Pasaulinė pabėgėlių diena: visų tipų pabėgėlių pripažinimas

pasaulio pabėgėlių diena


Visuotinė imigracija išlieka aktuali socialinė ir politinė problema, paskatinanti mūsų poreikį Pasaulinė pabėgėlių diena. Birželio 20 d. Mes pripažįstame visų tipų pabėgėlius, išgyventus kaip 65 milijonus pabėgėlių ir perkeltųjų asmenų, kurie visame pasaulyje siekia prieglobsčio. Skaitykite daugiau apie tai, kaip Jungtinių Tautų pabėgėlių agentūra (UNHCR) ir daugybė kitų grupių didina informuotumą apie šiuos perkeltus žmones visame pasaulyje. 

Šiuo negailestingos pabėgėlių krizės metu vyriausybės, pagalbos darbuotojai, įžymybės ir civiliai žmonės atkreipia visuomenės dėmesį į tuos, kurie pabėgo iš savo namų dėl karo, konfliktų ir persekiojimų..

Pasaulinė pabėgėlių diena, antradienis, birželio 20 d., Yra diena, kuria pagerbiame milijonų pabėgėlių jėgą, drąsą, dvasią ir atsparumą. Didindami supratimą apie neteisybę prieš migrantus ir prieglobsčio prašytojus, skatiname žmones galvoti apie pabėgėlių gyvenimą ir kovą už žmogaus teises.

Pasaulinė pabėgėlių diena: kaip apibrėžiate pabėgėlį?

Yra keletas pabėgėlių ir priverstinai perkeltų asmenų tipų:

Pabėgėliai

Remiantis Jungtinių Tautų 1951 m. Pabėgėlių konvencija, pabėgėlis yra asmuo, kuris pabėgo iš savo namų ir šalies dėl „pagrįstos persekiojimo baimės dėl savo rasės, religijos, tautybės, priklausymo tam tikrai socialinei grupei ar politinės nuomonė “.  

Prieglobsčio prašytojai

Prieglobsčio prašytojai pagal savo statusą yra panašūs į pabėgėlius, tačiau šalis, į kurią pabėgo, jų oficialiai nepaskelbė pabėgėliais. Daugelis dėl vietinių išankstinių nusistatymų kovoja dėl ilgo prieglobsčio prašymo proceso, palikdami juos pasibaisėtinomis gyvenimo sąlygomis pabėgėlių stovyklose, o kiti patenka į gatves.

Šalies viduje perkeltieji asmenys

Šalies viduje perkelti asmenys yra asmenys, kurie turėjo palikti savo namus, bet neišvažiavo iš savo šalies. Dėl to jie dažnai kenčia, ieškodami maisto, pastogės ir kitų būtinybių.

Asmenys be pilietybės

Asmenys be pilietybės dažniausiai yra diskriminuojami tam tikrų grupių, todėl jie nepripažįstami kaip tautybės ar priklauso tam tikrai šaliai. Jie neturi asmens tapatybės ar piliečių pažymėjimo, nesuteikia jiems galimybės naudotis pagrindinėmis žmogaus teisėmis, įskaitant sveikatos apsaugą, švietimą, užimtumą ir kitas vyriausybės tarnybas..

Grįžusieji

Grįžę asmenys yra buvę pabėgėliai, kurie po pabėgimo grįžo į gimtąsias šalis. Nors tai gali būti teigiama baigtis, grįžtantiems asmenims vis dar reikalinga parama ir reintegracija, kad būtų galima atkurti savo gyvenimą namuose.

Nepaisant oficialaus vardo, akivaizdu, kad visų rūšių pabėgėliams reikalinga mūsų pagalba. Nesvarbu, ar tai yra naujų namų radimas, ar paprasčiausia galimybė gauti maisto, švaraus vandens ir pastogės, visų tipų pabėgėliai nusipelno palaikymo.

1951 m. Pabėgėlių konvencija ir jos 1967 m. Protokolas

1951 m. Pabėgėlių konvencija ir jos 1967 m. Protokolas yra vieninteliai įsakymai, skirti apsaugoti pabėgėlius. Jame tiesiog teigiama, kad visų tipų pabėgėliams reikia vienodų elgesio su kitais užsienio piliečiais standartų. Akivaizdus, ​​tačiau stebinantis plačiai neatitinkantis standartas.

