10 підказок щодо безпеки в Інтернеті для дітей та підлітків

Дитина і батько за комп'ютером


Інтернет – це неймовірний ресурс, сповнений захоплюючого змісту та нескінченних знань. Але, як ми всі знаємо, це може бути небезпечним місцем – особливо для дітей та підлітків. Прочитайте кілька чудових порад, якими ви можете скористатися, щоб ваші діти користувалися Інтернетом безпечним та безпечним способом.

Ставши дорослим, ви, швидше за все, дуже обізнані, як захистити свою конфіденційність та особисту інформацію в Інтернеті – а також тінисті підводні камені та пастки, яких слід уникати під час серфінгу в Інтернеті. Але загалом більшість молодих підлітків здебільшого просто зосереджені на тому, щоб поділитися своїм життям та зв’язатися з друзями. Безпека занадто часто є їх останнім пріоритетом, хоча вона повинна бути однією з перших.

Ось кілька простих правил безпеки в Інтернеті, які ви можете використовувати, щоб захистити своїх дітей в Інтернеті – деякі з яких дорослі, ймовірно, виявляться корисними!

Contents

1. Використовуйте налаштування конфіденційності на платформах соціальної мережі.

У багатьох соціальних мережах є цілком загальнодоступні налаштування – це означає, що все, що ви бачите підліток або дитина, є видимим для інших користувачів Інтернету! Якщо ваші діти – користувачі соціальних медіа, рекомендується сісти з ними і переконатися, що всі їхні облікові записи в соціальних мережах використовують налаштування конфіденційності, які не дозволяють хабарам чи хакерам отримувати доступ до їх особистих дописів та інформації..

Давайте розглянемо налаштування Facebook як приклад інструментів, які є у вашому розпорядженні.

Якщо ви хочете захистити свій обліковий запис у Facebook, ви можете почати вивчити корисний посібник щодо конфіденційності Facebook. Швидке сканування цього матеріалу проливе світло на те, як працюють налаштування Facebook, що видно зовнішньому світу, як видаляти повідомлення та інформацію тощо.

Далі вам захочеться перейдіть до налаштувань конфіденційності в обліковому записі Facebook у дитини щоб переконатися, що все налаштовано належним чином – тобто, щоб ваша дитина не ризикувала, оскільки перемикач, про який ви не знали, перемикається неправильно.

(Зверніть увагу, що ви можете зробити подібні дії до наведеного нижче, щоб захистити інші облікові записи соціальних мереж, зазвичай, перейшовши в Налаштування.)

Ви можете перевірити свої налаштування конфіденційності на Facebook, зайшовши в Налаштування. Доїдьте туди, натиснувши це посилання або натиснувши стрілку вниз праворуч у верхній синій смузі на вашій сторінці, а потім натисніть “Налаштування” у спадному меню.

Щойно ви там, ви зможете переходити через декілька налаштувань під різними категоріями зліва. Тут ви можете внести зміни, натиснувши “Редагувати” або натиснувши значок синього олівця праворуч на екрані в кожному рядку.

Налаштування конфіденційності Facebook

Читайте далі, і ми покажемо вам, які налаштування дадуть вашим дітям максимально бажаний рівень конфіденційності у Facebook.

