Lielākie 2014. gada drošības pārkāpumi

Lielākie 2014. gada drošības pārkāpumi


Pagājušajā gadā mēs esam redzējuši biedējošu skaitu lielu datu pārkāpumu. Tas tikai parāda, cik svarīgi ir aizsargāt savus datus un paroles. Pārskatīsim pagājušā gada pārkāpumus!

iCloud – 100 slavenību, augusts

Lai arī tas nebija liels pārkāpums, “Fappening” presē joprojām guva lielu uzmanību. Tika noplūdināti simtiem neapbruņotu slavenību attēlu, jo ļoti mērķtiecīgā uzbrukumā tika pārkāpts Apple iCloud pakalpojums. Tiek uzskatīts, ka konti tika pārkāpti, izmantojot pikšķerēšanu, taču tas joprojām nav skaidrs. Tomēr viena lieta ir pārliecināta – lai uzlabotu drošību, jums jāpiesakās divu faktoru autentifikācijai, piesakoties privātajos kontos.!

Sony Pictures – 1000 darbinieku, novembris

Tika noplūdis milzīgs daudzums ļoti sensitīvu korporatīvo datu, jo nesen tika uzlauzts Sony Pictures. Tika noplūdināta privāta informācija par desmitiem tūkstošu darbinieku, kā arī 5 vēl neiznākušās filmas, kas tika demonstrētas, kā arī pieteikšanās akreditācijas dati finanšu, tīmekļa pakalpojumu un sociālo mediju kontos. Lai gan tas nerada draudus sabiedrībai, tas ir milzīgs PR skandāls Sony, kurš tagad saskaras ar savu darbinieku prāvām – tā atrisināšana, protams, maksās daudzus miljonus.

ASV pasta dienests – 800 000 darbinieku, 2,9 miljoni klientu, tika atklāta novembrī

Aptuveni 2,9 miljoniem USPS klientu un 800 000 darbinieku tika pārkāpta viņu informācija, jo pasta pakalpojums tika uzlauzts “kādreiz” 2014. gadā. Tas bija ļoti izsmalcināts hakeris, kura atklāšanai vajadzēja drošības departamenta nedēļas. Par laimi, šķiet, ka pēc pārkāpuma nav identitātes zādzības gadījumu.

Snapchat – 4,6 miljoni lietotājvārdu un tālruņu numuru, janvāris

Anonīmo ziņojumapmaiņas lietotne Snapchat izrādījās mazāk anonīma, nekā tika uzskatīts iepriekš. Šogad ir novēroti pāris pakalpojumu pārkāpumi, lai gan vissliktākais bija tas, kad janvārī tika pārkāpti 4,6 miljoni lietotājvārdu un tālruņu numuru. Oktobrī notika arī “Snappening”, tūkstošiem privātu attēlu un videoklipu atstājot publiski pieejamus. Tāpēc uzmanieties, ko jūs publicējat šajos “anonīmajos pakalpojumos”, pretējā gadījumā jūs tur vienkārši noņemat savas 15 minūtes kauna!

Google – 5 miljoni lietotāju, septembris

Krievijas Bitcoin forumā tika noplūdināti gandrīz 5 miljonu Gmail lietotāju lietotājvārdi un paroles. Nav skaidrs, vai tika pārkāpts Google, jo, iespējams, akreditācijas dati tika nozagti no cita nenodrošināta avota. Tas tikai pierāda, cik svarīgi ir izmantot drošas burtu un ciparu paroles kopā ar dažādām parolēm dažādiem kontiem.

Mājas depo – 56 miljoni karšu īpašnieku, septembris

Tika nodēvēts par lielāko mazumtirgotāja pārkāpumu, Home Depot pārkāpums atstāja 56 miljonu karšu īpašnieku konta informācijas pārkāpumu. Ļaunprātīgā programmatūra tika īpaši izstrādāta, lai pārkāptu mazumtirgotāja maksājumu reģistrus. Par laimi, uzņēmums piedāvāja bezmaksas kredītnovērošanu un identitātes aizsardzību visiem klientiem, kuri bija norēķinājušies ar kredītkartēm vai debetkartēm jebkurā no skartajiem Home Depot veikaliem..

JP Morgan – 76 miljoni mājsaimniecību, 7 miljoni mazu uzņēmumu, oktobris

Pārkāpums bankā JP Morgan Chase & Co kļūst par vienu no lielākajiem vēstures datu pārkāpumiem līdz šim. 83 miljonu kontu nosaukumi, adreses, tālruņu numuri un e-pasta adreses tika noplūdušas, kad hakeri piekļuva uzņēmuma IT sistēmām. Paziņojumā banka atklāja, ka nav noplūduši konta numuri, paroles, SSN vai dzimšanas datumi.

eBay – 145 miljoni lietotājvārdu un paroļu, marts

Tas bija nejauks, jo visiem izsoles vietnes dalībniekiem tika pārkāpti viņu pieteikšanās akreditācijas dati. Turklāt uzņēmums savlaicīgi nepaziņoja lietotājiem un nelūdza viņiem atiestatīt viņu paroles, padarot situāciju vēl sliktāku.

Raugoties nākotnē

Parasti šo pārkāpumu nokārtošana prasa zināmu laiku, it īpaši, ja klienti vai darbinieki iesniedz tiesas prāvas pret pārkāpto uzņēmumu. Piemēram, tiek lēsts, ka pagājušā gada mērķa pārkāpums līdz 2014. gada vidum uzņēmumam izmaksās vairāk nekā USD 148 miljonus..

Ko jūs varat darīt, lai aizsargātu savus un sava uzņēmuma datus? Apskatīsim dažus pamatus. Vispirms izmantojiet drošas burtciparu paroles, kuras bieži maināt, un nelietojiet to pašu paroli vairākiem kontiem. Pēc tam pārliecinieties, ka vienmēr izmantojat pret ļaunprātīgu programmatūru, regulāri atjauniniet to un palaižat to katru dienu. Visbeidzot, strādājot ārpus biroja vai atrodoties ceļā, vienmēr izveidojiet savienojumu ar VPN, lai šifrētu visus savus ienākošos un izejošos datus, lai neviens tos nevarētu izmantot. Ja jūs neizmantojat VPN, visi jūsu dati tiek nosūtīti kā vienkāršs teksts, ja neesat nodrošināts tīklājs, tāpēc tas ir atkarīgs no kāda cita piekļuves tajā pašā WiFi!

Izmēģiniet SaferVPN šodien bez maksas vai sazinieties ar mums, ja jūsu uzņēmums ir ieinteresēts mūsu uzņēmuma VPN drošības risinājumā.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map