הרשימה המלאה של ענקיות הטכנולוגיה שאתה יכול לסמוך עליה – “מי יש לך גב?” של EFF דוח 2015

EFF


קרן החזית האלקטרונית (EFF) ערכה לאחרונה את הדו”ח השנתי שלה בנושא עד כמה טובות חברות הטכנולוגיה הגדולות להגן על הנתונים הפרטיים שלך מפני פניות ממשלתיות. יש לנו את הרשימה המלאה על אלו שקיבלו את הגב ואלו שפשוט לא נותנים טיסה.

סיכום דוח “מי יש לך גב” לשנת 2015

עם הגדלת הזמן המבלה מדי יום באינטרנט, ענקיות הטכנולוגיה כמו פייסבוק, גוגל ואפל יודעות כל כך הרבה עלייך. אנו מפקידים עליהם את התמונות, המיקומים והמון מידע אישי אחר שלנו. עכשיו לא היית רוצה שהנתונים האלה ייכנסו לידיים הלא נכונות, נכון? במיוחד לא אם אתה נמצא במדינה שמצנזרת, מנטרת ומגבילה את האינטרנט.

סנודן הוכיח בפנינו שאפילו המערביים לא היו יכולים להיות סמוכים ובטוחים כי הנתונים שלהם יהיו בטוחים מעיניהם המסקרנות של ממשלותינו. דוחות והצהרות מצביעים על האפשרות של מעורבות מפעילי טלקום במעקב ההמוני של ה- NSA.

כדי לסייע לצרכנים, קרן האלקטרוניקה מגבירה דוח שנתי בשם “מי יש לך גב?”. המטרה של EFF עם הדוח שלהם היא כפולה:

 1. חינוך אנשים עם חברות מקוונות שבטוח לעשות איתם עסקים,

 2. תמריץ חברות שהוזכרו לעיל לעמוד בפרטיות המשתמשים שלהם בבתי משפט ולהראות שקיפות בהתנהלותם עם ממשלות

עם מאמר זה אנו מקווים שתתעשו קצת יותר חכמים על חברות בהן תוכלו לסמוך. עם זאת, מילת זהירות: גם אם חברות אלה עושות כמיטב יכולתן להגן על פרטיותך, לעולם אינך יכול להיות בטוח במאה אחוז שתמיד יישאר כך. קח תמיד אמצעי זהירות כדי להישאר אנונימי ברשת.

כיצד הוערכו החברות

נעשה שימוש בחמישה קריטריונים להערכת חברות הטכנולוגיות שנסקרו, כלומר:

 • שיטות עבודה מומלצות מקובלות בתעשייה: על חברות לעמוד בשלושת הקריטריונים הללו בכדי לזכות בכוכב:

  1. האם החברה מחייבת את הממשלה לקבל צו משופט לפני שהיא מוסרת את תוכן תקשורת המשתמשים?
  2. האם החברה מפרסמת דוח שקיפות, כלומר נתונים שימושיים רגילים לגבי כמה פעמים ממשלות חיפשו נתוני משתמשים ובאיזו תדירות סיפקה החברה נתוני משתמשים לממשלות?
  3. האם החברה מפרסמת מדריכי אכיפת חוק המסבירים כיצד הם מגיבים לדרישות הנתונים מהממשלה?
 • ספר למשתמשים על בקשות ממשלה: אם ממשלה תבקש נתונים אישיים, חברות אלה יודיעו למשתמשים שלהן לפני כן, אלא אם כן מדובר במקרה חירום.

 • חשף בפומבי את מדיניות שמירת הנתונים של החברה: כדי להשיג כוכב בקטגוריה זו, על החברה לחשוף כמה זמן הם שומרים נתונים על המשתמשים שלהם שאינם נגישים למשתמשים, כגון יומני כתובות IP של משתמשים ותוכן שנמחק.. 

 •  יש לחשוף את מספר הפעמים שממשלות מבקשות להסיר תוכן או חשבונות משתמשים ותדירות החברה מצייתת: כדי להשיג כוכב, על החברה לחשוף באופן קבוע באיזו תדירות ממשלות מבקשות הסרה של תוכן משתמשים או השעיית חשבונות משתמשים, וכן באיזו תדירות החברה עומדת בבקשות אלו..

 • תקנון ציבורי למשתמשים פרטיים: נגד דלתות אחוריות: כוכב מוענק לחברות הנוטלות עמדה ציבורית כנגד הכללתם הכפויה של חולשות אבטחה מכוונות או דלתות אחוריות מאולצות אחרות שממשלות יוכלו להיכנס לפעילות המשתמשים..

תוצאות EFF לשנת 2015 “למי יש לך גב?”

דו

אלה שרושמים נקודות מלאות הם אדובי, אפל, קרדו, דרופבוקס, סוניק, ויקימדיה, וורדפרס ויאהו. אתה יכול להיות סמוך ובטוח שהם עושים כמיטב יכולתם להגן על המשתמשים שלהם מפני דרישות הרשויות לנתוני משתמשים.

מילת אזהרה חזקה יוצאת נגד WhatsApp ו- AT&T, שהכי ביצועים בסקר עם כוכב אחד בלבד. היזהר ממה שאתה שולח לכל אחד מכיוון שממשלות יכולות להתייחס אליו. זה די מדאיג מכיוון שאנשים שולחים נתונים רגישים מאוד ולעיתים קרובות הודעות ותמונות פרטיות שלא אמורות להיכנס לידיים הלא נכונות.

מחשבות מסכמות

כפי שאנחנו יכולים לראות, חלק מהאתרים והשירותים שרבים מאיתנו משתמשים בהם מדי יום מאיימים על פרטיותנו המקוונת. בעוד שחלקם עושים עבודה נהדרת בהגנה עלינו ברשת, אחרים אינם עושים זאת.

לפיכך אנו רוצים להדגיש את הצורך לנקוט בצעדים נוספים נגד עיניהם הסקרניות של הרשויות, לא רק בעת נסיעה לצנזורה של מדינות כמו רוסיה וסין, אלא גם במדינות המערב מכיוון שברור שאיננו בטוחים מהעיניים המסקרנות של ממשלותינו כאן.

כמה טיפים מהירים להבטחת פרטיותך:

 • העצה הראשונה היא מאוד פשוטה: היצמדו לחוק ואל תפעלו פעילויות חשודות ברשת מלכתחילה

 • הקפד לערוך את הגדרות הפרטיות של המדיה החברתית שלך – קרא עוד כאן על פרטיות פייסבוק

 • השתמש במצב הפרטי של הדפדפן שלך, בדרך זו קשה יותר להתחקות אחר פעילויותיך וזה מונע מעקב אחר עוגיות

 • לעולם אל תשתמש בפרוקסי או VPN בחינם, מכיוון שהמחיר שאתה משלם הוא הפרטיות שלך

 • הסתר את כתובת ה- IP שלך בכדי להפוך באופן בלתי מקוון למעקב

 • התחבר תמיד לאינטרנט באמצעות VPN מכיוון שהוא מצפין את הנתונים שלך ומונע חטטנות ממשלתיות. השג עכשיו ניסיון בחינם ב- SaferVPN אלא אם כן כבר יש לך את זה!

>

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map