 • Під Конфіденційність  Ваша активність, ви можете змінити, хто може бачити вашу активність.
  • На питання “Хто може бачити ваші майбутні публікації?” встановіть налаштування на
  • Поруч із пунктом “Переглянути всі ваші публікації та речі, на яких ви позначені тегами”, ви можете натиснути Журнал перевірки активності, щоб побачити все, що ви опублікували, сподобалось, прокоментувало тощо, та внести коригування чи видалити все, що ви бачите.
  • Поруч із пунктом “Обмежити аудиторію для старих публікацій на часовій шкалі” ви можете натиснути кнопку Обмежити минулі повідомлення та застосувати нові налаштування до всіх своїх публікацій, що повертаються назад.
 • Під Конфіденційність Як люди знаходять і зв’язуються з вами, ми рекомендуємо наступні налаштування для дітей та підлітків:
  • У розділі “Хто може надсилати вам запити про друзів?” виберіть Друзі друзів.
  • У розділі “Хто може бачити список ваших друзів?” виберіть Тільки Я.
  • У розділі “Хто може шукати вас за допомогою вказаної вами електронної адреси?” виберіть
  • У розділі “Хто може шукати вас, використовуючи вказаний вами номер телефону?” виберіть
  • У розділі “Чи хочете, щоб пошукові системи за межами Facebook посилалися на ваш профіль?” зніміть прапорець.
 • Під Хронологія та теги Хронологія, ми рекомендуємо наступні налаштування для дітей та підлітків:
  • У розділі “Хто може публікувати на вашій шкалі часу?” виберіть (Ви можете вибрати лише Мене, але цей тип перемагає одну з цілей Facebook.)
  • У розділі “Хто може бачити, що інші публікують на вашій шкалі часу?” select (Знову ж, ви можете вибрати Only Me, але це може занадто сильно обмежити функціональність Facebook. Як батько, це ваше рішення.)
  • У розділі “Дозволити поділитися публікаціями до історій?” виберіть Відключено.
  • У розділі “Сховати коментарі, що містять певні слова з вашої шкали часу”, додайте будь-які слова, які не хочете відображатися в коментарях інших людей до вашої шкали часу. Ви навіть можете додати .csv файл із цілою бібліотекою слів, які хочете приховати.
 • Під Хронологія та теги Позначення тегами, ми рекомендуємо наступні налаштування для дітей та підлітків:
  • У розділі “Хто може бачити публікації, на яких ви позначені на своїй шкалі часу?” виберіть Друзів або Тільки я.
  • У розділі “Коли вас позначено тегом у публікації, кого ви хочете додати до аудиторії публікації, якщо вони вже не бачать її?” виберіть Тільки Я.
 • Під Хронологія та теги Огляд, ми пропонуємо наступні налаштування для дітей та підлітків.
  • У розділі “Переглянути публікації, на яких ви позначені до того, як публікація з’явиться на вашій шкалі часу?” виберіть
  • У розділі “Теги з переглядом люди додають до ваших публікацій до того, як теги з’являться у Facebook?” виберіть

Ви також можете відключити Facebook відслідковувати ваше місцезнаходження, перейшовши до налаштувань програми Facebook на своєму пристрої.

Перевірка конфіденційності Facebook

Нарешті, Facebook також дозволяє зробити швидку перевірку конфіденційності деяких із цих та інших предметів першої необхідності. Просто натисніть “?” міхур на правій частині панелі вгорі інтерфейсу користувача, і Facebook переведе вас через вибрані налаштування конфіденційності на:

 • Хто може переглядати ваші публікації
 • Яку особисту інформацію бачить громадськість
 • Хто може бачити додатки, які ви використовуєте

Час від часу переглядайте ці налаштування, щоб переконатися, що обліковий запис вашої дитини захищено відповідно до їх віку. Ніколи не погана ідея зробити швидку перевірку!

2. Ніколи не публікуйте та не надсилайте особисту інформацію, таку як ваш номер телефону, адреса чи місцезнаходження.

Навіть якщо у вас є максимальний рівень налаштувань конфіденційності технології, дуже важливо, щоб ваші діти ніколи не публікували особисту та приватну інформацію. Можливо, ви заблокували облікові записи дитини в соціальних мережах за найвищим рівнем дозволу на конфіденційність, але це не зупинить когось робити знімок екрана своїх публікацій і ділитися ним з ненавмисною або публічною аудиторією.

Якщо ці повідомлення містять особисту інформацію, яку ваша дитина вважала безпечною, це може загрожувати вашій дитині чи вашій родині.

Це особливо важливо для таких популярних мобільних додатків, як Snapchat або Instagram, які користуються великою популярністю серед підлітків і твінерів через те, наскільки веселий і вірусний візуальний контент на них. Коли підліток публікує особисті та приватні дані про ці популярні додатки, відкритість та вірусність цих платформ означає, що інформація може легко потрапити в чужі руки. Як результат, молодим людям дуже важливо пам’ятати, що колись розміщена особиста інформація може миттєво стати загальнодоступною.

