Kodi Uygulaması Nedir ve Yurtdışında Nasıl Kullanabilirim?

Kodi Uygulaması Nedir ve Yurtdışında Nasıl Kullanabilirim?


En sevdiğiniz TV, film ve müzik akışlarını ister misiniz? Kodi Uygulamasını tüm dünyada kullanmak için nasıl yapılır kılavuzumuza göz atın!

Tüm kablo kesicileri çağırıyor! Kablo faturanızı terk ettiniz ve Netflix ve Hulu gibi hizmetlerin dünyasına atladınız mı? Seni suçlamıyoruz. Ortalama uydu faturası ayda yüzlerce dolar çalıştırabilir! Bunu Netflix ve Hulu kullanarak harcayacağınız 10 dolardan daha azla karşılaştırın ve kendinize çığlık atan bir pazarlık buldunuz.

Peki, size Kodi Uygulaması adı verilen ve inanılmaz içeriğe erişmenizi sağlayan sonsuz eklentiler sunan daha iyi bir hizmet olduğunu söyleyebilirsek … BEDAVA! Program ve eklentiler ücretsiz olmasına rağmen, çoğuna yalnızca belirli yerlerde yaşıyorsanız erişilebilir..

Ama umutsuzluğa kapılmayın! Size tek bir düğmeyi tıklatarak bu engeli nasıl engelleyeceğinizi anlatacağız.

Kodi Uygulaması nedir?

Başlangıçta Microsoft Xbox (Xbox Media Center veya XBMC olarak adlandırılır) için tasarlanmış Kodi Uygulaması, 2003 yılında oluşturuldu ve mucizevi bir şekilde bulabileceğiniz en çeşitli içerik cihazlarından biri haline geldi. Kodi’yi kullanarak videolara, müziklere, podcast’lere, hatta televizyona yerel ve ağ depolama ortamları ve internet üzerinden erişebilirsiniz..

Cromecast ve Apple TV gibi diğer cihazların aksine, cihaza özgü olan Kodi Uygulaması açık kaynaklı bir yazılımdır, yani herkes tarafından değiştirilebilir. Bu özellik, Kodi Uygulamasının lisanslama ve uygulama mağazası kısıtlamalarını atlamasına izin vererek, topluluk tarafından oluşturulmuş sınırsız uygulamaları indirmenize izin verirken, esas olarak erişilebilir olmasını istediğiniz içeriği sağlar.

XBMC Foundation kar amacı gütmeyen teknoloji konsorsiyumu tarafından yönetilen bu akıllı cihaz, bir grup gönüllü tarafından korunmaktadır ve 500’den fazla yazılım geliştiricisi ve 200’den fazla çevirmen tarafından sürekli olarak değiştirilmekte ve yükseltilmektedir…

… Yani tamamen Bedava!

Kodi App yazılımı, sahip olabileceğiniz hemen hemen tüm cihazlarla uyumludur (ayrıntılar için aşağıya bakın), sınırsız eklentiler sunar ve istediğiniz gibi özelleştirmenize olanak tanır ve onu kişisel favori akış cihazınız yapar.

Kodi Uygulaması Neler Oynayabilir?

Kodi Uygulaması hemen hemen her şeyi oynayabilir, indirmesi kolaydır ve hemen hemen her cihazla uyumludur. Kodi Uygulamasının indirme sayfası Windows, OS X, Linux, Ubuntu, Android, BSD ve Freescale IMX6, iOS ve hatta Raspberry Pi mikrobilgisayarı için yazılım seçmenize olanak tanır. Kodi Uygulaması indirildikten sonra, neredeyse her tür müzik ve film biçimini çalabilir, TV şovları için kütüphaneler izlemenize, organize etmenize ve oluşturmanıza, resim ve slayt gösterileri içe aktarmanıza ve hatta canlı TV kaydetmenize olanak tanır..

Ne yazık ki, Kodi Uygulaması ile doğrudan uyumlu olmayan birkaç sistem vardır (ancak erişilebilir olmasını sağlamak için her zaman jailbreak yapan hileler vardır). Burda biraz var:

 • iOS
 • Windows telefonları
 • Chromebook’lar
 • Orijinal Xbox sürümü XBMC4Xbox dışında oyun konsolları.

Bu çok yönlü uyumluluk özellikleri sayesinde Kobi Uygulamasını birden fazla cihaza indirmek kolaydır. Neyse ki, her cihazı senkronize ve güncel tutmak için Kodi Uygulaması UPnP (Evrensel Tak ve Çalıştır) uyumluluğuna sahiptir ve cihazlarınızın geri kalanıyla iletişim kuran kendi “ana” sunucunuzu belirlemenizi sağlar. Bu, her şeyi tamamen organize ve kullanımı kolay hale getirir!

Kodi Uygulaması hakkında daha fazla bilgi edinmek isterseniz, wiki’lerine buradan göz atın.

