למנוע גניבת זהות מקוונת באמצעות 6 הטיפים המהירים האלה

גניבת זהות מקוונת - SaferVPN


גניבת זהות מקוונת נמצאת במגמת עלייה והיא מהווה איום רציני. תיקון אחד יכול לעלות לכם כמה אלפי דולרים, שלא לדבר על השעות הרבות הדרושות לתיקון נזקים שנגרמו. בואו ונעבור לנושאים של נתונים וגניבת זהות, וחשוב מכך, כיצד למנוע זאת!

מהי גניבת זהות מקוונת?

דו”ח של משרד המשפטים בארה”ב מגדיר גניבת זהות כ:

“שימוש לרעה או מוצלח לרעה של חשבון קיים, כגון חשבון חיוב או אשראי, שימוש לרעה במידע אישי לפתיחת חשבון חדש, או שימוש לרעה במידע אישי למטרות הונאה אחרות, כגון השגת הטבות ממשלתיות.”

גניבת זהות במספרים

אנשים רבים אינם מודעים בדיוק לכמה קורבנות שיש גניבת זהות מקוונת מדי שנה. להלן מספר נתונים סטטיסטיים המראים עד כמה גניבה מזוהה ונפוצה יכולה להיות:

 • מחקר הונאת הזהות לשנת 2017, שפורסם על ידי אסטרטגיית כידון & מחקר מצא כי 16 מיליארד דולר נגנבו מ -15.4 מיליון צרכנים אמריקאים בשנת 2016.
 • 34.0% הונאה הייתה תעסוקתית או קשורה למס.
 • הפרות השיגו שיא חדש בשנת 2016, והגיע ל -1,093, לעומת 780 ב -2015.

ברור שחשוב לזהותך וכיסך להישאר מוגנים מפני פשעי רשת שמכוונים למידע האישי שלך.

סוגים נפוצים של גניבת זהות

ישנן דרכים רבות עבור פושעי רשת לקבל גישה לנתונים הפרטיים שלך. כמה שיטות נפוצות כוללות:

 • יירוט הנתונים שלך מתי באמצעות Wi-Fi ציבורי
 • הדבקת מחשב ציבורי עם תוכנה זדונית
 • הונאות דיוג באמצעות קישורים זדוניים באימייל או באתר
 • התקפות איש באמצע (MITM) ופשטת SSL
 • פגיעויות בתוכנת המכשירים שלך

גניבת זהות רפואית לאחרונה נמצא במגמת עלייה. מחקר שנערך לאחרונה מצא כי גניבת זהות רפואית קפצה ביותר מ- 21 אחוזים בשנה אחת בלבד, ועלתה לקורבן הממוצע 13,500 דולר לתקן. חמישית מהקורבנות אף הוסיפה מידע שגוי שהתווסף לרשומותיהם על ידי מתחזים, טרמדול למשל, בדיקות סמים חיוביות, אשר בתורן עלו להם הזדמנויות קריירה. המקרה הממוצע לוקח 200 שעות לפתור – 8 ימים אתה יכול להשתמש בצורה מהנה הרבה יותר!

גם Ransomware נמצא במגמת עלייה. צורה זו של התקפה מאפשרת לתוקף להצפין קבצים במחשב ולהחזיק בהם כופר עד שתשלם תשלום לתוקף כדי שיפענחו אותם. זה כמעט בלתי אפשרי לעקוב אחר הפושעים שכן הם מסתתרים מאחורי שכבות רבות של הצפנה. ואם לא תשלם – ובכן, הם יכולים לעשות כל מה שהם רוצים עם הנתונים שלך – או למכור אותם, להרוס אותם או להשתמש בהם לצורך גניבת זהות.