Візьмемо, наприклад, Snapchat. Це додаток, який дозволяє користувачам надсилати фотографії та відео повідомлення один одному. Зображення та відео теоретично повинні зникнути за лічені секунди, тому деякі підлітки та підлітки можуть відчувати помилкове почуття безпеки щодо конфіденційності того, чим вони діляться.

Важливо нагадати дитині, що простий знімок екрана може назавжди увіковічнити те, що вони надсилають, навіть якщо вони хочуть, щоб це залишалося приватним. Більше того, Snapchat в минулому мав неабияку частку хакерських інцидентів – це призвело до 100 000 викрадених фотографій користувачів та 4,6 мільйонів просочених імен користувачів та номерів.

Переконайтесь, що ваша дитина не ділиться приватними деталями у своїх фото чи відео, також важливо для Instagram. Крім того, за допомогою Instagram ви можете захистити конфіденційність та безпеку в Інтернеті для своїх дітей, дотримуючись Пораду 1 вище, щоб переконатися, що їх налаштування конфіденційності дозволяють лише друзям, яким вони знають, бачити зображення – а їх географічне місцезнаходження вимкнено.

На YouTube-каналі Binary Tattoo є відмінні відеозаписи щодо безпеки додатків для дітей та підлітків, включаючи це в Instagram:

Тим самим слід заохотити дитину проконсультуватися з вами перед тим, як поділитися відео чи зображеннями, які вони планують розміщувати в Інтернеті. Коли вони діляться візуальним контентом, ці зображення та відео вже не є виключно їхніми – вони є частиною екосистеми Інтернету та знаходяться поза їх повним контролем.

3. Не включайте особисту інформацію у своє екранне ім’я.

Вибираючи екранне ім’я чи псевдонім на веб-сайтах, дуже важливо нагадати дитині не вказувати їх прізвище чи дату народження. Вони можуть вважати, що робити це нешкідливо, але це може дозволити людям, з якими вони не знають або більше не хочуть спілкуватися, щоб дізнатись свою особистість та особисту інформацію.

Заохочуйте дитину підтримувати повну конфіденційність в онлайн-налаштуваннях – аж до їх імен користувачів!

4. Ніколи не діліться своїми паролями.

Вашій дитині чи підлітку може подобатися ділитися паролями свого облікового запису з близькими друзями. Це може здатися не великою справою, але вони ставлять під загрозу їхні акаунти – і всю особисту інформацію про них. І якщо ваша дитина використовує той самий чи подібний пароль на різних платформах, це може поставити під загрозу цілу купу облікових записів, про які вони спочатку можуть не думати – але все-таки спричинити катастрофу..

Після того, як їх пароль вийде з-під їх рук, неможливо зберегти його в таємниці – інформація може поширюватися від людини до людини і може опинитися в руках когось нечесного. Останнє, що хто хоче, – це абсолютно незнайомий чоловік отримати доступ до особистих профілів ваших дітей – або, в найгіршому випадку, щоб ваша дитина повністю втратила доступ до своїх облікових записів (і всього, що на них), коли сторонній чоловік змінить пароль.

Крім цього, нагадуйте дитині завжди виходити з облікових записів, до яких вони мали доступ під час використання загальнодоступного комп’ютера. Це легко забути, але це може бути навіть небезпечніше, ніж ділитися паролем з другом.

5. Ніколи не погоджуйтесь зустрічатися та не надавати інформацію тому, кого ви вперше “зустріли” в Інтернеті.

Важливо, щоб ваша дитина розуміла, що існує багато підроблених облікових записів, націлених на дітей, а також пов’язані з ними небезпеки під час спілкування з тим, кого вони знають лише через Інтернет-світ. Ці ризики варіюються від “сомства” (коли люди створюють підроблені рахунки, щоб заманювати людей вільно передавати особисті дані) до фактичних фізичних небезпек, пов’язаних із встановленням зустрічей з незнайомцями..

