15 geriausių interneto laisvės įtakos davėjų

žemė, nupiešta dviem rankomis danguje


Norite sužinoti, kas vadovauja kovai siekiant apsaugoti jūsų interneto teises? Nepraleisk mūsų raundo į viršų 15 didžiausių interneto laisvės įtakos davėjų!

Mūsų teisė į interneto laisvę yra nuolat ginčijama, kai vyriausybės slopina prieinamumą ir organizuotai pažeidžia mūsų galimybes atvirai reikšti ir dalytis idėjomis. Laimei, į priekį žvelgiantys žmogaus teisių ir interneto laisvės aktyvistai drąsiai kovoja už tai, kad mūsų laisvės išliktų internete.

Štai mūsų pasirinkimas iš 20 geriausių interneto laisvės įtakojėjų. Stebėkite šias organizacijas ir asmenis, kad žinotumėte, ką jie daro užtikrindami jūsų teises!

15 didžiausių interneto laisvės įtakos davėjų

1. EŽF – @EFF

https://www.eff.org/

EŽF, arba „Electronic Frontier Foundation“, yra pagrindinė ne pelno siekianti organizacija, sutelkianti savo dėmesį į vartotojų privatumo, laisvo saviraiškos ir inovacijų ginimą, apsaugą ir įtvirtinimą dabartinėse ir tobulėjančiose technologijose. Kovodamas už interneto laisvę fondas įgijo neprilygstamą reputaciją gindamas žodžio laisvę ir kovą su neteisėtu stebėjimu. Jų skalbiamas sėkmingų teismo pergalių sąrašas daro juos vienu giliausių interneto saugumo kampanijos dalyvių pasaulyje.

2. Turkijos blokai – @TurkeyBlocks

https://turkeyblocks.org/

„TurkeyBlocks“ yra nepriklausomas, nešališkas skaitmeninio skaidrumo projektas, orientuotas į interneto cenzūros situacijas Turkijoje. Naudodamiesi cenzūros stebėjimo priemonėmis, informaciniu turiniu, tyrimų technologijomis ir plėtra, jie gali realiu laiku informuoti visuomenę apie tinklo įvykius. Šie įvykiai gali paveikti ir apriboti prieigą prie informacijos, saviraiškos, saugumo ir tarptautinio verslo ar prekybos.

„TurkeyBlocks“ daug dirba, kad apsaugotų Turkijos piliečių pilietines laisves!

3. Laisvės namai – @FreedomHouseDC

https://freedomhouse.org

„Freedom House“ siekia apsaugoti interneto laisvę kurdamas saugias žmogaus teisių ir demokratijos aktyvistų programas, kurias galėtų naudoti gindamas interneto laisvę. Šios programos leidžia aktyvistams saugiai perduoti savo idėjas ir atsispirti didėjančiai interneto kontrolei. Grupė tiria ir analizuoja interneto svetainių reglamentus ir vartotojų stebėjimą.

„Freedom House“ taip pat yra atsakingas už metinio leidinio leidybą Pranešimas apie laisvę tinkle, kuri matuoja internetinę laisvę ir kurią galima rasti čia. Kitas didelis įnašas į judėjimą buvo „Freedom House“ interneto laisvės komandos apsilankymas Birmoje 2014 m., Kur jie dirbo su vietos partneriu, mokydami 126 aktyvistus, tinklaraštininkus ir žmogaus teisių gynėjus..

4. Judesiai – @movements_org

https://www.movements.org/

„Dideli kolektyviniai veiksmai yra įmanomi tik per mažus, individualius. Kiekvienas turi atlikti savo vaidmenį “.

„Movements.org“ yra informacijos rinkimo platforma, leidžianti uždaros visuomenės aktyvistams ir disidentams susisiekti su visų rūšių kvalifikuotais asmenimis atvirose visuomenėse. Tai užpildo atotrūkį tarp dviejų grupių ir suteikia žmogaus teisių aktyvistams galimybę dirbti kartu stiprinant savo balsą ir atliekant esminius pokyčius..

