מה לעשות כאשר חשבון המדיה החברתית שלך נפרץ

מחשב נייד עם מדבקת האקר ומדבקות נסיעות


אם איבדת את השליטה בחשבונך, אל תחפש עוד! אנו כאן כדי לפרט את כל הצעדים הנדרשים לנקוט על מנת לקבל שוב גישה לחשבונך ולמנוע פריצה נוספת של מדיה חברתית להתרחש בעתיד. רק אתה יכול לוודא שהנתונים שלך מאובטחים!

בעוד שפרוץ מדיה חברתית בקנה מידה קטן יכול לכלול פוסטים מביכים במדיה חברתית, חלה גם עלייה עצומה בהתקפות רחבות היקף שעלולות להוביל לאובדן נתונים מזיק ואפילו לגניבת זהות.!

אם חשבון המדיה החברתית שלך נפרץ, פשוט שינוי הסיסמה שלך לא יציל אותך. האם אתה מכיר את הצעדים האחרים שעליך לנקוט כדי לוודא שההאקר לא הכין את חשבונך להתקפות רצופות? הנה כל מה שאתה צריך לדעת כדי להרחיק את האקרים ללא הגבלת זמן!

מה הסיכונים של פריצה של מדיה חברתית?

נניח שאתה מקבל כמה חברים מחבריך שאומרים ששלחת כמה הודעות שרטוטות. סביר להניח שהמחשב שלך לא נמצא רק בפריץ ‘, למרות שזה מה שכולנו רוצים להאמין. כשאתה קורבן לפריצה של מדיה חברתית, עליך לקחת בחשבון את העובדה שיש לאדם זה גישה מלאה לחשבונך. 

אפילו אם רק אתר אחד נפרץ, גם החשבונות האחרים שלך יכולים להיות פריצים.

האקרים לא מקבלים גישה רק לשם המשתמש והסיסמה שלך. אם אתה משתמש באותה סיסמה באתרים אחרים, הם עשויים לקבל גישה לכל אחד מהחשבונות האחרים שלך. אם אתה פייסבוק מקושר לאינסטגרם שלך, למשל, שני חשבונות אלה נפרצים בקלות! באופן דומה, אם הטוויטר שלך מקושר לאינסטגרם שלך, אז voilà! גישה מלאה לחשבון.

הבה נבחן איזה מידע הם עשויים להשיג מאותם חשבונות. ככל הנראה, תאריך הלידה שלך נמצא בפייסבוק שלך, הדוא”ל האישי שלך ננעל בדפים האלה, ככל הנראה מספר הטלפון שלך גלוי להאקר, הם יכולים לשלוח הודעות לכל מי שבאנשי הקשר שלך וכו ‘. זכור, זה לא פשוט מביך, אבל אנשי הקשר שלך אפילו עשויים למעשה לשלוח להם כסף …

זה יותר מסתם הסיסמאות שלך.

לא קשה לדמיין כיצד מגמה זו ממשיכה להצטבר, נותנת לתוקף אפילו לבצע גניבת זהות באמצעות הפרטים האישיים שלך. כל זה יכול להשפיע לא רק על המוניטין שלך ברשת (במיוחד אם אתה עסק!) אלא גם על הכספים שלך.

כיצד אוכל לדעת אם חשבוני נפרץ?

לא כולם מקבלים הודעה ישירה מאימייל או מאתר המדיה החברתית שלהם, לפיהם החשבון שלהם נפגע. לכן, אינך יכול לדעת מייד שמשהו אינו כשורה בחשבונך, במיוחד אם התוקף מבצע שינויים קטנים בלבד או שולח הודעות תקופתיות. כמה סימנים נפוצים לכך שהיית קורבן לפרוץ של מדיה חברתית הם:

 • אם יש עדכונים בחשבונך שלא פרסמת בעצמך
 • אם מישהו אומר לך שהם קיבלו הודעות מחשבונך שלא שלחת (בדוק מדי פעם את ההודעות שנשלחו)
 • משחקים או אפליקציות חדשים המשויכים לחשבונך (אלה יכולים לכלול רכישות)
 • אם תקבל הודעה המציינת שביצעת שינויים בחשבונך
 • כל פעולה אחרת בחשבונך, כגון הידידות, מעקב / ביטול מעקב, חסימת וכו ‘.

כיצד נפרץ חשבוני?

חשוב להבין בדיוק כיצד התרחשה גרזן של מדיה חברתית על מנת למנוע התקפות נוספות בעתיד. להלן הדרכים הנפוצות ביותר להאקרים לגשת לחשבונך:

 • תוכנות זדוניות במכשיר שלך
 • האתר עצמו נפרץ
 • תוכנת האבטחה שלך אינה מעודכנת
 • לחצת על קישור מזיק בהודעת דוא”ל, בהודעה ישירה או בדף אינטרנט
 • סיסמאות חלשות או נפוצות
 • אפליקציה של צד שלישי אשר אישרת שהפרת אותה

בדוק כמה קל לפרוץ לחברה.

