Motina Rusija nugriauna interneto privatumą

Kova su interneto privatumu


Rusijos vyriausybė griežtina internetinę cenzūrą ir mažina interneto privatumą. Naujausi įvykiai lėmė vis griežtėjanti Rusijos interneto cenzūra ir susidorojimas su interneto privatumu. Sklando gandai apie tai, kas galėtų tapti išskirtinai rusišku internetu; didžiausio Rusijos socialinio tinklo įkūrėjas buvo atleistas ir pabėgo iš Rusijos; valdžios institucijos griebiasi tinklaraštininkų ir užsienio technologijų kompanijų. Pateikiame pranešimą apie naujausius pokyčius Rusijos internete.

Nauji įstatymai, susiję su tinklaraštininkais ir ne rusiškomis interneto bendrovėmis

Dūma (žemieji parlamento rūmai) balandžio mėn. Iš dalies pakeitė Informacijos įstatymą, pagal kurį visi Rusijos tinklaraštininkai, turintys daugiau nei 3000 lankytojų kasdien, turės registruotis valdžios institucijose kaip žiniasklaidos priemonės. Tai taip pat apima tuos, kurie stebi „Twitter“ ir socialinę žiniasklaidą. Tai reiškia, kad jie turi laikytis griežtos kontrolės ir gairių. Jei nesilaikysite, žiniasklaidos priežiūros tarnyba „Roskomnadzor“ užtrauks dideles baudas. Kadangi tradicinė žiniasklaida metų metus buvo cenzūruojama ir kupina vyriausybės propagandos, vyriausybės oponentai kreipėsi į internetą diskusijoms ir žodžio laisvei. Dėl naujų apribojimų Kremlius veiksmingai numalšino savo oponentus, įvesdamas savicenzūrą. Jau „Roskomnadzor“ turi galią uždaryti „ekstremistų“ svetaines ir diskusijų forumus.

Tą patį mėnesį Dūma balsavo už užsienio interneto kompanijų įstatymų leidimą saugoti visus vidaus duomenis Rusijoje bent pusmetį. Kyla susirūpinimo, kad tokios įmonės kaip „Facebook“ ir „Google“ norės padengti duomenų centrų ir serverių Rusijoje išlaidas. Manoma, kad išlaidos tokiems dideliems milžinams yra 200 mln. USD ir 10 mln. USD per metus. Tai gali priversti juos prarasti rinkos dalis žymiai mažesniems Rusijos konkurentams. Tačiau net ponas Durovas iš „VKontakte“ sakė „TechCrunch“, kad „šiuo metu šalis yra nesuderinama su interneto verslu.“

Kremlius „Sacks“ – įtakingiausias Rusijos socialinio tinklo įkūrėjas

Balandžio 1 d. 100 mln. Vartotojų turinčio socialinio tinklo „VKontakte“ įkūrėjas paskelbė apie savo atsistatydinimą kaip balandžio kvailio pokštą. Nors pokštą vėliau atsiėmė įkūrėjas Pavelas Durovas, jis dabar tvirtina, kad pono Putino draugai perėmė „VKontakte“ valdymą. Ponas Durovas pareiškė, kad paliko Rusiją neketindamas grįžti. Steigėjas atsisakė bendradarbiauti su valdžios institucijomis, nesuteikė jiems informacijos apie Ukrainos antivyriausybinius protestuotojus ir atsisakė padėti uždaryti opozicijos grupių sąskaitas..

Namų sąlygomis sukurtas rusiškas „Cheburashka“ internetas

Vyresnysis Rusijos parlamento narys pasiūlė sukurti visiškai rusišką internetą pavadinimu Cheburashka, kuris būtų prieinamas tik Rusijoje. Vėliau senatorius pabrėžė, kad jis bus naudojamas tik moksliniais tikslais ir informacijai gauti. Panašiai kalbėdamas, Rusijos laikraštis „Kommersant“ pranešė, kad Putino remiama komisija vykdo lobistinę veiklą sistema, leidžianti vyriausybei tikrinti ir cenzūruoti visus duomenis tai eina per Rusijos serverius.

„Laisvosios radijo“ radijas / „Laisvės radijas“ (RFE / RL) teigia, kad šalyse, kurios baudžia tuos, kurie skelbia nemoralų ar grasinantį režimą turinį, vyrauja savicenzūra. Glenn Kates, RFE / RL skaitmeninių iniciatyvų vadovė, neseniai rašo straipsnį „Vartotojai ir įmonės žino, kad jų veiklą internete galima bet kuriuo metu stebėti ir jie tampa žaidėjais kurdami cenzūros aplinką.“

Kas bus interneto privatumas ir cenzūra?

Galime tik spėlioti apie Kremliaus, „Roskomnadzor“ ateitį, cenzūrą ir Rusijos interneto privatumą. Mes tvirtai palaikome žodžio laisvę ir demokratiją, manydami, kad visi turėtų turėti teisę išdėstyti savo nuomonę ir aptarti temas. Štai kodėl mes visada giname jūsų duomenų apsaugą, privatumą ir prieigą prie bet kokios informacijos. Kaip rodo dabartiniai pokyčiai, tai gali būti tik vis griežtėjančios cenzūros politikos ledkalnio viršūnė. Viskas gali nutikti, ir, kas žino, galbūt vieną dieną netrukus susidursime su puikia Rusijos ugniasiene. Tikėkimės geriausio!

Naujienų atnaujinimas 2014 m. Liepos 27 d

„Russia Beyond the Headlines“ pranešė, kad Putinas liepos 22 d. Pasirašė įstatymą, reikalaujantį saugoti rusų asmens duomenis namuose. Naujuose teisės aktuose išsamiai aprašoma, kaip tvarkyti tokią informaciją, ir suteikiamos išplėstinės „Roskomnadzor“ teisės apriboti prieigą prie reikalavimų neatitinkančių svetainių. Internetinės bendrovės iki 2016 m. Turės tai įvykdyti, nes kitaip jos bus įtrauktos į juodąjį sąrašą ir neprieinamos Rusijoje.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map