Google Play’de En Güvenli Android VPN Uygulamalarını Seçme

Google Play'de En Güvenli Android VPN Uygulamalarını Seçme


Google Play Store Google Play’deki Android VPN uygulamaları mevcut en güvenli Android uygulamalarıdır, ancak bazıları kötü amaçlı yazılım enjekte ediyor ve internet etkinliklerinizi izliyor olabilir.  

Kullanıcılar Android VPN uygulamaları indirdiklerinde, genellikle bunu yaparlar çünkü gizlilik ve güvenlik profesyonel ve kişisel çabaları için kritik öneme sahiptir. VPN’lerin coğrafi olarak engellenen içeriğe erişim sağladığı ve kullanıcılara benzeri görülmemiş güvenlik ve anonimlik sağladığı bilinmektedir. VPN’ler bunu internet trafiğinizi şifreleyerek ve anonim bir sunucu üzerinden yeniden yönlendirerek, VPN kullanıcılarının IP adreslerini hacklemekten ve gizlemekten koruyarak başarır..

Ancak VPN anonimliliği, yalnızca onu sağlayan şirket kadar iyidir, yani bazı VPN’ler diğerlerinden daha güvenli olacaktır. Son zamanlarda, bazı VPN sağlayıcılarının felaket bir iş çıkardığı bile ortaya çıktı. Google Play Store’daki Android VPN Uygulamalarının% 38’i kullanıcıları kötü amaçlı yazılım yoluyla izliyor. Kötü amaçlı yazılım, bir aygıta otomatik olarak yüklenen ve can sıkıcı pop-up’lardan virüslere, parola ve veri hırsızlığına kadar her şeye neden olabilecek bir yazılımdır..

Google Play Store'da En Güvenli Android VPN Uygulamalarını Seçme

Avustralya’nın Commonwealth Bilimsel ve Endüstriyel Araştırma Örgütü (CSIRO) ve Güney Galler Üniversitesi ve UC Berkeley’den araştırmacılar tarafından yayınlanan yakın tarihli bir araştırma, VPN Android uygulamalarının kullanıcıların verileriyle şok edici bir şekilde sorumsuz.

“Kullanıcıların bu uygulamaları (verilerini korumak için) yüklemelerinin nedeni, gerçekleştirmedikleri işlevdir ve bu uygulamalar on milyonlarca kullanıcı tarafından kullanılmıştır” dedim CSIRO blog gönderilerinde.

Güvenilir VPN sağlayıcıları olduğunu iddia eden bazı şirketlerin olmadığı rahatsız edici bir gerçek. Aslında, genellikle kötü amaçlı kötü amaçlı yazılımları barındırmak, bunları telefonunuza enjekte etmek, güvenilmeyen üçüncü taraflar aracılığıyla bilgilerinizi kanalize etmek, verilerinizi izlemek ve hatta kişisel bilgilerinizi kasıtlı olarak dağıtmak ve satmaktan sorumludurlar. Android VPN uygulamalarının koruyacağı şey!

Bu kısa videodan kötü amaçlı yazılımlar hakkında daha fazla bilgi edinin:

Araştırma: Android VPN Uygulamaları

Türünün ilk örneği olan bu devrimci çalışma, 283 Android VPN uygulamaları Google Play uygulama mağazasından, kullanıcı trafik verilerini sızdırma eğilimlerini ve bunların kullanıcı gizliliği ve güvenliği üzerindeki etkilerini belirlemek için. Uygulamalar ustaca kullanıcı tarafından izin verilmesini gerektirir, bu da VPN’lere kişisel bilgileriniz üzerinde benzeri görülmemiş bir güç verir, bu da genellikle yanlış kullanılır – SaferVPN’de yaptığımız bir şey asla yapmaz!

Rahatsız edici bir şekilde, rapor sadece bu uygulamaların kullanıcıların verilerini korumakla kalmayıp aynı zamanda milyonlarca kullanıcı tarafından yüklenen en üst düzey VPN indirmelerinin bile ağır kötüye kullanımdan suçlu olduğunu ortaya çıkardı. Dış ortaklara satılabilen kasıtlı olarak toplanan bazı kullanıcı bilgileri.

Ayrıca, değerlendirilen VPN’lerin bulguları şunları içeriyordu:

 • % 18’i trafiği hiç şifrelemez
 • % 84 kaçak kullanıcı trafiği
 • 3 kişiden 2’si üçüncü taraf izleme kitaplıklarını kullanıyor
 • % 38’i kötü amaçlı yazılım veya kötü amaçlı reklam varlığını ortaya koyuyor – kullanıcıların bilgilerine zarar vermek veya bunlara erişmek için tasarlanmış yazılımlar (bazıları kötü amaçlı yazılımlar bile enjekte ediyor).
 • % 80’den fazlası kullanıcı hesapları ve kısa mesajlar gibi hassas verilere erişim istiyor.

CSIRO, Google Play mağazası genelinde 5 farklı kötü amaçlı yazılım türünün (Adware, Trojan, Kötü Amaçlı Reklam, Riskli Yazılım ve Casus Yazılım) imzalarını test etti. Araştırmanın bir kısmı, Android VPN uygulamalarını, mevcut kötü amaçlı yazılım miktarının bir sonucu olarak uygulamanın kötü amaçlı yazılımlarının bir sıralaması olan AV Sıralarına göre sıralamayı içeriyordu..