וידאו: צפו בהאקר הזה שובר לחברה

מה לעשות אם חשבונך נפרץ

אם אתה מגלה גרזן של מדיה חברתית, יש כמה צעדים שעליך לעשות, מייד:

 • בדוק אם יש תוכנות זדוניות במחשב שלך: רוב ההאקרים אוספים סיסמאות באמצעות תוכנות זדוניות. הפעל סריקת וירוסים מלאה במחשב שלך כדי להסיר קבצים ותוכניות מזיקים. הפעל מחדש את המחשב שלך והפעל את הסריקה פעם נוספת כדי להיות בטוח. שינוי הסיסמאות שלך ללא ניקוי המערכת עלול לא לנעול האקרים מחשבונותיך.
 • לאפס את הסיסמה שלך: אם אתה משתמש בסיסמה שנפגעה בכל אתר אחר, שנה אותה גם שם. עליכם גם להפוך את הסיסמה שלכם לחזקה מכפי שהיה לכם קודם. זה צריך להיות באורך של 10 תווים ולהשתמש באותיות גדולות, אותיות קטנות, מספרים וסמלים.
 • אפשר אימות דו-שלבי (2SV): אימות דו-שלבי מוסיף שכבת אבטחה נוספת לחשבונך. על ידי דרישת קוד מיוחד שנשלח לטלפון שלך כששונו הגדרות החשבון שלך, אתה יכול לוודא שאתה מודע תמיד אם מישהו מנסה להיכנס לחשבון שלך..
 • ביטול הרשאות מאפליקציות של צד שלישי: עבור דרך היישומים המורשים שלך מצד שלישי והסר את כל מה שאתה לא צריך. רבים מאיתנו לוחצים ברשלנות על “הרשאה” מבלי להבין עד כמה מידע אתה נותן להם גישה. אם האפליקציה הזו מופרת, אתה יעד.
 • בדוק שהמערכת שלך מעודכנת: למעשה, הגדר את המחשב שלך להתעדכן באופן אוטומטי כך שתקבל הגנה מפני התקפות חדשות בהקדם האפשרי.
 • הודע לחברים ומשפחה: למרות שרוב האנשים יבינו שכנראה שלא שלחת הזמנות לקנות תרופת הרזיה פלאית, כדאי לבדוק שוב אם קיבלו את התזכיר. הודע לחברים ובני משפחתך שפרצת אותך, במיוחד למקרה שהם קיבלו בקשות כסף. זה נכון במיוחד אם הפריצה הייתה תוצאה של תוכנות זדוניות או קישורים זדוניים.
 • בדוק את הגדרות הדוא”ל שלך: בדוק את הגדרות הדואר שלך שכן האקרים יכולים לשנות את ההגדרות שלך כדי להעביר עותק של הדוא”ל שלך. עליך גם לבדוק את החתימה שלך כדי לוודא שהם לא השאירו קודים או עקבות מוסתרים. כמו כן, אל תשכח לבדוק אם מגיב אוטומטי מופעל שמטרתו להפוך את הדוא”ל שלך למכונת ספאם.
 • דווח על כל דואר זבל או הונאה: הקפד לדווח על ההפרה כדי שהאתר יוכל למנוע את התפשטות ההתקפה.
 • צור קשר עם תמיכה: אם אינך מצליח לגשת לחשבונך, עליך ליצור קשר עם התמיכה כדי להחזיר את השליטה.

דיוג, הונאות וזיכרון

אם חשבונך נפרץ, ככל הנראה זה נובע מהתחזות של דואר זבל והונאות. כדאי לקחת רגע לרענן את הזיכרון שלך כיצד נראים קישורים זדוניים אלה לעיתים קרובות ואיך להימנע מהם בעתיד.

זה הוגן לומר שכל דבר ברשת שנשמע טוב מכדי להיות אמיתי, כנראה. למרות שזה יהיה נחמד שיש כמה בני משפחה רחוקים שאבדו מזמן שרוצים להעביר לך מיליוני דולרים וכל מה שאתה צריך לעשות זה לשלוח להם את פרטי החשבון שלך – אנחנו יפה חיובי שהם רק מנסים לקבל גישה למידע הכספי שלך. אה, וחשוב מכך, השתמש ברשתות מאובטחות והגן על עצמך באמצעות VPN.

דפדף באופן פרטי עם SaferVPN

עם SaferVPN, הנתונים שלך מוצפנים תמיד באמצעות הצפנת 256 AES בנקאית. עזור במניעת גרזן של מדיה חברתית על ידי ודא שהנתונים האישיים שלך לעולם לא נחשפים באופן מקוון.

אם עדיין אין לך את SaferVPN, קבל מנוי היום (אנו מציעים אחריות להחזר הכסף למשך 30 יום, אין לך מה להפסיד!) או לנסות את SaferVPN בחינם כך שתוכלו ליהנות משקט נפשי ברשת.

יש לך משוב, הצעות או בקשות לתכונות? אל תהסס לפנות אלינו, לשאול שאלות בתגובות ולהצטרף אלינו למדיה החברתית! נשמח לשמוע ממך.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map