Jie taip pat yra mūsų partneriai #UnblockTheWeb – iniciatyvoje, kuria siekiama suteikti anonimišką ir saugią VPN prieigą disidentams ir aktyvistams, gyvenantiems uždarose visuomenėse. Sužinokite daugiau tinklalapio atblokavimas.

5. „YaLa-Young“ vadovai – @„YaLa_YL“

https://www.yalaacademy.org/

„YaLa“ akademijos Aileen Getty piliečių žurnalistikos mokykla nuo 2011 m. Sukaupė beveik 1 milijoną „YaLa-Young“ lyderių. Bendruomenę įsteigė „Peres“ taikos centras ir „YaLa Palestine“. Ši grupė yra taikos judėjimas, vadovaujamas jaunimo iš Vidurio Europos. Rytų ir Šiaurės Afrika (MENA). Nors ši grupė nėra tiesiogiai politinių darbotvarkių aktyvistų grupė, ji siekia skatinti dialogą ir pokyčius per piliečių žurnalistikos akiratį..

Aileen Getty piliečių žurnalistikos mokykla nesiekia profesionalių žurnalistų rengimo, nors jų yra nemažai. Programa, bendradarbiaujant su JAV taikos institutu, rengia žurnalistikos pagrindus, naujas žiniasklaidos priemones, foto žurnalistiką ir vaizdo žurnalistiką saugioje, patogioje ir ramioje aplinkoje. Dalyviai dalyvauja stebėdami internetines paskaitas, dalyvaudami „Facebook“ pokalbiuose, pildydami užduotis, susijusius su profesionalų ir kolegų atsiliepimais, ir net susitikdami pasirinktose Vidurio Rytų šalyse..

Grupė sulaukė tokios sėkmės, kad netgi užmezgė partnerystę su Sharon Stone ir Richardu Gere tarp kitų įžymybių ir politinių aktyvistų.

Galite perskaityti kai kuriuos jų darbus „YaLa Press“.

„„ YaLa-Young Leaders “yra jaunų vidutinių velykininkų judėjimas, sukuriantis laisvę, lygybę ir taiką.“

6. Edwardas Snowdenas – @Skudenas

Edvardas Snowdenas yra prieštaringai vertinamas ir poliarizuojantis veikėjas – vieni jį mato kaip didvyrį ir tikrąjį patriotą, o kiti laiko jį informatoriumi ir išdaviku. Tačiau neginčijamai galima pasakyti, kad jis nutiesė kelią į internetinę laisvę keldamas supratimą apie svarbiausius klausimus, susijusius su informacijos privatumu.

2013 m. Snowdenas, buvęs CŽV darbuotojas, sužlugdė vidutinio civilio asmens privatumo lygio sampratą, kai nutekino įslaptintus NSA dokumentus, atskleidžiančius didžiulį daugybės vyriausybės interneto ir telefono stebėjimo programų pasiekiamumą.

Dabar Snowdenas, kuris buvo priverstas bėgti iš JAV ir ieškoti prieglobsčio Rusijoje, veikia kaip spaudos laisvės fondo (@Freedomof Press), organizacijos, ginančios skaidrumą užtikrinančią žurnalistiką teikdamas žurnalistams ir informatoriams priemones privačiam bendravimui ir saugiai.

7. Rebecca MacKinnon – @rmack

https://consentofthenetworked.com/

Rebecca MacKinnon yra interneto laisvės aktyvistė, Kinijos interneto cenzūros ekspertė, piliečių žiniasklaidos tinklo „Global Voices“ įkūrėja ir knygos „Tinklo sutikimas: pasaulinė kovos dėl interneto laisvės“, kuri jai atiteko, sutikimas. 2013 m. Auksakalystės knygos premija.