Įsakymai, taip pat valstybiniai pabėgėliai, neturėtų būti grąžinami į šalį, kurioje jiems kyla grėsmė jų gyvybei ar laisvei. Tai neleidžia tokioms šalims kaip Ispanija automatiškai atmesti prieglobsčio prašytojus, kurie bando kirsti savo sienas per Šiaurės Afrikos anklavus.

Ši tvarka kartu su kitomis pagrindinėmis teisėmis taikoma visų tipų pabėgėliams, išskyrus atvejus, kai pabėgėlis laikomas pavojumi šalies bendruomenei ar saugumui..

1951 m. Konvencijoje numatytos teisės apima:

 • Teisė būti neištremtam, išskyrus tam tikras, griežtai apibrėžtas sąlygas;
 • Teisė būti nenubaustam už neteisėtą atvykimą į Susitariančiosios Valstybės teritoriją;
 • Teisė dirbti;
 • Teisė į būstą;
 • Teisė į mokslą;
 • Teisė į visuomenės pagalbą ir pagalbą;
 • Teisė į religijos laisvę;
 • Teisė kreiptis į teismą;
 • Teisė laisvai judėti teritorijoje;
 • Teisė gauti asmens tapatybės ir kelionės dokumentus.

Dėl papildomų teisių kaupimo pabėgėliai priimančiojoje šalyje ilgėja.

Visų tipų pabėgėlių padėtis

Šešiasdešimt penki milijonai žmonių pabėgo iš savo namų, kad išvengtų karo ir smurto. Šis stulbinantis skaičius kiekvieną dieną auga tūkstančiais, nes aukos bėga iš tokių vietų kaip Sirija, Burundis, Centrinės Afrikos Respublika, Irakas, Mianmaras, Nigerija, Pietų Sudanas, Ukraina, Jemenas ir už jos ribų..

Perskaitykite tik dalį jų pasakojimų, kuriais dalijasi JTVPK, čia:

 • Nigerijoje: Palaidotas berniukas gyvas ir išgyvenęs
  Kai jo kaimas Nigerijoje buvo užpultas, 10-metis Ibrahimas buvo žiaurios tėvo žmogžudystės liudininkas. Tada sukilėliai atėjo paskui jį.
 • Irake: Civiliai, gyvenantys „skurdo ir panikos sąlygomis“, kai siautėja Mosulo mūšis
  Iš 862 000 per konfliktą perkeltų asmenų JTVPK teigia, kad ISIS kovotojai Vakarų Mosule, kur jie gyvena be maisto, vandens ir kuro, laiko 100 000 civilių žmonių skydais..
 • Jemene: Pasaulio bendruomenė turi išspręsti Jemeno vandens krizę, kad sustabdytų spiralinį choleros protrūkį
  Jau dabar baiminamasi, kad daugiau nei 135 000 žmonių užsikrėtė vandens užkrečiama liga, nes šalis susiduria su konfliktais. PSO duomenys rodo, kad jau mirė daugiau kaip 950 žmonių.
 • Sirijoje: Pagalba 9 milijonams vaikų Sirijoje ir kaimyninėse šalyse, kurioms gresia pavojus
  UNICEF remiamos programos, skirtos daugiau kaip 9 milijonams vaikų Sirijoje ir kaimyninėse šalyse, yra kritinės link dėl kritinės 220 milijonų JAV dolerių finansavimo spragos
 • Ukrainoje: Ukraina: Daugiau nei 750 000 vaikų gresia pavojus būti nutraukiamiems nuo saugaus geriamojo vandens
  Vaikai, turintys vandens iš alternatyvių šaltinių, arba priversti palikti namus dėl saugaus vandens tiekimo sutrikimų, susiduria su vykstančių kovų pavojais ir kitokiomis prievartos formomis..

