מהי הצפנה? ומדוע זה כל כך חשוב לפרטיותך?

מהי הצפנה? ומדוע זה כל כך חשוב לפרטיותך? בלוג SaferVPN


הצפנה אינה סתם מונח טכני, יש לה השפעה אמיתית על פרטיותך. בפוסט בבלוג זה, נספר לכם הכל על הצפנה ומדוע זה חשוב. 

וואטסאפ תפס את תשומת ליבם של מיליונים כאשר הודיעו על תוכניותיהם ליישם הצפנה מקצה לקצה לכל צורת תקשורת העומדת לרשות השירות שלהם..

אז על מה המהומה? מהי הצפנה? ומדוע זה חשוב כל כך לתושב היומיומי?

מהי הצפנה?

על קצה המזלג, קידוד הוא תהליך קידוד הודעות ו / או מידע. בעולם הטכנולוגי נהוג לראות בו הדרך היעילה ביותר להשיג אבטחת מידע.

הצפנה היא למעשה מושג פשוט מאוד. אם אתה חושב בחזרה על כל חידה שפתרת כילד שדרשה ‘לפצח את הקוד’ כדי לפענח משפט, היה לך ניסיון אישי עם הצפנה.

הקוד בו השתמשת לפיצוח המשפט הוא ‘הצופן’, המכונה גם מפתח ההצפנה. מפתח הצפנה נדרש כדי לאפשר לאדם המקבל את ההודעה לפענח את ההודעה. 

אתה יכול לפצח את זה ?? הראשון לפצח את זה ולשלוח הודעה בפייסבוק שלנו עם ההודעה המפוענחת יקבל חודש חינם של SaferVPN! הנה זה:

SWKCTDZORDZQWKM WK STDSBQKC ZAX SWIX! KWU JWO SDK XKGWJ D LTXX HWKZA WL MDLXTPNK!

צריך עזרה? צייץ אותו!

עזור לי לפצח את הקוד כדי שאוכל לזכות בחודש # חינם! SWKCTDZORDZQWKM WK STDSBQKC ZAX SWIX! KWU JWO SDK XKGWJ D LTXX HWKZA WL MDLXTPNK! לחץ לציוץ

כיצד עובד הצפנה?

בעולם המקוון, הצפנה היא המרת נתונים לצורה מגולבלת וג’יברית, כך שניתן יהיה לקרוא אותם רק על ידי האנשים להם נועד – אותם אנשים, בעיקרם שיש להם את ‘מפתח ההצפנה’ לבטל אותם..

ישנם שני סוגים עיקריים של הצפנה: קידוד מפתח סימטרי והצפנת מפתח ציבורי. מה ההבדלים בין השניים?

כפי שמסבירה מיקרוסופט בספריית TechNet שלהם, הצפנת מפתח סימטרית משתמש באותו מפתח לצורך הצפנה ופענוח של מידע. המפתח הסימטרי ידוע גם כמפתח סודי. הסיבה לכך היא שמדובר בסוד משותף בין השולח למקבל המידע. אחרת, תיפגע סודיות המידע המשותף בין שני הצדדים.

הצפנת מפתח ציבורי, הידוע גם כאלגוריתמי מפתח אסימטריים, הוא סוג של הצפנה המשתמשת במפתחות שונים לצורך הצפנה ופענוח של מידע. הצפנת מפתח ציבורי כוללת שימוש הן במפתח פרטי (הידוע רק לבעליו) והן במפתח ציבורי (מפתח זמין ומוכר לגורמים אחרים ברשת). בעיקרו של דבר, משמעות הדבר היא שמידע המוצפן באמצעות מפתח ציבורי יכול להיות מפוענח רק עם המפתחות הפרטיים המתאימים.

ישנן גם רמות שונות של הצפנה. בין הרמות הגבוהות ביותר הם 128 סיביות ו 256 סיביות. מספר הסיביות מציין את גודל גודל המפתח. בדיוק כמו סיסמא ארוכה יותר, למפתח גדול יותר יש שילובים אפשריים יותר, וכמובן שככל שהשילובים האפשריים יותר, כך הקוד קשה יותר לפצח. לדוגמה, הצפנה של 128 סיביות היא טריליון פעם חזק יותר מאשר הצפנה של 40 סיביות. הן 128 סיביות והן 256 סיביות הן דרגות ההצפנה הצבאיות והבנקיות המועדפות.

מה הצורך בהצפנה?

