדווח שלמרות שההצעה מחייבת כי: א) חברות מפשירות כל מידע אישי לפני שמסרות נתונים רלוונטיים ל- DHS, וב) אזורים פרטיים יקבלו הודעה אם המידע האישי שלהם ישתף שלא בכוונה, זה גם מאפשר לממשלה, כאשר הם מרגיש שיש איום להציץ למערכות הנתונים של חברות שהצטרפו לתוכנית.

תיאורטית זה יכול להעניק לסוכנויות ממשלתיות כמו ה- FBI ו- NSA גישה מלאה ולא מסוננת לנתונים אישיים ולמידע פרטי. 

וכמובן, למותר לציין כי מכיוון שהצעת החוק של CISA מספקת סעיף חסינות לאותן חברות המגלות מידע, קיימת אחריות מועטה מאוד אם משתפים נתוני לקוחות אישיים בדרך.

5. מה אומר סנודן?

משרוקית ה- NSA, אדוארד סנודן, מתח ביקורת גלויה על הצעת החוק, וקבע בטוויטר כי הצבעה ל- CISA היא “הצבעה נגד האינטרנט”:

נקרא את שמות האנשים שהצביעו בעד אחר כך. הצבעה ל- # CISA היא הצבעה נגד האינטרנט. https://t.co/IctF0UYSO6

– אדוארד סנודן (@Snowden) 27 באוקטובר 2015

פורסם בחדשות החדשות המתקדמות Common Dreams מדווח שכששלדן הצטרף למאבק למען העתיד&מושב על reddit שכתב בשרשור “IAmA”:

“זה לא מתכוון לעצור התקפות. זה לא יהפוך אותנו לבטוחים יותר. זו חשבון מעקב. מה שהיא מאפשרת לחברות שאתה מתקשר איתן ביומיום – גלוי, כמו פייסבוק, או באופן בלתי נראה, כמו At&T – לשתף ללא הבחנה רשומות פרטיות אודות האינטראקציות והפעילות שלך עם הממשלה. “

תוכלו לקרוא את הפוסט המלא של סנודן כאן.

6. הצעת חוק דומה הוצגה בעבר אך הופלה.

הצעת חוק דומה, חוק שיתוף והגנה על סייבר סייבר (CISPA), הוצגה על ידי הרפובליקנים בבית הנבחרים בשנת 2013. היא הופלה לאחר התנגדות רחבה מהאינטרנט וגינוי מהבית הלבן..

אז מה הופך את הצעת החוק CISA שונה? זה אושר רשמית על ידי ברק אובמה באוגוסט.

7. ביקורת על חוק CISA הינה על הוראות מבלבלות וסותרות.

הסנטור ראנד פול הציג עתירה להפסקת CISA. הוא טוען כי הצעת החוק “עמוסה בהגדרות מעורפלות המעניקות סמכויות ריגול אגרסיביות חדשות שמעבירות את חוקי הפרטיות ומאפשרות לספקי אינטרנט ואתרי אינטרנט למסור נתונים אישיים לסוכנות כלשהי בממשל הפדרלי.”

כפי שמפרט ה- Daily Dot, פעילי הפרטיות הזהירו כי שפת הצעת החוק מדגישה את הסרת המידע ש”ידוע כי הוא לא רלוונטי לאיום הסייבר המסוים “. אך מה בדיוק מכנה “באופן סופי” במצב חקירה? יש כאן המון שטח אפור.

8. מי תומך בזה ומי לא?

מספר חברות טק גדולות כמו טוויטר, אפל, מכירות, Yelp, Wikipedia ו reddit מתנגדות ישירות להצעת החוק. וכך גם קבוצות זכויות אזרחיות ודיגיטליות כמו קרן האלקטרוניקה.

איגוד הבנקאות האמריקני והתאחדות תעשיית התקשורת תומכים ב- CISA. בינתיים, פייסבוק ככל הנראה הכחישה את ההאשמות כי היא השדפה בחשאי להצעת החוק.

9. יש ספקות לגבי הכוונה והיעילות האמיתית של הצעת חוק CISA.

אליסה שבינסקי, מנכ”לית חברת פרטיות חברת ג’קודו לפרטיות, כתבה לאחרונה פרסום בנושא והביעה את דאגתה מהצעת החוק. בנוסף להבעת חששות מהעובדה שלדעתה הצעת החוק תאפשר לחברות “להפר את מדיניות הפרטיות שלהן ללא אחריות”, היא גם הצביעה כי הצעת החוק הועלתה בפועל על ידי ועדת המודיעין של הסנאט.

איסוף מודיעין, כפי שציינה שבינסקי, “מועיל יותר להעמיד לדין פשעים מאשר לאבטחת התשתיות הטכניות שלנו (השרתים שלנו, הרשתות שלנו, המחשבים שלנו, מערכות התקשורת שלנו וכו ‘)”.

טרבור טים, מנכ”ל קרן חופש העיתונות, התבטא גם נגד הצעת החוק בעניין זה: “נסה לשאול את נותני החסות של הצעת החוק כיצד הצעת החוק תמנע התקפות סייבר או תאלץ חברות וממשלות לשפר את ההגנה שלהם,” הוא כתב. “הם לא יכולים לענות.”

10. להצעת החוק השלכות בינלאומיות.

דו”ח של גרדיאן בשבוע שעבר חשף כי אם תעבור, הצעת החוק של CISA תתן לרשויות הזדמנויות נוספות להעמיד לדין עברייני סייבר זרים אם פשעיהם היו מעורבים חברה אמריקאית..

“[אני] אם אזרחית צרפתית פריצה את MasterCard של אזרח ספרדי, היא עשויה להיות נתונה לעשר שנות מאסר בארה”ב על פי חוקים ששונו על ידי הצעת החוק,” נכתב בדו”ח.

כמובן שחברות ותאגידים גדולים הפועלים בארצות הברית פועלים גם ברחבי העולם. כך נראה שההשלכות הרחבות והעולמיות על העברת הצעת חוק זו הן בלתי נמנעות.

אז, כיצד להגן באופן יזום על הפרטיות והפעילות המקוונת שלך?

העבר הפוטנציאלי של הצעת חוק זו הופך את היתרונות של VPN לעוד יותר יקרים.

כשאתה מתחבר לאחד מהשרתים העולמיים של SaferVPN, אתה יכול לגלוש באינטרנט עם חיבור מוצפן לחלוטין. זה למעשה מוסיף נדבך של הגנה מפני מעקב ממשלתי ומאפשר לך לגלוש עם פרטיות ואנונימיות מוחלטת.

אם אתה מעוניין להבטיח את פרטיותך המקוונת היקרה, כמו גם ליהנות מרבים מיתרונות VPN אחרים כמו אבטחה מקוונת, גישה לתוכן המוגבל הגיאוגרפי המועדף עליך ויכולת לעקוף אפליה של מחירים בטיסות ומכוניות שכורות., הירשם ל- SaferVPN או התחל את ניסיון VPN בחינם שלך עוד היום.

וכמובן, אם יש לך שאלות או הצעות – בין אם זה נוגע למוצר שלנו או לפרטיותך והביטחון האישי שלך, אל תהסס להתחבר אלינו בפייסבוק, בטוויטר או בגוגל.+.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map