Birçok kişi, çok sayıda önceki indirme, mükemmel yıldız derecelendirmesi ve mükemmel kullanıcı incelemelerine sahipse bir VPN’nin güvenli olabileceğine inansa da, çalışma bunu tamamen ortadan kaldırıyor. “Analiz edilen VPN uygulamalarının% 37’sinde 500.000’den fazla yükleme bulunurken,% 25’inde en az 4 yıldız derecelendirmesi, VirusTotal’a göre bunların% 38’inden fazlası kötü amaçlı yazılım varlığı içeriyor. ”

Google uygulama mağazasından Google Play’den en kötü niyetli uygulamaları telefonlarına indiren kullanıcılar nadiren (Eğer hiç) bu uygulamalarla ilgili endişelerinizi bildirdi. Aslında, % 1 bile bilmiyordu endişelenecek bir şey vardı. Bu insanların tamamen farkında değiller telefonlarındaki bu kötü amaçlı yazılımın ve kişisel bilgilerinin ne kadar güvensiz bir şekilde aktarıldığının.

Hareket tarzı

Sonuç olarak, çalışmanın bulguları, bazılarının güvenlik açıklarını gidermek için harekete geçtiği bildirilen hatalı uygulamalardan sorumlu geliştiricilerle paylaşıldı. Diğerleri Google Play uygulama mağazasından kaldırıldı.

Çalışma, VPN istemcileri üzerindeki kontrolü artırmak için Android’in Google Play VPN izin modelini yeniden gözden geçirmenin acil bir ihtiyaç olduğu sonucuna vardı. Ayrıca, Google uygulama mağazasının gevşek gereksinimleri ve VPN olduğu iddia edilen şirketler için standartları yükseltmeyi düşünmesi isteniyor.  

SaferVPN diğer Android VPN Uygulamalarıyla Nasıl Karşılaştırılır

Diğer VPN sağlayıcılarının aksine, SaferVPN’in 30’dan fazla konumda 400’den fazla yüksek hızlı VPN sunucusundan oluşan küresel sunucu ağı yönetiliyor % 100 kurum içi. Bu, dünya çapında yüz binlerce kullanıcıya eksiksiz veri ve gizlilik koruması sağlarken, size mümkün olan en hızlı, en kararlı bağlantıyı sunmamızı sağlar..
Daha önemlisi, VPN hizmetimizi kullanırken bağlandığınız web sitelerinin veya ağımız üzerinden gönderilen verilerin ayrıntılarını izlemiyoruz veya saklamıyoruz. Gizlilik politikamıza buradan göz atabilirsiniz.

Biz sadece tipik VPN sağlayıcınız değiliz. Küresel STK’lar ve yüksek sansürlü ülkelerde yaşayan özgür konuşma aktivistleriyle başarılı bir şekilde başarılı işbirlikleri kuran tutkulu internet özgürlüğü savaşçılarıyız. Kâr amacı gütmeyen İnsan Hakları ve kitle kaynak platformu Movements.org ile birlikte girişimi başlattık Web’in engellemesini kaldırın kapalı toplumlardaki muhaliflere en az 1 milyon saat internet erişimi sağlamak amacıyla. Gizlilik ve erişim bizim için büyük önem taşıyor ve dünya çapında milyonlarca insana ses verme konusunda insan hakları ve özen için mücadele ediyoruz.  

SaferVPN’de kendi VPN ağımızı yönetiyor ve kendi kodumuzu yazıyoruz ve bu nedenle gizliliğinizi ve korumanızı garanti edebiliyoruz. Zihin kolaylığıyla bu avantajlardan yararlanın kişisel olarak tanımlanabilir bilgilerinizi üçüncü taraflara satmaz, ticaretini yapmaz veya başka bir şekilde aktarmayız:

 • Hız ve Güvenlik
  Banka düzeyinde 256 bit güçlü şifreleme, sektördeki en yüksek şifreleme düzeyi ve en üst düzey VPN protokolleri (OpenVPN, IKEv2, L2TP / IPSec ve PPTP) kullanarak özel verilerinizi bilgisayar korsanlarından, gözetmenlerden, ve hükümetler. Küresel, yüksek hızlı sunucularımız, kısıtlama, indirme sınırı veya bant genişliği sınırlamaları olmadan web’de gezinmenizi sağlar.
 • Kayıt Politikası Yok
  Web içinde ve dışında gizliliğinize değer veriyor ve saygı duyuyoruz. VPN ağ trafiğinizi asla kaydetmeyiz, izlemeyiz veya kaydetmeyiz. Çevrimiçi olarak yaptığınız şey sizin işinizdir ve biz de tamamen gizli ve izsiz kalmayı hedefliyoruz, böylece tarama alışkanlıklarınız tamamen anonim kalıyor.
 • Tüm cihazlarınız için kullanılabilir                                                                                                                             Windows, Mac, iOS, Android ve Chrome için şık ve kusursuz VPN uygulamalarının keyfini anında çıkarın. Kusursuz bir deneyim için uygulamalarımızı sizinle birlikte tasarladık. Tek yapmanız gereken tek bir dokunuş veya tıklamadır ve sınırsız, anonim bir İnternet’e saniyeler içinde erişebilirsiniz!


Henüz SaferVPN’iniz yoksa bugün bir abonelik alın (14 Günlük Para İade Garantisi sunuyoruz – yani kaybedecek bir şeyiniz yok!) Veya SaferVPN’i deneyin bedava. Tek tıklamayla, kusursuz arayüzümüzü deneyin, web sitelerinin engellemesini kaldırın ve engellenmemiş web sitelerinin ve eğlencenin sınırsız dünyasının tadını çıkarın.

Çevrimiçi gizlilik, web sitelerinin engellemesini kaldırma, neye erişebilir veya SaferVPN’in nasıl çalıştığı hakkında daha fazla sorunuz mu var? Sosyal medya üzerinden bizimle bağlantı kurun veya [email protected] adresinden bize bir e-posta gönderin. 7/24 sizin için buradayız.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map