כיצד למנוע גניבת זהות מקוונת

1. שמור כרטיסיות על חשבונותיך

מרבית קורבנות הגניבה של הזהות המקוונת סובלים משימוש בלתי מורשה בכרטיסי אשראי אישיים. הפשע השני בשכיחותו הוא שימוש לרעה בחשבונות חיוב, בדיקה או חסכון. חשוב לעקוב לעתים קרובות אחר פעילויות חשבונך ולוודא שכל העסקאות בוצעו על ידך באופן אישי. בדוק אם הבנק שלך מציע התראות SMS בזמן אמת כאשר כסף מוציא מחשבונך. זה עוזר לשמור על ערנות.

2. השתמש בסיסמאות חזקות ושונות

הקפד להשתמש בסיסמאות אלפא-נומריות קשות מכיוון שהן הרבה יותר קשות לפיצוח. שנה אותם מדי פעם וודא שאינך משתמש באותה סיסמה לכל החשבונות שלך. כמו כן, הגן באמצעות סיסמה על כל המכשירים שלך למקרה שהם ילכו לאיבוד, בדרך זו כל חיפוש אינו יכול לגשת לחשבונות הפרטיים שלך או לנתונים. קרא כאן מידע נוסף על אבטחת סיסמאות.

3. השתמש נגד תוכנות זדוניות וחומת אש

זה יעזור לך להגן על כל התקפות זדוניות שמנסות לגנוב את הנתונים שלך. חשוב שתהיה לך הגירסאות העדכניות ביותר של כל מנהלי ההתקנים, מערכת ההפעלה, האנטי-זדוניות והדפדפנים מכיוון שהם מתעדכנים לעיתים קרובות כדי לתקן פגמי אבטחה..

4. אל תפתח או לחץ על דוא”ל דגים, אתרי אינטרנט או חלונות קופצים

היזהר עם המיילים שאתה פותח. זה נכון לגבי לחיצה על קישורים או קבצים מצורפים כיוון שהם עשויים להכיל וירוסים. בנוסף, אותם חלונות קופצים שאומרים שהמחשב שלך נדבק ואתה צריך להוריד את האנטי-וירוס שלהם? סגור אותם מייד! כל אלה הן דוגמאות נפוצות לדיוג – טכניקה בה פושעי רשת מפתים אותך לחלוק איתם את המידע הפרטי שלך.

5. נקוט אמצעי זהירות בעת השימוש בנקודות חמות ציבוריות

אמרנו את זה שוב ושוב, אבל זה כל כך חשוב. עליך להגן על החיבור שלך כשאתה משתמש בנקודות חמות ציבוריות. אם לא תעשה כן, מישהו אחר באותה רשת יכול ליירט את כל הנתונים שלך ואפילו להיכנס לחשבונות שאתה מחובר אליהם כרגע. למידע נוסף על שמירה על בטיחות על נקודות חמות ציבוריות.

6. הצפן את החיבור שלך עם VPN

באשר אתה, השתמש תמיד ב- SaferVPN כשאתה מתחבר לאינטרנט. זה מוסיף שכבה נוספת של אבטחה כשהוא מטשטש ומצפין את כל הנתונים שלך, מה שמאפשר לאף אחד לנסות לפענח את מה שאתה עושה באינטרנט. עם הצפנה של 256 סיביות, תהיה לך אותה אבטחה שבה הבנקים משתמשים כדי להבטיח את הבנקאות המקוונת שלך! SaferVPN מונע ניסיונות של גניבת זהות על ידי הפיכת כל הנתונים שלך לפרטיים, כך ש- snoopers לא יוכלו לגשת אליהם!

זה כזה פשוט! אם עדיין אין לך SaferVPN, נסה SaferVPN בחינם או קבל מנוי (עם שלנו ערבות 30 יום הכסף בחזרה, אין לך מה להפסיד!). התחל להגן על עצמך מפני גניבת זהות מקוונת עוד היום!

יש לך משוב, הצעות או בקשות לתכונות? אל תהסס לפנות אלינו ולהצטרף אלינו במדיה החברתית! נשמח לשמוע ממך.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map