Kodi Özelleştirme

Kodi Uygulaması açık kaynak olduğundan, kişisel Kodi Uygulaması deneyiminizi tamamen özelleştirmenizi sağlayan tonlarca eklenti ve eklenti vardır. C ++ programlama becerilerinizi geliştirmemiş olsanız bile, mevcut topluluk tarafından üretilen programları kullanabilirsiniz. Bunları almak için cihazınıza Kodi Uygulamasını indirmeniz, ‘Addon Manager’ı seçmeniz ve Kodi Uygulamasından en iyi şekilde yararlanmanızı sağlayacak bir dizi seçenek (tipik uygulama mağazanız gibi) arasından seçim yapmanız yeterlidir..

En iyi eklentileri kendiniz seçebileceğinizden emin değilseniz, bir yapı indirmeyi düşünebilirsiniz. Bu seçenek, en popüler eklentilerden bazılarıyla önceden paketlenmiş olarak gelir, bu da programlama eksikliğine sahip olanları Kodi Uygulamasını tweaking veya yapılandırma yapmadan deneyimleyebilecek hale getirir.

Eklentilerin sağlayabileceği tüm eğlenceli özellikleri ve hileleri incelemek istersiniz. Web sitelerindeki bu seçenekler listesine göz atın!

Kodi Uygulaması nasıl kullanılır?

Gerçekten kabloyu kesmek istiyorsanız, ancak yine de TV izlemek ve farklı kanallarda sörf yapmak için kanepede oturabiliyorsanız, Kodi Uygulamasının uzaktan uyumlulukla geldiğini bilmekten mutluluk duyacaksınız. Kodi Uygulamasını çeşitli cihazlarda indirebilmenize rağmen, özellikler aslında 10 metrelik bir arayüz için optimize edilmiştir, yani ekran TV boyutlu bir ekranda 3 metre uzakta görünür olmalıdır. Resmi olarak, bir akıllı telefon uygulaması (iOS ve Android) olarak uzaktan kumandaları var, ancak Kodi Uygulaması yüzlerce farklı uzaktan kumanda ile de uyumlu. Resmi wiki’lerinin tam listesine göz atın.

Kodi Uygulaması ile neden VPN kullanmalısınız?

İster inanın ister inanmayın, bir VPN Kodi Uygulaması’nın tüm potansiyelini kaldırmanıza yardımcı olabilir! Kodi Uygulamasının tüm bu sınırsız akışa erişmenizi sağlayan eklentileri de bir VPN almanızın tam nedeni. SaferVPN’i indirerek, tamamen anonim olarak akış sağlayabilir ve birçok eklentinin sahip olduğu coğrafi kısıtlamaları atlayabilirsiniz.

Bu eklentiler, IP adresinizi kullanarak fiziksel konumunuzu belirleme yeteneğine sahiptir. Basitçe söylemek gerekirse, IP adresinizi gizlemek, sunucunuzun konumunuzu belirleme yeteneğini devre dışı bırakmanın yanı sıra indirme, akış veya göz atma işlemlerinizi denemeyi ve bakmayı önemseyen herkes tarafından tamamen izlenemez hale getirmenizi sağlar.!

Ayrıca, SaferVPN kullanmak coğrafi kısıtlamaların üstesinden gelmenizi sağlar. Daha önce ülke dışındaysanız, muhtemelen Netflix ve Hulu gibi akış hizmetlerinin bulunduğunuz yere göre içeriği engellediği biliniyor. Bir VPN kullanarak, IP adresinizi değiştirerek neredeyse başka bir ülkede ikamet edebilirsiniz, yani artık başka bir yerde ikamet edebilir ve tam, sınırsız erişime sahip olabilirsiniz.

Yapmanız gerekenler:

1) SaferVPN planı alın veya henüz bir hesabınız yoksa ücretsiz denemenizi başlatın.
2) İstediğiniz konumda bulunan bir sunucuya bağlanın.
3) Kodi Uygulamasına erişin ve tıpkı engellenmemiş bir yerde olduğunuzu görürsünüz.!

Ekran Görüntüsü 14.07.28'de 2017-01-12

Kodi kullanarak SaferVPN’in nasıl kurulacağı hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, SaferVPN’in bilgi bankasından bu makaleye göz atın.

SaferVPN ile bu muhteşem hizmete dünyanın her yerinden 30 saniyeden daha kısa sürede erişebilirsiniz! Henüz SaferVPN’iniz yoksa, bugün bir abonelik alın ( 30-gün para iade garantisi – yani kaybedecek bir şeyiniz yok!) Veya SaferVPN’i deneyin bedava Böylece Kodi Uygulamasının tüm avantajlarından yararlanabilirsiniz!

En iyi akış eğlencesine erişmek için tüm ipuçlarından haberdar olmak istiyorsanız, bizimle sosyal medyada bağlantı kurduğunuzdan veya bize [email protected] adresinden bir e-posta gönderdiğinizden emin olun. 7/24 sizin için buradayız.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map