Jos patirtis suteikia informacijos apie vyriausybės ir korporacijos sudėtingumą ir galią daryti įtaką technologijoms, pilietinėms laisvėms ir privatumui. Ji skubiai ragina mus ginti savo teises skaitmeninėse platformose ir prisiimti atsakomybę už interneto ateitį. Be daugelio kitų reikšmingų laimėjimų ir indėlių, MacKinnonas yra projekto „Naujojo Amerikos skaitmeninių teisių reitingas“ direktorius, Žurnalistų apsaugos komiteto direktorių valdyboje ir Pasaulinio tinklo iniciatyvos įkūrėjas..

8. Michaelas Anti – @mranti

Jing Zhao, žinomas savo vardo vardu Michaelas Anti, yra žinomas interneto laisvės gynėjas. Kaip žurnalistas, tarptautinių reikalų žurnalistas ir nepriklausomas tinklaraštininkas naudojasi šiomis platformomis išreikšdamas susirūpinimą dėl mūsų teisių internete.

Jis labiausiai žinomas dėl savo politinių pranešimų apie spaudos laisvę Kinijoje, apie kuriuos jos pavyzdys pateiktas 2012 m. TED pokalbyje: Už didžiosios Kinijos užkardos. Jis taip pat yra Harvardo Niemano bendradarbis ’08.

9. La Quadrature du Net- @laquadrature

laquadrature.net

„La Quadrature du Net“ yra ne pelno siekiantis pilietis, priklausantis bendruomenei, advokacijos grupė, siekianti ginti pagrindines teises ir laisves. Skatindama viešas diskusijas, grupė teikia informaciją apie su internetu susijusią politiką, saviraiškos laisvę, autorių teises ir privatumą internete, kartu palaikydama laisvą žinių judėjimą internete..

10. Baitai visiems, PK – @bytesforall

www.bytesforall.pk

„Bytes for All“ yra skaitmeninė ir žmogaus teisių organizacija, kurios veikla susijusi su interneto laisve, saviraiškos laisve internete, informacijos ir ryšių technologijomis (IRT), privatumu ir lyčių teisėmis. Jų moksliniai tyrimai ir diskusijos apie skaitmeninį saugumą teikia paramą politikos gynėjams ir žmogaus teisių gynėjams.

Be daugelio kitų programų, „Bytes for All“ yra atsakinga už visame pasaulyje pripažintą kampaniją „Take Back The Tech“, kurioje naudojamos IRT kovai su smurtu prieš moteris Pakistane..

11. Birgitta Jonsdottir – @birgittaj

birgitta.is

Birgitta Jonsdottir yra stiprus laisvo žodžio, kaip Islandijos politiko, Islandijos parlamento nario nuo 2009 m., Balsas, kuris yra gerai žinomas už tai, kad visuomenei pateikė „WikiLeaks“ papildomosios žmogžudystės vaizdo įrašą, kaip bendrą redaktorių. Ji yra vieša „Chelsea Manning“ rėmėja & Snowdenas, prieš prisijungdamas prie judėjimo, 2009 m. Buvo išrinktas Piliečių judėjimo parlamento nariu. Jis įkūrė Tarptautinį šiuolaikinės žiniasklaidos institutą, 2011 m. Tapęs vykdomuoju direktoriumi..

Ji taip pat yra viena iš ieškovų, keliančių ieškinį JAV vyriausybei dėl NDAA įstatymo suteiktų siūlomų priežiūros galių.

12. Timas Bernersas-Lee – @timberners_lee

https://www.w3.org/People/Berners-Lee/

Timas Bernersas-Lee, 1989 m. Žiniatinklio išradėjas, yra varomoji jėga teikiant atvirus vyriausybės duomenis ir griežtai prieštarauja dviejų pakopų interneto idėjai. Jo indėlis į teises, tokias kaip privatumas, laisvė ir interneto atvirumas, yra neginčijamas.