עכשיו משעננו על השאלה הבוערת מהי הצפנה, הגיע הזמן לדבר על הצורך בכך ומדוע זה כל כך חשוב. קידוד הצפנת המידע מספק הוא דרך מרכזית להגן על המידע האישי והמידע הרגיש שלך באופן מקוון, במיוחד המידע הכספי שלך. כפי שתבחין בכל פעם שאתה הולך לאתר הבנק שלך, יש HTTPS עם מנעול ירוק קטן בתחילת כתובת האינטרנט. המשמעות היא שהאתר מציע גלישה מאובטחת ומוצפנת והחלפת נתונים באופן מקוון.

לאיגוד האינטרנט יש סרטון פנטסטי שמסביר ‘מהי הצפנה?’ וכיצד הוא מבטיח פרטיות:

נכון לעכשיו אתה יכול להניח שפלטפורמות ואתרי אינטרנט רבים מוצפנים בימינו – אך באופן מפתיע זה לא המקרה. למעשה, בדוח השקיפות שלה הודתה גוגל כי 25% מהתנועה שלה אינו מוצפן וכי מאתרי האינטרנט הגדולים בעולם אינם מצליחים להוסיף הצפנה.

גוגל ניתח את 100 האתרים המובילים שאינם של גוגל – המייצגים 25 אחוזים מכלל התעבורה ברשת וגילה כי אתרים מרכזיים כמו eBay, BBC, עליבאבא, CNN, קרייגסליסט, הניו יורק טיימס ו- Yelp ויותר מ -60 אחרים משאירים משתמשים פגיעים מאי הקפדה על HTTPS כסטנדרט!

בעוד שג’ימייל, חיפוש ו- Drive מועברים למרבה המזל באמצעות HTTPS מאובטח, בגלל “אתגרים טכניים ופוליטיים”, המודעות שלהם, חדשות, פיננסים ומפות עדיין לא הגיעו למאה אחוז. היעדר אבטחת HTTPS הוא רגיש במיוחד כשמדובר במפות מכיוון שזה אומר שנתוני המיקום של אחד יכולים למעשה להיות מועברים דרך האינטרנט.

לאור זאת, חשוב מאוד כצרכן לקחת את ההצפנה ואת האבטחה המקוונת לידיים שלך, ולמזלי יש דרך קלה מאוד כיצד.

פיתרון ההצפנה המושלם

יש פיתרון קל ופשוט מאוד שמציע הצפנה בכל פעילויות הגלישה המקוונות שלך – אפילו תוך כדי תנועה. פיתרון זה הוא VPN.

טכנולוגיית רשת פרטית וירטואלית מציעה מספר יתרונות מדהימים, ואחד כזה הוא היכולת לגלוש באינטרנט דרך מנהרה מאובטחת ומוצפנת.

הדרך בה זה עובד: 

חיבור מאובטח: כשאתה מתחבר ל- VPN אתה מגדיר חיבור פרטי ומאובטח לרשת מרוחקת אחרת. טכנולוגית VPN הופכת לראשונה כדרך לעובדים לגשת מרחוק לרשת המשרדית שלהם מרחוק, והופכת את אותם היתרונות לזמינים בקלות לכל מי שנמצא בכל מכשיר.

מנהרה מוצפנת: מנהרה מוצפנת זו אומרת שהנתונים שלך לא יכולים ליירט על ידי צדדים שלישיים, וגם אם רשת ה- WiFi או האתר שאתה גולש בהם אינם מאובטחים, הנתונים שלך עדיין בריאים ושלמים לחלוטין.

יתרון נוסף של טכנולוגיית VPN הוא בכך שהיא נגישה כעת וזמינה באפליקציות עבור מגוון מכשירים – כך שאין גבולות למתי אתה יכול להשתמש בה.

SaferVPN, למשל, מציע יישומים קליקים בלחיצה אחת לשימוש עבור דפדפן Windows, Mac, iOS, Android ו- Chrome ומשתמש בהצפנה ברמת בנק 256-bit כדי להגן על נתוני הלקוחות שלנו, ומבטיח אבטחה מלאה..

מהי הצפנה? הגנת VPN SaferVPN בכל המכשירים

אם אתה רוצה לנצל את טכנולוגיית ההצפנה ולהגן על פרטיותך בכל מכשיר, אתר או מיקום כלשהו, ​​נסה את שלנו חינם ניסיון 24 שעות ביממה, או הירשם לשירותנו (יש לנו א ערבות 30 יום אחריות להחזר כספי, אז אין מה להפסיד!)

אנו מקווים שתענה על כל שאלותיך לגבי הצפנה. יש לך שאלות נוספות? התחבר לצוות התמיכה שלנו בכתובת [email protected], הזמין עבורך 24/7.

גלישה בטוחה ושמחה!

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map