Be to, skirkite šiek tiek laiko perskaityti šią grafiką:

Pasaulinė priverstinai perkeltų pabėgėlių diena - 65,3 mln

Kiekvieną minutę 24 žmonės perkėlė pasaulio pabėgėlių dieną

1 iš 113 žmonių yra prieglobsčio prašytojų pasaulinė pabėgėlių diena

Ką tu gali padaryti

Šią dieną tikimės atkreipti dėmesį į šiuos subtilius pabėgėlių tipus. Mes pripažįstame šiuos pažeidžiamus žmones ir jų galimybes išgyventi dėl šių neįmanomų aplinkybių. Mes sutelkiame dėmesį į tai, kaip galime įsitraukti ir padėti kenčiantiems visame pasaulyje. Laikas parodyti, kad pasaulinė visuomenė stoja su pabėgėliais.

2016 m. JT pabėgėlių agentūra pradėjo #WithRefugees peticija, skatinanti bendradarbiaujančias vyriausybes ir lyderius bendradarbiauti ir teikti tinkamą paramą visų tipų pabėgėliams.

„Aš sutikau tiek daug žmonių, kurie tiek daug prarado. Bet jie niekada nepraranda savo svajonių dėl savo vaikų ar noro pagerinti mūsų pasaulį. Jie prašo mažai atlygio – tik mūsų palaikymo tuo metu, kai jų labiausiai reikia “- JT Generalinis Sekretorius António Guterres

Tie, kurie viską paliko tikėdamiesi saugesnės ateities, nusipelno saugumo ir saugumo.

Pareiškdami savo paramą judėjimui #WithRefugees, jūs stovėsite su peticija, kurioje vyriausybių prašoma:

 • Užtikrinkite, kad kiekvienas pabėgėlis vaikas turėtų išsilavinimą.
 • Užtikrinkite, kad kiekvienoje pabėgėlių šeimoje būtų kur saugiai gyventi.
 • Užtikrinkite, kad kiekvienas pabėgėlis galėtų dirbti ar išmokti naujų įgūdžių, kad galėtų teigiamai prisidėti prie savo bendruomenės.

Atsitraukite nuo pasaulinio judėjimo ir stendas #WithRefugees šiandien. Pasirašykite peticiją čia.

Pasaulinė pabėgėlių diena. Pasirašykite peticiją #WithRefugees „Click To Tweet“

Taip pat kviečiame prisijungti #Unblocktheeb, mūsų partnerystė su žmonių teisių rinkimo platforma „Movements.org“. Vykdydami šią iniciatyvą, uždarosiose visuomenėse aktyvistams ir disidentams suteikiame nemokamą prieigą prie VPN, kad jie galėtų saugiai naršyti internete nuo vyriausybės stebėjimo ir naudotis savo teise į saviraiškos laisvę internete..

Dirbdami su Movements.org, mes sutikome daug drąsių asmenų, tokių kaip žymus žurnalistas ir žmogaus teisių aktyvistas Kavehas Taheri, kurie neturėjo kito pasirinkimo, kaip tik pabėgti iš savo gimtosios šalies dėl pagrindinių laisvių, saugumo stokos. ir teises.

Po to, kai Irano žvalgybos tarnyba jį sulaikė dėl asmeninių dienoraščių turinio, o po to 10 mėnesių buvo neįsivaizduojamas psichologinis ir fizinis kankinimas kalėjime, Taheri, su kuriuo mes neseniai kalbėjome, pabėgo iš savo tėvynės Irano ieškoti saugumo ir politinio prieglobsčio Turkija. 

Šiandien Taheri toliau kalba bebalsių vardu ACUNews – unikalioje svetainėje, kurioje stengiamasi išaiškinti neapsakomas istorijas žmogaus teisių klausimais, kurias teikia nepriklausomų tiriamųjų žurnalistų ir žmogaus teisių aktyvistų komanda..  

„Kaip laisvai samdomas žurnalistas ir žmogaus teisių aktyvistas, praleidęs savo gyvenimą kovojant už laisvę ir teisingumą, raginu visus pasaulio gyventojus pasirodyti palaikant tuos, kurie buvo persekiojami tiesiog pasinaudodami savo teisėmis į informacijos ir žodžio laisvę“. sako Taheri.

Būtent laisvės kovotojai, tokie kaip Taheri, ir tokios iniciatyvos kaip #WithRefugees ir #UnblockTheWeb palengvina būtinus žingsnius pirmyn skubioje kovoje už laisvę visų tipų pabėgėliams. Šiandien, Pasaulinę pabėgėlių dieną, pagerbiame šią kovą.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map