Фактично, у 2015 році було підраховано, що 11,2 відсотка облікових записів Facebook, 10 відсотків облікових записів Instagram та 8,5 відсотка акаунти у Twitter були фальшивими – незважаючи на зусилля по боротьбі з фальшивими профілями.

Заохочуйте відкритий діалог зі своєю дитиною і попросіть їх розповісти вам, коли вони отримують першу зустріч або запит на інформацію з кимось, з ким вони зустрілися в Інтернеті. Людина на іншому кінці може бути не такою, якою вони здаються!

6. Ніколи не надсилайте та не відповідайте на грубі або середні повідомлення чи електронні листи.

Заохочуйте дитину завжди брати участь у спілкуванні з кимось за напружених (чи будь-яких) обставин. Скажіть їм, що якщо вони коли-небудь отримають грубе або невідповідне спілкування, просто ігноруйте це. Нагадуйте своїм дітям, що повідомлення, які вони надсилають назад за допомогою тексту та електронної пошти, ніколи не можна стерти на іншому кінці, і вони можуть легко ділитися ними – з будь-ким.

Якщо шкідливі повідомлення зберігаються, ви та ваша дитина повинні негайно видалити їх та заблокувати особу, яка їх переслідує, щоб запобігти подальшому спілкуванню.

Кібер-знущання викликають величезну стурбованість у сучасному світі. За останніми даними, понад половину підлітків були знущані в Інтернеті. І все-таки лише один з 10 підлітків розповідає батькові якщо вони стали жертвою кібер-хуліганів – то не забудьте налагодити відкритий діалог зі своєю дитиною на початку та завжди будьте готові та відкриті говорити з ними про їхню онлайн-діяльність. Не майте їх лише в Інтернеті!

7. Ніколи не завантажуйте та не встановлюйте невідоме програмне забезпечення чи програми.

Важливо порадити дітям щодо того, що вони повинні чи не повинні завантажувати на свої (або ваші) пристрої. (Навіть ми, дорослі, часто обдурені фальшивим програмним забезпеченням та спамом, тож уявіть, як це має бути дітям!)

Найкраща практика – завантажувати файли лише з надійних джерел. Якщо ви сумніваєтесь, встановіть консультанта з веб-сайтів, наприклад Web of Trust або Norton Safe Web, щоб допомогти визначити, надійний чи не завантажений сайт..

В якості додаткової обережності рекомендуйте дітям завжди звертатися до вас перед завантаженням незнайомих файлів.

8. Будьте надзвичайно обережні, купуючи онлайн.

Інтернет відкриває цілий світ можливостей для покупок для підлітків і підлітків, але це також вимагає великої обережності та безпечних витрат.

Відповідно до статистичних даних щодо шахрайства з кредитними картками статистики Brain, з 10 відсотків американців, які стали жертвами шахрайства з кредитними картками, для 48 відсотків початковий пункт шахрайства був електронною поштою, а для 12 відсотків – веб-сайт, тобто 60 відсотків шахрайства з кредитними картками починаються в Інтернеті.

Закликайте підлітка завжди консультуватися з вами, перш ніж робити будь-які покупки в Інтернеті. Крім того, купуючи з сайту, переконайтеся, що він надійний, надійний постачальник і використовує шифрування. Шифрування важливе, оскільки воно перетворює дані у нечитабельний формат, який можна розшифрувати лише за допомогою спеціального “ключа декодування” на іншому кінці – що допомагає уберегти небажаних сторонніх сторін.

Як можна визначити, чи сайт зашифрований? Якщо URL починається з “HTTPS”, сайт зашифрований і, ймовірно, безпечний для онлайн-покупок. Якщо в кінці HTTP немає S, це означає, що сайт може бути незашифрованим, а чутливі дані вашої родини вразливі до сторонніх доступу.

Звичайно, якщо ви перебуваєте на загальній точці доступу, хтось ще в мережі може все-таки прослухати те, що ви робите, незалежно від того, чи зашифрований сайт. За цих обставин підключення до VPN забезпечує безпечне зашифроване підключення до Інтернету на рівні банку, щоб додати додатковий рівень безпеки та запобігти крадіжці ідентичності в Інтернеті..