Jis įkūrė grupes, tokias kaip Žiniatinklio fondas, siekiantis, kad Žiniatinklis būtų paslauga žmonijai, Atvirų duomenų institutas Londone, „World Wide Consortium“ (W3C), kurio veikla nukreipta į techninę interneto plėtrą, ir turi tyrimų grupę MIT’s Computer „Science“ ir AI laboratorija („CSAIL“), siekianti iš naujo decentralizuoti internetą.

Jis taip pat yra JK Skaidrumo valdybos narys ir 2011 m. Buvo paskirtas Fordo fondo patikėtinių valdybai..

13. Heather Brooke – @newsbrooke

http://heatherbrooke.org/

Heather Brooke yra apdovanojimus pelniusi rašytoja, žurnalistė ir aktyvistė, gerai žinoma dėl kampanijos už informacijos laisvę ir pasipriešinimą stebėjimo valstybei. Ji buvo viena iš žurnalistų, dirbančių prie „WikiLeaks“ projekto, įsigyjant „WikiLeaks“ ambasados ​​laidus, ir ji buvo svarbi teisinių veiksmų, atskleidžiančių piktnaudžiavimą parlamento narių išlaidų sistema, pranašumas..

Brooke dabar yra Atvirų teisių grupės patariamojoje taryboje, „Tylios valstybės“ („Heinemann“), „Tavo teisė žinoti“ („Pluto Press“) autorius, o „Revoliucija bus suskaitmeninta: Dispatches from the Information War“.

14. Senatorius Ronas Wydenas – @RonWyden

https://www.wyden.senate.gov/

Ronas Wydenas yra JAV senatorius iš Oregono, kuris didžiąją savo karjeros dalį skyrė interneto ir jo privatumo apsaugai. Būdamas Senato žvalgybos komiteto nariu, Wydenas spaudė tam tikras NSA programas, keldamas tiesioginius klausimus Nacionalinės žvalgybos direktoriui, kol galiausiai buvo įrodyta, kad NSA iš tikrųjų renka beveik visų amerikiečių telefoninius duomenis..

Jo kampanija netgi sėkmingai užtikrino neribotą interneto mokesčių laisvę, priėmus interneto mokesčių laisvės įstatymą (ITFA), kuriam pagaliau netaikoma galiojimo data..

15. Sina Khanifar – @sinak

https://taskforce.is

Sina Khanifar yra internetinių svetainių kūrėja, populiariai žinoma dėl savo svetainės „Stop Watching Us“, kuri sėkmingai suorganizavo 575 000 peticijos pateikėjų parašų prieš NSA programas ir pateikė juos Kongresui. Tapęs sąjungininku tokiose organizacijose kaip EFF, „Reddit“, „Occupy Wall Street“ ir „Fight For the Future“, jis tapo stipriu geresnių technologijų įstatymų šalininku..

Kaip EFF bendradarbis, Khanifar padėjo sukurti EŽF atvirojo kodo veiksmų centro įrankių rinkinį. Jis sukūrė įrankius interneto vartotojams ir vykdo DMCA reformą kaip Skaitmeninės teisės į taisymą koalicijos valdybos narys, yra „@OpenSignal“ vienas iš įkūrėjų / patarėjų, „@RepeaterStore“ įkūrėjas ir „Taskforce.is“ įkūrėjas..

Kai vyriausybės ir toliau ginčija mūsų teises manipuliuodamos, stebėdamos ir filtruodamos mūsų išraišką internete, tikimės, kad šis sąrašas 15 didžiausių interneto laisvės įtakos davėjų padeda išlikti informuotam ir įsitraukti.

Jei norite pasiūlyti asmenų ar organizacijų, kurie nebuvo įtraukti į sąrašą, nedvejodami praneškite mums!

Norite žinoti apie visas naujausias interneto laisvės ir privatumo naujienas? Prisijunkite prie pokalbio „Facebook“, „Twitter“, „LinkedIn“ ir „Google+“. Mes norėtume išgirsti jus!

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map