9. Шукайте безпечно за допомогою налаштувань «Безпечного пошуку» та захисних фільтрів.

Пошукові системи можуть відкрити для вашої дитини світ дивовижних знань, але вони також можуть піддавати їх вмісту, що не перевищує PG.

Існує багато чудових практик, щоб захистити сімейний комп’ютер безпечно для своїх дітей під час їх перегляду в Інтернеті, в тому числі зберігати комп’ютер у відкритій зоні, не дозволяти комп’ютерам чи ноутбукам у спальнях вашої дитини та не дозволяти дітям користуватися Інтернет після того, як ви лягли спати вночі.

Один надійний спосіб стежити за тим, як вас немає, – це переконатися, що всі пошукові системи заздалегідь встановлені для “Безпечного пошуку” та встановити надійне програмне забезпечення для батьківського контролю..

Окрім увімкнення безпечного пошуку у веб-переглядачах, ви також можете відкривати спеціальні безпечні веб-переглядачі для своїх дітей. Наприклад, Safesearchkids.com пропонує чудову безпечну пошукову систему Google та YouTube.

І щоб переконатися, що ваші діти не піддаються жодному сумнівному вмісту, програмне забезпечення для батьківського контролю дозволяє вам фільтрувати невідповідні веб-сайти, а також блокувати невідповідні рекламні банери на веб-сторінках..

Digital Trends опублікував чудову статтю про заходи батьківського контролю в Інтернеті, яка охоплює вбудовані функції для Windows та Mac, а також рекомендовані настільні програми, браузери та розширення.

Незважаючи на всі запобіжні заходи, заходи та найкращі наміри, Інтернет є таким величезним ресурсом, що повністю захистити вашу дитину не завжди можливо. Якщо ваша дитина чи підліток коли-небудь стикається з будь-яким невідповідним вмістом, переконайтеся, що вони знають, що їм слід почувати себе комфортно, щоб приїхати і сказати вам відразу.

10. Будьте уважні до інформації, якою ви ділитесь, і до якої ви отримуєте доступ через загальнодоступний Wi-Fi.

Публічні точки доступу до Wi-Fi можуть здатися безпечними, але вони часто можуть бути нульовими для кіберзлочинних атак. Чому? Ці мережі, як правило, абсолютно не захищені, тобто снупери можуть легко зазирнути до вашої онлайн-діяльності – без того, щоб ви навіть знали. Ці снупери можуть бути поза сторонами або навіть сидіти через плече в одній мережі, скануючи вашу веб-активність на корисну інформацію, яку вони потім можуть використовувати для шахрайства або злому вас або ваших дітей.

Якщо ваш підліток подорожує або навіть зустрічається з друзями в кав’ярні з загальнодоступним Wi-Fi, рекомендуйте їм переглядати ці гарячі точки з VPN. Використання одного спрямовуватиме весь їхній трафік через захищене зашифроване “тунельне” з’єднання та допоможе зберегти їх особисту інформацію.

У SaferVPN ми розуміємо важливість безпеки Інтернету, конфіденційності та безпеки для всієї родини – саме тому ми пропонуємо план зі знижкою для декількох пристроїв.

Ми також пропонуємо власні програми для iOS та Android, щоб безпечне, зашифроване перегляд безперебійно проходило на будь-яких мобільних телефонах та планшетах вашої родини..

Якщо ви не спробували наш сервіс VPN і хотіли б, ви можете насолоджуватися безкоштовним пробним випробуванням вже сьогодні.

Ми сподіваємось, що Ви знайдете ці поради корисними для того, щоб надати дітям користуватися Інтернетом здоровим, відповідальним та безпечним способом. Якщо у вас є якісь запитання чи рекомендації щодо того, як забезпечити найкращу безпеку в Інтернеті для своєї дитини чи підлітка, зв’яжіться з нами у Facebook, Twitter або Instagram!

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map